חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מיכאל איתן: המאגר הביומטרי עלול להפוך את ישראל למדינת משטרה

נושאים איכות השלטון, זכויות אדם ב 27.07.09 6:10

במוצ"ש נערכה הפגנה בסינמטק ת"א, במאמץ אחרון למניעת הקמת המאגר הביומטרי. השר מיכאל איתן, הממונה על שיפור השירות לציבור, התחייב בהפגנה לפעול לפיצול אישור המאגר מאישור החוק הביומטרי. עו"ד יהונתן קלינגר, חבר עבודה שחורה, שנשא אף הוא דברים , אמר כי הקמת המאגר הופכת כל אזרח לחשוד בפשע

במאמץ אחרון למניעת הקמת המאגר הביומטרי, ולאור נוסח החוק שהעביר ח"כ מאיר שטרית (קדימה) בועדת המדע, פנה השר מיכאל איתן, הממונה על שיפור השירות לציבור ,לראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת רובי ריבלין ושרי הממשלה בבקשה לעצור את הקמת המאגר ולפצל את אישורו מאישור החוק הביומטרי.

בהפגנה שנערכה במוצ"ש ברחבת הסינימטק בתל אביב אמר השר מיכאל איתן כי: "מאות המפגינים מבטאים את רחשי הלב של מאות אלפי אזרחים, שיהפכו בעקבות הפעלת המאגר הביומטרי לחשודים בפוטנציה בכל עברה שתתרחש במדינה. המאגר הזה יעלה מיליוני שקלים, הסיכון לפגיעה בפרטיות גבוה ותועלתו, אם קיימת, מפוקפקת. הוא עלול להפוך את ישראל למדינת משטרה".

עו"ד יהונתן קלינר, חבר עבודה שחורה, שנשא אף הוא דברים בהפגנה אמר :

"… האמון שלי ברשויות השלטון נעלם כשרשויות השלטון הופכות אותי לחשוד אוטומאטית. כשיש מאגר שמיועד לפחות לכאורה לעזור למנוע פשעים ואני אוטומאטית הופך להיות חשוד כי אני בו : אז המדינה אומרת שהיא לא מאמינה בי. ואם היא לא מאמינה בי למה שאני אאמין בה?.."

"…נמצאים כאן שניים מטובי המחוקקים שלנו ואולי יש עוד קומץ שרצו לבוא, אבל השאלה היא איפה כל האחרים. כשתקום עוד כמה שנים ועדת חקירה ותשאל איפה היו חברי הכנסת כשדיברו על המאגר הזה, אף חבר כנסת לא יתן את הדין. לצערנו, אף חבר כנסת שהצביע בעד החוק לא ילך לכלא כשהמאגר ידלוף.

ואני אומר: חברי הכנסת, לו אתם הייתם צריכים לתת את הדין, לו אתם הייתם צריכים לשבת בכלא כשהמאגר היה דולף, אתם לא הייתם מצביעים בעד החוק."

כתבה על המאגר הביומטרי בערוץ 1 :


מידע חדש בעקבות הדיון

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , ,

4 תגובות

 1. מערכת ע"ש :

  בעקבות הדיון בכנסת פורסמה הודעה זו מטעם השר מיכאל איתן :
  מאמץ של הרגע האחרון בממשלה ובכנסת למנוע השלמת חוק המאגר הביומטרי

  לבקשת השר מיכאל איתן קיימה היום (א') ועדת השרים לענייני חקיקה דיון נוסף בהקמת המאגר הביומטרי. בעקבות הדיון, החליטה הועדה לקיים בירור נוסף, בהשתתפות שר המשפטים יעקב נאמן, שר הפנים אלי ישי, והשר מיכאל איתן, שבו יידונו סעיפי החוק הנוגעים להקמת המאגר. במידה ותגובש הסכמה על שינויים בחוק, יובאו אלו לדיון נוסף בפני ועדת המדע והטכנולוגיה, לפני ההצבעה על הצעת החוק בקריאה שנייה ושלישית בכנסת.

  במקביל, חברי ועדת המדע והטכנולוגיה, ח"כ איתן כבל (עבודה), ח"כ דויד אזולאי (ש"ס, יו"ר ועדת הפנים), ח"כ אברהם מיכאלי (ש"ס), ח"כ חמד עמאר (ישראל ביתנו), ח"כ כרמל שאמה (ליכוד) הגישו הבוקר רביזיה, שמטרתה להחזיר לדיון בועדת המדע והטכנולוגיה את הקמת המאגר הביומטרי, ולדון מחדש בשימוש שייעשה בנתונים הביומטריים של אזרחי המדינה.

  במכתב ששיגרו חברי הכנסת ליו"ר ועדת המדע נכתב: "נראה לנו כי יש מקום לדון מחדש בעניינים מהותיים הכלולים בהצעה, ובכלל זה באופיו של המאגר הביומטרי, באפשרות השימוש בנתונים הכלולים בו, ובאיזון הראוי בין האינטרסים השונים שעמם מתמודדת הצעת החוק". עוד נכתב- "… נושאים אלו, שהם בעלי רגישות וחשיבות עליונים, מחייבים דיון מחדש תוך הבאה בחשבון של הפגיעה האפשרית באינטרסים מהמדרגה הראשונה, אשר לדעתנו לא ניתן להם משקל ראוי דיו בהצעה".

  השר מיכאל איתן הדגיש היום כי דליפת מאגר המידע, אם תתרחש, תסכן אינטרסים חיוניים של הפרט ושל המדינה. מצדדי החוק מבקשים להקים רשות מיוחדת בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים כדי לשמור על מאגר המידע, שלמעשה אין בו כל צורך מעשי. לדברי איתן- "המאגר מסוכן פוגע בפרטיות, עלותו יקרה והתועלות שניתן להפיק ממנו מפוקפקות. במקום להגן על המאגר עדיף פשוט לא להקימו".

 2. תגובת שטרית: :

  יו"ר ועדת המדע דוחה דרישת חברי כנסת לקיים דיון נוסף בהצעת החוק להקמת מאגר ביומטרי. "פתאום הם נזכרו שיש להם הסתייגויות", טען

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/921/746.html

 3. ‏ בלוגרים נגד חוק המאגר הביומטרי | אסטרטגיות קידום ותוכן :

  […] אורן מאורר עבודה שחורה, גליה Lexi Toxon, קני הפרוייקט הגדול, אהרון פוירשטיין דני […]

 4. שחר :

  הנה גם ההשוואה של דר' קרין ברזילי-נהון לגבי מאגרים ביומטריים בעולם – מאלף ביותר – http://ekarine.org/heb/biocompare

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.