ציפי לבני – האם כדאי לי להצביע בעדה בפריימריס?

דף זה מוגש כשירות מטעם אתר עבודה שחורה לחברי מפלגת קדימה לקראת הפריימריס במפלגה. גולשי האתר מוזמנים להציע תוספות ועדכונים לדף בטוקבק. תוספות ראויות יתווספו לדף הערוך. השמצות חסרות בסיס יימחקו.

ציפי לבני, מועמדת לראשות מפלגת קדימה.

ציפי לבני, שרת החוץ בממשלת ישראל וממלאת מקום ראש הממשלה. ציפי לבני הגישה את מועמדותה לראשות מפלגת קדימה לקראת התמודדות על תפקיד ראש הממשלה. מטרת דף זה הינו לספק מידע למעוניינים בפריימריס אודות העשייה של ציפי לבני ואודות הצבעותיה החשובות במהלכים. לבני מצליחה לשמור על תדמית פוליטית "נקייה" ולהיות מזוהה עם אמינות. על פי כתבת תחקיר שפורסמה על לבני בשנת 2005, לבני הינה בוגרת לימודי משפטים באוניברסיטת בר-אילן, סוכנת מוסד לשעבר וצמחונית. לאחר סיום לימודיה והתמחותה פתחה משרד עורכי דין בשותפות עם מכר, ובשנת 1996 התמודדה בפריימריס במפלגת הליכוד.

בתמונה: ציפי לבני, צילום: יהונתן קלינגר

כראש ראשות החברות הממשלתיות:

בשנת 1996, לאחר בחירתו של בנימין נתניהו לראשות הממשלה, מונתה לבני כראש רשות החברות הממשלתיות ועסקה בהפרטה, בין היתר הפריטה את החברה להדברת עשבי בר ואת אפרדיר, היתה מעורבת בהפרטת אל-על (ועיכבה את הנושא כיוון שטרם נמצא אז פתרון לטיסות בשבת), כימיקלים לישראל, הפריטה את עשות אשקלון מתחת לשוויה (לפי מלי פולישוק-בלוך), הפריטה את חברת "ערים" לפיתוח עירוני (בניגוד להמלצת יו"ר החברה). לבני, אגב, פסלה עצמה מלהתערב בהפרטת בנק דיסקונט בשנת 2004. איגוד החברות הציבוריות טוען כי: "השרה ציפי לבני, לשעבר מנהלת רשות החברות, מצביעה על שני חסמים נוספים בדרך להפרטה בכלל ולהפרטה באמצעות הבורסה בפרט. הראשון הוא המו"מ המורכב הנדרש מהממשלה מול ועדי העובדים. בעניין זה, אומרת לבני, יש לחוקק חוק שיסדיר את זכויות העובדים בחברה ממשלתית מופרטת. החוק צריך לתת מענה על תנאי הפרישה, צבירת זכויות סוציאליות וכדומה. בכך, אומרת לבני יימנע הצורך בדיון מחודש עם כל חברה בנפרד, וימנע המצב לפיו תנאי העובדים נקבעים לפי חוזקו של ועד העובדים. לדעתה, החוק יפתור מצב של הטלת וטו של העובדים על ההפרטה. חסם נוסף, המכביד על ההפרטה באמצעות הבורסה, הוא הגישה המסורתית של המדינה, לפיה החברה הממשלתית צריכה להימכר לגרעין שליטה ידוע ומוכר, שלא יהווה איום על האינטרסים של המדינה. בעניין זה, אומרת לבני, כי זו לא הדרך להבטחת האינטרסים." (ערן בר-טל, 2002)

דת וחירויות הפרט:
כשרת המשפטים תקפה ציפי לבני, במהלך כהונתה בממשלת אריאל שרון, את חוק טל ואי גיוס החרדים; אולם, לאחר פסיקת בית המשפט בירושלים כי אין לאסור על מכירת חמץ בפסח, נצבה לבני נגד בית המשפט ודרשה לאסור על מכירת חמץ בפסח כי לשמור על צביונה היהודי של ישראל. לבני תמכה בחוק האזרחות, ששולל מפלשתינאים שנישאו לישראלים את הזכות לקבל אזרחות. מנגד, לבי הכירה בזכויות הומוסקסואלים לאמץ את ילדי בני זוגם, אך התבטאה בצורה דו-משמעית על מצעד הגאווה כשאמרה ש"יש להזהר משנאת חינם" [הקישור שאליו הפנינו לא בתוקף]. ציפי לבני הצביעה בעד חוק הצנזורה.

מלחמת לבנון ודוח וינוגרד:
בזמן מלחמת לבנון השניה היתה לבני אחראית על ההסברה הישראלית; המשרד יצא בהליך הסברתי מעורפל שלא הצליח להחדיר מסרים אחידים והסתיים בהצהרה עמומה של מועצת הבטחון של האו"ם; יתר על כן, יש האומרים כי בנימין נתניהו לקח על עצמו את ההסברה בזמן המלחמה. לאחר פרסום דוח הביניים של ועדת וינוגרד שביקר את התנהלות הממשלה, לבני ניסתה לרמוז כי על אולמרט להתפטר. שאול מופז, מנגד, טוען כי עבודתה של לבני בזמן המלחמה היתה "לדבר עם כמה שרי חוץ".

טוהר המידות:

לבני נתפסת בציבור כאדם ישר וללא כל כתמים פוליטיים או חקירות. יתר על כן, לבני זכתה לאות אביר השלטון בשנת 2004 על פועלה כשרת הקליטה והעלייה; אולם הקרבה היחידה לניהול לא תקין שניתן לומר על לבני הוא כי גורמים במשרד החוץ טענו בשנת 2008 שמשרד החוץ שנמצא תחת ניהולה ממונים אנשים בהליכים לא תקינים; ויובהר: אין הכוונה כי לבני ממנה מקורבים, אלא כי חברי המשרד ממנים מקורבים אליהם. ציפי לבני פרשה, יחד עם אריאל שרון, ממפלגת הליכוד בשנת 2006 והיתה שותפה בהקמת מפלגת קדימה. כיום, לאחר שלוש שנים כמעט, אותו צוות שהקים את מפלגת קדימה, בראשות ראובן אדלר, מלווה את לבני בהתמודדותה לראשות המפלגה.
נגד הגישה בה נוקט אדלר כמנהל קמפיין המתייחס לפוליטיקאי כמוצר צריכה ("אדלריזם" – מונח שטבע עמי אילון) נמתחה ביקורת קשה, בעיקר בעקבות הסרט "כל אנשי הקמפיין" של הבמאית ענת גורן.

מעשה נדיר בתקשורת הישראלית – שאלות זהות בנושאי כלכלה ללבני ומופז – תשובות לבני כאן

Print Friendly, PDF & Email

26 Responses to “ציפי לבני – האם כדאי לי להצביע בעדה בפריימריס?”

 1. […] ציפי לבני: מצטיירת כנקיית כפיים, תמכה בעברה בהפרטות אלו ואחרות, מתנגדת למכירת חמץ בפסח בירושלם, תומכת בזכויות האימוץ של זוגות חד-מיניים, סוכנת מוסד לשעבר, צמחונית, השמיעה התנגדויות רפות למלחמת לבנון 2, לא עשׂתה גדולות ונצורות בהסברה בזמן המלחמה, נתמכת על ידי הפרסומאי ראובן אדלר. […]

 2. […] לכנסת, יש עוד לא מעט זמן. השאלה מה יקרה ב17 בספטמבר, האם ציפי לבני או שאול מופז יהיו אלו שמרכיבים את הממשלה? אחרי הודעתו […]

 3. הקורא Leibovitz השאיר את התגובה הבאה באתרי, ביחס לטור המופיע כאן כתגובה מס' 1:

  "ציפי לבני לא היתה ”סוכנת מוסד“ אלא סייענית מוסד בחו”ל. היא בסך הכל גרה באירופה בדירות של המוסד והחזיקה אותם כדירות ”חיות”. כשחזרה ארצה החלה מסלול הכשרה כשלהו במוסד ועזבה אותו באמצע בנימוק שהיא מתחתנת."

  הדברים הופיעו ללא ציון מקור. בקשתי ממנו אצלי לציין את מקור המידע.

 4. […] קל לדמיין כיצד ×”×™×” נראה ערך בעבודה שחורה לא על ציפי לבני אלא על בנימין […]

 5. את הפעילות החשובה ביותר של לבני במלחמת לבנון השנייה לא ציינתם-
  לו רק היה אולמרט מתייחס אל לבני במעט יותר הערכה ורצינות, כי אז היינו חוסכים קורבנות רבים !
  ***
  בתחילת המלחמה, לבני הציעה לו את הפתרון האלגנטי ליציאה מהירה מהבוץ. להפציץ, לומר שניצחנו ולחתוך להפסקת אש. אולמרט, שבאותם ימים עוד ראה את עצמו כצ'רצ'יל, הדף אותה בזלזול. בסוף המלחמה השפיל אותה במניעת נסיעתה לאו"ם. לבני לא נאבקה אז על עמדתה, ונותרה כפופה לו. אבל כשהתהפך הגלגל, והפופולריות של לבני נסקה – אל מול שקיעתו של אולמרט – התהפכו גם יחסי הכוחות ביניהם והיא קראה בגלוי להדחתו.
  http://news.walla.co.il/?w=//1323177

 6. […] ציפי לבני – האם כדאי לי להצביע בעדה בפריימריס?  2 גליה, ד"ר אוֹרי אמיתי […]

 7. http://www.haokets.org/
  http://www.haokets.org/article.asp?ArticleID=2719

  המותג ציפי
  3\8\2008 [מאיר בביוף]

 8. מי שחבר בקדימה וקרוב בדעותיו ל"עבודה שחורה" יכול להצביע רק עבור ציפי ליבני.

 9. דני, כנראה שיש לנו אי הסכמה קשה לגבי מה זה 'קרוב בדעותיו לעבודה שחורה'*.
  לא שהאתר ×”×–×” ×—×£ מדעות בנושאי שלום ובטחון, אבל נראה לי שאנחנו שמים את הדגש כאן על ההיבט החברתי-כלכלי. ובהיבט ×”×–×”, אני לא רואה שום הבדל משמעותי בין מופז ללבני (לברק) – בבחינת ×–×” נבלה וזה טריפה.

  * שזה כמובן לגיטימי לחלוטין, וממש לא הפעם הראשונה.

 10. […] עברה הבטחוני העשיר של ציפי לבני (או משהו ×›×–×”), אנו גאים לחשוף כאן, באופן […]

 11. פלס יצחק הגיב:

  תומך נילהב מבין כל 120 הלא רציניים ברוך שיש לנו את ציפי מקסימה.

 12. E550 אם אתה מתלבט בין הצבעה ללבני למופז, יש חשש כבד שאתה חבר מפלגת קדימה. צא ונסה שנית.

 13. […] ציפי לבני – קדימה […]

 14. השרה לבני היקרה!
  אבקש להביא לידיעתך שישנה תכנית שלום עם הפלשתינים שקבלה את ברכתם של ראשי ממשלה בישראל וערפאת , שאבו עלא מודע לו, ושאף הוא ברך עליה. אשמח להביא זאת לידיעתך. במדה לתתני גם את ברכת – אני אגייס רבים להתפקד לקדימה ולתמוך בך.
  אנא
  תעני
  פרופ' קידר

 15. עמי שפירא הגיב:

  ציפי:על כישוריך ועברך המפואר אין עוררין,על יושרך,יכולתך,אמינותך,אנו מברכים.
  תזכירי למופז,מי האחראי הישיר למלחמה האחרונה בלבנון,מי נירדם כל השנים,כאשר קצין המודיעין הראשי של צה"ל הזהיר אותו על ההתפרסות של החיזבלה,והוא זילזל בזה(כמו במילחמת יום הכיפורים)
  אתמוך בך לאורך כל הדרך
  עמי
  אנא תעני לי

 16. × ×¢×” הגיב:

  אתר הבית של ציפי לבני

 17. http://www.tzipilivni.co.il הגיב:

  ראו אתר הבית של לבניhttp://www.tzipilivni.co.il

 18. צביה הגיב:

  ציפי אני איתך לאורך כל הדרך
  תאמיני לי המדינה הזו לא כל כך טיפשה, ומעבר לכל הפוליטיקה וההשמצות לאנשים יש חוש לגבי אנשים שעומדים מולם וכולם אומרים שאת ישרה, חכמה, מקצועית, מפוקסת על המטרה ונחושה, תכונות שהכרחיות לתפקיד ולצערנו מאז אריק לא נתקלנו בהם לאחרונה.
  את לא צריכה להתחרות באף אחד, "מצביאים" ואנשי צבא כראשי ממשלה היו לנו למכביר לא ראינו שמצבנו השתפר בעקבות ה"יכולות המופלאות " והנסיון הצבאי שלהם.
  אולי הגיע הזמן לקחת מישהו עם שכל ישר.

 19. רות ואהרון יניב הגיב:

  ציפי אנחנו איתך מיום הראשון של הקמת התנועה.
  תמשיכו כך ואל תפלו לבור של כל הפוליטיקה המלוכלכת.
  ביום רביעי נצביע ונשפיע.
  בהצלחה בהמשך הדרך.

 20. גילה לוי הגיב:

  אם ציפי לבני לא תעיף את צחי הנגבי שמזה 5 שנים מנהל ממשפטו סחבת בו הוא מואשם בשחיתות , ואת רוחמה אברהם, את אפללו ואת חסון אנשים אלה אינם נקיי כפיים ,אין הסיכוי שפלח גדול מהאוכלוסיה שתומכת קדימה לא יצביעו עבורה!! קחי זאת לתשומת ליבך ציפי.

 21. […] 2008-09-15 by Yohay ×–×” אמנם בחדשות בימים האחרונים, אבל אני בכל זאת אזכיר: כל מי שהתפקד למפלגת קדימה מתבקש להגיע ביום רביעי לקלפי ולהצביע לציפי לבני. […]

 22. אפרים אפרתי הגיב:

  לציפי לבני בהצלחה רוצה לראותך
  בהנהגת המדינה.
  "עוף גוזל חתוך את השמיים,רק אל
  תשכח שיש נשרים בשמים".
  אני אתך.
  אפרים אפרתי

 23. רות ואהרון יניב הגיב:

  17 בגימטריה זה טוב.
  מחר יהיה טוב.
  בהצלחה מחר ולאורך כל הדרך.

 24. מה יש ליבני גרועה בדיוק כמו שברק גרוע ואפשר למנות גם כן את הסעיפים הכלולים בקופת השרצים שלו. זו בעיה של כל הקולקטיב האשכנזי בכל מפלגות אשכנז הבנויות על ניצול וניחשול של כ 70 אחוז מתושבי המדינה מזרחים וערבים כמו גם ערביי השטחים הכבושים שחיים במשטר אפרטהייד של מחנות ריכוז מוקפים במתנחבלים תאבי דם ממון וקרקעות.
  זו בעיתו של כל משטר ההגמוניה האשכנזית על כל מפלגותיו שדואגים להעברת משאבים לעשירונים האשכנזים תוך מניעת קיום הולם לאחרים ולהזכירכם אם שכחתם שיש 750 אלף ילדים מתחת לקו העוני. מה יעשה למענם ברק הכשלונר בשם האג'נדה הסוציאל דמוקרטית הריקה מתוכן שאתם מניפים כדי לטמטם את הציבור.
  רק מפלגה שתניף את דגל הדאגה לאותם 750 אלף ותשים בראש הסולם את המלחמה בעוני בגזענות ובשחיתות המעבירה נכסי מדינה לקפיטליסטים חזיריים היא מפלגה שיש לה זכות קיום וצר לי להודיע לכם שמפלגת העבודה אבודה כי היא לא כזו, אינה מייצגת אינטרסים של פועלים ולא של מזרחים למרות שהצליחו לגייס כמה מזרחים של מחמד אופורטוניסטים משת'פים מתאשכנזים, שיביאו את המפלגה לחד סיפרתיות הראויה לה.

 25. […] by Yohay שמחתי לראות את נצחונה של ציפי לבני בפריימריז בקדימה. כעת גם נראה שהיא תקים במהרה ממשלה […]