חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חיים רמון – האם כדאי לי לבחור בו בפריימריס?

דף זה מוגש כשירות מטעם אתר עבודה שחורה לחברי מפלגת קדימה לקראת הפריימריס במפלגה. גולשי האתר מוזמנים להציע תוספות ועדכונים לדף בטוקבק. תוספות ראויות יתווספו לדף הערוך. השמצות חסרות בסיס יימחקו.

חיים רמון הוא לשעבר יו"ר ההסתדרות וכיהן כשר בממשלות קודמות, בין היתר כשר בריאות. תפקידו הנוכחי הוא משנה
לראש הממשלה ושר בלי תיק בממשלה ה -31 מטעם מפלגת קדימה .

תפקידים בהם כיהן: משנה לראש הממשלה (הנוכחי), שר המשפטים, שר בלי תיק בממשלת שרון, שר במשרד ראש הממשלה הממונה על ירושלים, יו"ר ועדת חוץ וביטחון, שר פנים בממשלת פרס,יו"ר ההסתדרות, ראש סיעת "חיים חדשים", שר הבריאות (כנסת ה13), יו"ר סיעת העבודה (89-92), מרכז סיעת המערך בוועדת הכספים, מ"מ חבר בוועדת הכספים, חבר וועדה לביקורת המדינה, חבר בוועדת החוקה של הכנסת, מנהל המטה הצעיר של מטה הבחירות של מפלגת העבודה לכנסת ה-10, חבר בלשכת מפלגת העבודה, מזכיר המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, מרכז ארצי של ארגון נוער לנוער.

חיים רמון – בתחום הבריאות
תפקידים: שר הבריאות

 • העביר את החוק לביטוח בריאות ממלכתי.
 • קידם את חוק ביטוח נפגעי חיסון

חיים רמון –בתחום כלכלה וחברה
תפקידים
: מ"מ חבר בוועדת הכספים, יו"ר ההסתדרות

 • פעל להקמת ועדת החקירה הממלכתית למפולת המניות הבנקאיות ועדת בייסקי וכן חשף את תנאי העסקתו ופרישתו של מנכ"ל בנק לאומי, ארנסט יפת
 • קידם את חוק גיל פרישה שווה לעובדת ולעובד
 • קידם והוביל את שיא תהליך הפיכת ההסתדרות לועד עובדים רגיל:

חוק ביטוח בריאות ממלכתי הפריד את קופת חולים מן ההסתדרות הניח את הבסיס לניתוק קרנות הפנסיה מן ההסתדרות מכר מפעלים של ההסתדרות

חיים רמון – בתחום הביטחון/שלום

חיים רמון היה מהראשונים שקראו להקמת גדר הפרדה בין מדינת ישראל ובין השטחים, וכן לנסיגה חד צדדית. רעיונות אלה אומצו לאחר מכן ע"י אריאל שרון. לאחרונה קרא לחלוקת ירושלים במסגרת הסדר קבע עם הפלסטינים ומצד שני להחריף במצור הכלכלי על עזה ולנתקה ממים ומחשמל
התבטאויות נבחרות:
"זה הזמן לנשוך שפתיים"
"כפר כמו בית ג'בל צריך לכתוש מהאויר”:
(2002)הפוליטיקאי הראשון אשר העלה את דגל ההפרדה החד-צדדית
חיים רמון וארי שביט מתעמתים על הנסיגה החד צדדית הגדולה:
"רמון: ההתכנסות היתה ונותרה רלוונטית"

חיים רמון – בתחום המשפט

 • ביצע רפורמה מקיפה במשרד המשפטים ובחקיקה.(2006)

חוק יסוד: החקיקה חוק האתיקה של מערכת המשפט

תיקון חוק האזרחות חוק הבניית הענישה (שנועד להביא להענשה אחידה על אותן עבירות באותן נסיבות.)

מינוי השופטים – רמון ניצח

שר המשפטים רמון יוצא להילחם בשמרנות המערכת

חיים רמון, טוהר המידות ואיכות השלטון

 • פעל להאצת ההפרדה המלאה של מח"ש מהמשטרה כדי למנוע כל קשר בין אגפי החקירות של המשטרה לבין המחלקה החוקרת את השוטרים עצמם.(2006)

ב-17 באוגוסט 2006 החליט היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להגיש כתב אישום נגד חיים רמון בחשד שביצע מעשה מגונה ללא הסכמה. רמון הגיש את התפטרותו באותו היום(2006). חיים רמון הורשע בעבירה של מעשה מגונה.

 • חיים רמון היווה מוקד לרדיפה פוליטית בפרשת הרשעתו. ביקורת נשמעה על האופן בו המשטרה השתמשה בהאזנות סתר כדי להרשיעו

אתר הבית של חיים רמון (לא פעיל)

יש לכם תוספת לדף זה? תיקונים לתקן?
שלחו לנו קישור עם הסבר בדוא"ל או הכניסו אותו בצירוף הערה קצרה כאן בתגובות

למה קישור?

כי כל טקסט המבקש להוות מקור סמכות לא יכול להסתמך על "כולם יודעים" אלא להביא סימוכין – כפי שהדבר נעשה במאמריים אקדמיים, באינציקלופדיה (כולל ויקיפדיה). טענה על עובדה ללא סימוכין היא פחות אמינה.


11 תגובות

 1. חדש באתר - דפי מידע על מועמדים בפריימריס :

  […] חיים רמון – קדימה […]

 2. אלעד הן :

  לכתוב: "העביר את החוק לביטוח בריאות ממלכתי." בלי להבהיר שזה היה המהלך הבודד המשמעותי ביותר בהפרטת מערכת הרפואה בישראל זה קצת בעייתי. עדיף כבר לא לכתוב כלום.

 3. ירדן :

  יעזור לי אם תוכל לתת קישור למאמר דיעה בנושא (או לכתוב אחד בעצמך). אני משתדל לרכז מידע ולא להביע עמדה. שלח לי מידע בנושא ואם אמצא לנכון אוסיף את העמדה הזו.

 4. נמרוד ברנע :

  אולי גם כדי לכתוב שהוא רצה להפריט את הפרקליטות…

 5. א :

  לינק נמרוד

 6. מירה ח :

  אין לי משהו בעד או נגד,רק בשעה שיוצאים למלחמה ודנים על כך מר רמון מוצא זמן להתנשק. כן לשון בפנים או לא זה ממש לא משנה מה שחשוב שכשחיילים נשלחים למלחמה לרמון יש פנאי למסיבות פרידה צילומים ונשיקות.
  צר לי , שמעתי שאתה עוזב את הכל ,אני שמחה אנחנו ראויים למשהו יותר טוב.

 7. דר' אולק נצר :

  חיים רמון נחשב לאסטרטג, והיה אחראי על מערכת הבחירות של מפל' העבודה ב-1996. כחודש וחצי לפני הבחירות, בצל הזעזוע שעדיין היה חי של רצח רבין, היה לפרס יתרון של 15% על נתניהו ובכל זאת הצליח להפסיד. חיים רמון ניהל את האסטרטגיה של הצנעת רצח רבין עד כמה שאפשר והעלמת כל בעיית השטחים, כדי לא להרגיז את הימין ולהחשיד את מפלגתו בנכונות לוויתור על שטחים. לנגד עיני עוד עומדים פניו עם החיוך הזחוח מרוח על פני מסך הטלוויזיה כולו בזמן מערכת הבחירות, כשהו מכריז: "הם ניסו לגרור אותנו לוויכוח על מדיניות הביטחון – אבל לא נתנו להם!"

 8. אודי מנור :

  לרגע חשבתי שנכנסתי לאתר של ארץ נהדרת

  אבל אז נזכרתי בתיזה של עבודה שחורה. נצביע לסוציאלדמוקרטים של כל מפלגה ויהיה בסדר. אכן רעיון לא רע בכלל. אבל מכאן לדיון רציני, שקול, מדוד ומחושב בדמותו של חיים רמון??????????????????? מדהים עד להיכן הבורות הפוליטית יכולה לגרור אנשים טובים. זה בערך כמו להקים אתר שיקרא לצורך הענין 'ציונות עכשיו', שמטרתו לבדוק מי בכל מפלגה מתאים לתפקיד המחנך הציוני, ואז לדון בכובד ראש באפשרות שחנין זועבי או אברומילה בורג מתאימים לתפקיד, כ"א במחנה שלו. ירדנו מהפסים קצת, אתם לא חושבים????

 9. מערכת עבודה שחורה :

  אודי,
  יש פה הנחה שגויה לחלוטין שהמטרה של הדפים הללו היא לסמן את המועמדים הסוציאל-דמוקרטיים במפלגות שונות. אבל הדפים הראשונים שעלו היו של ציפי לבני ושאול מופז, ע"ר הפריימריס בקדימה.

  אף אחד פה לא טען מעולם שרמון או לבני או מופז הם סוציאל-דמוקרטים.

  חלקנו טוענים שהם לא-סוציאל-דמוקרטים בדיוק כמו הרצוג ופואד שבמקרה חברים במפלגה שלפעמים מתהדרת בכותרת סוציאל-דמוקרטית.

  המטרה של הדפים הללו היא לאפשר לקוראים סקרנים שמקלידים את השמות של מנהיגינו בגוגל לקבל עליהם אינפורמציה מושכלת מנקודת מבט שמדגישה את הצדדים הכלכליים והחברתיים. יש לכך חשיבות בעידן שבו רוב מה שהאנשים יודעים על פוליטיקאים מגיע מתוכניות אירוח ומ… ארץ נהדרת.

  היינו רוצים דפים על כל הח"כים בהווה ובעבר, אבל במגבלות כה"א ברור שיש עדיפות ללבני ומופז על פני סוציאלדמוקרטים כמו גילאון ומלכיאור.

  אם אדם שקורא אידיוט אחרונות וחושב שציפי היא האלטרנטיבה לביבי גם בתחום הכלכלי מגיע לפה בזכות גוגל ומבין שההבדלים לא גדולים כל כך – עשינו את עבודתנו.

 10. רביב נאוה :

  באמת חוצפה.
  מערכת עבודה שחורה מרשה לעצמה לעשות דיונים רציניים, שקולים מדודים ומחושבים בכל מיני נושאים (ואנשים) בלי לקבל את אישור האדמו"ר. איך הם מעזים?

 11. חזי מורד :

  המשנה למנכ"ל הרכבת בפגישה עם נציגי התושבים ברמלה: "רכבת ישראל פועלת ככל יכולתה למען תושבי רמלה ולמען קידום ביצוע ההפרדות המפלסיות"
  בפגישה עם נציגי תושבי רמלה הסביר ירון רביד, משנה למנכ"ל רכבת ישראל כי חברת הרכבת מכירה בבעיה וכי הפתרון היחיד לטווח ארוך – הוא הקמת הפרדות מפלסיות יחד עם זאת, פועלת רכבת ישראל למציאת פתרונות טכנולוגיים לקיצור זמני ההמתנה במחסומי הרכבת ברמלה, על מנת לאפשר לתושבי רמלה לעבור במהירות את מפגשי הרכבת. זאת, עד להקמת שתי ההפרדות הקריטיות שתבוצענה על ידי החברה הלאומית לדרכים (הפרדה במפגש מס' 208 ברח' הרצל) ונתיבי איילון (הפרדה במפגש מס' 132 על כביש 44).
  המשנה למנכ"ל הדגיש כי במפגשי הכביש מסילה הוצבו אמצעים טכנולוגים רבים על מנת לשמור על בטיחות הנסיעה וכי תאונה בין רכב פורץ מחסום ובין רכבת עלולה להביא לתאונה רבת נפגעים.
  כמו כן, התחייב מר רביד כי חברת רכבת ישראל תפעל לתיקון המהמורות במפגש 132 וכי הוא ימשיך אישית לפעול לקידום הקמת ההפרדות המפלסיות אל מול החברות המבצעות. לדברי רביד, ככל הידוע לרכבת ישראל, הפרדות 208 ו-132 תוקצבו/ תתוקצבנה בעתיד הקרוב ואף ניתן לראות את היערכות הקבלן לעבודה בהפרדה במפגש מס' 208.
  בכל הנוגע להפרדה 210, אותה החלה לבצע רכבת ישראל כחלק מהעבודות להכפלת המסילה לבאר שבע ונעצרה בשל גילוי קברים באתר: רכבת ישראל בוחנת אפשרות העתקת מקום ההפרדה ופועלת לשם כך מול ראש העיר ומוסדות התכנון.
  עוד ציין המשנה למנכ"ל כי רכבת ישראל רואה חשיבות בהשקעה בעיר רמלה ובקרוב תיחנך בעיר תחנת הרכבת המשודרגת, ובמקביל נמצאת החברה במו"מ מול עיריית רמלה בנוגע לשיפור החניון והקמת גשר הולכי רגל.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.