חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מכתבה של הגב' סמדר מזוז לחה"כ שלי יחימוביץ

לכבוד  

חה"כ הגב' שלי יחימוביץ

 

שלום רב,

 

בשנה שעברה פנה אלייך אחד מחבריי בעניין הנ"ל ואת, שיאמר לזכותך, הוצאת מכתב חריף לראש העיר הקודם צביקה כהן, שלצערנו לא ענה לך.

לכן אני שבה ופונה אליך באותו עניין.

אנו כ-31 מלווים  שפוטרו ב-15/8/2008 ע"י גזבר עיריית אלעד אמנון מקסימוב שנתן את ההוראה לפיטורים לחברת כח אדם רם ק.ר.מ בע"מ לפטר אותנו.

(באיזו סמכות נותן הגזבר הוראה לפטר הרי הוא לא ראש עיר, לא מנכ"ל ולא מנהל משאבי אנוש ?).

 

אתחיל בחברות כח האדם:

המלווים התחילו בליווי בשנים 2003-2004 עד ה-10/2006 עבדו דרך חברת כח אדם י.א.מתן שעד היום לא העבירו את הפיצויים, ימי חופשה והבראה למלווים.

מ-10/2006 ועד ה-15/8/2008 הועברו המלווים לעבוד תחת חברת כח אדם רם ק.ר.מ שרק ב- 27/5/2009 נתנו לנו חלק מהפיצויים ובנוסף חיברו את הפיצויים דרך חברת הביטוח הראל.

יש לחברה הרבה סתירות ואי התאמות בטפסי 161 שמסרו לנו ובנוסף לא העבירו את מכתב השחרור.

אני מציינת שחלק מהפיצויים קיבלנו בתאריך הנ"ל לאחר שהפעלנו לחץ אדיר בפגישה שהייתה לנו עם ראש העיר החדש יצחק עידן. אחרת לא היינו רואים את הפיצויים עד היום. החברה הקודמת לא העבירה פיצויים עד כה  והם עדיין חייבים לנו כסף .

חברות כח האדם משמשות כצינור להעברת כספים מהעירייה אל המלווים.

הגזבר עושה הכל כדי שהמלווים לא יכנסו לעבוד כעובדי עירייה כמו שנעשה בשאר העיריות בארץ.

פוטרו מלוות בהיותן בהריון ובחופשת לידה והעירייה וחברת כח אדם לא דאגו להוציא להם אישורים ממשרד התמ"ת וצפוי כי יטענו שהדבר נעשה בתום לב.

מס ארגון שהיו מורידים לנו מהתלוש חודש בחודשו והיו מיועדים להסתדרות העובדים הלאומית לא הועברו תקופה מאוד ארוכה ורק לאחר התערבות של מחלקת הכספים של ה.ע.ל הכספים הועברו. אלא שרשימות העובדים שבגינן הועברו הכספים לא הועברו ולכן לא הייתה אפשרות לדעת בעבור איזה עובד הועברו הכספי, מתי וכמה ובעבור איזו תקופה. מכאן נובע שהכספים הנ"ל נעלמו כלא היו. וכשמלווים רצו לקבל סיוע מההסתדרות ע"מ להגיש תביעה הם לא יכלו.

 

חברות דן לימוזין והצלחת הדרך – חברות הסעות:

החל מתחילת השנה העירייה העבירה את המלווים לעבוד תחת חברת ההסעות בניגוד לחוזר מנכ"ל משרד החינוך 455 מיוני 2007 ולא עשתה כמו בשאר העיריות בארץ שהכניסו את המלווים כעובדי עירייה החל מה-1/9/2008 ובנוסף נתנה העירייה הוראה לקצץ לנו בתנאים ובשעות.

העירייה עושה הכל כדי להביא חברות חיצוניות ע"מ להרוויח את האחוזים שלהם.

הרבה דברים מעלימים מראש העיר החדש ובנוסף עוד מדברים בשמו ללא ידיעתו, ואם כבר מעבירים אליו חומר שמונח על השולחן לטיפול הוא לא מטפל ומעלים עין.

כאשר מלווים מעבירים תלונות על חברת ההסעות ועל אחראית ההיסעים מטעם העירייה המזכירות של ראש העיר דואגות להעלים את התלונות מראש העיר ומעבירות אותם לגורמים שהתלונות עליהם.

מה-1/9/2008 המלווים החלו לעבוד תחת שתי חברות הסעות שאחת היא: דן לימוזין והשנייה הצלחת הדרך שעבדה כאן כבר בשנים 2005-2008,  אנו והורי ילדי החינוך המיוחד אוכלים מרורים מהם עד היום.

מנובמבר 2008 חברת דן לימוזין נמצאה פסולה ע"י בית משפט וזאת לאחר שאחד הרכבים שלהם שלא היה תקני עשה תאונה ובשל כך לצערנו שני ילדים מהחינוך המיוחד היו מאושפזים תקופה בטיפול נמרץ.

מחודש נובמבר 2008 העירייה החזירה את כל הקווים להצלחת הדרך וזאת מבלי לצאת למכרז חדש אלא רק עשו עמם חוזה. וכשביקשתי מהבעלים של חברת ההסעות להראות לי את החוזה הוא התחמק וממשיך להתחמק עד היום.

גם חברת ההסעות הצלחת הדרך נמצאה פסולה בבית המשפט אבל השופט לבקשת העירייה אישר לחברה להמשיך עד סוף השנה כדי לא לזעזע את הילדים. השופט לא זימן את ההורים למתן עדות ולהורים, לילדים ולמלווים נגרם סבל עצום אשר ממשיך עד היום. ( חומר רב הצטבר בידי נציג ההורים כעדות לסבל שהם עוברים ).

 

מחודש נובמבר 2008 כאשר קיבלה חברת "הצלחת הדרך" את כל הקווים:

מפטרים מלווים ללא מכתבי פיטורים וכנקמה אישית . ובנוסף רק לאחר חודש, כשמעירים להם ע"כ הם שולחים מכתב פיטורים ועוד מפברקים את התאריך ואת מכתב הפיטורים בטענה שהמלווה אשם ושהמלווה התפטר וגרם לחברה נזק. למזלנו יש לנו הקלטות ועדים המוכיחים שהחברה משקרת.

לא משלמים נסיעות, יום העצמאות ויום בחירות. ובנוסף מכריחים את המלווים תחת איומים לחתום על טופס שהנסיעות כלולות בשעות ומי שלא יחתום יפוטר. אז פיטרו 2-3 מלווים

שלא חתמו על הטופס ופברקו להם את מכתבי הפיטורים.  בנוסף החברה לא העבירה עד היום את הנסיעות, יום העצמאות ויום בחירות שצריכים לתת לפי החוק.

אני מדגישה שנסיעות צריכים לתת רק למלווים שהנהג לא מחזיר ולוקח אותם ממקום המוסד של הילד לביתו ומביתו של הילד למוסד.

מורידים מלווים בצמתים ע"מ שיחכו לנהג אחר, מעיר אחרת, שיאסוף אותם והכל כדי לא לשלם את הנסיעות.

על התנהלות בלתי חוקית זו  של חברת ההסעות, מח' החינוך מרדכי ממליה ואחראית הסעים רחל אדרי מעיריית אלעד, ומנכ"ל העירייה יגאל גואטה, וגזבר העירייה נותנים גיבוי מלא .

הגזבר עושה הכל כדי לא להראות לנו האם הופקדה ערבות כספית של חברת ההסעות כנדרש בחוק. כי ברגע שאין ערבות כספית ובטחונות אסור לחברת ההסעות להעסיק את המלווים ולעירייה אסור להעסיק את החברה.

*

משכורות שלא ניתנות בזמן שלפי החוק צריך לתת כל ה-10 לחודש אבל החברה מעבירה את הכסף ביום ה-12-22 לחודש.  חוץ מפעמיים שהעבירו ב-10 לחודש. כאשר העירייה צריכה להפעיל סנקציות ע"כ והם לא עושים זאת.

אחראית ההיסעים של העירייה, שמתפקידה לטפל גם בתלונות של מלווים על חברת ההסעות ולא רק בתלונות החברה על המלווים, מעלימה עין מהמלווים ומשתפת פעולה עם חברת ההסעות כי גם בעלה הוא מלווה בהסעות וזה ניגוד אינטרסים. וכשמלווים פונים אליה לקבלת עזרה היא מגיבה שהיא לא מתערבת ושזה לא קשור אליה ורק למעסיק שזאת חברת ההסעות לטענתם.

בנוסף בתחילת השנה דאגו מהעירייה לעלות לה את המשכורת כי היא משתפת פעולה נגדינו ונתנו לה את כל התנאים.  היא יציאה ללימודים וזאת לאחר שעד ה-15/8/2008 היא קיטרה כל הזמן שאנחנו המלווים מרוויחים יותר ממנה. ואני שואלת מה היא עושה שם בדיוק חוץ מלחמם כיסא שמגיע לה העלאה במשכורת?

 

ביזיון בית משפט:

16 מלווים פנו לתביעה נגד העירייה וחברת כח אדם רם ק.ר.מ ע"י העו"ד מייצג למעשה גם את חברת ההסעות הצלחת הדרך ומי שדאג להביא אותו למלווים הוא הבעלים של הצלחת הדרך (ניגוד אינטרסים) ובכך דאגה החברה על גב המלווים לקבל את כל הקווים בחזרה ובנוסף גם העו"ד לא ייצג את המלווים כמו שצריך.

המהלך גרם לפיטורי עוה"ד ואני נאלצתי ב-1/1/2009 לייצג את המלווים בבית הדין האזורי בת"א ולהוכיח לשופטת למה פיטרנו את העו"ד. וכשנשאלתי ע"י השופטת למה אין לנו ייצוג ע"י ההסתדרות הוכחתי לה שלא העבירו את שמותינו ולכן אין לנו ייצוג ובכך חסמו לנו את הדרך.

השופטת נתנה הוראה להחזיר את המלווים בחזרה לעבודה ולהחזיר את התנאים כפי שהיו אך העירייה לא בצעה את הוראה בית המשפט. עדיין ישנם מלווים שיושבים בבית ובנוסף לא החזירו את התנאים.

השופטת נתנה הוראה להעביר את שמותינו להסתדרות תוך 15 יום מהתאריך הנ"ל אבל גם את זה לא עשו עד היום.  פניתי למנהל מחוז מרכז ההסתדרות הלאומית הרצל חוגי, הוא אמר שאנחנו לא אשמים ונקבל ייצוג מהם. מציינת שהשופטת הקפיאה את כל התביעה שהייתה ע"י עוה"ד ומאפשרת לכל המלווים להשתתף ולחדש את התביעה מחדש עם ההסתדרות.  אלא שעם אדישות כמו של ההסתדרות הלאומית נראה כי רק שבעוד 4 שנים נסיים את התביעה .  אני כל הזמן מנסה להעיר אותם מהאדישות שלהם.

גם את הפיצויים השופטת פסקה תוך 15 יום להעביר לנו מהתאריך הנ"ל וביקשה ליידע אותה מתי הועברו שגם את זה לא עשו. וכמו שציינתי נעשתה העברה של חלק מהפיצויים ב-27/5/2009 .

 

הגשתי ערעור לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים והשופטת פסקה החלטה על דבר שלא ביקשתי בכלל בערעור. פניתי אליה שוב כדי להבהיר את בקשתי ושוב היא עמדה על שלה.

 

כל החומר בהרחבה הועבר למבקר המדינה, שלא מטפל בעניין חברות ההסעות, ולמשרד התמ"ת . אופיר יחזאל מאכיפה והסברה טוען שההתנהלות אינה פלילית ויש לתבוע אזרחי

אם תשובות כאלה צר לי שהמדינה שלנו מתנהלת ככה ובתשובות כאלה נותנות גיבוי לעיריות לעשות מה שהם רוצות ובכך העיריות מנצלות את העובדה שכל דבר קטן נגרר ונמשך בבתי משפט

במקום שהתמ"ת יוציא מכתב חריף ויקנוס אותם, משרד החינוך מעביר את הנושא לטיפול שוש ימין וכבר שנה לא נעשה דבר בנידון.

הייתי במשרד הפנים נפגשתי עם השר אלי ישי שהעביר אותי לטיפול העוזר הבכיר שלו דוד שטרית שראה חלק מההוכחות ואכן דוד יצר קשר עם גואטה מנכ"ל העירייה שאמר שבשום פנים ואופן  לא רוצה לראות אותי ולשמוע עליי. ודוד שטרית אמר לו שזה בהוראת השר ושיקבע פגישה איתי ואיתו ועם ראש העיר, נציג ההורים וההסתדרות אבל לצערי נעשה דבר שלא סוכם בפגישה ביני לבין דוד שטרית והוא בעצם רצה להיפגש עם המנכ"ל לבד ואז ביקשתי שאין טעם שתהיה הפגישה כי זה לא מה שסוכם בננו. חבל רק שנותנים למנכ"ל לטפס על משרד הפנים בניגוד להוראות השר אבל אני לא מופתעת כי ככה זה בש"ס.

 

מנהל מח' החינוך מרדכי ממליה והגזבר והמנכ"ל הטילו עליי וטו שלא אחזור לעבודה ובנוסף הוציאו עליי הוצאת דיבה שעשיתי בעיות לאחראי הקודם שהיה לנו. וזה שקר וכזב שאלוקים ישלם להם ע"כ הם עושים הכל נגדי כי אני מפריעה להם בדרך ומגלה את השקרים שלהם ומוציאה את האמת לאור. אני והאחראי הקודם שהיה לנו חברים טובים עד היום שמו ברק שטגליץ

כשסיפרתי לו מה ממליה אומר ברק שאל אותי: למה הוא אומר ככה? אמרתי לו תשאל אותו.

למזלי שהכתבת של העיתון המקומי קוראים אלעד בדקה את זה ומצאה שמנהל מח' החינוך לא דובר אמת ואני יכולה להגיש הוצאת דיבה ע"כ במשטרה אבל אני לא הקלטתי.

בנוסף ראש העיר הקודם צביקה כהן חסם לי דלת במקום אישי של החיים שלי כי חשב שאני השתתפתי בתביעה כאשר אני לא חלק מהתביעה בכלל. אומנם כן הייתי בדיונים כנציגת המלווים אבל אני לא חלק מהתביעה  ויש הוכחות ע"כ. הוא קיבל את עונשו כאשר הוא לא ראש העיר פה יותר ומספיק גרם לנו נזקים.

בחודש ינואר לאחר מאבק קשה הצלחתי להחזיר את אבי שיעבוד במקומי בקו שעשיתי וגם בגלל שהאמא של הילדה ביקשה ובעזרתו של ראש העיר החדש יצחק עידן איציק אדרי אבל כנקמה אישית נגדי פיטרו את אבי בסוף אפריל ובנוסף לא שילמו לו את הנסיעות יום העצמאות ויום בחירות ובמשך חודש ישב אבי בבית ללא מכתב פיטורים ולאחר שהנהג של ראש העיר היה מעורב בנושא חזק ועד לכל השקרים של החברה נגדינו וכל פעם הנהג יצר קשר עם הבעלים של החברה ע"מ לקבוע פגישה כדי לסדר את העניינים אבל לצערנו בעל החברה לא הגיע לפגישות והתעלם מהנהג של ראש העיר ובנוסף מנכ"ל העירייה שנותן גיבוי לחברה אומר שאנחנו משוגעים. איזה כיף ! הם גונבים גוזלים משקרים ואנחנו המשוגעים.

 

אשמח מאוד גב' שלי עם תעזרי לי בעניין בכל דרך שהיא ואפילו אם אפשר להוציא את העניין בתקשורת כי החרדים מאוד מפחדים מהתקשורת.

 

בתודה מראש

סמדר מזוז

נציגת המלווים, אלעד

                                                                                                                                                                       

   

 

                                                                                                                                                                                               

3 תגובות

 1. עבודה שחורה » שלי יחימוביץ, עזרי למלווי ההסעות בעיר אלעד :

  […] מיותר, אותם עוברים המלווים בהסעות, התלמידים והוריהם. מכתבה של סמדר ארוך וגדוש בפרטים, אנו מבאים בפניכם את עיקרי […]

 2. אדרי :

  יצחק עידן תתפטר!!!!

  ראש עיריית אלעד יצחק עידן לקח הלוואות בסך עשרות אלפי שקלים מעובדיו בעיריית אלעד וגם מקופת העירייה

 3. חזי :

  יצחק עידן מושחת וצריך ללכת הבייתה

  לא מתחשב באף אדם או ציבור שלא מכניס לו … ודי למבין

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.