חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בוטל חוק הצנזורה באינטרנט

נושאים חדשות, מועד ב' ב 13.07.09 6:08

בזכותם של השרים מיכאל איתן ומשה כחלון, ונחישותם של בלוגרים לדבר עם נבחרי הציבור ולהראות להם שהחקיקה היא משהו שכולנו צריכים להיות מעורבים בו, בוטלה הצעת החוק של ש"ס להטיל צנזורה גורפת על כלל גולשי האינטרנט.

מאת: יהונתן קלינגר

0. לפני חודשיים הספדתי את חוק הצנזורה והסברתי כי יש סיבה שבהסכם הקואליציוני בין הליכוד לש"ס לא הוזכר חוק הצנזורה וכי הורדת חוק הצנזורה מהפרק היתה הצלחה פושרת, כי "לא היתה הצבעה שניצחנו בה, לא היה אירוע של משיכת הצעת החוק, אלא מספר התבטאויות שמאפשרות לנו להסיק זאת בצורה מושכלת. אין "מסיבת נצחון" ואין דרך להגיד כמה היתה באמת חשיבות לעבודת הבלוגרים שנרתמו, אבל די ברור שהיתה השפעה; חבורת האקטיבסטים עם מקלדות עשתה הרבה יותר מאשר לוביסטים מחודדים ובעלי הון עם אינטרסים."

מסתבר שטעיתי.

1. כמו זומבי במערכה האחרונה, ניסתה ש"ס להעלות את חוק הצנזורה שוב להצבעה; אמנון כהן ואריאל אטיאס ישבו וקיוו שהליכוד, שצריך אותם יותר מכל בימים קשים של תקציב זה, יסכים לצנזר את הרשת, אלא ששרים אמיצים כמו מיכאל איתן, משה כחלון ועוד מטובי הליכוד (שראוי לפירגון כשראוי לתת) הצליחו להביא להחלטה הראשונה שבאמת ראויה לגאווה.

2. ההגעה של חוק הצנזורה לדיון היום בועדת שרים היתה אירוע קשה ושובר; אני עמוס בדיונים על הביומטרי, צריך להתפרנס (ומה לעשות, אף אחד לא משלם לי על זה), ואפילו בשביל ראיון קצרצר לגלי צה"ל הייתי צריך לפנות מקום בין הבירה בבר לפיצה המלוכלכת של אחרי.

2.1. אבל ניצחנו. הוכחנו שאפשר עם הסברה, נחישות והרבה רצון טוב לדבר עם נבחרי הציבור ולהראות להם שהחקיקה היא משהו שכולנו צריכים להיות מעורבים בו.

2.2. לפעמים אנשים לא מבינים כמה קל להיות מעורב פוליטית; לא צריך להיות לוביסט או בעל הון, פשוט שולחים מייל לועדה בכנסת שמדברת על החוק ומספרים כמה דברים על עצמכם, תאמינו או לא, ח"כים מקשיבים.

3. אם יש משהו שמעודד אותי בדחיה של חוק הצנזורה הוא משפט שאמר לי פקיד ממשל שעובד על החוק הביומטרי; אותו פקיד, שמעודד את קיום המאגר אמר לי שאף חבר כנסת לא משוגע מספיק כדי לנסות להעביר חוק צנזורה אחרי מה שהעבירו את הח"כים הקודמים. אתם כבר יודעים לאן אני חותר מכאן.

הודעת השר מיכאל איתן

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

4 תגובות

 1. יודע דבר :

  כתבה מאוד לא מדוייקת. המנוע המרכזי היו פעילי ציבור שלחמו נגד הצעת החוק. מיכאל איתן לעומת זאת לקח טרמפ על הלך רוח ציבורי מבלי שהוא מבין על מה באמת מדובר.

 2. יונתן :

  חבל שהחוק לא עבר,אני יודע שהמילה "צנזורה" מעוררת טריגרים אצל אנשים אבל דווקא במקרה הזה זה היה רעיון טוב.

  ילדים נחשפים לפורנו כבר בגיל 10 והאינטרנט הוא כלי חשיפה מספר 1,ע"פ כל אנשים המקצוע ,החשיפה הזאת לא טובה להם ולשאר החברה.

  רוב ההורים בארץ לא יודעים וחסרים את היכול להבין איך הם יכולים לצנזר את המחשב הפרטי שלהם בבית וממילא זה לא שווה כלום אם הילד הולך ורואה את הכל במחשב בבית של חבר או בבית הספר.

 3. עמית-ה :

  אני חושב שזאת בשורה טובה, נכון שישנם חוקים יותר גרועים אבל במדבר…
  לגבי הפורנו לצעירים מאוד, אני מסכים שעדיף בלעדיו אבל ביננו האלימות שהם רואים ברשותנו ובערוצי הילדים, הרבה יותר גרועה (טוב אני מסכים שפורנו-ס"מ [סאדו מאזו לא סנטימטר] יותר גרוע).

 4. יונתן :

  יש משהו מצחיק בלומר שעדיף בלי הפורנו כשלא מאשרים צעדים להלחם בו,ולא האלימות בערוצי הילדים לא גרועה יותר,סביר יותר שהורה ידע מה ילדו רואה בטלוויזיה שבד"כ נמצאת בסלון מאשר מה שהוא רואה במחשב בחדר המחשב שבו הוא גולש לבד.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.