חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אופנת קסטרו לא רוצה ועד עובדים

נושאים עלו ברשת ב 9.08.07 7:45

חברת קסטרו מנסה לשבור את העובדים במחסני החברה, שהתאגדו במטרה לשפר את שכרם וזכויותיהם בעבודה. בתגובה שלח עו"ד איתי סבירסקי, מהקליניקה למשפט ורווחה באוניברסיטת ת"א, מכתב להנהלת קסטרו המזכיר ומבהיר כי פגיעה במאמצי התארגנות עובדים מהווה הפרה חמורה של החוק במדינת ישראל.

ראש ועד עובדי המחסנים בחברת קסטרו, דייגו שירטה, עולה מארגנטינה ואב לארבעה, הועלה השבוע בבהילות וללא הסבר על מונית שלקחה אותו לבת ים למטה החברה. שם אולץ להמתין שעה וחצי מחוץ למשרד בו התנהל דיון סוער, שלאחריו נתבקש למסור את רשימת חברי הוועד.

גורמים בהנהלת קסטרו מנסים לאיים על העובדים כדי לגרום להם להסיר את חתימתם ממסמך ההתארגנות. לדייגו הוצמד איש הנהלה שעוקב אחר פעולותיו ומאזין לשיחותיו עם העובדים. עובדים שנצפו מדברים עם דייגו זומנו למשרד המנהל, אך העובדים עומדים על זכותם להתאגד ולא נרתעים.

לאחרונה ניסתה רשת בתי הקפה קופי בין לפטר בניגוד לחוק את ראש הוועד אלון-לי גרין, ונאלצה להחזירו לעבודה בצו של בית הדין לעבודה.

עובדים רבים בישראל עובדים בתנאים מינימליים ומחפירים בעוד מעסיקיהם גורפים מדי שנה רווחי עתק. לדוגמא, רשת קסטרו דיווחה בסוף השנה הקודמת על צמיחה של 15% ברווחיה שהגיעו ל-44.8 מיליון שקלים.
התבטאות עקיפה בענין פערי השכר הבלתי נסבלים שמענו אפילו מראש אגף התקציבים באוצר בתקופת קיצוצי נתניהו, אורי יוגב, שצפה שתתפתח בישראל  עבודה מאורגנת שדוגלת בשותפות של העובדים והמעסיקים.

* העתקים ממכתבו של עו"ד סבירסקי נשלחו לחברי הכנסת שלי יחימוביץ`ודב חנין

נערך על ידי שושי
תגיות: , ,

4 תגובות

 1. מרשתנט » ארכיון » אני דורש ביטוח בריאות :

  […] על האינטרנט, תן להם להתאגד! אל תהיה כמו קופי בין וקסטרו ימ”ש, היה רחום וחנון רב חסד ואמת! ארך אפיים וכו‘ […]

 2. שווה קריאה :

  אופנת קסטרו לא רוצה ועד עובדים…

  חברת קסטרו מנסה לשבור את העובדים במחסני החברה, שהתאגדו במטרה לשפר את שכרם וזכויותיהם בעבודה. בתגובה שלח עו”ד איתי סבירסקי, מהקליניקה למשפ…

 3. שוקי :

  זה לא ממש מפתיע שקסטרו מזלזלת בעובדים שלה ובחוק, בהתחשב בזה שבעבר היא כבר הוכיחה שהיא מזלזלת בלקוחותיה ומשקרת להם בלי בושה.

  כתבתי על זה כאן:
  http://www.notes.co.il/shooky/14961.asp

  אני חושב שלעולם לא מאוחר להתחיל להחרים את קסטרו. אפשר גם לקרוא לאנשים במדינות אחרות לעשות את זה. למשל, לקרוא לברלינאים להחרים את סניף קסטרו שהוקם אשתקד במרכז העיר.

 4. שי כהן :

  1. טיפה מוקדם להוציא, אנחנו מחכים לקיו

  2. סחטיין – עבודה שחורה מופיע בתשובות של googlenews

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.