חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גלעד ארדן ויולי אדלשטיין – החזירו את "בדרך אל הטבע" למקומה

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מכתבים ב 30.06.09 6:00

מנהלי רשות השידור הגלו את תכנית הדגל של המאבקים הסביבתיים – "בדרך אל הטבע" – לשעת בוקר מוקדמת. ארגונים סביבתיים פונים לשר יולי אדלשטיין, הממונה על רשות השידור, ולגלעד ארדן, השר להגנת הסביבה, בדרישה להחזיר את התכנית לשעת השידור הרגילה

לכבוד:

השר יולי אדלשטיין, הממונה על רשות השידור

השר גלעד ארדן, המשרד להגנת הסביבה

כבוד השר,

בשבת האחרונה הופתעו אלפים רבים של שוחרי איכות הסביבה בישראל לגלות, כי שמורת הטבע שלהם, תכנית הרדיו "בדרך אל הטבע" בהגשתו של מיקי מירו – הפינה הסביבתית היחידה בשידור הציבורי בישראל, הוגלתה אל שעת שידור נידחת, בשבת לפנות בוקר.

אנו, כארגונים אזרחיים, שחרטנו על דגלנו את טובת הארץ והשמירה על הסביבה והטבע, רואים בהעברת התכנית אל משבצת השידור המוקדמת הזו בשבת לפנות בוקר כמהלך שיביא הלכה למעשה למניעת הגעתה אל ציבורים רחבים.

תכנית הרדיו "בדרך אל הטבע" מהווה, מאז היווסדה לפני כשש שנים, במה יחידה בשידור הציבורי לסיקור ודיווח שוטפים ועקביים על התפתחויות בזירה הסביבתית בישראל. העיתונאי והפעיל הסביבתי והחברתי, מיקי מירו, שמנחה אותה, הוא בעל מוניטין מקצועי – עיתונאי ואקדמי – בתחום, ייחודי בנוף התקשורת הסביבתית.

בשנים האחרונות, נושאי איכות הסביבה עולים ומקבלים מקום חשוב בסדר היום הישראלי. רשות השידור החליטה לפני מספר שנים – בצדק רב לדעתנו – על קיום תוכנית מיוחדת אשר תוקדש לנושאים אלו, כפי שקיימות תוכניות העוסקות בהיבטים אחרים של החיים האזרחיים בישראל (כלכלה, משפט, חברה וכו').

בנושאי איכות הסביבה עוסקים כיום עשרות רבות של ארגונים ועמותות, בכל המגזרים החברתיים בישראל. הנושא נלמד כיום במאות בתי ספר וגני ילדים, וכ-5,000 תלמידי תיכון נבחנים בו בבגרות מידי שנה, עיריות מקדמות פרויקטים סביבתיים, והנושא עולה גם בשדה התרבות והאמנות. גם בכנסת פועלת, מזה 5 קדנציות, שדולה רחבה של ח"כים מכל הקשת הפוליטית, העוסקת בנושאים סביבתיים. קיומם של כל אלה מעיד על העניין הגובר בציבור בנושא זה. לצערנו, גם הפגיעות בסביבה והמפגעים הסביבתיים הולכים וגוברים בשנים האחרונות.

לכל אלה מהווה התכנית בבחינת שופר גדול, שופר שהזעיק את הציבור בישראל אל מאבקים לשמירת הסביבה ומערכות רבות על דמותה של הארץ: מעמק ססגון בדרום הרחוק, דרך שדה-בריר ליד ערד, חוף פלמחים במרכז הארץ, חורשת גבעת הרצל בתל אביב, וחופי אכזיב ובצת בצפון. לצד זאת מטפלת התכנית בהרחבה בנושאים מקצועיים כמו אנרגיה מתחדשת, בעיית המים בישראל ומשבר האקלים העולמי. זוהי רשימה חלקית של נושאים חשובים, שהתכנית "בדרך אל הטבע" ועורכה המסור מיכאל מירו מהווים להם לעתים קול יחיד בתקשורת המשודרת.

התכנית "בדרך אל הטבע" אינה תכנית נישה המעניינת קבוצה מצומצמת. היא אינה עוסקת ב"הצעות לטיולים", כפי שקראנו בתגובת רשות השידור לפניות אליה. זוהי תכנית הדגל של שמירת ערכים ההולכים ומקבלים מקום חשוב יותר ויותר בשיח הציבורי בישראל – ערכי הקיימות.

בשם עשרות אלפי חברי הארגונים הסביבתיים בישראל, ובשם עשרות אלפי מאזינים נוספים שאנו משמשים להם פה, אנחנו פונים אליכם בבקשה לבטל את השינוי הרע הזה. אנו מציעים להעביר את התכנית לזמן שידור מרכזי יותר, באמצע השבוע, כראוי לתכנים החשובים והמרכזיים שלה, ובכך לאפשר גם לשומרי שבת להאזין לה בשידור חי. אנו מבקשים לנצל הזדמנות זו כדי להציע לרשות השידור להרחיב את זמן השידור העוסק בסביבה, ולמסד גם "פינה סביבתית" ביומני החדשות ברשתות השונות.

בכבוד רב,
ארגוני הסביבה בישראל

נערך על ידי נדב פרץ-וייסוידובסקי
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.