חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מפלגת העבודה – חוקה חדשה לא במחטף

נושאים פוליטי ב 25.06.09 15:08

נועם סגל, חבר ועידת מפלגת העבודה קורא לחבריו בועידה להימנע מאישור החוקה החדשה המוצעת. לדברי נעם סגל החוקה החדשה תהרוס את המפלגה.  במקום זאת מציע סגל לחבריו לפתוח בבירור רעיוני פנימי שיעלה את המפלגה על מסלול הבראה

24.6.2009

לכבוד,

חברי ועידת מפלגת העבודה

שלום רב,

הנדון: חוקת מפלגת העבודה

 1. אין זה סוד כי מפלגת העבודה גוססת. בבחירות האחרונות ספגה המפלגה את התבוסה הקשה בתולדותיה, עת התרסקה והפכה למפלגה הרביעית בגודלה בכנסת.
 2. ואולם, תחת ההכרה בכשלון, פועלים עסקנים שונים באופן הזוי ומנותק מהמציאות להחלפת חוקת המפלגה, תוך שהם נועצים מסמר אחרון בארון קבורתה.
 3. המסר אותו מביאה החוקה המוצעת הינו ברור וחד משמעי: לא רק שמפלגת העבודה אינה רוצה לגייס חברים חדשים וצעירים, אלא שהיא אף מבקשת לסלק מקרבה את אותם חברים ספורים אשר עדיין מאמינים בדרכה ומנסים להצילה מכליון.
 4. חברי המפלגה הם אלו אשר מעניקים לה חיים. ללא תהליך של התחדשות וגיוס חברות
  וחברים חדשים, אשר יאבקו על דמותה ועצם קיומה – גם לא יהיו למפלגה בוחרים.
 5. מהותה של החוקה המוצעת הינו ביטול התהליכים הדמוקרטיים במפלגה ונטילת זכותם של חבריה לקחת חלק בעיצוב דרכה ועתידה. אולם, ללא זכות השפעה בסיסית זו, אין לחברות במפלגה כל משמעות.
 6. יתרה מזאת. בעוד שהציבור הישראלי אמר אך לפני חודשים ספורים את דברו, והביע חוסר אמון מוחלט במפלגה ובמנהיגיה, שוללת החוקה החדשה דווקא מחבריה היא, את זכותם לבחור את הנהגתה.
 7. מפלגת העבודה מאבדת במהירות את שארית חבריה, עובדה המשתקפת בברור בקלפי: מאז שנת 1992 איבדה המפלגה מדי בחירות 6 מנדטים בממוצע; בעתיד הלא רחוק היא אף עשויה להמחק כליל מן המפה הפוליטית.
 8. על מנת להציל עצמה מאבדון מוחלט, חייבת המפלגה לעבור מהפך רבתי: לגייס חברים וחברות צעירים, ולאפשר להם להשפיע ולהציג לציבור דרך רעיונית חדשה ורלוונטית.
 9. המסקנה מהאמור ברורה: יש לזנוח לאלתר את העיסוק בחוקה המוצעת, ולפתוח בהליך של דיון פנימי ופתוח, בנוגע לדרכה ועתידה של מפלגת העבודה הישראלית.

 בברכה,

נועם סגל

חבר ועידת המפלגה.

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

4 תגובות

 1. אהרן לוינשטיין :

  אהוד ברק הינו דמקוטטור גדול
  כבש בסערה את מפלגת העבודה
  העיף את נאמניו וסובב בכחש את מצביעיו. בהיותו ראש ממשלה חילק תפקידי שרים באופן מנוגד להגיון וליכולת של המועמדים. והתוצאה היתה פרי באושים: מהומות ערביי ישראל בשנת 2000 וועדת חקירה שבה הוכיח את יכולתו באמירה הנבובה
  לא ידעתי, לא דיווחו לי.

  הוא מצהיר שהשתנה. זה כנראה נכון – אבל לרעה !!!
  כמו הוגו צאבס הוא רוצה לשנות את החוקה לטובת מנוי לכל החיים.
  לא צריך פריימריס, לא צריך את דעת חברי המפלגה. המפלגה זה אני. המדינה זה אני. יש לי מונופול על הכל. אני ויועצי הסתרים שלי נקמבן את המדינה. אהוד ברק איש חזק. וכידוע בטבע ( של חונטת הדגנרלים) רק החזקים שורדים ומצפצפים על הערכים הדמוקרטיים. תחילה משנים את החוקה ואם הם יכולים אז גם את החוק. ואם לא אז הם עוקפים אותו בזחיחות בקריצה ובפזיזות והסוף ידוע: ראו מקרי הירשזון ובניזרי.

 2. עמית-ה :

  אהרון הגזמת, ברק הוא כמו צ'אווס אבל ברוורס, צ'אווס עושה רפורמות כדי לחלק מההון הציבורי גם לשכבות העניות.
  צ'אווס הוא לא דוגמא לדמוקרטיות אבל בסך הכול הוא עושה הרבה טוב להרבה אנשים. אצל ברק חוסר הדמוקרטיות זאת רק ההתחלה ההמשך הרבה יותר חמור.

 3. שי :

  "חילק תפקידי שרים באופן מנוגד להגיון וליכולת של המועמדים"

  איזה בבל"ת.

  אהוד ברק שר הבטחון, דוד לוי שר החוץ (שלמה בן-עמי החליף אותו כשפרש) ובייגה שוחט שר האוצר. כולם מ"ישראל אחת" וכולם מוכשרים מאד לתפקיד שקיבלו.

  היה עוד הרבה שרים בממשלה הזו, אבל אני לא חושב שתמצא שם איזו חוסר התאמה יוצאת דופן (יוסי ביילין שר משפטים, יוסי שריד שר חינוך, נתן שרנסקי שר פנים… זה נשמע כל כך לא מתאים?).

 4. עמית-ה :

  כאן הרשימה המלאה:http://www.knesset.gov.il/govt/heb/GovtByNumber.asp?govt=28
  הסיבה לתדמית הלא מבושלת הייתה ההרכב הראשון.
  אבל הבעיה העיקרית הייתה ונשארה שברק הוא שחקן יחיד – סוליסט.
  אפשר לראות את זה גם עכשיו.
  זה מתאים לטניס בודדים, משח-מט ומעלה לא.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.