הרפורמה בקק"ל – השר שמחון בעד, ח"כ יחימוביץ נגד

הישג למתנגדי הפרטת קרקעות ישראל: בשל הדרישה לקיים הצבעה חשאית, נדחתה ההצבעה על 'עסקת הנדל"ן'. "הקרן עדיין קיימת" אומרים במטה המאבק. שלי יחימוביץ מוסיפה פרטים מהכנסת

כ- 170 חברי אסיפת קק"ל נאספו ביום ה', 18 ביוני, בערב במלון ריג'נסי בירושלים כדי להכריע על עסקת חילופי קרקעות במסגרתה אמורה היתה הקק"ל לוותר על שטחים שבבעלותה. כ-300 מפגינים, חברי מטה המאבק בהפרטת קרקעות ישראל, קיימו הפגנה רועשת אל מחוץ לאולם הדיונים וקראו לחברי האסיפה לדחות את ההחלטה.

שעות אחדות לפני תחילת הישיבה שיגר השר שלום שמחון מכתב לחברי "העבודה" החברים באסיפת הקרן בו הורה להם כי הוא מטיל "משמעת סיעתית" ודרש מהם לתמוך ברפורמה, מנגד כתבה ח"כ שלי יחימוביץ מכתב לחברי "העבודה" החברים באסיפה בו קראה להם להתנגד להצעה להפריט את אדמות המדינה. במטה המאבק נגד הפרטת קרקעות ישראל פרסמו אתמול הודעה לפיה שלום שמחון פעל ללא סמכות וכי באף מוסד של מפלגת העבודה לא התקבלה החלטה הקובעת כי המפלגה תומכת במהלך הפרטת הקרקעות.

עם תחילת האסיפה הופתעו כלל חברי הסיעות לקבל מכתב אישי בו קורא להם ראש הממשלה לתמוך בהצעה. במטה המאבק נגד הפרטת קרקעות ישראל ציינו כי מעורבותו האישית של נתניהו מעידה על המחוייבות הגדולה שהוא חש לבעלי ההון המשתוקקים להתחיל לרכוש ולסחור באדמות השייכות לעם היהודי.

"ראשי קק"ל כבר פרסמו אתמול בכל אמצעי התקשורת כי ההחלטה על עסקת הנדל"ן התקבלה, הם פשוט ניסו לזרות חול בעיני הציבור" כך אמר יניב כרמל ממטה המאבק בהפרטת קרקעות ישראל "יו"ר קק"ל הבין שאין לו רוב ודחה את ההצבעה, אנחנו יודעים היטב שאנחנו נמצאים רק בתחילת המאבק אבל אנחנו נחושים למנוע את הפרטת הקרקעות".

פורסם באתר מטה המאבק בהפרטת קרקעות ישראל

ומוסיפה ח"כ שלי יחימוביץ' במכתבה אל חברי החוג החברתי-כלכלי:

המאבק נגד הפרטת קרקעות המדינה: נצחון זמני נרשם לנו אמש כשהאסיפה העולמית של קק"ל דחתה בשבועיים, מחשש להפסד, את ההצבעה על הסכם חילופי הקרקעות עם המדינה. זה הסכם שהוא אחת מזריקות המרץ של הפרטת כל הקרקעות, לא רק אלה של קק"ל. הנה מכתב ששיגרתי אמש לחברי המפלגה שיושבים באסיפה. והנה פרוטוקול הדיון הסוער שהיה בועדת כלכלה. ותשואות לתנועת דרור ישראל (תנועת הבוגרים של הנוער העובד והלומד) שפועלת ביעילות ובחריצות מדהימה נגד הרפורמה, הקימה מטה מאבק, והצליחה ללכד סביבה 17 ארגונים. אלה אנשים שלא מסתפקים בימי עיון אלא יודעים ללכלך את הידיים בעבודה קשה מאחורי הקלעים. הקליקו להצטרפות למאבק.

עוד רעיון הזוי בשולי קדחת הפרטת הקרקעות היה לנשיאנו שמעון פרס שהציע למכור את נמל יפו ועוד נכסים ששייכים לכולנו לבעלי הון כדי שיהיה כסף בקופה. היכנסו לראיון שלי בערוץ הראשון.

 

Tags: , , , , , ,

Leave a Reply