חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סטודנטים באו"פ להנהלה: סיימו את השביתה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 20.05.09 6:00

הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה מצטרפים למחאת המנחים, הם מבקשים מחבריהם לחתום על עצומה הקוראת להנהלת האו"פ לסיים את השביתה ולפצות את הסטודנטים כנדרש

 

חברות וחברים,

 

שביתת המנחים ומרכזי ההוראה באו"פ נכנסה לשבוע הרביעי. מצב זה לא יכול להמשך.

אנחנו, כסטודנטים, יודעים ומבינים שהשביתה מוצדקת לא רק בשל חשיבותה למנחים – אלא גם בשבילנו. האוניברסיטה בה אנחנו לומדים פועלת כבר שנים כמוסד שמנצל את עובדיו, ובכך פוגעת הן בהם והן ברמה ובאיכות של הלימודים הזמינים לנו. כמו כן, במהלך השביתה פגעה ההנהלה בסטודנטים ישירות בכך שהזמינה אותנו להגיע לשיעורים, שבפועל לא התקיימו, וזאת כדי להגביר את הלחץ על המנחים על חשבוננו. זאת מעבר לאחריותה לשביתה, שכרגע מאיימת להרוס את הסמסטר כולו.

אגודת הסטודנטים שלנו קבעה כבר בתחילת השביתה כי "אנו מכירים בהתארגנות סגל ההוראה כהתארגנות מייצגת ולגיטימית", וכי "תנאי העסקה ראויים ימשכו כוח אקדמי טוב, וישפרו את רמת המוטיבציה של אלו שכבר מנחים באוניברסיטה" (מתוך החלטת האגודה מיום 23.4.09).

עכשיו, בתחילת השבוע הרביעי של השביתה, הגיע הזמן שלא רק נדבר – אלא גם נעשה משהו בעניין. הגיע הזמן שגם אנחנו נדרוש מהאוניברסיטה לכבד את עובדיה ואותנו, להיענות לדרישות הצודקות של המנחים, ולפצות אותנו – הסטודנטים – על הנזקים שנגמרנו לנו בשל התנהלותה של הנהלת האוניברסיטה, הן לפני והן במהלך השביתה.

 מצורף בזאת נוסח העצומה שישלח להנהלת האוניברסיטה.

אנו קוראים לכל הסטודנטים\ות לחתום עליה, (באמצעות משלוח מייל עם שם מלא ומספר סטודנט לכתובת: [email protected] ).

 אנו קוראים לכל הסטודנטיות\ים להצטרף לגל הפעילות שיתחיל מיד לאחר שליחת העצומה, עלינו להעביר מסר  ברור וצלול – עד שנזכה לראות את סוף השביתה ואת המענה לדרישותינו.

אם ברצונכם\ן לקבל עדכונים על הפעילות, להשתתף בהפגנות, לסייע למנחים במאבקם בשוברי שביתה ו\או לתכנן את המשך הפעילות – אנא ציינו זאת במייל, לצד החתימה על העצומה.

בעמידה משותפת עם המנחים נוכל לסיים את השביתה – ולהציל את הסמסטר שלנו !

 

      בברכה,

צוות המאבק הסטודנטיאלי

חגי מטר, דור גילבוע, דניאל עתי ואלעד הראל

קבוצת מפרש – 054-6344521

 

 

 

 

 

 

לכבוד: הנהלת האוניברסיטה הפתוחה

 

עצומה בעניין שביתת המנחים ומרכזי ההוראה

 

אנו, סטודנטיות וסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה, פונים אליכם עתה בתחושה קשה של מצוקה.

שביתת המנחים ומרכזי ההוראה נמשכת כבר למעלה משלושה שבועות, וללא פתרון באופק. למרות המכתבים הרבים ששלחתם לנו, בהם ניסיתם להציג את השביתה כצעד שרירותי ולהסית אותנו נגד המנחים, ולמרות הקושי שנגרם לנו כתוצאה מהשביתה ומההיענות לקריאתכם להגיע לשיעורים שבפועל לא התקיימו – אנו מכריזים בזאת על תמיכתנו במטרות השביתה, ועל דרישותינו לפיצויים מהאו"פ בשל אחריותה לשביתה.

כפי שכבר קבעה אגודת הסטודנטים שלנו, "שיפור תנאי העסקתם של המנחים ומרכזי ההוראה הינו אינטרס משולש: של המנחים, של האוניברסיטה ושל הסטודנטים. תנאי העסקה ראויים ימשכו כוח אקדמי טוב וישפרו את אמת המוטיבציה של אלו שכבר מנחים באוניברסיטה. דווקא אנו, כסטודנטים עובדים המכלכלים את משפחותינו, מבינים ומזדהים עם המנחים שלנו, אשר מסייעים לנו לצלוח את התואר באוניברסיטה הפתוחה" (מתוך החלטת האגודה מיום 23.4.09).

על כן אנחנו מצרפים את קולנו לקולם של המנחים ומרכזי ההוראה, וקוראים לאוניברסיטה להיענות לכל דרישותיהם, המוצדקות כולן, ובמרכזן: הסכם קיבוצי בין הסגל להנהלה כמקובל באוניברסיטאות אחרות, הכרה בארגון העובדים שבו בחרו העובדים להתארגן – כוח לעובדים, רצף העסקה (בניגוד למצב הנוכחי בו הם מפוטרים מדי סמסטר), עדכון שכרם, השוואת תנאיהם לתנאי הסגל הזוטר באוניברסיטאות אחרות ומתן זכויות סוציאליות מלאות.

בנוסף, אנו דורשים מהאו"פ שתפצה אותנו על הנזקים שנגרמו לנו בשל השביתה בדרכים הבאות:

השלמת שיעורים: כל שיעור שהתבטל בשל השביתה יושלם. יושלמו גם כל השיעורים שבאופן רשמי כן התקיימו, בהנחיית שוברי שביתה, וזאת מכיוון שאוכפי השביתה מטעם איגוד המנחים מנעו בפועל את קיומם. לא יתכן שסטודנטים שנענו לקריאת האו"פ להגיע לשיעורים ישלמו מחיר כפול על השביתה בכך שגם הגיעו לשיעור שלא התקיים, וגם לא זכו בהשלמתו, או שסטודנטים שכיבדו את השביתה יענשו בגלל שמנחיהם הפרו אותה.

מרתונים לימודיים: לפני כל אחד משלושת מועדי הבחינות הצפויים (א', מועד הבחינות הנוסף המיוחד, ו-ב') יתקיימו מרתוניים לימודיים לסיוע לסטודנטים.

תוספת פקטור למבחנים: בשל ביטול חובת הגשת הממ"נים הפך ציון המבחן הסופי לציון היחיד שקובע את הציון הסופי בקורסים. על כן, סטודנטים שלא הגישו מטלות יקבלו פקטור של 10 נקודות לציונם הסופי, ומי שהגישו חלק מהמטלות יקבלו 5 נקודות.

הזדמנות שנייה לקורסים חינם: סטודנטים שיכשלו בקורסים בסמסטר הנוכחי יקבלו את ההזדמנות ללמוד את אותם הקורסים שוב בחינם.

פתחון פה למנחים: בשבועות האחרונים זכו רוב רובם של הסטודנטים לשמוע רק את צידה של ההנהלה בנוגע לשביתה. עם סיום השביתה יקבלו נציגי איגוד המנחים הזדמנות להשתמש במערכת הפצת המיילים של האו"פ כדי לספר לסטודנטים את הצד שלהם. צעד זה חשוב לנו כדי למנוע תחושות של עוינות בין הסטודנטים למנחיהם, ולמען המשך שיתוף פעולה פורה בינינו לבין המנחים והאו"פ.

 

נצפה לקבל את התייחסותכם לדרישות אלה בהקדם,

בתקווה להמשך לימודים מוצלחים לכולנו,

ובתודה מראש,

 

[שמות החותמים]

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , ,

3 תגובות

 1. אריה גור :

  מרגש ומשמח שהסטודנטים תומכים כך בשביתת המרצים.
  אני מציע לסטודנטים לבדוק מה נעשה באוניברסיטאות האחרות בזמן השביתות הגדולות של המרצים, כל בקשותיכם לאו"פ כבר מולאו על פי תקדימים באוניבסיטאות האחרות.

 2. סטודנטית :

  זו בעיה. מספר סטודנט זו מספר ת.ז.
  מה אם לא בא לפזר אותו באינטרנט?

 3. לסטודנטית :

  מתקשרים לנייד של קבוצת מפרש

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.