חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פליטי דרפור: אורית נוקד חוזרת בתשובה

נושאים מכתבים ב 19.07.07 10:00

אם את מכתבה של ח"כ אורית נוקד לסטודנטים הכתרתי בתואר המפוקפק ה"מכתב המאכזב ביותר", הנה שבה נוקד ועונה למכתב בנושא הפליטים, שנשלח מטעם עבודה שחורה, ומוכיחה שהעלאת הנושא לסדר היום וההתעקשות מחייבת פוליטיקאים לקחת אחריות על דבריהם ופעולתם וללמוד את הנושא.

וכך כותבת אורית נוקד הפעם:

שלום,

סוגיית הטיפול בפליטי דארפור אכן מדאיגה מאוד. מדובר במשבר הומניטרי קשה ביותר, גם בקרב פליטים שאינם מדארפור. לאור היחס שמקבלים הפליטים במצרים, רבים מהם מחפשים סיכוי לחיים מבטיחים במקומות אחרים. חלקם מאמינים שישראל היא הנחלה המובטחת, חלקם רואים בישראל לא יותר מתחנת מעבר לקראת הגירה למדינות אירופה, קנדה ואוסטרליה.

לטעמי, יש להבחין בין עשרות עד מאות פליטים לבין שטף של אלפי ועשרות אלפי פליטים על רקע רדיפות פוליטיות ומהגרי עבודה. מדינת ישראל צריכה להיות מחויבת לספק בית, ולו זמני, לפליטים של רדיפות. אולם, כפי שאת יודעת, בישראל חיים כיום מאות אלפי מהגרי עבודה, חלקם בעלי אשרות שהייה וחלקם נטול אשרות שהייה, והיחס של המדינה כלפיהם הוא במקרים רבים מתחת לכל ביקורת. אי לכך, לצרף לקבוצה זו מספר רב של אנשים מבלי לקחת אחריות אמיתית על גורלם יהיה בעייתי ביותר.

ביום חמישי קיבלתי העתק מכתבו של מוקד סיוע לעובדים זרים אל היועץ המשפטי לממשלה. כאשר התקבלה ההחלטה להקים מחנה "קמפינג" לפליטים באזור קציעות, המטרה הייתה לשחרר מן הכלא פליטים נטולי אשרת שהייה או מעמד פליט ולהעבירם לתנאי מחיה נוחים יותר. בפועל, על פי המתואר במכתב, מדובר באיתור פליטים בכל רחבי הארץ, כולל באתרים חלופיים למעצר (כדוגמת בתי מלון, קיבוצים ועוד), רישומם, העלאתם לאוטובוסים, שיפוט מהיר על ידי ממוני ביקורת הגבולות וריכוזם בקציעות. שיטת העבודה הזאת מזכירה תקופות אפלות מההיסטוריה האנושית, וכולי תקווה שהמתואר במכתבם אינו נכון. לפני יומיים התבשרתי מהתקשורת, שהמחנה עצמו אף הוא אינו מוכן ועל כן הפליטים ייכלאו בתאי המעצר במחנה הידוע לשמצה שנסגר לפני מספר שנים.

אשמח להצטרף לפעילות למען פליטי דארפור ולהיות מעורבת בחיפוש פתרונות מערכתיים לטיפול בהם. כפי שאת יודעת, חלק ניכר מהפליטים שהגיעו נקלט בקיבוצים. כנציגת מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה, שמחתי לשמוע שערכי הערבות ההדדית עוד לא חלפו מהעולם.

בברכה,

אורית נוקד

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , ,

8 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אורית נוקד חוזרת בתשובה…

  אם את מכתבה של ח”כ אורית נוקד לסטודנטים הכתרתי בתואר המפקופק ה”מכתב המאכזב ביותר”, הנה שבה נוקד ועונה למכתב בנושא הפליטים, שנשלח מטעם עבו…

 2. שווה קריאה :

  אורית נוקד חוזרת בתשובה…

  אם את מכתבה של ח”כ אורית נוקד לסטודנטים הכתרתי בתואר המפקופק ה”מכתב המאכזב ביותר”, הנה שבה נוקד ועונה למכתב בנושא הפליטים, שנשלח מטעם עבו…

 3. איתי :

  בזמן המאבק על חוק ההסדרים 2007קיבלנו מלים מאוד יפות ולוחמניות מח"כ נוקד ואפילו מסמך בן עשרות עמודים על כל העוולות שיש בו ומצגת נאה. רק דוגמה אחת:

  http://www.blacklabor.org/?p=230

  בסוף היא ירדה בשקט מהעץ הפקירה את שלי יחימוביץ' ורוחמה אברהם לבד, אולי משום שמישהו בקיבוצים לחש לה שזה עוד עלול לסכן את הפירורים מהצלחת שהממשלה משליכה למגזר הקיבוצי.

  לכן מה שחשוב בסוף לאחר כל הדיבורים הנאים זו הרמת האצבע.
  האינטרנט זוכר הכל. גם את הדיבורים וגם את המעשים.

 4. שקדיה :

  גם במכתב זה ניתן להבין מבין השיטין שיש לנוקד סיבה טובה לתמוך לפתע בפליטים – העזרה שמגישים הקיבוצים (שסביר שגם נמדדת בתקצוב).

 5. נדב פרץ :

  שקדיה, יש מספיק מטרות ראויות לציניות. לא צריך לבזבז אותה סתם.
  אורית נוקד, כמוני, גאה להיות חלק מתנועה שעושה הרבה – הרבה יותר מרוב הגורמים האחרים – כדי להפוך את קליטת הדארפורים בארץ לקצת יותר נוחה. אין בזה שום יתרון תקצובי.

 6. שקדיה :

  לא יודעת, נדב, המעבר החד בדעותיה של נוקד מעורר אצלי יצר ציני.

 7. ירדן :

  נדב תתבייש לך! אתה אתה אמור לעבוד על העבודה שלך!

 8. דרפור: אורית נוקד מצטרפת לחותמים :

  […] מודעות וחרדה משטף הפליטים, השיבה בשנית לאחר שעשתה  שעורי בית. והנה כותבת אלינו אורית נוקד בשלישית. והפעם אומנם רק […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.