חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תכנית הקיצוצים – זה מגיע לנו

נושאים דעות, כלכלה ותקציב, כלכלת בית ב 7.05.09 10:45

בעקבות חשיפת תכנית הקיצוצים הקשה של שטייניץ ונתניהו, כותב ק. טוכולסקי מאמר מיוחד ובו הוא מאשים את הבוחר הישראלי במדיניות הגזירות והקיצוצים

מאת ק. טוכולסקי

מגיע לנו

הלוך הלכו העצים למשוח עליהם מלך  כתוב במשל יותם בספר שופטים, לא כתוב אם אחרי שהאטד, היחיד שהסכים למלוך כלומר לעסוק בפוליטיקה הבטיח לרדות בהם הם באמת המליכו אותו. מה שברור שגם אחרי 3000 שנה עם ישראל עדין מאמין באטדים. הגזירות שמציע האוצר הבוקר, מתועבות ומרושעות ככל שיהיו הם בהחלט מה שמגיע לעם ישראל, לאזרחי ישראל ולבוחרים בישראל. משרד האוצר לא מרשה לעצמו את ההשתוללות חסרת השחר הזו רק בגלל שפקידיו אטומי הלב רוצים, הוא מרשה לעצמו את ההשתוללות הזו בגלל שהוא יכול, כי העם היושב בציון נתן למשרתי ההון ומעני ההמון בבחירות את השלטון.

סביר להניח שהגזירות לא נולדו אתמול בלילה, סביר להניח שאותם פקידים שביבי הניח להם להשתולל כבר בקדנציה הקודמת שלו חיכו לשובו וכעת מרשים לעצמם לעשות ככל העולה על רוחם. אין גבול לאטימות והרשעות שבהצעת לצמצום ההוצאה של הביטוח הלאומי למען ילדים בסיכון, או קביעת תשלום יומי על אשפוז, אבל גם אי אפשר לגלגל עיניים לשמיים ולתהות מאיפה זה בא. זה נובע מהבחירה שהעם עשה ביום הבחירות, זה נובע מהפתקים שהושלכו לקלפיות בשביל לדפוק את הערבים וזה נובע מהפתקים שלא הושלכו לקלפיות בידי מי שנמנעו מבחירה. ביבי עושה את מה שהוא יכול בגלל שהעם נתן לו את הכוח והגיע הזמן שהבוחר יפנים את תוצאות הצבעתו.

בסופו של דבר הבוחר הישראלי אחראי לגזירות ואין לו מה להתלונן, העיתונאים שנתנו לנתניהו לשתוק לאורך כל מערכת הבחירות ריפדו את שובו ללשכה. בעלי ההון ששולטים בתקשורת הרי חיכו לשובו לעמדת כוח ממנה יוכל להוריד מיסים ולבצע הפרטות בכל מחיר. בעלי ההון לא אשמים, התרבות הישראלית מחנכת אותם שלצבור הון בכל מחיר ועל חשבון כל אחד זה דבר לגיטימי. עיתונאי החצר שלהם לא אשמים, זה מה שהם למדו לעשות. פקידי האוצר לא אשמים הם בסך הכל עושים מה שלימדו אותם קודמיהם משרתים את ההון בשביל לצבור על חשבוננו נקודות זכות בדרך לשוק הפרטי. נתניהו לא אשם, הוא בסך הכל עושה מה שהוא הבטיח "משקם את הכלכלה" כמו שהוא יודע לעשות. מי שאשם הוא רק הבוחר, בין שמימש את זכותו להצביע ובין שלא. עכשיו הגיע הזמן שהבוחר ישלם את מחיר בחירתו הזחוחה, שמי שצעקו ביבי לשלטון יתענגו קצת על תוצאות בחירתם שמי שרצו להצביע לגזענים ופשיסטים יפנימו בכיסם המצומק את המציאות שהפשיזם משרת בראש ובראשונה את ההון באמצעות רטוריקה לאומנית. הבוחר הישראלי לא יכול להתנחם אפילו במפלגת האופוזיציה הראשית שלו שכן ראשיה היו שותפים להנחת היסודות לגזירות החדשות ואם בהם יבחר העם לשלטון בעתיד הם ימשיכו באותה מדיניות.

הלוך הלכו העצים למשוח עליהם מלך, סביר להניח שהם לא היו כל כך מטומטמים בבחירתם. בין שבחרו באטד ובין שלא הם לפחות ידעו מה הם בוחרים, האטד לא אמר שהוא ייצר להם יין או שמן הוא אמר להם אני אטד, בחלקנו לא נפלה הזכות. תקשורת פרטית בשרות ההון הציגה לנו תמונה חלקית, מפלגות קפיטליסטיות הסיתו אותנו נגד מיעוטים אתניים והפחידו אותנו מפני איומי עיוואים ואנחנו בחרנו אותם למלוך לאטוד לכלותנו באש. כל מי שלא בחר מרצ או חד"ש בחר במפלגות שמשתפות פעולה עם שלטון ההון או שלא עברו את אחוז החסימה. כל מי שלא בחר נתן את קולו בעצם לשלטון הנוכחי. אין טעם לכעוס עכשיו על ביבי הוא עושה מה שהעם אפשר לו לעשות אז עד שהעם הישראלי על שבטיו ומחנותיו יחליט בבחירות שהוא רוצה אחרת, ועד שהשמאל יתאחד ויחליט שהוא רוצה להציב אלטרנטיבה סוציאליסטית. לא נותר אלא לומר ואם באמת ובתמים עשיתם עם ביבי ועם ביתו היום הזה שמחו בביבי וישמח גם הוא בכם.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , , , ,

10 תגובות

 1. עמית-ה :

  בואו נאמר את האמת, בבחירות האחרונות אם רצינו להצביע עבור מישהו שידו לא הייתה במעל ההפרטות ובניית הפער החברתי נותרו לנו רק המפלגות הערביות וחד"ש.
  משום שרק המפלגות האלו לא היו בממשלות ישראל מ 1977 עד היום.
  כל הממשלות מאז השתתפו בחגיגות ההפרטה כולן הניחו עוד לבנה או בלוק בחומת ההפרדה בין האוליגרכיה להמונים.
  לכן אולי מגיע לנו מה שקיבלנו משום שלא הישכלנו להקים מפלגות שטובת אזרחי המדינה בראשן, אבל במצאי הנוכחי אין די.

 2. עומר כרמון :

  המאמר מעולה.

  אני מסכים עם ההערה של עמית – גם מר"צ משתפת פעולה עם שלטון ההון. חבר הכנסת של מר"צ הצביעו בעד גזירות כלכליות קפיטליסטיות, בתמורה להטבות למגזר הקיבוצי שמהווה את הרוב במוסדותיה.

 3. דובי מורן :

  כואב כמה שזה נכון. אכן מגיע לנו, אבל השמאל כבר התחיל להתאחד.

  שלשום בתיאטרון הסטודיו בתל אביב נוסדה ישראל האחרת, החברתית האמיתית, ישראל הסוציאל דמוקרטית, הרואה את האחר, את האדם ואת סביבתו. ישראל של האנשים שחיים פה, של ההמון, לא של הברונים בעלי ההון ולא של מר בטחון.

 4. הראל לייבוביץ :

  זה הזמן לבכות, כל מי שהצביע ביבי. לא למדו ב-96 ולא למדו ב-2009. הבוחר הישראלי והאדישות הישראלית הביאו את הרעות הכלכליות על עצמם.

 5. דובי מורן :

  דרך אגב, למי שלא ראה עדיין את מסמך הגזירות – http://www.shelly.org.il/files/hafchatot.PDF

 6. achso :

  שלשום בתיאטרון הסטודיו היו הרבה נאומים, יותר מדי למען האמת, כרגיל יש בשמאל המון גנרלים ומעט חיילים. הגיע הזמן לתוכנית פרקטית שתביא לאיחוד לחזית עממית עם עיתון ותנועת נוער וסניפים ופעילות אינטנסיבית לא מתביישת לא מתנצלת ולא מתפשרת סביב עקרונות מוסכמים.

 7. האזרח דרור :

  קודם כל לחוק ההסדרים עצמו – מי שרוצה חלופה דמוקרטית – כדאי שיתחיל להתרגל לכלי תקשורת דמוקרטיים. הווה אומר שאת חוק ההסדרים לא רק קוראים באתר של שלי, ומשחררים שם קיטור – אתם יכולים לקרוא וגם לקרוא ולקשר כשהמדיום הוא ויקי.

  http://ecowiki.org.il/index.php?title=%D7%97%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%94%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9D/2009

  =========

  הסיבות לנפילת השמאל ונפילת הימין הן דומות.

  הימין המדיני נפל בגלל שלו היתה לו חלופה טובה לרעיון של 2 מדינות ל-2 עמים. לכן הרעיון שהיה לפני 15 שנים נחלתה של מרץ ושמאלה, הוא היום אצל ביבי – גם אם מהשפה לחוץ.

  השמאל הכלכלי-חברתי נפל בגלל שאין לו חלופה טובה לקפיטליזם. הוא כל כך עסוק בלבקר את ביבי, שהוא לא טורח להגיד מה הוא יעשה במקום זה.

  ככה שמישהי כמו יולי תמיר מגיעה למערכת החינוך והיא לא עושה שום דבר.

  אחד הדברים שחסר לשמאל הוא חזון חיובי. לנתח את הבעיות של החברה בישראל ולהגיד מה צריך לעשות אחרת ואיך.

  =========

  גם השמאל הכי שמאלי בישראל לדוגמה לא מאז לדבר על מושגי טאבו – כמו גידול אוכולוסין.

  אז למרות שזה מעצים בעיות כמו משבר המים, התייקרות הדיור, משבר החינוך ובעיית התחבורה, אף אחד לא מעז לדבר על זה. מפחדים.

  =============

  הצטרפתם כבר לקבוצה בפייס בוק נגד הפרטת הקרקעות?
  http://apps.facebook.com/causes/279400/16371498?m=6c0fbb9a

  זה הזמן לנסות להתחיל להשתמש בכלים של הטכנולוגיה כדי להגיע לעוד אנשים , להעמיק את המחשבה, ומצד שני לחבר עוד אנשים.

 8. עמית-ה :

  דרור אתה צודק בנושא האקו ויקי וזה הרבה להיות צודק בדבר אחד.
  השמאל לא נפל וגם הימין לא, כמו בכל דבר גם כאן הטבע נע בגלים עכשיו יש ירידה מחר תהיה עליה.
  אני לא מכיר את נתניהו, אבל כן מכיר הרבה אנשים שאינם מאמינים בהסדר עם הערבים וחושבים שלנצח נאכל חרב (אין לי מושג אם הם הרביוורים, קרניבורים, או אומניבורים).
  החלופות לקפיטליזם רבות וכל אלו שמשמאל לו טובות ממנו.
  הכי טובה מהחלופות היא כמובן סוציאליזם.
  אם אתה רוצה לדעת מה הוא (השמאל) היה עושה במקום יש אין סוף מאמרים ופוסטים שמסבירים את זה לדוגמא: הבלוג שלי.
  לא צריך להיות שמאל כדי לדבר על גידול אוכלוסין בארץ ובעולם, אני מכיר עשרות ישראלים שעושים את זה.

  אופס, אתה צודק בדבר נוסף צריך להתנגד להפרטת הקרקעות.

 9. עומר כרמון :

  בנושא הפרטת הקרקעות, מומלץ לקרוא את המאמר החשוב של צפריר רינת ולהבין כמה מסוכן העיוורון שאוחז אותנו לגבי פעילות הלובי החקלאי.

  המגזר הקיבוצי לא במחנה שלנו – סיסמאותיו סוציאליסטיות, פעולותיו אולטרה קפיטליסטיות:

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1082540.html

  שימו לב כיצד הפרטת הקרקעות מבית ביבי נעשית בשת"פ של בעלי ההון עם עסקני הלובי בחקלאי:

  מתוך המאמר: "המשמעות של חגיגת הנדל"ן הזאת היא שהקואליציה המוכרת של חברות בנייה, עורכי דין, ועסקני המגזר החקלאי, הנהנים מקשרים הדוקים עם מקבלי ההחלטות בדרג הפוליטי, שוב תוכל להניח את ידיה על מה שנשמר עד היום כנכס ציבורי ולהפיק ממנו הון עתק.

  בשנים האחרונות הביאו מאבקים ציבוריים ומשפטיים לביטול החלטות, שאיפשרו לחקלאים להפשיר בסיטונות ותמורת רווחים נאים שטחים, שאותם קיבלו כפיקדון לעיבוד חקלאי. בנוסף הבינה מערכת התכנון הממשלתית, שיש הכרח להגן על השטחים הפתוחים. היא גיבשה תוכניות שנועדו לכוון את הבנייה בעיקר לאזורים עירוניים, שבהם ניצול הקרקע והתשתיות יעיל יותר ואפשר להקים בהם מערכות להסעת המונים…

 10. ע :

  מה מגיע למי?
  עדרי קרנפים שומרים על להקות הזאבים שמשחקות בעיזים, והאזרח המיואש הבודד – מגיע לו?
  מי המציא את ה"עיזים"? האזרח האלמוני?
  לא – את העיזים המציאו בעלי עניין מקורנפים, שמצליחים לשכנע אותנו שיש דבר כזה -עז שיוצאת בחיים משיני הזאב.
  אין דבר כזה – עבור כל עז שהזאב "משחרר" הוא גובה שתי עיזים שהוא טורף.
  בתאטרון הזה, שגם חזירים משתתפים בו, ככה מן הצד, הולך האזרח הבודד, הלא מאורגן, המבולבל – לאיבוד.
  הוא בודד כי אין כאן מרכז כובד אלטרנטיבי ללהקות הזאבים ולעדרי הקרנפים.
  אין אלטרנטיבה – לא בארגון, לא בחזון, לא בשפה וסמלים, לא בהנהגה,
  לא בקווים אדומים, לא בסולידריות ותמיכה הדדית (!).
  מה שנקרא פה השמאל – מתנער בזוועה מכל התארגנות מחייבת – כולם פה אינדיווידואלים קדושים.
  הארגון הכי גדול שאליו מוכן איש שמאל להתחייב הוא עמותה בלתי ממשלתית, ש"עצמאותה" מבוססת על תרומות של בעלי הון.
  אז תעשו טובה – החמישים ש"ח ליום אשפוז, יעלו לנו הרבה יותר, כי עיזים לא נמחקות בחינם, ומעולם לא הוכנסה עז בצורת העלאת מיסים לעשירים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.