חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפרטת בתי הסוהר – רשמי מסע

נושאים זכויות אדם, עלו ברשת ב 28.04.09 6:00

על אף החלטת בג"צ כי אין להפעיל בית סוהר פרטי עד להחלטה אחרת, תהליך בנייתו של הכלא הפרטי הראשון בישראל הולך ונשלם. השותפים למיזם אינם מתרגשים מהחלטת בג"צ. אתר העוקץ, מפרסם מרשמיו של מבקר המעדיף לשמור על אנונימיות

באחד מימי האביב האחרונים נתבקשתי להצטרף לעמיתי ולצאת למסע מכירות באתר חדש ומבטיח – הכלא הפרטי של לב לבייב. האמת היא שכבר זמן-מה לפני כן נזרק הרעיון לחלל האויר ולפיכך כבר הפכתי בו שוב שוב ותהיתי כיצד יהא עלי לנהוג. הדגל השחור והמאיים של שיתוף-פעולה עם מהלכים אנטי-אנושיים שנוקטת מדינת-ישראל – התנוסס בראשי מן הרגע הראשון.

 יש שירימו גבה אל מול ביטויים כמו "דגל שחור" ו-"מהלכים אנטי-אנושיים" אבל איך תקראו לביטול האמנה החברתית הבסיסית שבין אזרח למדינתו? כיצד תכנו את  מהלכי הפרטת השירותים החברתיים – תעסוקה, בתי-כלא, משטרה, בריאות הנפש? עד לא מזמן אפשרות כזו היתה בלתי-נתפשת, ואילו היום אנשים מקבלים זאת כמובן מאליו, כעוד ביטוי לפעילות "היד הנעלמה" שנועדה לשלוט בכל אספקט של חיינו.

 בכל זאת, התחוור לי כי אכן נועדתי לשתף-פעולה עם המדינה ושיגיונותיה ולו מן הטעם הפשוט שסירוב מצפוני כמוהו כהתפטרות ממקום העבודה, בימים שבהם העבודה היא מצרך נדיר ובבית מחכים לך שני תינוקות ואשה מובטלת. בלבי גמלה, עם זאת, ההחלטה כי לפחות  אצטרף למסע המכירות הזה כבעל אג'נדה סמויה וכמתעד שאינו-אובייקטיבי.

הגענו אל בית-הכלא ובפתחו פגש אותנו מכר אשר הפך זה לא כבר לאחד מאנשי האדמיניסטרציה הניהולית. "הייתי ארבעה חודשים בבית אחרי פיטורי ממקום העבודה האחרון. השקעתי הרבה מאמצים בכדי להכנס לכאן. המשכורת אמנם נמוכה מזו שהייתי מורגל בה, אבל לא נורא, זה מקום עבודה טוב."

מיוזמתו הציע לערוך לנו סיור באתר, ומתוך הזדהות מוחלטת והתרגשות רבה הציג בפנינו את נפלאות המכונה המשומנת ששמה "כלא נגבה". עמיתי, אשר לא היה בסוד ה-"אג'נדה" שלי הפתיע אותי בצרור שאלות עדכניות בדבר מצב הכלא הפרטי. מיד נתבקש מארחנו לנושא הבג"ץ העומד כמכשול האחרון להפעלתו של הכלא. "בג"ץ זה קשקוש", פטר אותנו בחדות, "ביוני אנו מאכלסים. כבר נקבעה זהותם של מאות האסירים אשר ישוכנו כאן". כשנמצאים במתחם בית-הכלא מבינים היטב את האמירה הבוטחת הזו – לא קיים בארץ הרכב שופטים אשר יחליט להפוך את המבנה היקר והאדיר הזה לפיל לבן. הלחצים של הטייקונים, בחסות המדינה, יחדרו גם את היכלי המשפט.

להמשך קריאה: אתר העוקץ

עוד על הפרטת בתי הסוהר :כאן 

 

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. מיכה שפיר :

    מה עם שרותי הרווחה האם גם הם יופרטו? בעצם הכל היום פרטי אפילו בתי התמחוי מנוהלים בעמותות אולי בקרוב יופרטו בתי העלמין הצבאיים? ואולי בתי הכלא של הצבא יהיו פרטיים? אני גם בעד משטרה פרטית… ואפילו בתי משפט פרטיים בעלי ההון ישלטו בצדק… רעיון נפלא אין לי ספק שאולמרט היה תומך ברעיון הפרטת הצדק…

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.