חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סטודנטים למען פליטי דרפור

נושאים מכתבים ב 11.07.07 16:33

במקום בו מוסדות המדינה ממאנים לקחת אחריות, נופל הנטל על אנשים טובים ואיכפתיים. התארגנות לא רשמית של סטודנטים, מוקד הסיוע לעובדים זרים, עמותת אס"ף, הוועד למען פליטי דארפור, נציבות האו"ם לפליטים בתל-אביב וארגוני חברה אזרחית נוספים – כל אלה עשו כל שביכולתם לעזור לפליטי דרפור שחצו את הגבול לישראל, עד לרגע בו "אזל בנק הפתרונות של הרצון הטוב".

וזו פנייתם של הסטודנטים לחברי הכנסת (*):

28 ביוני, 2007

לכבוד ח"כ __________

בשבועות האחרונים היינו עדים לעלייה מתמדת במספרם של האפריקאים החוצים את הגבול ממצרים. בקרב אנשים אלה ישנה קבוצה שזכתה להכרה כפליטים מהאו"ם, קבוצה הנמצאת בהליכיי בירור מול האו"ם בנוגע למעמדם, ואחרים.

עד לפני מספר ימים מוסדות המדינה מיאנו לקחת אחריות על הטיפול באנשים אלה. בשל כך נפל נטל הטיפול בידי התארגנות לא רשמית של סטודנטים ואזרחים שעובדים בשיתוף פעולה עם מוקד הסיוע לעובדים זרים, עמותת אס"ף, הוועד למען פליטי דארפור, נציבות האו"ם לפליטים בתל-אביב וארגוני חברה אזרחית נוספים. הפתרונות שניתנו היו זמניים, מומנו מכספי הסטודנטים והמתנדבים, וכעת אנו עומדים במצב בו אזל בנק הפתרונות של הרצון הטוב.

בשבוע האחרון נכנסה לתמונה עיריית באר שבע, וסיפקה פתרונות זמניים וחלקיים, בעוד מוסדות המדינה המשיכו להימנע מלספק רשת תמיכה מוסדית וכלכלית לטיפול בהם. רק ביום ד' הודיע משרד ראש הממשלה על תמיכה תקציבית בעיריית ב"ש, לאחר שנודע כי הפליטים כבר מצויים בדרכם לירושלים.

מתוך תפיסה שלמדינת ישראל חובה מוסרית לסייע לאלה אשר נרדפים בשל מוצאם ודתם, ומתוך הבנה כי לא יתאפשר למדינת ישראל לקלוט את כלל האפריקאים החוצים את הגבול, אנו קוראים לך:

1. להבטיח את שהותם בישראל ובמדינות אחרות בהן לא נשקפת סכנה לחייהם, של אלה אשר הוכרו כפליטים על ידי האו"ם.

2. לזרז את בירור מעמדם של אלה שבקשת ההכרה שהגישו לאו"ם טרם נענתה, ולהבטיח את שהותם עד שיוסדר מעמדם. יש לשאוף להליך מהיר ככל האפשר למען כל הנוגעים בדבר.

3. על המדינה לקחת אחריות לאלתר, ולוודא כי אף ילד, ללא קשר למצבם החוקי של הוריו, לא יישאר ברחוב ללא אוכל ומים. עליה להגיש טיפול אנושי בסיסי לכל אלה החוצים את הגבול כל זמן שהותם בגבולותיה של מדינת ישראל. באחריותה לספק קורת גג, שירותים רפואיים, שירותים פסיכו-סוציאליים, תעסוקה וכיוצא בזה.

4. לפעול לשחרורו ממעצר (גם אם בתנאים מגבילים) של כל אדם שנמצא ששחרורו אינו מהווה סיכון.

בתודה ובברכה,

סטודנטים למען פליטי דרפור
[email protected]

(*) לתשומת לבכם – מכתב זה נשלח עוד לפני ההחלטה על גרוש הפליטים מישראל

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , ,

2 תגובות

  1. יהודה :

    http://www.notes.co.il/yehuda/34035.asp?p=0

  2. המדינה אינה יכולה לקלוט שטף פליטים :

    […] של ח”כ נוקד למכתב הסטודנטים: […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.