חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גדעון סער, מינוי שושני שרוי במחלוקת

נושאים חינוך ותרבות ב 20.04.09 6:07

 החלטתו של שר החינוך גדעון סער למנות למנכ"ל את שמשון שושני, שכבר שימש בעבר כמנכ"ל משרד החינוך עוררה גל התנגדות מצד חלק מהמורים. לפניכם שני מכתבים, האחד קורא לשר החינוך לבטל את מינוי שושני והשני מכתב תגובה

לכב'
ח"כ גדעון סער, שר החינוך
לשכת שר החינוך
ירושלים
 
הנדון:   התנגדות למינוי מר שמשון שושני למנכ"ל משרד החינוך
 
מרשי, המטה למען ארץ ישראל, ע"ר וארגונים נוספים מילאו את ידי לפנות אליך בנדון, כדלקמן:
 
1.       ביום 12.4.09 הודיע דובר משרד החינוך על כוונתך למנות את מר שמשון שושני למנכ"ל משרד החינוך.
 
2.       מר שושני הינו אדם בן 72, אשר מילא את תפקיד מנכ"ל משרד החינוך בסוף שנות ה – 80 ותחילת שנות ה – 90 של המאה שעברה, תחת שרי החינוך דאז יצחק נבון, שולמית אלוני ואמנון רובינשטיין.  ב -10 השנים האחרונות הוא היה מנהל "פרויקט תגלית" אשר מומן ברובו על ידי המיליארדר מר שלדון אדלסון.
 
3.       מינויו של מר שושני למשרת מנכ"ל משרד החינוך הינו בלתי סביר, בלתי חוקי, מפלה,   בלתי שיוויוני ופסול מטעמי מינויים פוליטיים.  מדובר במורה ומנהל ותיק שלימד בפעם האחרונה כיתה של תלמידים לפני כ – 40 שנה וניהל בית ספר בפעם האחרונה בשנת 1971.  למעלה מ – 15 שנה עברו מאז הוא עזב את משרד החינוך לגמרי.  האם זוהי הדמות החינוכית עימה יזדהו התלמידים והמורים של היום?  כמות הזמן שיעבור עד שמר שושני יתעדכן בתכניות הלימודים, בהתקדמות המדע ובבעיות החמורות של מערכת החינוך היא בלתי סבירה בעליל.  מערכת החינוך הבעייתית ממילא ותלמידי ישראל יצטרכו לשאת בתוצאות "עקומת הלמידה" שלו במשך חודשים רבים, אף בהנחה שהוא אדם מוכשר במיוחד.
 
4.       גיל הפרישה על פי חוק גיל פרישה, התשס"ד- 2004 הינו 67.  עמדתה של נציבות שירות המדינה בנושא מינוי אנשים שעברו את גיל הפרישה לתפקידים בכירים בחוזים מיוחדים היא שניתן לעשות זאת אך ורק אם לא נמצאו מועמדים מתאימים לתפקיד מתחת לגיל הפרישה (ראה לדוגמא עב' (תל-אביב-יפו) 6512/01 – מרדכי אנגלמן ואח' נ' נציב שירות המדינה ואח' . תק-עב 2002(1), 4143 או עב' (תל-אביב-יפו) 6422/03 – בנימין קלנר נ' נציב שירות המדינה ואח' . תק-עב 2004(4), 5213.  במקרה זה אין חולק כי קיימים מועמדים מתאימים ואולי אף מעודכנים ומעורים הרבה יותר במערכת החינוך של היום מאשר מר שושני, בכל הכבוד.
 
5.       מדינת ישראל מחייבת כל עובד מדינה לפרוש משרות המדינה בגיל 67 בהתאם לסעיף 4 לחוק גיל פרישה, התשס"ד- 2004 גם אם הוא בכושר מעולה ובעל יכולות עדכניות וכישורים מדהימים. כאשר המדינה מחייבת עובדים לפרוש בגיל 67 אך ורק בשל גילם, מינוי עובד בן 72 למשרה בכירה ביותר בשרות הציבורי מהווה הפליה פסולה והפרה בוטה של עקרון השוויון.  בית המשפט העליון ביקר תופעות אלה בחריפות רבה, לדוגמא בבג"ץ 2671/98 – שדולת הנשים בישראל נ' שר העבודה והרווחה . פ"ד נב(3), 630 ,עמ' 654-655.
"עקרון מן הראשונים במלכות – משיכמו ומעלה גבוה מכל שאר עקרונות – הוא עקרון השוויון; ובשמו האחר: עקרון איסור ההפלייה. השוויון הוא "נשמת אפו של המשטר החוקתי שלנו כולו" (השופט לנדוי בג"ץ 98/69 ברגמן נ' שר האוצר, פ"ד כג(1) 698 ,693); כך הוא במשפט הציבורי וכך הוא בכל נימה ונימה של חיינו בחברה. "עקרון השוויון, הוא היה בראשית, בו תחילת התחילות, ואידך אינו אלא פירוש והארה" (בג"ץ 8195 ,7111/95 מרכז השלטון המקומי נ' הכנסת, פ"ד נ (3) 501 ,485)…בג"ץ 953/87 פורז נ' ראש עיריית תל-אביב יפו, פ"ד מב(2)309, 332: " אין לך גורם הרסני יותר לחברה, מאשר תחושת בניה ובנותיה כי נוהגים בהם איפה ואיפה. תחושת חוסר השוויון היא מהקשה שבתחושות. היא פוגעת בכוחות המאחדים את החברה. היא פוגעת בזהותו העצמית של האדם"."
 
6.       ככל הנראה, ניתן להסביר את המינוי התמוה והפסול של מר שושני לא בכישוריו הבעייתיים אלא בקשריו הפוליטיים  – כלכליים עם בעלי הון.  כידוע, מר שושני מונה למשרת מנהל "פרויקט תגלית" אשר מומן ברובו על ידי המיליארדר שלדון אדלסון ובמשך השנים הוא היה מאד מקורב אליו ואל תורמים נוספים שכמותו.  כידוע, מר אדלסון הוא הבעלים של העיתון "ישראל היום" שסייע רבות לבחירתך ולמינוייך כשר החינוך.  ניתן לראות במינויו של מר שושני למנכ"ל משרד החינוך את השיקולים הפוליטיים שמטרתם הבעת תודה מצידך לתמיכתו של מר אדלסון בך, ו/או רצונך לקרב אליך אדם בעל קשרים הדוקים עם תורמים "כבדים" בבחינת "שלח לחמך על פני המים".  מכל מקום שיקולים אלה הינם שיקולים פסולים בתכלית למינוי כל אדם למשרה ציבורית, קל וחומר מנכ"ל משרד ממשלתי, קל וחומר בן בנו של קל וחומר מנכ"ל משרד החינוך אשר אמור להיות דמות חינוכית למופת עימה יזדהו ילדי ישראל.
 
7.       בית המשפט העליון יצא בתקיפות נגד מינויים פוליטיים כדוגמת זה, למשל בבג"ץ 154/98 – הסתדרות העובדים הכללית נ' מדינת ישראל . פ"ד נב(5), 111:
" "רשות ציבורית הממנה עובד בשירות הציבור, פועלת כנאמן הציבור וכלל גדול בידינו שנאמנות זו תופעל בהגינות, ביושר, ללא שיקולים זרים ולטובת הציבור שמכוחו למענו מסורה סמכות המינוי בידי הרשות הממנה (בג"ץ 4556/90 דקל נ' שר האוצר, פ"ד מה(1) 32 ,28)" (להלן: פס"ד דקל).

ניתן לסכם פרק זה, תוך ציון המאפיינים ההופכים את המינוי הפוליטי לבלתי ראוי בכל מובן אפשרי. המינוי הפוליטי מהווה הפרת אמון של הרשות המבצעת כרשות ציבורית, כלפי הציבור; הוא עלול לפגוע באמון הציבור בשירות הציבורי; הוא פוגע בעקרון השוויון; הוא פוגע ברמה המקצועית של עובדי הציבור שאינם נדרשים להוכיח, במסגרת מכרז, את היותם הטוביםביותר; הוא עלול להביא לתופעה בה הקשרים קודמים לכישורים, והפוליטיקה במובן הצר הופכת לגורם המרכזי למינוי; הוא עלול להביא לניפוח המערכת על מנת לקלוט "מיודעים", ולגרום ליצירת תפקידים חדשים שלא לצורך ולקידום מהיר של מי שרוצים ביקרו; הוא עלול להסיט את שיקולי הרשות משיקולים ענייניים; הוא מביא לניגוד עניינים ולחשש לשקילת שיקולים זרים על ידי העדפת מפלגה או עניין מפלגתי על אינטרס ציבורי; הוא עלול להביא להשחתת המוסר הציבורי; הוא עלול לגרום לתחלופה בשירות הציבורי כל אימת שמתחלף הדרג הפוליטי, ולגרום על ידי כך לחוסר יציבות ולחוסר מקצועיות; הוא עלול לפגוע בסדרי מינהל תקין ובטוהר המידות; הוא עלול לפגוע במורל העובדים בשירות הציבורי, להשפיע על איכותו של השירות ולפגוע בדימויו. על ידי כל אלה, פוגע המינוי הפוליטי בעקרונות היסוד של שיטתנו המשפטית, של תפיסתנו הערכית את מהותו של השירות הציבורי ושל האמנה החברתית שהיא בסיס הווייתנו כחברה מתוקנת."
 
8.       מכל טעמים האמורים, למצער, מינויו של מר שושני למשרת מנכ"ל משרד החינוך הינו פסול בתכלית ואין להביאו לאישור הממשלה.  הינך מתבקש לבטל את הכוונה למנותו. נבקשך להודיענו את תגובתך לנאמר לעיל עד יום ה' 16.4.09. 
 
9.       במידה ובקשת מרשי לביטול המינוי לא תיענה, ישקלו מרשי פנייה מיידית לערכאות משפטיות לביטול ו/או לעצירת תהליך המינוי.
 
 
בכבוד רב,
 
 
אביעד ויסולי, עו"ד
 
העתקים:          שרי הממשלה (באמצעות מזכיר הממשלה)
                        היועץ המשפטי לממשלה
                        נציב שירות המדינה
                        מר שמשון שושני (באמצעות לשכת שר החינוך)

ותגובה למכתב לא אחרה לבוא:

לכל הצבועים והמתנגדים:
אם הייתם מדברים אמת, ולא נתלים בגילו של ד"ר שושני
הייתם אומרים את האמת, כי אתם מתנגדים מפאת " שמאלניותו" של הדוקטור.
האמת היא שאתם חוששים מבולדוזר שמכיר לפני ולפנים את מערכת החינוך,
ובניגוד ליולי תמיר, שעמדותיה הפוליטיות גלויות, ד"ר שושני הוא איש ביצוע חינוכי שאינו אמור להפעיל תוכנית חינוכית שונה לפרופ' רובינשטיין או לגדעון סער.
ד"ר שושני מנוסה מאין כמותו בהפעלת מערכת החינוך וניתן לומר שאין מנוסה ממנו.
הוא לא ישחית כוחו על שיר של מוחמד דרוויש, או על תוכנית כמו "אופל חדש".
בימיו, ארגוני המורים הלכו בתלם, וגם היום אין מתאים ממנו.
שר חינוך שרוצה להשאיר חותם בר קיימא על המערכת המתפרקת, ישמח לתת הוראות מיניסטריאליות לד"ר שושני והוא יפעילן.
השר יצטרך להשיג את גיבוי ראש הממשלה, ואת המימון מהאוצר,
ואז תוך שנה נתחיל לראות שינווים בשטח.
ביבי יודע שבביטחון אינו יכול להראות ניצוצות, ואינני מאמין שיוכל להראות הצלחות עם הפלשתינאים או איראן. בחינוך יוכל אם יכריז על משימה לאומית לחמש שנים, של השקעה מסיבית, העלאת שכר המורים, הקטנת כיתות והקמת רשות לאומית לשיפור החינוך. הורים והעם מייחלים להשקעה בחינוך, ואין ויכוח בין שמאל וימין בתחום זה.
אם ישקיעו בחינוך טכנולוגי ומקצועי, וישיבו את הברק בעיניים למורים, יוכל נתניהו לבסס את שלטונו. גם דשדוש כלכלי ייסלח לו אם המורים יראו השקעה המשמעותית בחינוך. כל אנשי הכלכלה מסכימים כי השקעה כלכלית מסיבית בתשתית חינוכית טכנולוגית תישא פרות לטווח הבינוני והארוך.
שלוב של גדעון סער וד"ר שושני יכול להוציא את העגלה מהבוץ!!!
אנו המורים מייחלים לרוח חדשה ולאמירה מאחדת הרואה במורים את נושאי הדגל!
                                                                                                                    ד"ר ניר מהקריות

נערך על ידי גל
תגיות: , ,

20 תגובות

 1. איתי :

  המכתב מלין על מינוי מוטה פוליטית, אך הוא בעצמו מוטה פוליטית – לטובת הימין הקיצוני.

  הנה דוגמה לדעותיו של הכותב עו"ד ויסולי בטקס קבלת אות יקיר היישוב הכהניסטי יצהר

  http://209.85.129.132/search?q=cache:RV2uhDcWW6gJ:www.leumi.org.il/english/index.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%26id%3D1854+%D7%90%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%93+%D7%95%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%99&cd=10&hl=iw&ct=clnk

  טענותיו הן בחלקן קשקוש מקושקש – למשל העובדה ששושני כבר לא מלמד בעצמו בבי"ס הרבה שנים – הרי זה נכון לכל פקיד בכיר במשרד החינוך מאז ומעולם ואפילו לראשי ארגוני המורים

  נכון שבמאבק פוליטי צריך לעשות בריתות, כנל במאבק בהפרטת החינוך ששושני הוא ממקדמיה

  אבל ויסולי הוא לא בן ברית והמכתב הזה אינו ראוי

 2. דליה :

  http://www.inn.co.il/News/News.aspx/187962 קישור לכתבה בעיתון בנושא

 3. לדליה :

  אכן "עיתון" – אתר ערוץ 7 הימני קיצוני.

  לאביעד ויסולי יש טור דעות באתר הזה, לכן לא ממש ניתן להתייחס להחלטת המערכת לכתוב על הנושא כאובייקטיבית, זה עיתונות במיטבה בערך כמו כתבה על סילבן בידיעות.

 4. דליה :

  מסכימה עם הדעה המובעת בתגובה 3. זה המצב היום. ניתן למצוא מידע בענינים חברתיים בעיתונות מסוג זה. בעיתונים אחרים ההתייחסות לנושאים חברתיים היא דלילה ביותר.ניתן לומר שהעיתונות הכללית אינה מסקרת כמעט נושאים חברתיים. מלמד על מצבה העגום של הדמוקרטיה במדינה. לפחות העיתונות הסקטוריאלית עוסקת בענינים חברתיים. וזה יותר טוב מכלום.

 5. אורי יזהר :

  אינני יודע מנין שאב אביעד ויסולי את הידיעה ששושני הוא שמאלי קיצוני. ויסולי הוא פרובוקטור ימינ קיצוני ידוע והוא לא פרסונה שכדאי לתת לו במה.
  מה שכן ברור הוא ששושני מייצג את הגישות הניאו ליברליות והטכנוקרטיות בתחום החינוך. הוא בעד הפרטות בחינוך, בעד טיפוח מצוינות באופן שמיטיב עם ילדי השכבות המבוססות, בעד יצירת מסלול לימודים מגיל ארבע עד 16 ואחרי זה מייד לתואר ראשון וברור לגמרי למי זה עוזר, וכד'.
  שושני הוא טכנוקרט חינוכי ולא יותר. שמעתי וקראתי אותו והוא נראה לי מאד מתאים לגדעון סער שמבין בחינוך כמו שחמור מבין במרק פירות…
  לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב שבן מינו הוא.

 6. לאורי :

  1. מסכים איתך שמכתבו של ויסולי לא היה ראוי להתפרסם כאן
  2. להגיד ששושני הוא טכנוקרט זה להמעיט בערכו. הוא אדם עם משנה חינוכית וכלכלית מבוססת, אבל שונה משלך ומשלי.

  כדי לנצח את יריבינו עלינו להכיר בערכם ולא לזלזל בהם, ובמיוחד להכיר בנקודות שבהן ליריבים שלנו קל להגיע אל לב הציבור ולנו קשה.

  גם בתוכניות לטיפוח המצוינות וגם בטינה לארגוני המורים יש לשושני קלף הסברתי מנצח, משום שאחוז ניכר מההורים בטוחים שהילד שלהם גאון ומורי ביה"ס צריכים לעמוד ולהצדיע לו, ובטח שלא לשבות. כשההישגים בינוניים ונמוכים – מר ישראלי מאשים את המורים, לא את המדינה ולא את מה שקורה בבית. לכן קל למכור למר ישראלי את תיאוריית "האיש השמן" של ביבי על המוני פקידים בטלים ממעש בלשכות מרווחות במטה משרד החינוך, אעפ"י שהאמת רחוקה מזה והמשרד מוחלש מאוד במשך שנים. קל גם למכור לו את ההצעה לבזר את החינוך לעיריות, לחזק סמכויות מנהלים וכו'.

  אנשים ממעמד כלכלי מבוסס / יישוב מבוסס מרגישים שהתוכניות האלה משרתות את האינטרסים שלהם, ואת העשירונים התחתונים אף אחד לא שואל וגם אין להם זמן להביע דעה.

  לסוציאל דמוקרטיה אין תשובה פשוטה ומשכנעת לטענתו של הורה שרוצה לבחור עבור הילד שלו באיזה בי"ס ילמד (פתיחת איזורי רישום), שרוצה אוטונומיה לעיר שלו לתוכניות לימודים נוספות, ואפילו לטענה של הורה שלא מבין למה לא מפטרים את המורה לאנגלית שכותבת בשגיאות / מתנהגת כדמות לא חינוכית. אנחנו נתפסים כמשמרי הבינוניות, כמקלות בגלגלי הרפורמה – ולכן השושנים (והשטרסלרים וביבי) מנצחים בעוד קרב ועוד קרב – לא רק בפוליטיקה אלא בתודעה.

  איך פותרים את הבעיה אינני יודע.

 7. דני בלוך :

  הבעיה היא ששרי החינוך מן השמאל בשנים האחרונות נטו ברובם אחרי המגמות הפופולריות בין רחובות לכפר שמריהו וחדלו ליזום תכניות המותאמות לפריפריה ולאזורים החלשים כמו תוספת שכר ותנאים למורים העוברים לפריפריה, הקטנה דראסטית של מספר התלמידים בכיתה שם, יום חינוך ארוך ומפעל הזנה ועידוד ארגוני מתנדבים וגמלאים לסייע בשיעורים אישיים באזורי מצוקה, ארגון מחנות קיץ ללימודי אנגלית, מחשבים ומדעים ועוד במקום לכרכר סביב בתי הספר האליטיסטיים במרכז.

 8. דליה :

  מתברר שלא כל העולם מכיר את עו"ד ויסולי ולא יודע שהוא פרובוקאטור ימני. יש כאלה שעו"ד ויסולי אינו מוכר להם.
  ואם היה חתום על מכתב זה עו"ד לא ימני, מה יש למגיבים לומר על תוכנו של המכתב? האם ההתייחסות היא רק לאדם ולא לעניין?
  אולי סעיף 3 הוא קשקוש, אך מה בקשר לסעיפים 4.5 נושא גיל הפרישה ועקרון השוויון. האם כל זה גם קשקוש? ומה בקשר לסעיף 6- מינוי פוליטי. הכול קשקוש? אשמח את תאירו את עיני היכן המכתב מוטה פוליטית.
  המכתב הגיע לידיי יומיים לפני פרסומו בערוץ 7. אני לא מכירה את עו"ד ויסולי. לאחר שמכתבו פורסם בעיתון הנ"ל, הבנתי את הקשר.

 9. שושי פולטין :

  לאיתי,
  אני מבינה את הקושי שלך בכך שפורסם מכתב של 'פרובוקטור ימני' באתר 'עבודה שחורה', אבל קשה להבין זאת מהמכתב עצמו, ולא כל אחד מכיר את עו"ד וסלי (אני לא הכרתי).
  גם אני , כמו דליה, הייתי שמחה לשמוע דעות לגופו של המכתב ולא לגופו של האיש שולח המכתב, עולות בו מספר בעיות שכבר הדגישה דליה ולכן לא אחזור עליהן.

 10. שרון :

  מה זה משנה מה גילו של שושני? כל עוד הוא יודע מה טוב לחינוך זה עדיף על כל אחד שלא באמת מבין בחינוך. בסך הכל אני חושבת שהוא לטובת המורים כי הוא בעד לבטל את אופק חדש. תיראו את רן ארז לדוגמא, בן אדם עם ניסיון רב בחינוך והוא פועל לטובת המורים ולא מוותר עד שלא ישיג את מטרותיו, זה מה שחשוב, שיהיה במערכת החינוך אנשים שרוצים בטובת החינוך ולא משנה בני כמה הם

 11. לדליה :

  ההתמקדות שלי בשולח נובעת מכך שמספיק לחבר אחד ועוד אחד כדי לראות את המניע לכתיבת המכתב: ניסיון לא לגיטימי בעיני לטהר את משרד החינוך מ"שמאלנים".

  [כידוע מה שקרוי בציבור "שמאלן" יכול להיות ימין כלכלי מובהק – למשל שטרסלר וביילין]

  לתוכן – גילו של אדם אולי מעניין את החוק היבש אותי הוא לא מעניין (אם יאנוש קורצ'ק היה חי הייתי תומך במינוי למנכל).

  בשורה התחתונה –
  העם בחר ממשלת ימין כלכלי

  אדון שושני הוא ימין כלכלי

  אדון שושני מתאים לשר סער ככפפה ליד,

  ולכן אין לנו מה למחות ולזעוק על מינויו אלא להציב אלטרנטיבה קוהרנטית ומשכנעת לגישה שלו. על כל רפורמה שהוא מציע אנחנו צריכים להציע רפורמה חלופית (ולא רק לזעוק נגד).

  איתי

 12. דני בלוך :

  שאלת הגיל – אני האחרון שאפסול אדם בגלל גילו, אבל כאשר מורים, מפקחים ופקידי מדינה חייבים לפרוש בגיל 67 ולפי נציבות שרות המדינה אנשים בגיל 67 ומעלה אינם יכולים לגשת למכרזים או להציע עצמם לועדת חיפוש, שופטים חייבים לפרוש בגיל 70, מדוע יש רק יוצא מן הכלל אחד? אני בעד ביטול גיל הפרישה חובה ולהשאיר את הנושא כאופציה והסכמה בין עובד ומעסיק.

 13. שושי פולטין :

  לאיתי,
  רק כדרך אגב, יאנוש קורצ'אק היה צעיר מגילו של ד"ר שושני (נספה בגיל 64 ).

 14. מאיה בן ציון :

  כפי ששרון אמרה, הכי חשוב לנו שאנשים בעלי ניסיון ארוך שנים בחינוך ייעצו לגדעון סער.. רק הם ידאגו לזכויותנו.
  כל עוד שושני בעד ביטול הרפורמה והחלפתה ברפורמות חדשות שתואמות למצב החינוך כיום, אני בעדו בלי צל של ספק.

 15. למאיה :

  ממה שקראתי על שושני, גם באתר זה, אני מנבא שתקבלי ביטול רפורמת אופק חדש והחלפתה ברפורמות שיגרמו לך להתגעגע לאופק. שנאמר "אבי ייסר אתכם בשוטים ואני אייסר אתכם בעקרבים". ממנכל שמתייחס לארגוני המורים כאל מטרד את לא תלקקי דבש

  איתי

 16. אבי נוף :

  מתקשה להבין על מה המהומה,תובע הזוי שמחפש מינןי דומה לו למערכת החינוך . המסקנה האמיתית מכך היא להפריט ככל היותר ומהר ככל האפשר , כל עוד אנו יכולים את מערכת החינוך – בדומה לרציונאל הנמצא בבסיס האינטרנט , זאת הערובה היחידה שלא ישתלט ביוןם מן הימים הזוי כמהו ויוביל את מערכת החינוך ואותנו לאבדון ..באופן "דמוקרטי" ..וכבר היו דברים מעולם…

 17. נונימה :

  זה דיון מצחיק.
  לכל המעונינים, פיסת מידע – נבון "נפרד" משושני לאחר שהמנכ"ל הציע רפורמה שנראתה כמו מתכון להפרטת חלקים בחינוך, ולהגברת אי השוויון. (כך נמסר אז לעיתונאים).
  אותה רפורמה צצה מאוחר יותר תחת השם "רפורמת דברת".
  שושני הוא אדם הגון, שלא מסתיר את דעותיו, אבל לא בטוח שהוא מקורי. רעיונותיו מיובאים מבריטניה של ת'אצ'ר ומארה"ב.
  וראינו מה יבוא כזה עלול לחולל.

 18. נונימה :

  לאיתי – הנה בעיה של השמאל.
  אם ימני מנסה לטהר את משרד החינוך משמאלנים, וסופו שבכך יצליח להוציא משם ימני, מה אכפת לך?
  מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים (לפעמים ימניים).
  ועל כך נאמר – אדרבא ואדרבא.

 19. נונימה :

  לאיתי 11
  מה זו רפורמה?
  כל אורגן זקוק להתחדשות, להתעדכנות.
  את העובדה הבסיסית הזאת מנצלים בעלי כונות טובות וטובות פחות.
  האם אתה מכיר את ספרו של קארל פופר, PEACEFULL ENGINEERING ?
  הרפורמות שמוטחות לעברנו הן מהפכות.
  מהפכות מושגיות ומהפכות ארגוניות.
  אין להן דבר עם הצורך התמידי בהתחדשות, רענון,עדכון והתאמה.
  שושני, למשל, מחפש את המהפכה עוד לפני ששמעו על מהפכת האינטרנט, שמאתגרת באופן אמיתי את החינוך, אבל אין לה דבר וחצי דבר עם פתיחת אזורי רישום או אוטונומיה של מנהלים (מילה נקיה לפגיעה בזכויות עובדים).
  עכשיו אתה מציע שנציג ריפורמת "נגד" וזו עלולה להיות צניחה עמוקה יותר לתוך הבור שכורים לנו הדוברתים.
  מצד אחד, אסור לנו באמת להתנגד להם בדרך של "חדש מפני ישן תוציאו". מצד שני אסור לנו להיגרר אחריהם ולהציג מהפכה מ"שלנו".
  מכאן אני מתחברת למאמר של יזהר, ואומרת – סוף מעשה במחשבה תחילה.
  בוא נבדוק למשל כמה אנשי שמאל מוצהרים עובדים כמורים וכמה אנשי ימין עובדים כמורים, וכמה כאלה עובדים בחינוך היסודי.
  נעצור ונחשוב רגע על המסקנות מן התשובה שנקבל.
  אז אפשר יהיה להתחיל לדבר על ההתחדשות שאנחנו יכולים לתרום לחינוך.
  בינתים אני לא מבינה חלק מהביקורת כאן על דליה. לא מכירה את הכותב אבל יודעת בוודאות שחלק גדול מפעילי הימין הם אנשי חינוך. לא מכירה כאלה בשמאל.

 20. כן למינויים פוליטיים :

  […] מינויים פוליטיים, לא רק שאינם פסולים, אלא שהם מחויבי למען הסדר השלטוני הנכון.  הסדר השלטוני הוא פוליטי ואינו יכול להיות מבוצע אלא על-ידי בעלי סדר-יום פוליטי שלשמו נבחרו מי שנבחרו.  דברים שבניגוד למקהלה התקשורתית המקובלת מאת: תמי זנדברג […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.