חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כוח לעובדים והשביתה באוניברסיטה הפתוחה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, עלו ברשת ב 19.04.09 6:02

הסגל הזוטר באוניברסיטה הפתוחה, המאוגד ע"י 'כוח לעובדים' פותח בשביתה ללא הגבלת זמן למען שיפור תנאי העסקתם. ח"כ אלכס מילר, יו"ר השדולה בכנסת למען הסטודנטים, תומך במאבק 

"ברוב מוחץ החליטה אמש (16.4.09 ) אסיפת ארגון סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה להחריף את המאבק בדרישה לשיפור בתנאי ההעסקה של כלל חברי הסגל ועיגונם בהסכם קיבוצי, ולהשבית את כל מערך ההוראה באוניברסיטה לרבות כל מרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה בכל רחבי הארץ (מעל ל-50 מרכזים) ללא מגבלת זמן

סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה המאורגן ב"כוח לעובדים- ארגון עובדים דמוקרטי" מצוי בסכסוך עבודה מול הנהלת המוסד מזה כארבעה חודשים. האוניברסיטה הפתוחה היא האוניברסיטה הגדולה בארץ (לומדים בה כ-40000 סטודנטים) והיחידה בה טרם נחתם הסכם קיבוצי מול סגל ההוראה. "סגל ההוראה פועל לשינוי דפוסי ההעסקה פוגעניים לעובדים ועיגון תנאי עבודה הוגנים בהסכם קיבוצי, כפי שנעשה לפני כחצי שנה בכל האוניברסיטאות האחרות בארץ.  ".מסביר יניב בר אילן חבר נציגות הארגון.. "לא ייתכן למשל שבכל סמסטר לא ידע מנחה באוניברסיטה הפתוחה האם יועסק בסמסטר הבא!"

קישור לכתבה המלאה באתר של כוח לעובדים 

חבר הכנסת אלכס מילר ("ישראל ביתנו"), יו"ר שדולת הסטודנטים בכנסת, קורא לכנס את ועדת הכספים לדיון בנושא המשבר והשבתת הלימודים באוניברסיטה הפתוחה.

"המשא ומתן בין הסגל הזוטר ובין הנהלת האוניברסיטה הפתוחה נמשך מזה תקופה ארוכה, ואין לנו אלא להצר על כך שעד כה לא רק שלא הגיעו לפריצת דרך או התקדמות, אלא שהצדדים מתבצרים בעמדותיהם.

אין ספק כי יש מידה לא מבוטלת של צדק בטענתם של המרכזים והמנחים, אנשי הסגל הזוטר של האוניברסיטה הפתוחה, אשר חשים מנוצלים ומתנהלים מתוך אי ודאות באשר לעתידם המקצועי.

לאוניברסיטה הפתוחה ישנה חשיבות גדולה באקדמיה הישראלית, כמי שמאפשרת לציבור רחב במיוחד להשתלב בלימודים אקדמיים. לכן, ראוי לספק יציבות מקצועית לעובדיה ולא פחות חשוב, להימנע מפגיעה בציבור הסטודנטים.

במקרה הזה, אין לנו אלא לוודא כי הנהלת האוניברסיטה תלך צעד משמעותי לטובת הסגל הזוטר ותספק עבורם תנאי עבודה בסיסיים אשר יאפשרו להם להתקיים בכבוד וביציבות, וזאת מבלי שיהיה צורך בפגיעה בציבור הסטודנטים, אשר נושא על גבו אין ספור מאבקים.

אם לא יגיעו הצדדים לפשרה בהקדם, אבקש מיו"ר ועדת הכספים הזמנית לדון בדחיפות בנושא כדי לאלץ את הנהלת האוניברסיטה לפתוח במשא ומתן מזורז ואינטנסיבי, עד מציאת פשרה הולמת עבור שני הצדדים".

חבר הכנסת מילר פועל במקביל על מנת לייצג את האינטרס של הסטודנטים באוניברסיטה ולמנוע פגיעה בשעות הלימודים בעקבות מאבק הסגל הזוטר.

בשעות הצהרים המוקדמות שוחח ח"כ מילר עם יניב בר אילן, נציג ארגון העובדים של האוניברסיטה, שמע את צד הסגל במאבק והציג בפניו את הנקודות שבהן יכולה המדינה, ובפרט הכנסת, להתערב.

ראוי לציין כי כעשרים אחוזים מתקציבה של האוניברסיטה הפתוחה ממומן על-ידי המדינה.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

4 תגובות

 1. איתי :

  כל הכבוד לחכ מילר!

  שווה להוסיף קישור לבלוג המנחים:
  http://openu.cal.org.il/

 2. תמיר :

  ממתי ח"כ של מפלגה סמי-פשיסטית הוא יו"ר שדולת הסטודנטים בכנסת?
  בושה.

 3. לתמיר :

  1. לצערנו יש הרבה מאוד סטודנטים "סמי-פשיסטיים" (כלומר מצביעי ליברמן)
  2. יו"ר השדולה למען עובדי הקבלן בכנסת הקודמת היתה ליה שמ-טוב מישראל ביתנו
  3. האם יכול להיות שבקרב הח"כים שאינם "סמי פשיסטיים" לא היה אף אחד שחשק בתפקידים אלה?

 4. סלון מזל » כתבה חדשה של הטלוויזיה החברתית- כוח לעובדים באוניברסיטה הפתוחה+ הצטרפות לעצומה של אגודת הסטודנטים באו”פ :

  […] כמעט 5 שבועות מתנהל סכסוך עבודה כוחני בין הסגל הזוטר (המנחים) ובין […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.