חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

רשת קופי-בין: הצעות לפעילות

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה ב 27.06.07 23:57

כידוע לכם, ביום ראשון שעבר (17.6) פוטר מנהל משמרת ברשת הקופי-בין עקב הצטרפותו להסתדרות והתחלת פעילות למען הקמת וועד עובדים. ביום שלישי האחרון התקיימו שתי הפגנות בנושא אל מול סניפי הרשת, הנה הצעה נוספת לפעילות למען הזכות להתאגד.

כידוע לכם, ביום ראשון שעבר (17.6) פוטר מנהל משמרת ברשת הקופי-בין עקב הצטרפותו להסתדרות והתחלת פעילות למען הקמת וועד עובדים. ביום שלישי האחרון התקיימו שתי הפגנות בנושא אל מול סניפי הרשת, הנה הצעה נוספת לפעילות למען הזכות להתאגד.

המאבק הזה, כרבים מן המאבקים החברתיים המתנהלים בישראל בשנים האחרונות, הוא מאבק עקרוני על זכות בסיסית, שהייתה מובנת מאליה בשנים עברו, אך עם התקדמות תהליכי ההפרטה וחלחול הקפיטליזם אל כל פינה טובה, והתחלשות מעוזי הכוח של העובדים, נשחקה עד כדי כך שהיום אנו נאלצים להילחם עליה כיום קרב מאסף. זכות העובדים השכירים להתאגד בוועד עובדים או איגוד מקצועי ולפעול למען שיפור תנאיהם אל מול המעסיקים הינה זכות חדשה יחסית מבחינה היסטורית וקיימת רק מאז אמצע המאה ה-19, לפני כן, ובמדינות רבות גם לאחר שנים ארוכות לאחר מכן, זכות זו הייתה בלתי חוקית ואף נעשו מאמצים אלימים מצד השלטונות ובעלי ההון לסכל התארגנויות שכאלה. ארגונים כאלה נלחמו תחילה למען קיצור יום העבודה ל-9 שעות במקום 12 או 14, נגד העבדת ילדים (בעבר נהגו להעסיק בכל מדינות המערב ילדים, כפי שנוהגים כיום תאגידי הענק דוגמאת נייק וגאפ בייצור נעליים במזרח הרחוק) ולמען בטיחות בעבודה (תנאי העבודה לא היו מפוקחים על ידי שום גורם וכך עובדים רבים נפצעו ונחבלו במהלך עבודתם ולא קיבלו פיצויים על כך). עם השנים, התגבר ועלה כוחם של העובדים, שהשכילו להתאחד, לעבוד כקבוצה, לנצל את כוחם המספרי, לחבור למפלגות שונות ולקדם את זכויותיהם. בסקנדיביה למשל, איגודי העובדים הם בין הגופים החזקים ביותר וכל מהלך כלכלי משמעותי צריך להיות מתואם עמם. באנגליה, קיימים מודלים של "דמוקרטיה תעשייתית" בהם העובדים משתתפים בצורה אקטיבית ולא סמלית בהנהלת החברות ונהנים מפירות ההצלחה. בישראל, הסתדרות העובדים הכללית, הגיעה למצב שבו לא רק שהיא דאגה לזכויות העובדים, לפנסיה, לתנאי שכר וליצירת מקומות עבודה, אלא שהיא לקחה חלק בהקמת המדינה ובסיוע לכלל אזרחי המדינה באמצעות גופים כמו קופת חולים וסולל בונה.
שלילת זכות ההתאגדות ופיטורי מנהיגי העובדים, הינה חזרה אל המאה ה-19, בה זכויות עובדים היו למרמס בידי המעסיקים ובעלי השררה – אל לנו לחזור לימים אפלים אלו.

כלי אפקטיבי נוסף להפגנות, למגעים שמנהלת ההסתדרות, לתביעה שהוגשה בבית הדין לענייני עבודה כנגד הרשת, היא משלוח מכתבים אל מנהלי ובעלי החברה. ככל שיגיעו מכתבים רבים יותר, מאזרחים מן השורה ולא מארגונים פוליטיים או עמותות, כך ירגישו במוקדי הכוח כי הצרכנים לא מוכנים לשתף פעולה עם חברה עסקית שנוהגת כך בעובדיה. שליחת המכתבים לא דורשת מאמץ רב והיא נוחה ופשוטה.

מכתבים ניתן לשלוח אל שלושה גורמים:
הנהלת רשת קופי בין העולמית, באמצעות אי-מייל באנגלית, [email protected]
מנכ"ל החברה המרכזית לייצור משקאות קלים בע"מ, שבין היתר מייצרת את קוקה-קולה, והיא הזכיינית הישראלית של הרשת, באמצעות דואר כהנמן 129 בני ברק מיקוד: 51553 כאשר הוא ממוען אל יצחק תמיר – מנכ"ל החברה המרכזית לייצור משקאות קלים בע"מ
ובסוף אל מנהל סניף איבן גבירול של הרשת, בו עבד אלון-לי גרין, יוזם התאגדות העובדים אשר פוטר, הן באמצעות משלוח דואר אל סניף אבן גבירול, רשת "הקופי בין"
רחוב אבן גבירול 73, כאשר הוא ממוען אל מנהל הסניף מור מילבר, או באמצעות אי-מייל
[email protected]

זוהי הזדמנות להודות לד"ר אפרים דוידי, חברת הנהגת ההסתדרות, על שיזם מהלך זה – מצירופו של גרין אל ההסתדרות ועד ארגון ההפגנה.

מצורפים שני מכתבים לדוגמא שאני שלחתי

נ. ברנע

מכתב לדוגמא – א’מכתב לדוגמא – ב

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות:
, ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.