חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מועצת תלמידי חיפה, אל תתנו ידכם לסגירת בתי ספר

נושאים חינוך ותרבות ב 12.03.09 6:02

בנובמבר 2007 התכנסו עשרות אלפים בכיכר רבין כדי לתמוך בשביתת המורים. בין הנואמים בעצרת היה אסף זגריזק, כיום יו"ר מועצת התלמידים של תיכון ליאו-בק בחיפה. כעת, כשעיריית חיפה מאיימת לסגור שני בתי ספר בעיר, מבקש זגריזק במועצת התלמידים והנוער העירונית לא לאפשר לחוק נהרי להוביל להחלטות קריטיות לעתיד העיר וצעיריה

 

יום ראשון 08 מרץ 2009

י"ב אדר תשס"ט

לכבוד:

מועצת הנוער והתלמידים העירונית- חיפה

מאיה רייסברג- יו"ר

(באמצעות מייל מועצת הנוער)

 

הנדון: סגירת בתי הספר מעלה כרמל וקישון

חבריי,

לאחרונה החליטה עיריית חיפה יחד עם משרד החינוך לסגור את בתי ספר מעלה כרמל וקישון.

בית ספר קישון הוא לא רק בית ספר אלא מרכז חינוכי, קהילתי באחת השכונות הקשות בעיר ומצליח להגיע להישגים מרשימים. בית ספר מעלה כרמל הוא מיוחד במינו ומאחד בתוכו תלמידים מרקעים שונים: יהודים, נוצרים ומוסלמים, ותיקים ועולים  ומהווה אינטגרציה בין שכבות חלשות למבוססות.

סגירתם של בתי ספר אלו הם אות קלון, לא פחות, על העיר הזו, אותה עיר שכה זקוקה לצעיריה שישארו ויפיחו בה חיים. עם זאת, מחליטה העירייה לסגור בתי ספר אלו- החלטה זו היא קריטית לעתידה. השיקולים מהם מונעת העירייה חשודים בעייני ובטח לא ראויים. לאחרונה נכנס לתוקפו חוק נהרי המקשה על בתי ספר ממלכתיים ומעודד בתי ספר עצמאיים (חרדים ברובם) המימון יעשה ע"י סגירת בתיה"ס.  בבית הספר מורשת תורה 8 כיתות ו-108 תלמידים, כ-14 תלמידים לכתה. לעומת זאת בבית ספר מעלה כרמל 6 כיתות ו-168 תלמידים, בבית הספר קישון 6 כיתות ו-126 תלמידים. 25-28 תלמידים לכיתה. איך קורה שסוגרים בתי ספר בגלל מיעוט התלמידים שלהם בצורה כל כך בלתי- שוויונית? ובעוד מאות מאמרים מטיפים לכתות קטנות בחיפה סוגרים אותן. בעוד מלמדים אותנו אזרחות טובה ומחנכים אותנו לשוויון, דורס משרד החינוך ויחד איתו, בתמיכתה המלאה, עיריית חיפה ערכים אלו בצביעות תמוהה משהו.

הוכיתי תדהמה כשרוב חברי מועצת העיר שנכחו בדיון וועדת החינוך בו גם לכם יש נציגות, התנגדו לסגירת בתי הספר בוועדה- הצביעו דווקא להסיר הצעה זו מסדר יומה של המועצה. החינוך כאן, לדאבוני, נותר הפקר בעוד ענייני פוליטיקה גוברים עליו וקולנו כתלמידים וכמנהיגי המחר- לא נשמע. ובעוד אנו שותקים- הרי אנו מסכימים!

לאור כל זאת, בימים קשים אלו אני קורא לכם, כי זהו תפקידכם- להגן על התלמידים שיתלשו מבית ספרם. דמיינו לכם את עצמכם כשמחליטים לפתע לסגור את בית הספר שלכם ללא כל הגיון הנראה לעיין, ללא כל שוויון ועל סמך שיקולים פוליטיים וכלכליים גרידא.

אני קורא לכם להשמיע קול, להתנגד לסגירת בתי הספר, גם אם קול כזה איננו פופולארי במוסדות העיר אליהם אתם שייכים. אני קורא לכם להשבית את התלמידים מלהגיע לבית הספר לזמן קצוב כדי להראות הזדהות עם עשרות תלמידים והוריהם ולהביע מחאה כנגד סגירתם של בתי ספר- כנגד סגירתו של החינוך.

בכבוד רב ובהערכה לפועלכם,

אסף זגריזק

יו"ר מועצת התלמידים

תיכון ליאו באק

 

העתקים:

מר אהרון זבידה- מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך

הגב' רחל מתוקי- ראש מערכת חינוך ותרבות עיריית חיפה

חברי מועצת העיר חיפה

צוות ניהול- תיכון ליאו באק

מזכירות מועצת התלמידים- תיכון ליאו באק

דיקן התלמידים- תיכון ליאו באק

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. שושי פולטין :

    יישר כח על המעורבות והאיכפתיות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.