חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שלי יחימוביץ' בוחרת ולא בשמחה: ברק

נושאים פוליטי ב 10.06.07 22:48

"אחרי התלבטויות רבות מאוד, החלטתי להצביע ביום שלישי עבור אהוד ברק.

נקודת המוצא שלי היא, שאילון וברק זהים בכל הנוגע לסדר יום כלכלי וחברתי. יתכן שבעיני מקצתכם מצטייר הדבר אחרת, אבל אחרי בחינה מדוקדקת של מעשיהם ודבריהם, אני יכולה להבטיח לכם שכך הדבר.  לשניהם אין כלל משנה כלכלית וחברתית סדורה, וכשהם מביעים את דעתם באופן אקראי על עניין כלכלי כזה או אחר, עמדתם רחוקה מאוד מעמדתנו ושפתם אינה שפתנו.

שניהם אנשים ראויים שאי אפשר לבטלם, אבל סדר יומם הוא מדיני ובטחוני. לפיכך ההתמודדות הזאת אינה מתרחשת כלל במתחם של סדר היום הכלכלי אלא מחוצה לו. זו בשורה לא טובה למאבק הסוציאל דמוקרטי שלנו, אבל זו המציאות אחרי שמנקים את רעש הקמפיינים, וחייבים להכיר בה עם כל הכאב שבדבר.  זו גם הסיבה ששקלתי ברצינות שלא לנקוט עמדה. אלא שבסופו של יום אני מאמינה שהזכות להצבעה חשאית השמורה לאזרח – אינה שמורה לחבר כנסת, המחויב בשקיפות ובדין וחשבון לבוחריו.

מפלגת העבודה היא המפלגה החשובה ביותר בפוליטיקה הישראלית. ערכיה הסוציאל דמוקרטיים, תפיסתה את שלטון החוק, מתינותה המדינית, הדמוקרטיה הפנימית שבה והיותה מפלגה גדולה ופנורמית – עושים אותה חיונית לדמוקרטיה הישראלית. אם מפלגת העבודה תתפורר ותחלש עוד יותר – נחלש גם אנחנו, הסוציאל דמוקרטים ונאבד את המרחב הפוליטי שבו אנחנו פועלים. לא אוכל לתת יד להחלשה כזאת.  הזירה הפוליטית היא כה סבוכה וקשה, עתירת מלכודות, מצלקת ושורפת – עד שאי אפשר להיזרק לצמרת שלה בלי שכבר נצרבת בה כדבעי, כפי שנצרב ברק.  מערכת הבחירות הבאה תהיה מול הליכוד וביבי, לא מול קדימה.  לברק הסיכויים הגבוהים מבין השניים לנצח בה. נסיונו הפוליטי של עמי – שנה אחת כחבר כנסת – אינו מהווה הכשרה למסלול המכשולים הזה.

לא בקשתי ולא הוצע לי דבר בעבור תמיכתי.  אבל תבעתי מברק לשנות את המצב הבלתי נסבל שבו מפלגת העבודה נגררת כסרח עודף נטול חוט שדרה אחרי קדימה, מרימה יד עבור תקציב נתניהו, שותקת כשאולמרט מנהל מתקפה על שלטון החוק, מובסת תחת הצעות חוק סהרוריות ואנטי דמוקרטיות של שותפות קואליציוניות קיצוניות, ונותנת יד לקיפאון מדיני מסוכן.

כולנו יודעים שהמפלגה שלנו יותר סוציאל דמוקרטית מנבחריה. יום אחרי הפריימריס יש לנו משימה: להמשיך ולחזק בעבודה מעמיקה את כל הכוחות האלה במפלגת העבודה, להגדיל את החוג  החברתי-כלכלי המונה כבר אלף איש, לצרף אלינו כוחות חדשים מבחוץ, ולהיות כוח משמעותי בסדר היום של המפלגה.  מאהוד ברק אני מצפה שיכולותיו, עמידותו ונסיונו הרב – ישמשו מנוף אפקטיבי עבורנו להשפיע על סדר היום.  הבחירה בברק אינה נעשית בשמחה.  אני מודעת לכל שגיאותיו, ומסתייגת מאורח חייו הראוותני ומכל מה שאורח החיים הזה מסמל.  אלא שכרגע יש בפני שתי אפשרויות, ואני בוחרת בזו שנראית לי טובה יותר למדינה ולמפלגה, בסדר הזה.

שלכם,
שלי"

נערך על ידי שושי
תגיות: , , ,

12 תגובות

 1. אחד העם :

  מה קרה,
  פואד הבטיח לחבר אותה לחשמל?

 2. שקדיה :

  איך נפלו גיבורות.

 3. ד.ט :

  טעתה. קורה.

  איני מבין על סמך הקביעה שברק יתמודד טוב יותר עם ביבי. מטה ברק חזר על הקביעה הזו פעמים רבות, זה לא הופך אותה לאמת.

  סקר מהיום מצביע על כך שגם ברק וגם איילון יפסידו, אבל העבודה בראשות איילון תקבל 7 מנדטים יותר מאשר עם ברק. (פורסם בוינט). 73 אחוז מהציבור על פי הסקר חושבים שברק אינו מתאים להיות ראש ממשלה, לעומת 44 אחוז שחושבים שאיילון אינו מתאים.

  סקר אחר, שדווח עליו בהארץ, הצביע על כך שלאיילון יתרון גדול בציבור העולים מרוסיה, שהוא ציבור מפתח.

  אני לא אומר שצריך לקחת את הסקרים הללו כאמת מדעית, אבל מכל מקום אין כל ראייה לכך שסיכוייו של ברק טובים יותר משל איילון.

 4. ד.ט :

  גם בעניין שלטון החוק – די ברור מי עדיף.

 5. איתי :

  כבר אמרתי אלף פעם – להגיד שמבחינה כלכלית חברתית השלשה אילון-ברוורמן-פרץ זה אותו דבר כמו השלשה ברק-פואד-בוז'י, זה קשקוש מקושקש, ויחימוביץ' צריכה לדעת זאת יותר מכולנו – היא הרי נלחמה בפואדים-בוז'ים האלה מרגע שנכנסה לכנסת.

 6. ירדן :

  ממש מעציב. עד להחלטה הזאת האמנתי בשלי יחימוביץ', אבל עכשיו נראה שמאוחר מדיי והיא מתקרבת לשאר הפוליטיקאים… משחקת עם מילים ועובדות איך שנוח לה.

 7. שושי :

  עוד מצביעים ישארו בבית בבחירות לכנסת.

 8. ליאור שוורץ :

  שלי הוכיחה ששלי חושבת על שלי

  הבעיה היא שהיא לא מבינה שהיא הרסה כרגע את "המחנה שהיא כל כך רצתה לבנות" אין יותר להאמין ששלי באמת(חה חה חה)את טובת המחנה. לא רוצה להיות בוטה אבל הסרחון כן פשוט מזעזע.

 9. דרומי :

  ההרגשה שלי היא שבהודעה הזו, שלי יחימוביץ' הפסידה את הזכות לומר 'אנחנו, הסוציאל דמוקרטים'.

  מהיום, עליה לומר 'אני, הסוציאל דמוקרטית'. שהרי היא הנציגה האותנטית היחידה עלי אדמות של הסוציאל דמוקרטיה, ואין שום גורם אחר במדינת ישראל – קל וחומר במפלגת העבודה – שיש לו קשר כלשהו, ולו קלוש, לסוציאל דמוקרטיה.

  אני ואפסי עוד.

 10. עופר לנדא :

  מדהים שיחימוביץ', שמתיימר להיות אשה נבונה, לא מצליחה לזהות את העובדה הבסיסית שהציבור פשוט לא סובל את ברק, בעוד שעמי איילון נחשב כמישהו שעד כה הרקורד שלו מוצלח, ולכן שווה לתת לו סיכוי (מה שלא נכון לגבי ברדק)

 11. עופר לנדא :

  ואני מצטער שאני נכנס לפה ויורה לכם בפרה קדושה כמו שלי יחימוביץ', אבל מאד לא יפתיע אותי לגלות שהיא עושה את זה כמעין "דווקא" לעמיר פרץ (שחבר לאיילון) בנקמה על איך שהוא זרק אותה לכל הרוחות ברגע שנבחר.

 12. שקדיה :

  עפר – אנחנו אומנם משתדלים לא לירות, אבל יחימוביץ' אינה פרה קדושה או מקודשת, ובהחלט מותר גם למי שאינו חבר מפלגה לבקר את התנהלותה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.