חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

לא ימינה ממרצ לא שמאלה מחד"ש

נושאים פוליטי ב 5.02.09 6:05

קולות שמאל רבים קוראים להצביע לעבודה כדי שתהווה מפלגת שמאל סוציאל-דמוקרטית חזקה, אך גלעד נתן טוען שאסור לוותר, ושהפתק שתשלשלו לקלפי בעוד כמה ימים צריך לייצג את העתיד שאתם באמת רוצים לחיות בו

בימים האחרונים הרשת מוצפת בקריאות נרגשות שלאנשי שמאל-מרכז ואנשים לא פוליטיים למצביעי השמאל לחזור למפלגת העבודה. הטיעונים מוכרים לעייפה, צריך להכריע, צריך להשפיע, אסור לבזבז קולות על מפלגות נישה, חובה לחזק את העבודה כמפלגה שאמורה להיות סוציאל-דמוקרטית. מבנה המיילים הללו אשר נכתבים חלקם לכאורה וחלקם באמת על ידי אנשים פרטיים ונטולי פניות, כמעט זהה ובכל המקרים פשוט וברור, לאחר הצגתה של התבלטות על רקע אידיאולוגי, וקביעה שהשנים הבאות הינן גורליות לעתיד המדינה בכל תחום, מוצגת המסקנה: דרישה מהקורא להכיר במציאות המחייבת הצבעה למפלגת השמאל מרכז הגדולה בכדי לאפשר לה להתחרות על השלטון או לפחות על חלק מכיסאות הממשלה.

כל מערכת בחירות נשמעות קריאות כאלו, חלקן מאנשים פרטיים אמיתיים או מדומים חלקם מאנשי ציבור ומעצבי דעת קהל מוכרים. מערכת הבחירות הנוכחית אינה שונה, אלא שהפעם אני מבקש להרים את הכפפה ולקרוא לבוחר המתלבט שלא לחזור הביתה. דווקא המציאות, היא זו שמחייבת כי ההצבעה של אנשי שמאל, סוציאליסטים וסוציאל דמוקרטים תהיה לא ימינה ממרצ ולא שמאלה מחד"ש.

במפלגת העבודה נמצאת חברת הכנסת שלי יחימוביץ, נציגה אמיתית של הסוציאל-דמוקרטיה אלא שהיא מוקפת בחסידי מלחמה והפרטות, אנשים שישבו בכל ממשלה שקיבלה אותם וקידמו בה סדר יום כלכלי-חברתי הרסני, שתפיסתם את הסוציאל-דמוקרטיה אינה תפיסה של זכות אלא של חמלה. במקום לעשות את מה שממליצים לנו רבים: "לקחת כדור נגד בחילה ולהצביע עבודה" הגיע הזמן לא לקחת כדור נגד בחילה שמשמש גם ככדור המטשטש את השכל הישר ולהצביע למפלגות שילחמו בכנסת למען שלום וצדק חברתי נגד ההפרטה ולמען העובד, נגד שלטון ההון ובעד מדינת הרווחה, בלי פשרות, בלי ניסיונות לרצות את הגביר תמורת הפגנות עלובות של חמלה כלפי עובדיו-עבדיו.

מפלגת העבודה לא צריכה להיות המפלגה הכי גדולה בכנסת בכדי להגיע לשלטון היא צריכה לעמוד בראש הגוש הגדול ביותר. היות וזה לא יקרה הפעם, כדאי לבוחר לזכור כי מפלגת העבודה תנסה מן סתם כהרגלה לזחול לקואליציה הבאה בכדי שתוכל לשלוח את נציגיה לשבת בין ליברמן, ביבי ומופז. מי שיצביע עבודה במקום חד"ש או מרצ, יגדיל את הסיכויים של פואד לשוב לכורסת השר במשרד התשתיות ולהמשיך במסעו להפרטה של חברת החשמל, או יאפשר להרצוג לשוב לכס שר הרווחה ולהפריט עוד מוסדות לחוסים, האם זאת סוציאל-דמוקרטיה? מי שיצביע עבודה יזכה לראות את שריה יושבים בעוד ממשלת ימין-מרכז-עבודה, ומתחזקים את מעגל הדמים בשורת מבצעים חסרי תכלית תוך להג בלתי פוסק על אחריות ונחישות, האם זהו שמאל?

בחירות 2009 כנראה יצניחו על ראשינו את הכנסת הימנית ביותר שנבחרה בישראל בשנים האחרונות. צריך שיהיו בתוכה כמה שיותר אנשי שמאל אמיתיים ומחויבים. לפני שאתם רצים להצביע לעבודה, תשאלו את עצמכם מה העבודה למעט שלי יחימוביץ עשתה בשביל קידום אג'נדה שמאלנית, סוציאליסטית? מה העבודה כולל שלי יחימוביץ עשתה למען סיום מעגל הדמים ושלום? האם לא הגיע הזמן להפסיק לפחד מהצבעה מוסרית? האם לא הגיע הזמן לחזק את המפלגות שכן עושות למען שלום וצדק חברתי?

 בבחירות 2009, אסור לבזבז את הקול על פואד, שמחון, הרצוג וכבל. אסור להעניק אותו שוב למי שתבקש בכל מחיר לשמש עלה התאנה הממלכתי של ממשלת הימין הבאה. איש שמאל אמיתי מן הראוי שיצביע לא ימינה ממרצ ולא שמאלה מחד"ש, למען מי שילחמו על הזכויות שלנו כאזרחים וכעובדים, למען מי שיאבקו בלי להתפשר למען מדינת הרווחה, איכות סביבה, ושלום, למען מי שיאבקו נגד שלטון ההון, הלאומנות והגזענות ולא רק יבקשו מאיתנו להצביע בשבילם אחרי שניקח כדור נגד בחילה.

גלעד נתן

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

30 תגובות

 1. לגלעד :

  לאור הדיון כאן
  http://www.blacklabor.org/?p=6866

  היה ראוי שתחתום: גלעד נתן, חבר יסו"ד (ובאיזו מפלגה אתה חבר)

 2. אהרן לוינשטיין :

  כפי הידוע לכולנו נקבל ממשלה הזויה: ביבי\אהוד\ציפי ואיווט האיום. אין אפשרות לעצור את זה אבל חייבים להבין ש:

  הצבעה עבור מפלגות חברתיות מהווה בלם מפני העמקת השחיתות השלטונית ודריסת זכויות האזרח (בכללן חינוך, בריאות, איכות סביבה, וכו')

  אם יגדל כוחן של מפלגות חברתיות הממשלה תתקשה להעמיק את קומבינות הון שלטון ולפגוע באזרחים תמימים.

  לכן רק הצבעה למפלגות אלו תועיל במשהו לשיפור איכות החיים של תושבי מדינת ישראל.

 3. ירדן :

  חשוב להצביע למפלגות שלא יכנסו לקואליציה של ביבי. מי שמצביע למפלגה כזו קידם את המדיניות של ביבי – הפרטה ומלחמה.

 4. עמרי :

  מסכים מאוד. למרות שבשבילי להצביע "למען מי שילחמו על הזכויות שלנו כאזרחים וכעובדים, למען מי שיאבקו בלי להתפשר למען מדינת הרווחה, איכות סביבה, ושלום, למען מי שיאבקו נגד שלטון ההון, הלאומנות והגזענות ולא רק יבקשו מאיתנו להצביע בשבילם אחרי שניקח כדור נגד בחילה." זה אך ורק חד"ש.

 5. גלעד נתן :

  המגיבים צודקים ולכן אחרוג ממנהגי
  ואגיב למאמר שכתבתי. אני חבר יסוד, אני חבר קיבוץ של התק"ם ואני חבר מפלגת העבודה.

 6. עמית-ה :

  אני מציע לא לחשוש כל כך מהממשלה הימנית שהולכת אולי להיבחר.
  הממשלה הנוכחית דיברה על הפרדות/התנתקות ועוד, היא נראתה ממשלה פרקטית שהולכת לשחרר אותנו ממשא השטחים הכבושים. השותפות עם מפלגת עבודה הכי חברתית זה שנים הבטיח שינוי סדרי עדיפויות.
  קיבלנו: מלחמה בלבנון ופוגרום בעזה, סדר היום האזרחי נגמר בהגדלת תקציבי המלחמה במיליארדי ש"ח תוך ויתור על חיזוק הפריפריה, מיחזור, תחבורה ציבורית ועוד.

  אני חושב שממשלת ביבי ליברמן תהיה ממשלה שואפת שלום יחסית לממשלת אולמרט.
  אני לא חושש מרמיסת שלטון החוק, הגברת הצנזורה, הרעה במדיניות החברתית.
  בליכוד ישנם אנשים שישמרו על שלטון החוק לא פחות טוב מברק, צנזורה "עצמית" כמו שראינו במלחמה הזאת לא ראיתי מאז ימיה הראשונים של מלחמת לבנון ה-I.
  אני לא בטוח שפואד רצה להפריט את חברת חשמל ולא שביבי יכול.

  עד כה במשך עשור וחצי שני האנשים המכובדים האלו הראו יכולת כבירה ביצירת הון אישי (ליברמן יותר), הם לא הראו יכולת כזאת בתחומים ציבוריים וטוב שכך.

 7. riki :

  אני בעד ברק כשר בטחון
  אבל בשביל לחסום את ביבי צריך לחזק גם את ציפי

 8. אליה :

  אולי אתה מרגיש בבית בחד"ש או במר"צ אבל בפועל ההשפעה שלהן על ההחלטות שיתקבלו בממשלה הבאה תהיה קטנה מאד וכמעט לא מורגשת. הצבעה לעבודה היא הדרך לחזק את יחימוביץ', ברוורמן ופינס- הקולות השפויים שישפיעו על בוז'י, כבל, וברק.
  העבודה היא המפלגה היחידה שיש לה קולות משני הצדדים, היא לא הומוגנית לגמרי ויכולה למשוך אליה קולות רבים. העבודה מהווה את השמאל היחיד עם פוטנציאל להנהגה- מה שאי אפשר להגיד על חד"ש או מרצ.

 9. איתן :

  1. גבולות הגזרה מר"צ — חד"ש אינם נראים לי, לא משמאל ולא מימין.
  2. עם כל הכבוד, ההישגים הסוציאליים של מפלגת העבודה עולים על מה שמר"ץ ו/או חד"ש השיגו ביחד. להציג את העבודה כשלי יחימוביץ מול כל השאר פשוט איננו נכון.
  3. מה שבאמת פוגע בגוש השמאל הוא הפלגנות והיריבויות האישיות במסווה אידאולוגי. הצהרות כאילו מפלגת העבודה סיימה את תפקידה ההיסטורי אולי פגעו בה, אבל לא הביאו לגידול משמעותי בתמיכה במר"צ החדשה. כדאי פעם לבדוק כמה מהפיצול מבוסס על אידאלוגיה, וכמה על חשבונות אישיים לא רלוונטיים.

 10. ניר :

  להצביע למפלגה קטנה זה לחזק את הקיצוניים.
  הצביעו עבודה עם ברק. רק עבודה.

 11. דליה :

  גם אני הרביתי להתלבט, גם אני לא בטוחה שהמהלכים העתידיים של ברק יהיו לפי רוחי, גם אני איני רוצה בשום אופן לשבת עם ליברמן ולא שמעתי את ראש המפלגה מכריז על כך – ובכל זאת אני אצביע למפלגת העבודה ואני חושבת שכל מי שיחשוב בהיגיון יעשה כך. להצביע למפלגות הקטנות זה פ]שוט בזבוז גם אם הן הכי צודקות בעולם. מי ישמע להן? אם מפלגת העבודה תהיה גדולה זה חשוב לה גם אם תשב באופוזיציה. היא תהיה הרבה יותר משמעותים, יותר יתחשבו בה. חייבים להגביר את כוחה של מפלגת מרכז סוציאליסטית. למפלגה נבחרת נהדרת וצריך לסמוך עליהם.

 12. יצחק דגני :

  על שמאלה ממרץ אין צורך לדבר.הם טעו לאורך כל הדרך.זה ברור לכל מי שרק מעט שכל במוחו. לעומת זאת מרץ היא מפלגה סימפטית והעומד בראשה הוא אדם מצפוני. אולם אם אתה רואה עצמך שייך למחנה הציוני הממוקם מהמרכז שמאלה אתה חייב להצביע עבור מפלגת העבודה בראשות אהוד ברק. לצערנו הבחירות אינן מצעד של מפלגות יפהפיות אשר אתה מוזמן לבחור לך אחת על פי נטיות לבך. בבחירות הללו עליך לבחור בין שתי אלטרנטיבות בלבד – המחנה הראוי והשפוי בראשות אהוד ברק או המחנה השני בראשות ביבי. זהו רבותי. אין יותר. אם תבחר במרץ חיזקת את הציר ביבי-ליברמן. אם תבחר בעבודה אתה מחזק את מחנה ברק-ברוורמן-יחימוביץ. לנו חשוב ביותר שברק,אם לא ירכיב ממשלה יהיה שר ביטחון ושברוורמן ויחימוביץ יתפסו עמדות של שרים בתחומי הכלכלה-רווחה וכיו"ב. אם תצביעו למרץ העבודה תצא חלשה וביבי יקח לממשלה את ליברמן+ש"ס+פורשי קדימה בראשות מופז. לכן הצבעתך למרץ תיצור ממשלה ימנית-קלריקלית-התנחלותית.לעומת זאת הצבעתך לעבודה תיצור ממשלה שתהיה מתאימה יותר למדיניות שמצביעי המרכז-שמאל מעדיפים. הצבעת מרץ – קולך הלך לאיבוד. אל תגיד אחר כך שלא אמרו לך.

 13. שרון :

  ההכרעה צריכה להיות בין 2 גושים ולא בנישה הכי מצומצמת. עלינו לחזק את מפלגת העבודה שתהיה רלוונטית.

 14. ימי :

  "יחס לאמצעים שאינו רציונלי והימנעות מבחינת תפקודיהם היא התנהגות פתולוגית המכונה פטישיזם. הפטישיזם הוא ניגודו של יחס רציונלי אל אמצעים. הרציונליות בתחום הזה (פוליטיקה) פירושה בחירה באמצעים רק על-פי מידת יעילותם במימוש מטרות רצויות ועל פי מידת זמינותם. כל שיקול אחר בתחום זה מפחית מהרציונליות של החלטה. בפוליטיקה רווח הפטישיזם אולי יותר מבכל תחום מתחומי הפעילות האנושית."(צבי לם, חינוך פוליטי וחינוך אידאולוגי: הבחנות)

 15. שי :

  צודקים הקולות פה שאומרים שצריך לחזק את מפלגת העבודה.
  ברור לי שזה לא בהכרח מה שאנשים רוצים לשמוע. יש איזה קסם כזה שאולי, מפלורנטין או רמת-אביב תבוא הישועה. אני אומר לכם, חברים, זה חלומות באספמיה. מפלגת העבודה תשאר הגוש הגדול של השמאל. אין לא למרצ ובוודאי לא לחד"ש את האפיל הרחב של מפלגת העבודה, הפרוסה בכל רחבי הארץ ושלה תומכים מכל שכבות האוכלוסיה. מרצ וחד"ש הן אחלה, אבל לא בדנ"א שלהן להיות מפלגות שלטון.
  הצבעה לאחת מהן פירושה ויתור על השלטון.
  אני יודע שזה מעצבן לחשוב שהעבודה אולי תשב עם נתניהו. אני לא בטוח שזה אפילו נכון, אבל נאמר ונתניהו בא לעבודה ואומר להם "אני הולך עם שס ועם ליברמן או עם ש"ס ועם העבודה". מה עדיף? לתת לרפורמות פרידמן לעבור? לתת לחוקי נירנברג של ליברמן לעבור? או להשפיע מבפנים?

  גם אני לא יודע מה עדיף, אבל בכל מקרה, גם מי שרוצה את ברק כשר בטחון, או כיו"ר אופוזיציה שיש לו כח להשפיע, צריך לבחור העבודה. זה מרכז הכח של השמאל, וזה לא הולך להשתנות.

 16. עודד :

  כל מי שרוצה שמאל חזק ומשפיע חייב לחזק את מפלגת העבודה. מרץ מפלגה איכותית אבל מצהירה מראש שלא תשב בממשלהולכן גם לא תשפיע. קדימה היא מפלגת ימין שמצליחה בעזרת התקשורת להחביא את הנגבי, בראוןוחבריהם וכך גונבת קולות של שמאלנים תמימים שחושבים שקידמה היא התשובה לביבי. העבודה מציגה את הרשימה הטובה ביותר שלה בעשור האחרון וחייבים לתת לה את הכוח.

 17. מתן :

  מעניינת ההתגייסות הנרחבת ברשימת התגובות כאן לטובת מפלגת העבודה, אחרי שבחודש-חודש וחצי האחרונים כמעט לא קם כאן איש כדי להגן על המפלגה הרקובה והמיותרת הזאת. יכול להיות שאנחנו רואים כאן התעוררות המונית של הרגע האחרון של כל אותם תומכים שקטים, שהחליטו, ארבעה ימים לפני הבחירות, שאי אפשר יותר לשבת על הגדר, ולמרות הכל צריך לקום ולתמוך בכל במפלגת העבודה? או שמדובר על התגייסות נואשת של מטה הבחירות לשלוח טוקבקיסטים כדי ליצור את הרושם הזה?

 18. ימי :

  לגלעד וחבריו שרוצים להצביע מרצ, בעניין המטרות אנו לא חלוקים. יש לנו תמונה משותפת, פחות או יותר, של החברה שאנו רוצים לחיות בה. העניין הוא האמצעים. מי שרוצה לחזק את מדינת הרווחה בישראל ולחזק את המהלך להסדר שלום עם הפלסטינים, וישים מרצ בקלפי, עושה פעולה לא רציונלית. מעבר לערפל הניתוח הפסיכולוגי של ברק, בחינת ההיסטוריה הפוליטית שלו מראה שהוא נלחם בהצלחה, יחד עם בייגה, בתכנית הקיצוצים של פקידי האוצר והגדיל את ההוצאה התקציבית בתקופת כהונתו כראש ממשלה. הוא גם הוביל את רפורמת בן בסט למיסוי של 20%-25% על נכסים פיננסיים בבורסה, שלא עברה בסופו של דבר עקב התנגדות של "בעלי עניין". בהצבעה בועדת הכספים על רפורמת בכר שהוביל נתניהו בכהונתו כשר אוצר, יו"ר מרצ, חיים אורון, הצביע
  ב-ע-ד! רפורמה זו, תחת מסווה של הוצאת קופות הגמל והפנסיות מהבנקים, העבירה את אותם כספים לספקולציות בבורסה ולחברות ביטוח. למי שחושב שמדובר ב"מעידה" חד-פעמית, לג'ומס היה חלק לא מבוטל בפירוק חברת העובדים והחלשת ההסתדרות. עד כאן על קצה המזלג בעניין הכלכלי. בעניין המדיני, ההתקפות על ברק גם הן חסרות כיסוי עובדתי. מגמתו של ברק במבצע "עופרת יצוקה" היא החלשת הזרוע הצבאית של חמאס, שנשלטת ע"י משעל, וחיזוק של אבו-מאזן, עידוד מעורבות בינלאומית בעניין שינוי המצב הפנימי ברצועה, החנקת כוחו של חמאס להמשיך במשטר הטרור הפנימי שלו ע"י הברחות, וכמו כן הרתעתו מהמשך ירי הטילים. כשאנו שואלים את עצמנו, מה היא הבחירה הרציונלית לסוציאל-דמוקרט בישראל 2009, התשובה היא העבודה בראשות ברק. העניין שמכשיל אותנו הוא ההתנהגות הפוליטית הלא רציונלית של מי שיצביע למפלגה ש"לא מתפשרת". בפוליטיקה – שהיא בחירה בין אלטרנטיבות – אי פשרה היא חוסר השפעה. הדיבורים על הקו הברור של לא לשבת בממשלת ימין בכל מחיר מפקירה את הזירה החשובה שנקראת "ממשלה", למגמתו המדינית של ביבי, על כל המשמעויות של זה. שימו בצד אינטואיציות, רגשות וטהרנות. הצביעו "אמת"!

 19. ערן :

  זה לא הזמן למפלגות קטנות!
  מי שלא שם את פתק ההצבעה שלו על אחת משלושת המפלגות המובילות תורם להמשך פירוקה של הדמוקרטיה הישראלית. כשאין מרכז לשיחה אז אין שיחה! אנו חיים בתקופה של אין ספור מפלגות בלון שעולות במהירות שהן יורדות. תנודות אלו מפרקות ומפוררות את היכולת של הדמוקרטיה הישראלית להתקיים. הייתי יכול להגיב דרך הסבר מעמיק מדוע מר"צ אינה מפלגה בעלת כלכלה חברתית, ומדוע יחימוביץ' וברוורמן מציגים אלטרנטיבה אמיתית יותר. אך אני מרגיש שזה לא הדרך לויכוח. מה שחשוב הוא חיזוק המפלגות הגדולות. ישראל צריכה לחזור למבנה יציב של שלטון ואנחנו צריכים לתת לזה את העוגנים. מפלגת ימין חזקה מול מפלגת שמאל חזקה תאפשר לציבור לחזור ליכולת הניווט הפוליטית שהמשיכה להישלל לו עם ההקמה של קדימה.
  יאאלה לעבודה!

 20. מתן :

  אה, תראו, עוד אחד! 🙂

 21. יפתח :

  מכל ההפרטות ההפרטה הנוראית והמסוכנת ביותר לעתיד המדינה היא הפרטתו של השמאל. מההפרטה הזו, שמובילות מפלגות כמו חד"ש ומרצ, מרוויחים חסידי הניאו-ליברליזם יותר מכל הפרטה אחרת.
  זה לא הזמן "לחזור הביתה". זה הזמן להצביע עבודה ולדרוש ממנה להוביל מהפכה אמיתית.

 22. נחום :

  אני מטייל כל שבוע בטבע … שמירת הטבע חשובה לי!
  אני מגדל ומאמן את כלבי להצלה … העזרה לזולת חשובה לי!
  אני לא מטייל מעבר לקו הירוק (שטח כבוש) … מדינת ישראל מספיק גדולה, ויותר טובה בלי השטחים!
  אני מאמין שרשימת מפלגת העבודה תביא למדיניות של הסכמי שלום!
  לכן אני עם מפלגת העבודה.

 23. מתן :

  בנימה פחות מבודחת (וסליחה על מחזור התגובה): מה שבאמת לא ברור הוא למה כל הטוקבקטיסטים כאן, מטעם מפלגת העבודה, באמת חושבים שיש סיכוי שהמפלגה הזו, שאופורטוניזם הוא שמה השני, לא תצטרף לממשלת ביבי-ליברמן רק כדי לשמש עלה תאנה למדיניות ניאו-ליברלית וגזענית קיצונית, בדיוק כמו שעשתה עם שרון, אולמרט ו(כמעט) עם לבני?

 24. ליאור :

  אני לא צקיך להבטיח שמפלגת העבודה לא תשב בממשלה זה טיפשי נורא
  את ההחלטה אם לשבת או לא לשבת בממשלה יקבלו נציגי במפלגת העבודה
  המהות היא זאת:

  מפלגת העבודה היא -היחידה- שמשלבת בין שלשה יסודות שהם הבסיס לבחירה מושכלת שנובעת מתוך אמונה ששווה להילחם על העתיד של המדינה הזאת

  הראשון הוא מחויבות למדינה יהודית ועם זאת לחתור להשגת הסכם קיים ופתרון לסכסוך. אין אדם שמתמודד לכנסת הנוכחית שעשה יותר מברק: מצד אחד לשאוף לסיים את הסכסוך ולחשוף את ערפאת הנחש (על הנסיון הזה הוא איבד את השלטון)
  ומצד שני היציאה מלבנון ומבצע עופרת יצוקה שבמרכזה הגנה על זכותינו להתקיים בתוך גבולות לגיטימיים ולהתגונן כנגד מתקפות של אירגוני טרור פאנטים.

  היסוד השני הוא מדיניות מרחיבה -ברת השגה-. ביום יום שלי אני סוציאליסט וכי לפי אמות מידה גבוהות, אבל כשאני מסתכל על המדינה שלנו ועל המצב שאליו הגענו אני מבין ששינוי המציאות הוא דבר הדרגתי ומורכב ובעיקר משהו שתלוי במעשים ולא בדיבורים
  רק ברק ברק מגבה את דבריו על הרחבת הגרעון וההשקעה בתשתיות ובחינוך כדי לשאוף לתעבוקה מלאה בכבוד, במעשים שהוא עשה כבר בתור ראש ממשלה. רק מפלגת העבודה שמונהגת על ידי ברוורמן ושלי יחימוביץ יוכלו להילחם למען זכויות האדם העובד ולצימצום חוק ההסדרים כמו שהיה בממשלה הקודמת.
  כל אחד מהדברים האלו שווה יותר מאלף פיטפוטים "סוציאליסטים" מבית מר"צ או חד"ש.

  והיסוד האחרון הוא בפרוש היותה של מפלגת העבודה הגדולה ביותר שנשענת על החלקים הכלליים והמגוונים ביותר בחברה הישראלית כמו קיבוצים, דרוזים, ערבים עיירות פיתוח… רק מפלגת העבודה מתוך העשייה שלה בהעלאת שכר המינימום, המאבק על משרד החינוך, על התעשייה והחקלאות, יכולה באמת להשפיע ולאזן את הממשלה שתבוא פחות מתוך האופוזיציה.
  אבל כמו שאמרתי זה לשיקולה של המפלגה בהתאם לכח שניתן להם כדי לקדם את הדברים שחשובים לנו

 25. ימי :

  יישר כוח, ליאור!

 26. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אני מסכים
  הפוליטיקה בישראל צריכה להשתנות
  לכן אין להצביע למפלגת העבודה

  צריך ליצור אלטרנטיבה אחרת ורצינית

  אין לי עניין להפקיר את נושא הישיבה בממשלה לנציגי מפלגת העבודה

  זו המהות:
  אם אין קווים אדומים אני הלכה למעשה מפקיר את הקול שלי בלי אחריות מכל סוג שהוא.

  לתשומת ליבכם – ש"ס רוצה קצבאות ילדים, אם היא לא תקבל אז היא לא תשב בקואליציה (לפחות כך הנסיון מראה).
  העבודה לעומת זאת רוצה שאני אקנה חתול בשק. כי ה'מומחים' קרי נציגי המפלגה יחליטו בשבילי מה דעתי.

  אם אני רוצה יכולת להשפיע, ולא באופן ערטילאי, כפי שאתם מציעים אני נאלץ להצביע למפלגה שמוכנה להגדיר את הקווים האדומים שלה.

  ברק הוא לא מנהיג ראוי בעיני משום שאינו דמוקרטי (ע"ע גריעת מתפקדים ובחירות פנימיות במפלגת העבודה)
  היופי בעיני הוא שעכשיו אני גם קורא את ההצדקה האידיאולוגית לעניין..

  ובאשר לשלושת המפלגות הגדולות
  אף לא אחת מהן מייצגת אותי מכיוון שאני לא תומך בליכוד, בקדימה או בליברמן
  המפלגה הרביעית בגודלה – העבודה
  נכשלה בעיני וסירובה להוקיע מתוכה את האלמנטים הלא דמוקרטים ולא סוציאלים (לגווניהם) מבחינתי מצביע על כוונתה. אני לא אצביע בעד ברק ויום אחרי זה אנסה להדיח אותו. אני מקווה שגם אתם מספיק ישרים.

  כל אחד ישן במיטה שהוא הציע לעצמו
  לילה טוב
  אמיר

 27. חנה :

  סתם רעיון – אולי שווה להחיות את הדיון שבפוסט הזה ובתגובות כדי לראות מה למדנו, שנה אחרי.

 28. לחנה :

  רעיון מצוין, שלחי לנו את הטור שלך

 29. חנה :

  תפסת אותי. אני באמת מהקוראות ולא מהכותבות. לא אסון. בטח יעלה משהו רלוונטי מתישהו בקרוב. גם הפוסט של יסו"ד והדיון אחריו מעניינים ממרחק הזמן.
  http://www.blacklabor.org/?p=6866

 30. לחנה :

  עד מתי תחכו שמישהו אחר יעשה לכם את העבודה השחורה?

  אם לא כתיבה, אולי משהו אחר?

  מוזמנת לשלוח למערכת טופס התנדבות (ר' בעמוד דרושים)

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.