חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ביבי נתניהו: שבע סיבות למה לא לבחור בו ‎(פוסט שרשרת)

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, כלכלה ותקציב ב 1.02.09 6:05

במקום שבלוגרים תומכי חד"ש, מרצ והתנועה הירוקה-מימד יתקוטטו ביניהם, הגיע הזמן לעשות משהו ביחד – להוריד את מספר המנדטים של ביבי. שבע סיבות למה לא ביבי והתחלה של שרשרת.


יהונתן קלינגר כותב כאן יפה: "הבלוגוספרה לא צריכה לעשות דבר בבחירות הזה מלבד קמפיין שלילי… אחוזים לא מעטים מהציבור עדיין מתלבטים, הגיע הזמן להסביר להם למי כן להצביע: תהיה זו קדימה, התנועה הירוקה-מימד, חד"ש או אפילו מרצ. תבחרו מפלגה שחשובה לכם וקרובה לכם ותדאגו שהיא תכנס לכנסת. תבהירו לכולם שכל קול לנתניהו הוא קול לש"ס וליברמן, ולהפך." את יהונתן מטרידה במיוחד הפגיעה הצפויה של ש"ס וליברמן בזכויותיו כקורא וככותב באינטרנט, אבל אותי ביבי נתניהו מטריד הרבה יותר*. אז אני תורם את חלקי בזווית חצי אישית.

1. אני לא רוצה את ביבי כי ביבי קיצץ במאות מיליונים את התקציבים למוסדות ההשכלה הגבוהה שאני מלמד בהם (בחוזה זמני, כמובן, תחי "הגמישות הניהולית").

2. אני לא רוצה את ביבי כי ביבי קיצץ שעות רבות מסל השעות בבתי ספר – ואנו מלמדים באוניברסיטה תלמידים רבים (לא כולם כמובן) שרמתם נמוכה יותר ולא באשמתם, דור אבוד למחקר, לתעשייה, לרוח, לכל מה שישראל היתה יכולה להיות.

3. אני לא רוצה את ביבי כי מה שביבי קורא "רפורמות במגזר הציבורי" ו"טיפול באיש השמן" משמעו שלא רק שאני עם החוזה הזמני המסכן שלי נקרא אחד מהשמנים האלה באוניברסיטה, אלא גם אשתי, בעלת תואר שני, לא תוכל לקבל משרה (בשכר צנוע, לא כזה שיופיע בדו"ח המטופש של האוצר) במוסד שביבי מבקש להפריט. שנינו, דרך אגב, די רזים ברוך השם.

4. אני לא רוצה את ביבי כי ביבי גם יפריט לי את המתנ"ס. אז הגן של הילדה (וגם של חברתה, ילדתו של נער אוצר בכיר!) אולי יהיה יותר זול בגלל "התחרות החופשית" – אבל האיכות תהיה כמו של קווי התחבורה הציבורית שנלקחו מהקואופרטיבים, של המרפאות לחיילים שהופרטו, ושל מוקדי הביטוח הלאומי. לא תודה.

5. אני לא רוצה את ביבי כי ה"רפורמה" שלו בקרנות הפנסיה אכלה להורים שלי את החסכונות ופגעה ביכולתם להזדקן בכבוד.

6. אני לא רוצה את ביבי כי בגלל סעיף 5 יהיה להם קשה לעזור לי לקנות פעם דירה במחירים המטורפים של ירושלים. "סלע קיומנו" של ביבי מחוץ להישג ידם של רוב הצעירים פה, הוא ימשיך לדבר על לחזק את ירושלים והעיר תמשיך להתפורר. אפילו לנער האוצר (החביב מאוד!) מסעיף 4 אין מספיק כסף אז הוא עובר למודיעין (עד שהאחים עופר יקנו גם אותו?).

7. ולבסוף, אני לא רוצה את ביבי דווקא כי ביבי מבטיח להוריד עוד מסים לעידוד הצמיחה ולהעלות לי את הנטו בתלושים (בארבעה מקומות עבודה שונים) – אלא שהצמיחה הזו תישאר בכיס של העשירים (הדובר בקישור הוא פרופסור וכלכלן, לא איזה נער זב חוטם ונאיבי מברית הנוער הקומוניסטי). במקביל, אובדן ההכנסות למדינה יגרום לעוד ועוד קיצוצים בחינוך, בבריאות, ברווחה – מי שיש לו כסף ישלם, מי שאין לו – יסתפק בשירותים מנוונים או יקבל אותם מתת חסד מעמותה / אוליגרך.

אני שונא משחקי בלוגרים, מעולם לא השתתפתי. אבל הדבר הזה שאמר יהונתן פשוט מכריח אותי להזמין אנשים להוסיף עוד סיבות למה לא ביבי. אני מעביר את הכדור להגר שקד, נדב פרץ, ונתי יפת: ספרו בבקשה לקוראים שלכם למה אתם כל כך לא רוצים את ביבי.

ומהקוראים אבקש – בבקשה תצביעו, ובבקשה – לכל מפלגה שנמצאת משמאל לעבודה, כי להצביע לעבודה זה להצביע לשר הביטחון של ביבי ולהפרטות של ביבי (שאותן קידמו בשמחה השרים של מפלגת העבודה בממשלת אולמרט).

* לפחות בדבר אחד אני רגוע – אם אובאמה יגיד לביבי להחזיר את הגדה המערבית לפלסטינים ואפילו להתייצב על הקו הירוק – הוא יעשה את מה שאובאמה יגיד. אז בבקשה, מיסטר פרזידנט, לך על זה ונגמור עניין.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

39 תגובות

 1. נדב פרץ :

  האם התנועה הירוקה – שלהם אתה מתכוון להצביע – הצהירו שלא ישבו בממשלת ביבי?

 2. שושי פולטין :

  לנדב פרץ – כן , חד משמעית.
  אני שמעתי את הרב מלכיאור אומר זאת בצורה חד משמעית.

 3. סמדי :

  יש לי עוד סיבה למה לא לבחור בו , תיזכורת בפעם האחרונה שהוא אמר שהוא ישפר את הכלכלה של ישראל הוא קיצץ לנכים זקנים חד הוריות ולכל המעמד הנמוך, כשהוא אמר שהוא יחסל את העוני במדינה הוא בטח יתכוון שהוא יחסל את העניים, אני אמא לילד ואין לי קורת גג בגלל ביבי והחוקים שלו ועוד בשיא חוצפתו של החוק שלו אומרים לי להביא עוד ילדים בשביל לזכות בקורת גג, אז ביבי …אני לא שולחת את הילדים שלי לבית ספר פרטי כמוך והשכר שלי לא מגיע לשכר שלך , תתחשב גם בנו ולא רק באלא שיש להם.ובחייכם אל תשכחו מה הוא עשה בעבר הוא הרס יותר משבנה , אל תשכחו את הרע לא מגיע לו להנהיג את המדינה.

 4. דברי הרב מלכיאור בראיון לע"ש: :

  – אם מדברים על אווירה אחרת, נשאלת השאלה מה תעשה התנועה הירוקה מימד אם היא תהיה לשון המאזניים בין הגושים בכנסת הבאה?

  מלכיאור: “אין ספק באיזה צד נתמוך. אנו לא מכחישים לאיזה צד אנו קרובים, גם אם אנו לא מסכים עם כל מה שעושים במרכז – שמאלה. עקרונית, הנטייה שלי היא להיות באופוזיציה. להיות יהודי זה להיות באופוזיציה. אבל אי אפשר להתעלם מההכרעות העומדות לכן נצטרף לקואליציית מרכז – שמאל, אם תקום.

  נגב,
  אם אתה לא רוצה שהפתק שלך יאכל בורקס עם ביבי, תצביע חד"ש.

 5. אריה :

  כי ביבי "חזק בכלכלה" ואני משום מה מחפש את אלה שפועלים בשום שכל למען כולם, גם ל"חלשים בכלכלה".
  כי אדם שמה שיש לו להגיד על עצמו זה שהוא "חזק בביטחון וחזק בכלכלה" מזכיר לי קצת יותר מידי את הפס': "כוחי ועצם ידי עשה לי את החייל הזה" (כן, זה נכון גם לישראל חזקה).

  ואני מצטרף מאוד לכוכבית שלך איתי. הלוואי.

 6. נדב פרץ :

  כתבתי את חלקי, משום מה מנגנון הטרקבק לא עובד.
  http://nadav.blogdebate.org/archives/%d7%94%d7%9e%d7%a9%d7%91%d7%a8-%d7%94%d7%9b%d7%9c%d7%9b%d7%9c%d7%99-%d7%9e%d7%95%d7%92%d7%a9-%d7%9c%d7%9b%d7%9d-%d7%91%d7%90%d7%93%d7%99%d7%91%d7%95%d7%aa-%d7%91%d7%a0%d7%99%d7%9e%d7%99%d7%9f-%d7%a0

 7. בלוגדיבייט :

  התקבלה בבלוגדיבייט תגובה לרשימה זו…

  ‫נדב‬ כתב תגובה לרשימה זו בבלוגדיבייט. כותרת התגובה: ‫המשבר הכלכלי מוגש לכם באדיבות בנימין נתניהו‬…

 8. בלוגדיבייט :

  הרשומה נתקבלה בבלוגדיבייט…

  I found your entry interesting do I've added a Trackback to it on my weblog :)…

 9. האזרח דרור :

  הנה ה-2 סנט שלי

  * בגלל שביבי לחץ כל הזמן להחליש את הפת"ח בעזה, הקטין, ולחץ, ומנע העברת כסף ונשק, ובודד. ובמקום הפת"ח קיבלנו את החמאס.

  * בגלל שביבי , נערי האוצר והתאוריות שלהם הזניחו את משק המים ויצרו סבך של ארגונים – והיום פשוט אין מים (אגב, אף אחד לא מדבר על זה – זה פשוט טירוף).

  * בגלל שביבי חזק בכלכלה, חזק על חלשים. אם הוא בעד שוק משוכלל- הוא יכול להתחיל לטפל בבעלות הצולבת בדירקטרוריונים בישראל – דבר שגורם לסבסוד של החוסכים לפנסיה את משפחות ההון.

  * בגלל שביבי רוצה להפריט את מנהל מקרקעי ישראל, שמבוסס על רעיון יהודי-עברי, ולהגדיל את הפרבור – עוד דרך למכור את המדינה לכמה חברים עשירים

  * בגלל שהוא זחוח.

  * בגלל שהתוכנית שלו להצלת החינוך מתבססת על נתונים לא מעודכנים של דני בן דוד, ועל החמרת תנאי הכניסה להוראה – כאילו יש עודף היצע של מורים.

  * בגלל שהכלכלה שהוא מקדם היא לא ירוקה ולא לטווח הארוך – הוא חזק בכלכלה כמו מישהו שלוקח הלוואה בשוק האפור חזק בכלכלה

  * בגלל שהוא לא נוסע באוטובוס, ולא באופניים ולא הולך ברגל.

 10. האזרח דרור :

  עוד משהו

  בגלל שהוא סכסכן – למי שלא זוכר את הלחישה שלו לרב עובדיה יוסף – "השמאל שכח מה זה להיות יהודי". אגב, העמדה של ביבי בנושא הקרקע במדינה היא עמדה נוצרית פרוטסטנטית, ביהדות הקרקע אינה למכירה.

 11. מרחקים :

  מאחר וכבר ביום חמישי האחרון יצא לי להצביע ,אני יכול להרגיע אתכם שפתק אחד נגד ביבי כבר נמצא בקלפי (אחרי התלבטות קצרה, בחרתי במרצ). אבל האם לא נראה לכותב המאמר, כי גם הצבעה למפלגות שעלולות שלא לעבור את אחוז החסימה (דוגמת התנועה הירוקה-מימד) היא במידה מסויימת גם כן הצבעה לביבי?

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מוסיף אחד:
  * כי הוא היה בין המסיתים לרצח רבין

 13. איתמר כהן :

  הרצון להחליש את ההשקפה הניאו-ליברלית של ביבי ראוי לכל שבח.

  אבל כוכבית אחת קטנה במאמר מראה את כל השטחיות של השמאל הקיצוני במחי משפט אחד.
  כמה פשוטים הם החיים: אובמה יגיד, ואנחנו ניסוג לגבולות הקו הירוק (עם הסכם, בלי הסכם, עם אבו מאזן, בלי אבו מאזן, העיקר לצאת כבר, "זבנג וגמרנו") – ומיד "נגמור עניין". החמאס יכתת את סקאדיו לאתים, חגורות הנפץ ייהפכו למזמרות.

  כמה קל ופשוט לנסות לפתור מציאות מורכבת מאין כמוה בפתרונות של "זבנג וגמרנו".
  איש אחד חכם אמר ש"הקצוות קרובים זה לזה הרבה יותר משהם קרובים למרכז".
  ואומנם, מה כבר ההבדל בין "נוער הגבעות" לבין השמאל הקיצוני? אלה אומרים, נקים התנחלות על כל גבעה, ונשיר מספיק חזק "עוד אבינו חי" – והפלשתינים ייעלמו. ואלה אומרים – נוותר וניסוג מכל מקום ונבליג על כל התנכלות ונשיר מספיק חזק "שיר לשלום" – והסקאדים וחגורות הנפץ והאיסלאם הקיצוני ואמנת החמאס ייעלמו.

  נ.ב. איתי,
  המאמץ ראוי לשבח, אבל הוא לא יצליח, מסיבה אחת פשוטה: אתה וחבריך – וזה כולל יותר ויותר גם את ע"ש, לצערי – חיים בבועה שיש בה רק שמאל מתון ושמאל קיצוני. אני בספק אם יש בין הקוראים של הבלוגים שלכם אפילו תומך ביבי אחד; וגם אם יש – הוא לא ישנה את הצבעתו בעקבות המאמרים שלכם.

  אה, כן, וגם הביטוי "להחזיר את הגדה המערבית לפלשתינים" מעיד על מחשבה רדודה של השמאל. הגדה המערבית זה לא אלג'יריה של הצרפתים, ולא איי פוקלנד (שעדיין נמצאים תחת כיבוש בריטי, אגב). עד שאתה וחבריך לא תשכילו להבין ולהפנים את עוצמת הקשר ההיסטורי של הלאום היהודי עם השטחים, את הקושי הרגשי שבוויתור (ההכרחי, לצערי) עליהם, ואת הסיכון הבטחוני העצום הכרוך בכך, שדורש בטחונות ראויים – לא תצליחו לקדם את השלום באזור, ולא משנה כמה "שיחות שלום", "גושי שלום" ו"ארגוני שלום" תקימו.

 14. מתן :

  איתמר – אתה צודק, עבודה שחורה לא הולך מינה עם הכיוון הכללי של השיח הפוליטי הישראלי, לא מבחינה כלכלית ואפילו, לצערך ובניגוד אליך, לא מבחינה מדינית. נראה שרוב הכותבים והמגיבים בעבודה שחורה ממשיכים להאמין בפתרון של שתי מדינות, אחת פלסטינית ואחת ישראלית, בגבולות 67'. עם כל הצער שבדבר.

 15. מתן :

  תיקון – "לא הולך *ימינה*"

 16. נדב פרץ :

  איתמר:
  לעניין ההשפעה של אובאמה. איתי מדבר כאן על ניתוח גאו-פוליטי, ולא על רצונות ושאיפות. תבדוק את ההיסטוריה, ותראה שתהליכי פיוס קרו בישראל בשתי תקופות – 76-80 ו-92-00. מה שמשותף לתקופות האלה הוא לא הממשל בישראל, שהתשנה תכופות, אלא דווקא זה שבבית הלבן ישב נשיא דמוקרטי.
  כמו כל תחזית גאו-פוליטית, גם את התחזית הזו תוכל לבדוק בעתיד.

  דבר שני, לפני שאתה מדבר על 'אלג'יריה של הצרפתים', אולי כדאי שתלך ותלמד קצת על תהליך פינוי אלג'יר. תגלה שם עמדות מאוד דומות מצד הצרפתים כלפי אלג'יר, או 'דרום צרפת' כמו שהם קראו לה.
  צריך לגלות הבנה למתנחלים – במיוחד אלו מהם שבאו להתיישב שם לא כאקט פוליטי אלא משום ששם הייתה להם אופציה זמינה להעלאת רמת החיים. זה לא משנה את העובדה שבלי פינוי של כולם – או לפחות של רובם המכריע – לא נגיע להסדר אף פעם. זה כמובן לא התנאי היחיד, ולא כל התנאים נמצאים בצד שלנו. אבל זה תנאי הכרחי.

 17. לקסי - ערד :

  מלבד הסיבות הכלליות, אלה שנמנו למעלה ואלה שלא נמנו למעלה, אני לא אבחר בבנימין נתניהו על שגרם לי לחיות מחוץ למדינת ישראל.
  על שהחיה את הסיפור הבדואי הישן:

  מצפון לגדרה יש מלך ויש אלוהים, עד קרית גת אין מלך אבל יש אלוהים ומדרום לקרית-גת אין מלך ואין אלוהים (את הסיפור שמעתי מפי דאוד-אל-נאטור, הוא אליהו נאוי, שופט וראש עיריית באר-שבע).

 18. לקסי - ערד :

  ולמרות הפתיח של איתי אני כן אבחר במפלגת העבודה.

  ולחברי במפלגות הקטנטנות:
  ברגע האמת, בקלפי, אם יהיה לכם ודאי שמפלגתכם, תהי אשר תהי, אינה עוברת את אחוז החסימה, ברגע אמת זה בחרו במפלגה שכן תיכנס לכנסת, אל תחזקו את ביבי "בהפוכה".
  זה יכאב, החלופה תכאב יותר.

 19. ללא אליבי » “רק לא ניאו-ליברליזם” או שלוש מחשבות על ביבי :

  […] העביר אלי את שרביט משחק-הרשת “רק לא ביבי”, שבו כל בלוגר צריך לכתוב למה הוא חושב שלא צריך להצביע […]

 20. עבודה שחורה » רק לא בנימין נתניהו: בגלל היעדר חמלה :

  […] ביבי נתניהו: שבע סיבות למה לא לבחור בו ‎(פוסט שרשרת)  16 לקסי – ערד, לקסי – ערד, נדב פרץ, מתן, מתן, איתמר כהן […] […]

 21. רק לא ביבי. טייק 2» Touching is not permitted :

  […] שמחתי לראות שהבלוגוספירה התעוררה (אם כי קצת באיחור לטעמי) והתחילה לשחק במשחק הכי מעולה שיש: רק לא ביבי. […]

 22. מטוסי נייר » ארכיון » למה לא ‘למה לא ביבי’? :

  […] רשת חדש, ובמסגרתו עולים פוסטים מנוסחים היטב המסבירים מדוע צריך להצביע נגד ביבי. לא כלכלי, לא ביטחוני, לא רווחה, לא […]

 23. אורית :

  אין לי מושג במי אבחר לכנסת ביבי מטיל עלינו גזרות כלכליות ומקצץ מהתקציבים שלנו ומפלגת קדימה והעבודה לא תורמים לביטחון המדינה אני נורא מודאגת מהמצב הביטחוני במדינה אבל רוצה גם נחת במצב הכלכלי לכן אני לא יודעת במי לבחור אשמח לקבל תגובות לאי מייל, תודה מראש

 24. הקול הצף 2009 - קווים לדמותו : הירוקה בתנועה :

  […] [מקור: כאן] […]

 25. תודעה כוזבת » ארכיון הבלוג » למה לא אצביע לרייגן :

  […] שמתנהל עכשיו משחק רשת ובו בלוגרים שלא היו מעלים על דעתם להצביע לליכוד לעולם מסבירים […]

 26. חוד התער :

  א. ככל הנראה אצביע ישראל ביתנו.
  ב. ביבי קיבל כלכלה במשבר, פעמיים, ועשה את הצעדים הנכונים שהביאו צמיחה, פעמיים.
  ג. בזכות ביבי היה למשל כסף להתנתקות בלי הגדלת גרעון – כ-10 מיליארד שקל, ועוד לא נגמר.
  ד. הכמיהה ללחץ חיצוני ממעצמה שתכריח את ישראל לעשות מה שקבוצה פוליטית אחת חושבת שצריך לעשות, אינה לגיטימית.

 27. מתן :

  א. מי אתה שתחליט מה לגיטימי?

  ב. קבוצה פוליטית אחת בישראל מפירה את החוק הבינלאומי בשמחה ובששון. תביעה ללחץ בינלאומי כדי שזה יפסיק היא בדיוק במקום. בשביל מה יש מוסדות בינלאומיים אם לא בשביל זה? ומה ישראל מנסה לעשות לאיראן אם לא את זה?

  ג. הצמיחה שאתה מדבר עליה הביאה להרס חייהם של מאות אלפי אנשים, הרבה יותר מפעמיים, ולדרדור ישראל בכל מדד של שיוויון, של בריאות, של חינוך ושל עוני בחמשה עשרה השנים האחרונות, מאז עלייתו לשלטון של הביביזם.

  ד. גם בהתנתקות, הכסף שביבי גזל ממאות אלפים שימש להרס חייהם של עוד כמה אלפים (לפני שלוש שנים) ושל עוד אלפי עזתים מאז ועד היום.

  ה. בהצלחה בבחירות.

 28. אורן :

  מישהו כאן הסתכל על הרשימה של קדימה לאחרונה?
  תביעו ליכוד, תצביעו עבודה, תצביעו חד"ש, או ירוקה.
  אבל בחיאת, קדימה?
  בלילא הרוחמית
  אפללו הפלילי
  בראון הבריון
  מופז הטמבל
  רמון הנשקן
  איציק הפדגוגית נטולת ההשראה
  עזרא המעפן
  וגו'

 29. לקסי :

  תוספת לאורן.
  שתי הגדולות הסקרים הן:
  * הליכוד בראשות בנימין נתניהו.
  * הליכוד בראשות ציפי לבני.
  אל תחפשו את ההבדלים, חבל"ז

  בחרו במפלגת העבודה!

 30. ללקסי :

  בסיעת העבודה יש ח"כים טובים, אך העומד בראשה וקובע הדרך (כמעט בלי ערעור) הוא שרונברק, שהעמידה בראש קדימה מתאימה לו הרבה יותר מהעמידה בראש העבודה, לאור עמדותיו הניציות והקפיטליסטיות (הוא למד לדקלם כמה משפטים מבית ברוורמן על גירעון תקציבי, לא יותר מזה ולא אמין). הצבעה לעבודה היא הצבעה לשר הביטחון של ביבי (או לבני) ומתן הכשר למדיניות ההפרטות של פואד-הרצוג-שמחון-תמיר.

  ההבדלים בין המפלגות הגדולות הם פיקציה. לעבודה יש ס"ד-מחמד כמו שלקדימה יש מתנחל-מחמד

  איתי

 31. לקסי - ערד :

  איתי – הבן יקיר לי,
  בדיון אודות ייצוגיות למשילות, שבו נמצא הקו המפריד בינינו, הקו שלי נמצא במקום אחר.

  אולי יש כאן ענין של פשרות שעושה הגיל, שכן בנעורי הרחוקים, בויכוח מפא"י מפ"ם שעיקרו אז היה הסתמכות על ארה"ב או "נייטראליות" נוסח ה"בלתי מזדהות" עם קשב רב יותר לברית המועצות, אני לא הייתי מפא"יניק.

  ולא, אל תראה כאן הטפה של זקנים.

  אז הקו החוצה שלי נמצא בתוך מפלגת העבודה, שלך מחוץ לה.

  הברור חשוב, נמשיך כשישקע אבק הבחירות וכשיתיצב מבנה השלטון הבא.

 32. ללקסי :

  נכון ל-2009, אין דבר כזה מפלגת העבודה, יש אהוד שרונברק וכמה קישוטים.

  אפילו בליכוד יש יותר מפלגה ויותר דמוקרטיה מבעבודה.

  לעבודה גם אין פעילות שטח מתמשכת של מפלגה כמו שיש בש"ס או בישראל ביתנו (שאינן דמוקרטיות), אלא שלד ופיגומים.

  מבחוץ יש פלריגים ותשדירים וקמפיין אינטרנט.

  בפנים – הכל חלול ורקוב.

  אין שום בירור על דרך וקבלת החלטות דמוקרטית (מכנסים מרכז מפלגה בשאלות אדמיניסטרציה כמו שיריון, וגם שם ההצבעה לא הכי דמוקרטית וצריך בית משפט כדי לבטל את השיריון). בליכוד לפחות שאלו בעד/נגד מדינה פלסטינית, בעד/נגד התנתקות. מתי בפעם האחרונה מפלגת העבודה קיימה מרכז שכזה?

  האם מפלגת העבודה הכריעה אם היא בעד או נגד אופק חדש, בעד או נגד הפרטת מעונות לחוסים (בוז'י) חח"י (פואד) ואגרקסקו (שמחון), בעד הקמת תחנת כוח פחמית והיתרים לייצור חשמל לאחים עופר (שוב פואד)?

  האם העבודה הכריעה אם היא בעד המרצת השיחות להסדר קבע עם אש"פ (אולמרט) או תקיעתן "כי אין פרטנר" (ברק)?

  לגבי בירורים – מי שרוצה כמוך לשנות את המצב צריך להישאר חבר מפלגת העבודה (ולפקוד אחרים) כדי לתקן אותה אחרי הבחירות.

  הצבעה בפתק לברק היא מתן פרס לאלה שתומכים בקילקול כשיטה.

  אל תהיה עלה תאנה

  אל תהיה חלק מהבעיה

  כמה שפחות מנדטים לברק – יהיה לך לקסי ולחבריך הנהדרים יותר קל לתקן

 33. מבט פילוסופי » ארכיון הבלוג » היום זה יום הבוחר - ממחר זה שנות הפוליטיקאים :

  […] איתי אשר ביקש שכל אחד ירשום מה הוא מתכוון לעשות היום, אז הנה מה שאני מתכוון לעשות. אני מתכוון להצביע (נדמה לי שכבר החלטתי). ואחר כך לחלק פליירים למען דמוקרטיה ישירה […]

 34. איתמר :

  הנה

 35. חיים :

  ביבי נהנתן מסריח ואשתו המכוערת שרה שמים זין על השכבות החלשות שבקושי גומרים את החודש ביבי מושחת גדול ויש לו עסקים רבים עם בעלי הון ושליטה והוא לא עשה כלום למען המדינה והוא לא יפתור את בעיות הביטחון ורק יגדיל את הפער בין העשירים לעניים וימוטט את שכבות הביניים העיקר שלילדים שלו יש הכול כסף עושר והכול בחינם

 36. חיים :

  ביבי אם תהיה ראש ממשלה ואני מאד מקווה שלא תשב בכיסא הזה כי כל השכבות החלשות והאנשים החלשים שמשתכרים שכר מינימום ובקושי מקיימים עצמם שונאים אותך ואת המדיניות של פגיעה בחלשים והפיכת העשירים לעשירים יותר לאנשים נמעס מפוליטיקה ומפוליטיקאים מושחטים שיודעים להבטיח הבטחות סרק די די גם השכבות החלשות רוצים להתחיל לנשום ולחיות טוב כמו שאתם הפוליטיקאים הנהנתנים חיים על חשבון קופת המדינה כאוות נפשכם

 37. חיים :

  כמו שנאמר ארץ אוכלת יושביה ומנהיגיה מדינה משוסעת וקרועה האחד שונא כאן את השני אין תרבות הון שלטון שחיתויות וכו וכו וכו
  אנחנו בהחלט לא עם סגולה ובהחלט לא העם הנבחר כי אם בחר בנו אז אלוהים הוא חולה נפש לא פלא שכל העולם ואשתו שונא אותנו נגמרו המנהיגים שיכולים להוביל את העדר הזה שנקרה ישראל והאסלם מחכה לנו בפינה אולי כבר עדיף שהם ישלטו פה

 38. למה לא ביבי (זה ברשת, אבל זה לא משחק) « קרוא וכתוב :

  […] פרץ העביר אלי את השרביט במשחק הרשת למה לא ביבי, שפתח בו איתי אשר. למרות שהוא יודע שמשחקי רשת זה לא הקטע שלי, […]

 39. מוקי :

  בוגד מי שבוחר בבחירות הבאות בנתניה זה הזמן לשלוח אותו הביתה,זה לא קובה פה הבנתם יא כלביםםםםםם זה לא קובה הפידל קסטרו הזה לא קובה יא בנים של זונההההה יא מטומטמים יא זבאלה ממתי אתם צריכים אפוטרופוס הא יא קקות תישתחררו!!!!!!!!!!!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.