חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מפלגת העבודה חיה

נושאים פוליטי ב 29.05.07 6:02

הפריימריס האמיתיים רק מתחילים

פורסם במקור באתר האישי דניאל בלוך

כמה הערות ראשונות על תוצאות הפריימריס בעבודה:

1. עוד "תשעה באב" לסקרים, גם לפני וגם אחרי. הסקרים אמש בערוץ 1 ובערוץ 2 היו מעשי הונאה. אלה לא היו סקרי יציאה מהקלפי אלא סקרים טלפוניים לאחר ההצבעה שנעשו כחלטורה כי הערוצים רצו לחסוך כסף. מוטב היה להימנע מהם. כבעבר הם לא השכילו לגלות את כוחו של עמיר פרץ.

2. עמיר פרץ הוא המנצח האמיתי בסיבוב הראשון. לו ולתומכיו יש השפעה רבה על הבוחרים שלהם וכושר ארגוני להביאם לקלפי ב- 12 ביוני. אם עמיר פרץ נאמן למה שאמר בשיחות פרטיות לפני הסיבוב הראשון הוא יצטרף לעמי איילון. אם אופיר פינס ודני יתום ימשיכו לפעול על פי ההיגיון והערכים שהנחום עד כה גם הם יצטרפו לעמי איילון. זה בהחלט יכול להיות צוות מנצח גם כלפי חוץ – עמי אילון, אבישי ברוורמן, עמיר פרץ, אופיר פינס, דני יתום, יולי תמיר, שלי יחימוביץ', ע'אלב מג'אדלה, נדיה חילו, יורם מרציאנו – בטחוני, מדיני, חברתי וכלכלי.

3. המבחן ב-12 ביוני יהיה גם רעיוני וגם ארגוני. ברק יצטרך לענות בהרחבה על כל השאלות ועמי איילון יהיה חייב להציג תוכנית מפורטת בכל הנושאים.

4. מפלגת העבודה הציגה מערכת בחירות מוקדמות תוססת ומרתקת. לא תהיה מערכה כזאת באף מפלגה אחרת לקראת הבחירות הבאות. השמועות על מותה היו מוקדמות מדי. היא הגוף הפוליטי הרציני היחיד במדינה שמציג שילוב של תפיסה ביטחונית עם אופק מדיני וראייה נכונה וריאליסטית של צורכי החברה והמשק. הוא הגוף הראשון שבחן את דרכו מחדש נוכח מלחמת לבנון השנייה. העבודה תציג, כך אני מקווה, בסיבוב השני הכרעה ברורה בין שתי גישות ושני צוותי מנהיגות, שבכל תוצאה שתהיה, יפעלו יחד לאחר הפריימריז להחזיר את המדינה והחברה לדרך הערכית והמדינית הנכונה המותאמת לצורכי הזמן והתקופה.

*
ושוקי גלילי חושב בדיוק להיפך –
כאן
וכאן

נערך על ידי איתי
תגיות: , , , ,

9 תגובות

 1. שושי :

  המשפט האחרון הוא משפט "יצעדו אל עבר האופק בדרך הנכונה".
  ומצביע על הזדמנות ליהפך לאגדה.

 2. אלעד הן :

  אני לא הייתי בונה מגדלים על העסקה בין אילון לפרץ. אהבה גדולה אין כאן. אפילו לא הסכמה רבה על הדרך. אני מעריך שעמיר יחתוך את העסקה המשתלמת יותר, אם ברק או אילון.

 3. א :

  על יסו"ד לדאוג שהעסקה המשתלמת לא תהיה איזה הבטחה על הקרח לתיק בממשלה שאף אחד מהם לא יקים,
  אלא רשימת דרישות קונקרטיות כמו ביטול הפרטות (להן אילון מתנגד וברק תומך), שכר מינימום במקום מס הכנסה שלילי, מיגור תופעת עבדי- הקבלן ושאר נושאים שמופיעים במצע העבודה ופרץ אמור להיאבק למענם.

 4. יונית :

  השאלה האם מפלגת העבודה או עמיר פרץ חיים או לא מבחינה פוליטית לא קשורה בכהוא זה לפריימריז, אלא לבחירות. איפשהו, נראה לי שאנשים שוכחים את העניין הקטן הזה. והם גם שוכחים שעמיר פרץ הצליח, לא בגלל אישיותו המרהיבה אלא בגלל הבטחותיו המפורשות, להביא 60% מצביעים חדשים למפלגה, שבלעדיהם היתה מפלגת העבודה הופכת למפלגת שוליים בגודל של מרצ, ולא למפלגה השניה בגודלה בכנסת, ושמאחר והמצביעים האלו מרגישים כיום כאילו שמישהו נתן להם בעיטה חזקה מאוד בתחת, צפוי מאוד שלא תראה אותם שמים בקלפי אמת, אלא אם יקרה איזה נס. והנס הזה הוא לא עמיר פרץ, וגם לא אהוד ברק או עמי איילון. בקיצור, לפני שאתה אומר שמפלגת העבודה חיה, תחכה לתוצאות הבחירות הבאות. הכלליות כאילו, של האזרחים.

 5. א :

  יונית, משום שהדחת פרץ התרחשה במקביל להתפוצצות בועת קדימה,
  בריחתם של 11 המנדטים החדשים שבהם את ואני, מתאזנת ע"י הצטרפותם של מנדטים רבים יותר. אלו שקודם רצו את שרון ופרס, וממש לא רצו את פרץ (כן, גם בגלל גזענות). לא מדובר רק במנדטים שעזבו את העבודה בראשות פרץ אלא גם במנדטים של שינוי גימלאים וכו'.
  אילו הבחירות היו נערכות היום ומפלגת העבודה היתה בראשות ברק (שהיא קדימה ב' שזה ממש לא מה שאת ואני רוצים), העבודה ממש לא היתה מתכווצת, להיפך.
  עם זאת, במקרה כזה היה מתחדד הצורך בהקמת מפלגה חדשה משמאל לה, בדגש חברתי.

 6. דרומי :

  יונית – שאלת הפריימריז חשובה גם היא.
  אם בעקבות דיל מוצלח בפריימריז שכר המינימום ימשיך לעלות, יסוכלו תוכניות ל'רפורמות מבניות' או יחקק חוק פנסיה סוציאל דמוקרטי – כל אלו עשויות להיות תוצאות של החיים או המוות של המחנה הסוציאל דמוקרטי במפלגת העבודה.

 7. א :

  השאלה היא בדיוק מה ידרוש פרץ – רשימת תיקים ומינויים לעצמו ולמקורביו או רשימת נושאים קונקרטיים כמו שכר מינימום ועצירת הפרטות.

 8. אלעד הן :

  ל-א, אני נוטה להסכים. ההבטחה צריכה להיות יותר בכיוון של דברים פנימיים: בחירות למוסדות לדוגמא. בנוסף, דרישות מדיניות קונקרטיות יחסית. רק צריך לקחת בחשבון שמהבטחות מדיניות יחסית קל להתנער.

  בכל מקרה, אני לא בטוח שכדאי לפרץ בכלל לתמוך באחד מהם…

 9. אלי סתוי :

  מפלגת העבודה אומרת לא מוחלט
  לקשר ההרסני שבין הון שלטון ותקשורת בישראל
  מפלגת העבודה אומרת כן מוחלט
  ללוחמים הנועזים בשחיתות ולנציגים
  הנאמנים של המחנה החברתי
  לישראל טובה יותר לאזרחיה החלשים
  וקשוחה
  יותר לאוליגרכים ובעלי ההון

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.