חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

איתן כבל, הצבעתך נגד בל"ד לוקה בשיקול דעת משובש

נושאים מכתבים, פוליטי ב 20.01.09 6:03

בעקבות פסילת מפלגת בל"ד בוועדת הבחירות, קורא גל בן חורין לח"כ איתן כבל, מזכ"ל מפלגת העבודה, לתקן את טעותו נעדרת החשיבה לטווח הקצר והארוך

לכבוד ח"כ איתן כבל,

שמי גל בן חורין. אני בן 19, חבר מפלגת העבודה והחוג הפוליטי "תלמים".

יש ברצוני להביע את מורת רוחי על הצבעתך (והצבעת המפלגה בכלל) בעד פסילת מפלגת בל"ד בועדת הבחירות בשבוע שעבר.

אני חושב שהצבעה זו לוקה בשיקול דעת משובש ונעדרת חשיבה לטווח קצר וארוך גם יחד.

לא רק שדחיקת בל"ד, ועל ידי-כך גם חלק לא מבוטל מהציבור הערבי-ישראלי, אל מחוץ לזירה הפוליטית לא עומדת בהתאמה לעמדה הערכית של המפלגה (כפי שאני תופס אותה, ולדעתי גם רובם המוחלט של מצביעי המפלגה). אני חושב שהצבעה זו היא הצבעה מסוכנת שמשדרת מסר מאוד שלילי לערביי-ישראל בנוגע ליכולתם לקחת חלק בזירה הפוליטית והציבורית בארץ ועלולה להביא בסופו של דבר לכך שהציבור הערבי ידיר רגליו מזירה זו כלל ועיקר (ואולי אף יקים פרלמנט עצמאי ומתבדל).

זה חזון שאני מאוד מקווה לא להגיע אליו ואני חושב שעל אף השוני בעמדות המפלגות, ואולי דווקא בגללו, חשוב מאוד לשמור על מקומם של דעות אלה לבוא לידי ביטוי.

מקווה שנדע לשנות את הטעות הזאת בזמן (ועדיף שעה מאוחר מאשר שעתיים),

גל בן חורין

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , ,

11 תגובות

 1. מיכה שפיר :

  לכל מדינה ביחוד למדינה דמוקרטית יש זכות להגן על עצמה ועל עצמאותה. ראה את נאום ראש ממשלת אוסטרליה למוסלמים בארצו. קבלו את תרבותנו דתנו ואורחותנו או צאו לכם מאוסטרליה מיד. מה שמותר בארץ דמוקרטית ארץ הגירה ללא מלחמות וללא אוייבים, בוודאי מותר למדינת ישראל. אני מרשה לעצמי לצרף את הנאום באנגלית:

  Does the UK Need A Leader Like This?

  Prime Minister John Howard – Australia

  Muslims who want to live under Islamic Sharia law were told on Wednesday to get out of Australia , as the government targeted radicals in a bid to head off potential terror attacks.

  Separately, Howard angered some Australian Muslims on Wednesday by saying he supported spy agencies monitoring the nation's mosques.

  Quote:
  'IMMIGRANTS, NOT AUSTRALIANS, MUST ADAPT. Take It Or Leave It. I am tired of this nation worrying about whether we are offending some individual or their culture. Since the terrorist attacks on Bali, we have experienced a surge in patriotism by the majority of Australians.'

  'This culture has been developed over two centuries of struggles, trials and victories by millions of men and women who have sought freedom'

  'We speak mainly ENGLISH, not Spanish, Lebanese, Arabic, Chinese, Japanese, Russian, or any other language. Therefore, if you wish to become part of our society, learn the language!'

  'Most Australians believe in God. This is not some Christian, right wing, political push, but a fact, because Christian men and women, on Christian principles, founded this nation, and this is clearly documented. It is certainly appropriate to display it on the walls of our schools. If God offends you, then I suggest you consider another part of the world as your new home, because God is part of our culture.'

  'We will accept your beliefs, and will not question why. All we ask is that you accept ours, and live in harmony and peaceful enjoyment with us.'

  'This is OUR COUNTRY, OUR LAND, and OUR LIFESTYLE, and we will allow you every opportunity to enjoy all this.. But once you are done complaining, whining, and griping about Our Flag, Our Pledge, Our Christian beliefs, or Our Way of Life, I highly encourage you take advantage of one other great Australian freedom, 'THE RIGHT TO LEAVE'.'
  'If you aren't happy here then LEAVE. We didn't force you to come here. You asked to be here. So accept the country YOU accepted.'

 2. למיכה שפיר :

  בדומה לליברמן, גם אתה מציע היום לערבי (ומחר לשמאלני, להומו, וכו', יום אחד גם תורך יגיע) להיות נאמן למדינה או לעזוב.

  מי שגר בבית מזכוכית – שלא יזרוק אבנים.

  מנקודת המבט הבינלאומית, שלא ממש ממש מתייחסת לתנ"ך כאקטואליה, משפחתו של עזמי בשארה היא המקומית ומשפחתך שלך היא משפחת המהגרים…

 3. מיכה שפיר :

  תנסה להציע את זה לאבוריג'ינים באוסטרליה… מגוחך נכון. אני לא מציע כלום לאף אחד. מי שרוצה לחיות במדינת ישראל ע"פ חוקיה והילכותיה חייב ליישר קו עם אופי המדינה. ברומה היה רומאי באוסטרליה אוסטרלי ובישראל ישראלי.

 4. מיכה שפיר :

  רומא סליחה

 5. למיכה :

  ושוב הפאשיזם המתורבת מבית ליברמן מרים ראש. האמת אולי הוא לא מבית ליברמן, אלא שליברמן מעז להגיד מה שחושבים הרבה מאוד מצביעי עבודה…

  אני מייחל ליום בו מדינת ישראל תכיר בעוולות כלפי אזרחיה הערבים, בדומה לתהליכים שעברה אוסטרליה בקשר לאבוריג'ינים.

  שם זה החל מהשמאל הרדיקלי והגיע לבסוף לקונצנזוס, אלא שכאן זה לא מתרחש.

  היחס לאזרח הערבי, כל אזרח, הוא כמעט תמיד כאל "גיס חמישי בפוטנציה", ולא משנה אם האזרח הזה מביע דעות שלא נעימות לאוזן (בשארה) או משתדל ככל יכולתו להיות חלק (חילו, מג'אדלה).

  וכך התנגדות למלחמה זה לגיטימי מפיו של אורון אבל לא לגיטימי מפיו של מג'אדלה, וכנ"ל לגבי אנשי רוח ואפילו סתם אזרחים שרוצים להפגין.

  הדרישה "תיישרו קו או שתעופו מפה", ללא קשר לשאלה אם היא מוסרית או לא, אינה מועילה – כי היא גורמת רק להקצנה בדלנות ושנאה. קרא למשל את הספר "הדור הזקוף" של ח'אולה אבו בכר ודני רבינוביץ'.

  לדרוש מאזרח מכל דת וגזע לקיים את החוק זה לגיטימי. מי שלא מקיים את החוק צריך להישפט ולהיענש כדין. לדרוש מאזרח להזדהות עם מדינתו וממשלתו לא לגיטימי (אני לא מזדהה עם חלק ניכר ממה שעושה ממשלת ישראל ולא רק בעזה). להתנות אזרחות ותושבות בקיום החוק – כמעט תמיד לא לגיטימי. אם אתה נוקט בגישה זו תחיל את הכלל גם על רוצחים יהודים, אנסים יהודים ואפילו כאלה ש"רק" הריצו מניות ורוששו אלפים. גם אנשים אלה אינם ראויים לדעתי לשלילת אזרחות, אך הם פושעים הרבה יותר גדולים מאזרחים שאינם מוכנים להזדהות עם מבצע עופרת יצוקה או סתם לשיר את ההמנון.

  איתי

 6. מיכה שפיר :

  לא רוצה להתנצח. אומר רק שאובמה לא היה נבחר לנשיא אם היה מאמץ מנהגים אפריקניים. אף אמריקני לא מבקש מאינדיאנים לצאת מהשמורות. ואף ישראלי לא מבקש מהדרוזים או ערבים נוצרים לשנות מנהגים. הבעיה היא הקיצונות התמיכה בה ובחוקי האיסלאם והבורות המחשבתית שמאמצת דעות השריעה והקוראן וקוראים לג'יהד. את אלה יש להקיא מתוכנו ללא פשרות. ונכון אני מצביע עבודה והפעם אולי בגלל החלטה אמיצה של איתן כבל והתנהלותו של ברק בעזה.

 7. מתן :

  מיכה – תודה. התגובות שלך כאן הן ראייה נוספת, למי שעוד זקוק לכאלה, לכך שמפלגת העבודה אינה יכולה עוד (אם אי פעם יכלה) להתהדר בתואר "מפלגת שמאל". מדובר במפלגה לאומנית, מיליטריסטית וקפיטליסטית, עם קצת חמלה (בעיקר ליהודים, וגם זה במקרה הטוב). כל זה לא עולה בקנה אחד גם עם ההגדרה הרחבה יותר של המונח הפוליטי "שמאל".

  אין לי כוונה להתווכח איתך, אלא לפנות לאנשים כמו כותב המכתב למעלה, ולכל מי שבמקרה קורא את זה ורואה את עצמו כאיש שמאל, כלומר כזה שמחויב לערך הבסיסי של ראיית ערכו של כל אדם באשר הוא, ללא קשר ללאומיותו או לדעותיו הפוליטיות: אין לאנשים כאלה מה לחפש במפלגת העבודה. כדי להפוך את הארץ הזו למיליטריסטית, לאומנית וקפיטליסטית פחות, אי אפשר לפעול במסגרת מפלגה שמגדירה את עצמה במונחים של לאומנות, מיליטריזם וקפיטליזם.

 8. אריה :

  מיכה, האם באמת שמת לב שכתבת שצריך להקיא את הערבים שתומכים באיסלאם?!
  מה אתה בכלל מחפש באתר שרוצה לקדם סוציאל דמוקרטיה?!
  לא שמעתי על הדמוקרט שרוצה להקיא מהחברה אנשים על סמך דתם, ואגב יש הרבה אנשי דת מוסלמים שהם הרבה פחות "בורים מחשבתית" והרבה יותר מתונים, מלא מעט רבנים (אתה יודע יהודים כאלה) ואני כותב את זה כתלמיד ישיבה.
  אכן אתה ראוי למפלגת העבודה ומפלגת העבודה ראויה לך.

 9. לאריה :

  תן כבוד, אתה מדבר עם מיליונר
  http://www.innovya.com/documents/27.html

 10. מיליונר וסוציאליסט :

  העבודה – מפלגת המיליונרים ה"סוציאליסטיים" (אבי שקד, אהוד ברק – ועכשיו גם מיכה שפיר)

 11. אבי :

  מיכה, האוורד הוא איש הימין האוסטרלי ועמד בראש מחנה הימין. מפלגת העבודה האוסטרלית, שעימם אתה אמור להזדהות, נקטה בדיוק בקו ההפוך. עם ניצחונה השנה על האוורד והימין האוסטרלי, היא נקטה בקו פייסני ואוהד כלפי מיעוטים ותרבויות אחרות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.