חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עמי אילון: לשחרר גם אסירים עם "דם על הידיים"

נושאים מדיני-בטחוני ב 15.05.07 20:58

בכנס בחירות שנערך במוצ"ש בנהריה נשאל עמי אילון על התארכות הטיפול בשחרור החיילים החטופים גלעד שליט, אהוד גולדווסר ואלדד רגב.
בתגובה אמר, כי התפישה שאסור לשחרר אסירים ביטחוניים עם "דם על הידיים" שגויה. והסביר: במשך כליאתם של האסירים בבתי הכלא מתקבלת חוות-דעת מעודכנת על מידת מסוכנותם. חלק מהם, שהיו מעורבים בעבר במעשי טרור, נטשו את הדרך הזאת ולא נשקפת מהם סכנה לעתיד. יחד עם זה, אסירים אחרים שאין להם "דם על הידיים" אסור לשחרר, מכיוון שהם ממשיכים להיות מסוכנים. רק במקרה אין להם "דם על הידיים", הודות למעצרם לפני שהספיקו לבצע מעשי טרור.

נערך על ידי שושי
תגיות: , , ,

תגובה אחת

 1. אבא של חיילים :

  16.6.2005
  "אין לקבוע מדיניות הביטחון בשל חטיפת חייל אחד, והרצון שיחזור הביתה", הצהיר לאתר 'אומדיה' ח"כ שטייניץ בתגובה לדבריו של שאול מופז בראיון בגל"צ שיש לשחרר רוצחים גם "עם דם על הידים" תמורת שליט; ח"כ שנלר: חובתנו לדאוג שלא יהיו שבויים נוספים רן פרחי 12/5/2008
  http://www.omedia.co.il/Show_Article.asp?DynamicContentID=18035&MenuID=823&ThreadID=1014011&Msg=Error&#ResOK
  ח"כ יובל שטייניץ (ליכוד) ביקר בחריפות בדבריו ל'אומדיה' את דברי השר שאול מופז, אשר הביע הבוקר נכונות לשחרר גם מחבלים עם דם על הידיים תמורת השבתו של גלעד שליט לישראל. השר מופז אמר דברים אלו במהלך ראיון בגלי צה"ל. לדברי ח"כ שטייניץ, אסור "לשחק" בגורל המדינה ולקבוע את מדיניות הביטחון שלה כתוצאה מחטיפתו של חייל אחד והרצון להחזירו הביתה. שחרור מחבלים עם דם על הידיים יגביר את התיאבון בצד השני ויוביל לניסיונות חטיפה נוספים. ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) אמר ל'אומדיה' בהקשר זה (במתק-שפתיים כדרכו) ש"כולנו רוצים לראות את כל השבויים והנעדרים בבית, אבל לצד זה, חובתנו היא לדאוג שלא יהיו שבויים נוספים ולא יהיו הרוגים ונפגעים וזה תפקידנו כמדינה". ח"כ שנלר הבהיר כי הוא "מסתייג מתשלום מחיר שמשמעותו היא מתן מענה לחובה אחת (להחזיר חיילים שבויים הביתה, ושמירת-האמון של החיילים ושל הוריהם בצה"ל, במפקדיו ובממשלת-ישראל, בהקשר זה), תוך יצירת סכנה לטרגדיות נוספות. מה שנקרא: "חשובות כמה צפורים פורחות באויר יותא מצפור אחת שבוייה בידי-האויב"… אני מתנגד (הכריז שנלר בהנפת אגרוף) לשחרור רוצחים גם במקרה הזה".
  להלן תגובתי ('אבא של חיילים') לדברים האלה:
  בעבר הסכמתי מאד (!) לאזהרתו של ח"כ יובל שטייניץ שאסור היה, ביחד עם פינוי הישובים היהודים ברצועת-עזה, גם לפנות מייד ובאופן מוחלט פינוי צבאי את 'ציר פילדלפי'. התפתחות הדברים מאז הוכיחה גם בדיעבד ששטייניץ צדק. לא הפעם. ראשית, בעקבות דבריו הנכונים של מגיב מס. 5 ב'אומדיה' – שכמעט 12 אלף האסירים הפלשתינים הכלואים כיום וכבר חודשים ושנים בישראל, לא מנעו פיגועים וחבלות, בבצוע של מגוייסים ומתנדבים חדשים פלשתינים – אוסיף, שגם ההתעקשות שלא להענות לדרישות שוביו של שליט לא מנעה את 'חטיפת-הגיבוי' של אלדד רגב ואודי גולדווסר, 17 ימים אחרי חטיפת שליט ! יותר מזה: גם אחרי התמשכות ההתעקשות של אהוד אולמרט כבר 23 חודשים (!) שלא לשאת ולתת (לפחות לא במישרין ו/או בפומבי) עם החוטפים, ולא להענות לדרישותיהם, שוב ושוב נעשים נסיונות-חטיפה של ישראלים, חיילים או אזרחים, שנכשלים אמנם, אבל לא בגלל "עמידתנו הגאה והנחושה לא לשאת ולתת איתם", וגם, חלילה – "לא לעולם חוסן". לא אתפלא אם בעתיד, וחלילה עוד לפני שיחזרו 3 השבויים, גלעד, אלדד ואודי, הביתה, יחטפו ויעלמו עוד ישראלים. החטיפות הן אמצעי-לחימה בלחימה הערבית-מוסלמית נגד הישראלים-היהודים, כמו אמצעי-לחימה אחרים (טילים, ירי נשק-קל ופצצות מרגמה, מטענים, הפגנות-המונים מול מעברי-הגבול, לוחמה פסיכולוגית ועוד). הכי מקוממת אותי האמירה שכתב ב'אומדיה' אחד המגיבים: "שמצדנו גלעד יהיה גם עשר שנים חטוף…" כמו רון ארד ? האם המגיב הנמהר מוכן להיות אבא, או אח, או בנו של החטוף הבא, ושמישהו כמוהו יאמר עליו: "מצידי שיהיה 10 שנים חטוף…" או כמו שאמר ראש-הממשלה, שבנו ה"פרטי", עדיין בגיל בו אנחנו חייבים בשירות-מילואים, מצא מקלט בטוח בארץ-החופש ארה"ב: "לא נורא שישבו עוד קצת בשבי !". את זה אמר אולמרט לתלמידים שעדיין לפני גיוסם לצה"ל, לפני כשנה ! אני עצמי הייתי לוחם ביחידת-צנחנים, וכמה פעמים (במלחמות וב"פעולות") בסכנת-שבי. בן "פרטי" אחד שלי שירת בימי החטיפה של אודי ואלדד באותה גיזרה בה הם נשבו (ועלול היה להיות בין החטופים-שבויים בעצמו. בן "פרטי" אחר שלי מועמד להתגייס בעוד זמן קצר… (גם לך יש 'ריקורד' כזה, מגיב שמוכן להשאיר את הבן של אחרים בשבי אפילו 10 שנים ?). האמון שלי, כלוחם בדימוס וכאבא של לוחמים כיום, במפקדי-צה"ל במדים ובממשלה פג ! אלה שלא התביישו להתווכח על "מי צריך לממן את נסיעות בני-משפחות השבויים לחו"ל להפגש עם שועי-עולם"; ויכוח מביש שהתנהל עם בני-המשפחות ועם קבוצת-האיכפתניקים המצטמצמת והולכת, המשתדלת לסייע לבני-המשפחות שליט, גולדווסר ורגב, במאבקם לא רק בשובים קשוחי-הלב בצד השני, אלא גם בקשוחי-הלב בצד שלנו – בהם ראש וראשון אהוד אולמרט, וכנראה גם יובל שטייניץ, עתניאל שנלר, ורוב המגיבים באתר 'אומדיה'. ויכוחים מבישים ודיונים עקרים במקום שיעשו את האפשרי והמתבקש להחזיר את הבנים הביתה ! הרי אם אסתמך אפילו על דברים שאמר לאחרונה עופר דקל, שבודאי יודע יותר ממני ומכל הכותבים ומגיבים – בעיית השבויים מונחת לא רק אצלם (אצל השובים), אלא גם אצלנו ! להבדיל – כמו לטנגו, גם להחזרת החיילים שלנו הביתה צריכים שניים. כרגע אנחנו – לפי הצהרותינו כבר כמעט שנתיים – לא "צד" ולא "פרטנר" ! אש"ח.
  נ.ב. היום פורסם שמזכירי התנועה הקיבוצית הודיעו שהם בעד קיום משא ומתן עם חמאס כדי להשיג רגיעה לתושבי הישובים סביב רצועת-עזה. חבל שלא הזכירו באותה הודעה גם את הנימוק החזרת גלעד שליט הביתה בעד קיום מו"מ עם אנשי החמאס. כי הוא לא קיבוצניק ? אש"ח.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.