postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הממשלה הניאו ליברלית מאשימה את המובטלים באבטלה ומתחמקת מאחריות

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הממשלה הניאו ליברלית מאשימה את המובטלים באבטלה ומתחמקת מאחריות

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, כלכלה ותקציב, כלכלת בית ב 30.08.20 12:42

לאחרונה התחלנו לשמוע, שמי שאשמים בכך שיש אבטלה גבוהה הם לא ראש הממשלה ושריו שקבעו את המדיניות שהובילה לגל פיטורים המוני, אלא המובטלים

מאת: ק. טוכולסקי

במקום לקחת אחריות על הכישלון השלטון מאשים את המובטלים

לאחרונה התחלנו לשמוע, שמי שאשמים בכך שיש אבטלה גבוהה הם לא ראש הממשלה ושריו שקבעו את המדיניות שהובילה לגל פיטורים המוני אלא המובטלים. פוליטיקאים זוטרים פקידים בכירים ועיתונאי חצר, החלו למלמל את המנטרה ש:"האבטלה גבוהה כי למובטלים נוח לקבל דמי אבטלה ולא לחזור לעבוד", בזמן שכולנו רואים סביבנו אנשים שמחפשים עבודה, אנשים שהורדו למשרה חלקית, אנשים שרק רוצים לחזור למשרה מלאה ולנסות לגמור את החודש, הפוליטיקאים ומשרתיהם בתקשורת מצאו שמי שאשמים באבטלה הם לא אחרים מאשר המובטלים.

כן, מסתבר שלא ממשלות הימין-מרכז-ימין של העשורים האחרונים ובפרט מאז 2009 הן האשמות. הן ניהלו מדיניות כלכלית ניאו ליברלית מופקרת, מדיניות שרוקנה את הקופה הציבורית והחלישה את היכולת של המדינה לספק שירותים בשגרה ובזמן משבר. מדיניותן הניאו ליברלית העבירה עוד ועוד משאבים, נכסים וחברות למגזר הפרטי. המגזר הפרטי נכשל בתחזוקתם, שימורם והעצמתם כמו שראינו, גם בשגרה וגם בעת משבר.

המדיניות הניאו ליברלית ההרסנית החלישה את המגזר הציבורי של נותני השירותים, והביאה אותנו למצב שבו בתי-הספר נשארים סגורים כי הכיתות גדולות מדי. אם היו מקטינים את מספר התלמידים הכיתה, ניתן היה להמשיך בשגרת לימודים. אם תלמידים היו מקבלים מחשבים לפי החלטת משרד החינוך מן העבר, הם היו יכולים ללמוד מרחוק מהבית בעת משבר הקורונה.

מערכת הבריאות נמצאת על סף קריסה ומערכת הרווחה קורסת. מדיניות ניאו ליברלית של הפרטות הביאה אותנו למצב שבו נותני שירותים רבים, שגם כך לא מרוויחים מספיק ומועסקים באופן עקיף דרך עמותות גוזרות קופונים, ניצבים על סף פיטורים כי אין כסף. כתוצאה מכך, הנזקקים והחלשים שאמורים לקבל את השירותים, לא יקבלו אותם. שיטת העמותות נכשלה כישלון חרוץ וכמוה כל מיקור החוץ.

להאשים את המובטלים, זה מה שנוח להגמוניה, לשלטון, למשרתי ההון בממשלה ובתקשורת, לכל מי שרוצה לברוח מאחריות על הקריסה המוחלטת של הקונספציה הכלכלית ההרסנית ששולטת פה באכזריות יהירה בעשורים האחרונים. הם מאשימים את המובטלים בדיוק כמו שב-2002 הם האשימו את העניים והנתמכים כדי ליישם תכנית כלכלית הרסנית.

כן. השלטון הימני ההרסני שלנו, הרוב הפרלמנטארי הניאו ליברלי המוחלט שבחרנו לכנסת, 102 מנדטים מי בקואליציה האיומה (הליכוד, כחולבן-העבודה, גשר, יהדות התורה, הבית היהודי וש"ס) ומי באופוזיציה (ימינה, יש עתיד-תלם, ישראל ביתנו), כולם משרתים את שלטון ההון וההגמוניה הקיימת. תומכים במדיניות הכלכלית הניאו ליברלית ובמשטר ההפרטה. תומכים בהחלשת השירות הציבורי לטובת התעשרות קומץ בעלי הון. מבחינתם החלשים תמיד אשמים ועכשיו החלשים הם המובטלים. הממשלה הכושלת, המנופחת, המושחתת שלנו, נכשלת במאבק מול המשבר הכלכלי מדי יום כבר 101 ימים, בדיוק כמו קודמותיה וראש הממשלה הכושל והמושחת שלנו "מר קלקלה", האיש שהרס את כלכלת ישראל מ-2003, מעמיק את הנזק ומתכונן ליישם את דוקטרינת ההלם על הציבור. האשמת המובטלים היא הסרת אחריות ממנו ומהמדיניות הכושלת שיישם.

מי שאחראי למשבר הכלכלי הנוכחי הוא ראש הממשלה ושותפיו לשלטון. אלו מפלגות הימין שבעיוורון או בשחיתות הלכו אחרי עגל הזהב הניאו ליברלי ורוששו את החברה והמדינה לטובת העשרת קומץ בעלי הון והותירו אותנו מול שוקת שבורה.

נבחר ציבור ראוי יודע לקחת אחריות לא רק כשצריך לגזור קופון על הצלחה, אלא גם בזמן שהכישלון זועק לשמים. רק שבישראל כבר יותר מדי זמן אין נבחר ציבור ראוי בעמדת המפתח של ראשות הממשלה, או משרד האוצר, או בתפקיד שר. ממשלה כושלת, מושחתת ופחדנית, משסה את עיתונאי החצר שלה בקרבנות המציאות.

אנחנו הקורבנות של הקורונה, נפגעי הקורונה, מובטלי הקורונה צריכים להחליף את הממשלה, את תפיסת עולמה ואת דרכה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.