postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ממשלת ישראל – במקום טיפול עומק במשבר, עיסוק בספינים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ממשלת ישראל – במקום טיפול עומק במשבר, עיסוק בספינים

נושאים כלכלת בית, תקשורת ב 26.08.20 23:59

במקום שהתקשורת תתמקד בבעיות הבוערות בעת משבר קורונה ובעקבותיו משבר כלכלי, היא עוסקת בספינים בשירות ממשלת ההון

מאת: ק. טוכולסקי

הממשלה עוברת מספין לספין העיקר שלא נעסוק בכישלונותיה

לפני 101 ימים הוקמה הממשלה המנופחת והמיותרת בתולדות תקומת ישראל. מאז הממשלה הענקית הזו נכשלה בכל אשר עשתה: בטיפול במגפת הקורונה, במשבר הכלכלי המעמיק, בהתחממות בגבול עזה ולבנון, בהתמודדות עם המשבר התקציבי והפגיעה בשירותים לאזרח ותכלס – בכל תחום ותחום.

במשך כל הזמן הזה, עסקו ראשי השלטון ועיתונאי החצר שלהם בעיתונות המיינסטרים בספינים. וכך, במקום שהתקשורת, ובעקבותיה הדיון הציבורי, יתמקדו בבעיות הבוערות, התקשורת עוסקת בספינים. האבטלה גואה, מצבם של שכירים, נתמכים ובעלי עסקים קטנים הוא קשה. חובותיהם של משקי הבית הולכים וגדלים.  המשק בהאטה כתוצאה מהקיטון בצריכה.  בשדות עוטף עזה בוערת האש. הבעיות הללו דורשות פתרון, אבל התקשורת עוסקת בספינים שראשי השלטון משליכים לה כמו פירורים לציפור רעבה.

הדגש בתקשורת מאמצע מאי ועד תחילת יולי היה בספין הסיפוח. היה די ברור שלא יהיה סיפוח, אבל בתקשורת עסקו בסיפוח כאילו הוא באמת קורה ואיכשהו כשהוא לא התרחש עברו לנושא הבא.

הנושא הבא היה משבר קואליציוני מומצא. איכשהו במשך כל החודש וחצי שבאו אחרי שספין ה"סיפוח" התפוגג, אף איש תקשורת או מרואיין לא חשב להגיד שאין מצב. שממשלה שנכשלת בהכול הולכת לבחירות על תקציב. ברור שהם ימצאו פתרון. אף אחד בתקשורת לא טרח להגיד את זה ולעסוק בבעיות המציאות. וראו איזה פלא, למרות שבכירי הפרשנים טחנו חזור ונשנה את מסרי השלטון, הדד ליין עבר וכלום לא קרה.

אפשר היה לחשוב שעכשיו, יום אחרי שראינו שוב שביבי ושותפיו לשלטון לא ילכו לבחירות כי הם מפחדים, יימצאו אנשי התקשורת שישימו באור הזרקורים את העובדה שאנחנו בעיצומו של גל שני של הקורונה והממשלה לא ממש מתמודדת. לשים פרוייקטור זה נחמד מאוד, אבל כשאין לו סמכויות, הוא לא יותר מאשר דובר. והמצב הולך ומחמיר. שיעור האבטלה גבוה והסיכוי לחזור לעבודה נמוך. זה חשוב למובטלים. אז עכשיו עוסקים דוברי שלטון ההון בתקשורת בכך שיש אפשרות שעוד 120 יום יהיו בחירות. והם יטחנו את הספין הזה 120 יום ואז כשלא יקרה כלום, יתחיל הספין הבא.

לא יקרה כלום כי הממשלה הזו היא ממשלה נוחה להון. ובזמן משבר, כשיש ממשלה נוחה להון, הסיכוי שהיא תלך לבחירות שישנו את המצב נמוך מאוד. אז נכון, גם באופוזיציה הנוכחית לא חסרות מפלגות משרתות הון. עושה רושם שהאלטרנטיבה של שלטון ההון הנוכחי היא עוד קואליציה משרתת הון. אבל לכו תדעו מה יקרה אם נלך לבחירות עם אבטלה גבוהה, חוסר יציבות כלכלית והמון אנשים כועסים ומפוחדים מהמצב הכלכלי שפתאום מבינים שהקפיטליזם החזירי לא עובד. אולי לא תהיה לנו ממשלת ימין כלכלי גם אם עכשיו יחסי הכוחות הפרלמנטאריים הם של 102 משרתי הון ימניים מול 18 מנדטים שמאמינים באלטרנטיבה כלכלית להגמוניה הקיימת.

והיות שלא יקרה כלום, נמשיך מספין לספין. והיות שלא יקרה כלום, תקשורת המיינסטרים השפוטה הנרצעת של שלטון ההון תמשיך לעסוק בספינים של השלטון. היא תמשיך להסתיר מאתנו את הכישלונות של ביבי ושותפיו, שהביאו את מדינת ישראל לחוסר יכולת להתמודד עם המשבר. ספין אחרי ספין אחרי ספין, סיפוחים ומשברים, רכילות והסחות דעת, העיקר שלא נתבע לרגע ממי שאחראים לקחת אחריות על המצב, להודות בכישלונותיהם וללכת.

מעולם לא היה לנו בישראל שלטון כל כך כושל ומושחת, שלטון שלא מתבייש ליצור משברים מדומים, וספינים של משברים מזויפים רק כדי לשרוד, ככל שנהיה מודעים לכך נוכל להתמודד יותר טוב.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.