postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הממשלה הזו לא מתעניינת בנו ובבעיות שלנו

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הממשלה הזו לא מתעניינת בנו ובבעיות שלנו

נושאים כלכלת בית, פוליטי ב 17.06.20 0:45

ממשלת האחדות של "הליכוד" עם "כחול לבן" בצירוף 2 מ"העבודה" היא לא ממשלת חירום ולא עוסקת במצוקות הציבור. היא ממשיכה לשרת את ההון ומכינה לציבור גזרות כלכליות. הממשלה הזו היא תוצר של הצבעת האזרחים. חייבים לבחור אחרת

מאת: ק. טוכולסקי

ממשלת ישראל עסוקה בדברים רבים: בסיפוח, במינוי מנכ"לי משרדים שלא קיימים, בהתכתשויות פנימיות. היא לא עוסקת במצוקת האוכלוסייה בעקבות מגיפת הקורונה.

בשטח יש 25% אבטלה. יש אלפי משקי בית שלא משלמים משכנתאות. אלפי שוכרים דירות נטשו חוזים וחזרו הביתה כי אין כסף. בשטח יש מאות אלפי מובטלים, מאות אלפי אנשים שחובותיהם גדלים והולכים. מאות אלפי שכירים לשעבר, עצמאים קטנים ללא הכנסות, גמלאים בעלי גמלה זעומה שנאלצו לעבוד ופתאום מצאו עצמם בבית. צעירים וזקנים, נשים וגברים, וותיקים ועולים, יהודים וערבים, בעלי השכלה גבוהה וחסרי השכלה, עובדים מיומנים פחות או יותר – מאות אלפים נפגעו. ואם נוסיף את התלויים בהם, מדובר כבר במיליונים. רק שזה לא מעניין את הממשלה, כי הממשלה משרתת קומץ אדירי הון ששולטים במפלגות הימין-מרכז-ימין שהציבור בחר ובכך הזיק לעצמו.

בקרוב הממשלה תעביר עוד תכנית פיצוי שתעניק פירורים להמוני הנפגעים והון אמתי לעשירים, בעלי עסקים גדולים יפוצו יותר ממה שהיה צריך לפצות אותם ובעלי עסקים קטנים יישארו עם פירורים. שכירים לא יקבלו כסף שהיה מוציא אותם ממצוקתם ומתניע את הכלכלה, אבל מעסיקיהם יקבלו פיצוי כדי להחזיר אותם לעבודה. את הפיצוי הם יקברו בבנק (באיזה מקלט מס) ביחד עם שאר ההון הכבד ויוסיפו לא לתרום כלום לכלכלה.

אחר כך יבואו הגזירות, הממשלה תבקש מהציבור "להיכנס מתחת לאלונקה" וגם "להדק חגורה" כדי שהמדיניות הכלכלית של העשרת העשירים על חשבון הכלל תוכל להימשך. אבל תכלס מה לנו כי נלין, רק לפני 3 חודשים וחצי הלכנו לקלפי ובחרנו 97 חברי-כנסת ממפלגות משרתות הון מובהקות. ואחרי הרדוקציה של הקמת הקואליציה גילינו שגם 3 מתוך ה-23 שהיו אמורים להיות אלטרנטיבה, זחלו לממשלת הימין-מרכז-ימין-חרדים החדשה כדי לשרת את המדיניות הכלכלית הניאו-ליברלית של ביבי. מי בדיוק אמור לשמור על האינטרסים שלנו במצב הנוכחי שהבאנו על עצמו? תכלס אף אחד.

כי הממשלה שהוקמה בידי הכנסת היא לא ממשלה שמתעניינת בנו. כואב להכיר בכך אבל חשוב להיות מציאותיים. הדבר הטוב שהיה יכול לקרות לנו עכשיו זה בחירות. רק שלצערי עושה רושם שגם עוד עשר מערכות בחירות רובנו היינו ממשיכים לבחור לא נכון. יש לנו שלטון כושל ומושחת שלא השתנה באופן מהותי באמצעות הקואליציה החדשה. בסך הכל מתוך 11 שנות שלטונו עד כה, ביבי משל רוב הזמן בראשות ממשלות ימין-מרכז-ימין עם שותפות מהמרכז כמו "העבודה" ו"התנועה" ושותפות מהימין מרכז כמו "יש עתיד", "כולנו" ו"ישראל ביתנו". אז ההצטרפות של "כחול לבן" ו"העבודה" לממשלתו הנוכחית זה רק עוד מאותו דבר, ובעיקר עוד הוכחה שהמרכז בישראל הוא עוד ספחת של הימין. והממשלה הזו, על שר הכלכלה שלה ושר העבודה שלה וכל שאר שריה, לא אכפת לה מאתנו ולא תעשה דבר בשבילנו. וכל פירור שייחצב בקשיים רבים ויוצג לציבור כעיקר, יהיה עלוב ולא מספק אבל הגיוני, נובע מהמציאות שכפינו על עצמנו בקלפי.

הגיע הזמן שנפנים, לבחירות שלנו יש השלכות, אנחנו לא ילדים, אנחנו נושאים באחריות. יש לנו ממשלה רעה והיא רק בתחילת דרכה. יש לנו ממשלה אטומה ומשרתת הון שתזרוק עלינו ספינים. תוסיף פירורים אבל לא תטפל בבעיות האמתיות של הציבור. הבאנו את זה על עצמנו ומה שנשאר עכשיו זה להיאבק בתוצאה של מעשינו אנו ולהפנים את הקשר בין פתק בקלפי למדיניות ממשלתית.

הממשלה הרעה הזו היא תוצר של הצבעתנו, בפעם הבאה שנוכל לבחור (מי ייתן וכמה שיותר מהר) חייבים לבחור אחרת. או שעוד נתגעגע גם לממשלה הזו ועד שנוכל להחליפה בבחירות, צריך להיאבק בה ובמדיניותה ברחוב, בהפגנות ובשביתות.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.