postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » בחסות הקורונה ביבי פועל לסיפוח חד צדדי

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בחסות הקורונה ביבי פועל לסיפוח חד צדדי

נושאים דמוקרטיה במדרון, עלו ברשת, פוליטי ב 2.04.20 23:04

בזמן שהכול עוסקים במגיפת הקורונה, במשא ומתן הקואליציוני להקמת הממשלה ביבי פועל לקדם את סיפוח השטחים הכבושים לישראל. בשלב הנוכחי ב"כחול לבן" מתנגדים. נקווה שיתמידו בכך. אסור לתת לזה יד

מאת: ערן ניסן

בזמן שהורים לא יודעים מתי הילדים יחזרו ללימודים,

בזמן שעצמאיים לא יודעים מתי הם יוכלו לחזור לעבוד,

בזמן שסטודנטים לא יודעים איך הם ישלמו את שכר-הדירה של החודש הבא,

בזמן שזקנים לא יודעים אם הם יזכו לחבק את הנכדים שלהם שוב,

בזה הם מתעסקים – סיפוח, התנחלויות, מהלכים חד צדדיים.

סיפוח רע לישראל

כשהימין המתנחלי מדבר על החלת ריבונות על השטחים או חלקם, הם מתכוונים לסיפוח *חד צדדי ומסוכן*. תפקיד הממשלה המתגבשת הוא לשמור על ישראל *יהודית ודמוקרטית*, להושיט יד לשלום, ולקדם תהליכי מו״מ להסכמות מדיניות. הממשלה מוכרחה להתחייב שלא לבצע שום מהלכים חד צדדיים של סיפוח שטחים.

סיפוח חד צדדי זה אסון למדינת ישראל, והנה הסיבות למה:

הפקרות מדינית

 • חורבן הדמוקרטיה: סיפוח חד צדדי מבטיח שמדינת ישראל תחדל מלהיות מדינה דמוקרטית. משמעות הסיפוח הוא סיום הסטאטוס הזמני של הכיבוש, וקיבוע השליטה על מיליוני פלסטינים ללא מתן מעמד, אזרחות וזכויות שוות.
 • מהלך חד צדדי וללא הסכמה: קביעת עובדות בשטח במעמד צד אחד כמוה כהצהרה שפניה של ישראל אינם לשלום. סיפוח עתידי של חלק מהגושים לישראל חייב להיעשות *אך ורק במסגרת מו"מ על הסכם מדיני ועל בסיס של חילופי שטחים*, כך שיסדיר רשמית ובהסכמה את גבולותיה הסופיים של מדינת ישראל.
 • פגיעה אנושה בפתרון 2 המדינות: סיפוח ההתנחלויות יבתר את הגדה המערבית, וימנע רצף טריטוריאלי פלסטיני שדרוש על מנת להגיע בעתיד לפתרון מוסכם של שתי מדינות לשני העמים.

הפקרות ביטחונית

 • סכנת הסלמה ביטחונית: מהלך חד צדדי עלול להתסיס את הרחוב הפלסטיני ולגרור את האזור לסבב אלימות נוסף, כפי שכבר חוזרים ומזהירים בכירי מערכת הביטחון.
 • חיזוק הקיצוניים הפלסטיניים: סיפוח חד צדדי, ללא מו"מ, הוא בגדר תקיעת אצבע בעיני המתונים בצד הפלסטיני שעדיין מאמינים בהידברות ובפתרון שתי המדינות, וחיזוק הקיצונים שתומכים בהמשך המאבק נגד ישראל.

הפקרות בינלאומית

 • פגיעה ביחסים עם מצרים וירדן: סיפוח יוביל לפגיעה חסרת תקדים ביחסים עם מצרים וירדן, שעימן ישראל חתמה על הסכם שלום, ושלא יוכלו להשלים עם סיפוח חד צדדי.
 • משבר בינלאומי: סיפוח שטחים כבושים והחלת ריבונות בהן מנוגדים לחוק הבינלאומי. סיפוח חד צדדי שאינו מוסכם ולא נעשה במסגרת חילופי שטחים, לא יוכר ע"י ידידות ישראל התומכות בפתרון שתי המדינות ויוביל את ישראל למשבר בינלאומי חריף.
 • העצמת תנועות חרם: במקום להתעקש על הפרדה מוסרית וצודקת בין מדינת ישראל הריבונית והלגיטימית לבין השטחים הכבושים וההתנחלויות, הממשלה מטשטשת את הגבול בין השניים ובכך מחזקת את התנועות הקוראות להחרים את ישראל ומאותתת לעולם שדין ישראל כדין השטחים הכבושים. סיפוח ייתן עוד זריקת עידוד משמעותית לתנועות החרם וה-BDS.

כשהימין המשיחי מקדם סיפוח, הוא שולח מסר לאזרחי ישראל, לפלסטינים ולעולם כולו שישראל מעדיפה את המשך הסכסוך המדמם ומדיניות אפרטהייד על פני דמוקרטיה ושלום.

אסור לתת לזה יד!

 

פורסם לראשונה בפייסבוק של ERAN NISSAN

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

 1. רפי לאופרט :

  שוב שטויות וסיפורי בדים

  נתניהו פועל להחלת ריבונות ישראל על שטחים באיו"ש כבר מאז הכנסת ה- 20. אילמלא התוהו ובוהו הפוליטי, היה העניין מוגמר כבר מזמן. הוא יהי גמור בממשלה הבאה, או שלא תהיה ממשלת חירום.
  ההנחה שגנץ יכול לכפות על הימין כל מה שיעלה על דעתו, היא הנחת סרק.
  על גנץ להוכיח שיש בכלל טעם לשתף עימו פעולה בממשלת חירום. עד כה לא תרם כפוליטיקאי למאבק בקורונה או באיזה שהוא נושא רציני אחר, שום דבר.
  הגיע הזמן שישראל תפסיק לחיות לפי תכתיבי שכנותיה ותתחיל לנהל את ענייניה לפי אינטרסים לאומיים וביטחוניים שלה, עם סדר עדיפויות משלה.
  למצרים וירדן יש יותר מה להרוויח משת"פ עם ישראל מאשר משבירת הכלים עימה, במיוחד אמורים הדברים לגבי ירדן. פגיעה מצד ירדן בהסכם השלום תשחרר את ישראל מכל מחויבויותיה לירדן , ותאפשר לה להכריז על עבר הירדן המזרחית בתיחום גבולות מתאים, כמדינה הפלשתינאית, כפי שהיא אכן גם כיום, ולסיים בכך סופית את הסכסוך ההזוי שכופים עליה הערבים כבר 100 שנים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.