כותרות בעולם: "נתניהו מבצע הפיכה בחסות הקורונה"

בעיתוני העולם מדווחים על תפיסת כוח חסרת תקדים של נתניהו ואף מתארים זאת כניסיון הפיכה. "כל תיאור אחר למתקפה של נתניהו על הדמוקרטיה הישראלית הוא סירוב לקלוט ולדווח את האמת"

מאת: תומר מיכלזון

 האירועים החוקתיים האחרונים בישראל, החל מסירובו של יו"ר הכנסת לבצע הצבעה על החלפתו או הקמת ועדות הכנסת, עצירת שיירת המחאה לירושלים ביום חמישי, סגירת בתי המשפט והוצאת צו המאפשר מעקב באישון לילה (שהוגבל על ידי בג"ץ בסופו של דבר) – גוררים את תשומת לב העיתונים הגדולים בעולם.

בעוד התקשורת בארץ מדווחת על מו"מ פוליטי לממשלת אחדות ומתרכזים במשבר הקורונה המקומי, בעולם רואים בצעדים האחרונים של שלטון נתניהו לא פחות מניסיון הפיכה.

ב"וושינגטון פוסט" הכותרת היתה כי "נתניהו מבצע הפיכה בחסות הקורונה". בטור נכתב כי "נתניהו מבצע הפיכת ארמון. בחסות מגיפה הוא הופך את עצמו מראש ממשלה ברווז צולע לאיש החזק ביותר, שלא נבחר. הוא ואנשיו עצרו את הפרלמנט, נקטו צעדים "ביטחוניים" קיצוניים ללא פיקוח או חקיקה וסגרו את בתי המשפט בדיוק כשנתניהו עמד לעמוד לדין באשמת שחיתות".

אני לא משתמש במילה הפיכה בקלות", כותב הכתב גרשון גורנברג. "אולם כל תיאור אחר, חלש יותר, למתקפה של נתניהו על הדמוקרטיה הישראלית הוא סירוב לקלוט ולדווח את האמת".

בלה מונד הצרפתי, הכותרת היתה כי "וירוס הקורונה מעניק לתומכי נתניהו הזדמנות להשבית את הפרלמנט". עוד נכתב כי "הקורונה גרמה לקצר רציני בדמוקרטיה ובפרלמנט הישראלי. ממשלת המעבר קובעת צעדי חירום, בזמן שהכנסת, הרשות הראשונה של המדינה, משותקת.

"יו"ר הכנסת בשיתוף ראש הממשלה נתניהו, משתק את הכנסת במטרה למנוע מהאופוזיציה לקחת שליטה עליה, אחרי שהשיגה רוב בבחירות האחרונות. ביום רביעי, בצעד חסר תקדים, סגר אדלשטיין את הכנסת לאחר כמה דקות, ומנע הצבעה על החלפתו. מאוחר יותר הוא הסביר שהחלפתו תפריע להקמת ממשלת אחדות", כך נכתב בלה מונד.

"תפיסת כוח חסרת תקדים"

להמשך קריאה

Tags: , , , , ,

3 Responses to “כותרות בעולם: "נתניהו מבצע הפיכה בחסות הקורונה"”

 1. ק. טוכולסקי הגיב:

  ובארץ השליט מתראיין בערוץ של בעלי הון למראיינת מטעם.
  ככה זה במדינות שאין בהן תקשורת אלא רק דוברות.

 2. רפי לאופרט הגיב:

  מזל שהתעטשות מקרית של חבר ממשלה אינה נחשבת, עדיין, כנסיון מכוון להדביק את הציבור "המתקדם" בישראל בקורונה, על מנת שלא יוכל להתנגד לנתניהו "האיום".
  ממש ירדתם מהפסים נתניהו מנסה לבצע הפיכה ואילו המהפכה השיפוטית של ברק היא "נורמלית" וחוקתית.

 3. נטע הגיב:

  "דוקטרינת ההלם" (לפי נעמי קליין)
  23 במרץ 2016 על ידי עורך ראשי 25 תגובות

  האינתיפאדה וה"קלקלה": "הצלחנו לנצל", אמר יוגב. "ההזדמנות הייתה", אמר נתניהו. הראשון התרברב על חשבון החלשים, והשני הגדיל לעשות והודה ששיקר.

  http://on-the-left-side.org.il/?s=%D7%A0%D7%A2%D7%9E%D7%99+%D7%98%D7%A9

  לבי ללאופרט שמצא רק שעורין לענות בהם על חיטין. יתכן אפילו שבדבריו יש שמץ של הוצאת דיבה, מן הסתם ללא כונה.

Leave a Reply