בחירות 2020 – צאו להצביע לשמאל

הימין משמר את שלטונו באמצעות שיח של קיטוב, הפרדה ושנאה. מול אסטרטגיה זו אנחנו צריכים להציע תקווה ושינוי. אנחנו צריכים לצאת לקלפי ולהצביע לשמאל כדי לקדם אלטרנטיבה מהותית לשלטון הכושל, האלים והמושחת הקיים בישראל

מאת: ק. טוכולסקי

צאו להצביע לשמאל!

ושוב בחירות, הקלפיות נפתחות ברחבי הארץ ומערכת הבחירות השלישית מגיעה לרגע האמת שלה. זאת הייתה מערכת בחירות מלוכלכת, מרושעת ומייאשת וזה לא קרה סתם. זאת הייתה האסטרטגיה של הימין, זאת הייתה האסטרטגיה שקידם ביבי ביחד עם שותפיו לשלטון ולפשע כדי לשרוד. זאת הייתה אסטרטגיה שנבעה מהבנה שהימין מיצה את עצמו ואילו השמאל עוד לא. אסטרטגיה שנבעה מהבנה שהבוחרים שאבדו לימין לא יחזרו ורק באמצעות גרימת ייאוש ואמונה ששום דבר לא ישתנה יוכל הימין לזכות ברוב. הימין בנה כמו תמיד על הייאוש שלנו, על הפחדים שלנו, על השנאה והקטנוניות שלנו, מה שנשאר לנו לעשות זה לא לבלוע את הפיתיון ולצאת להצביע.

מדינת ישראל במשבר מתמשך. שלטון הימין הביא את ישראל למשבר ושפל. המדינה שדודה, לא מתפקדת, הקופה רוקנה כדי להעשיר עשירים. התשתיות הבסיסיות של חיינו כושלות ולא מסוגלות לתת מענה. הימין שולט במדינה ובתודעה באמצעות התקשורת. כן כן, הימין שולט בתקשורת. או יותר נכון, בעלי ההון ששולטים בפוליטיקאים הימנים שולטים בתקשורת. התקשורת מדבררת את הפוליטיקה של הימין ומעלימה מהשיח הציבורי את בעיות הקיום והיום-יום של ישראל. הימין משמר את שלטונו באמצעות הסתרת האמת ושיח של קיטוב, הפרדה ושנאה. התקשורת מדבררת את אווירת הייאוש שהימין בונה עליה כדי לגרום למצביעים כועסים להתייאש ולהישאר בבית. דיכוי הצבעה ודיכוי מצביעים זאת תמיד אסטרטגיה ימנית. מול אסטרטגיה זו אנחנו צריכים להציע תקווה, קידום שינוי ולא ייאוש. אנחנו צריכים לצאת לקלפי ולהצביע לשמאל כדי לקדם אלטרנטיבה מהותית לשלטון הכושל, האלים והמושחת הקיים בישראל.

אז צאו להצביע, והצביעו לשמאל, ל"עבודהגשרמרצ" (אמת) או ל"רשימה המשותפת" (ודעם). צאו להצביע למי שמציע אלטרנטיבה מהותית לשלטון הכושל של פשיסטים משרתי הון. צאו להצביע למי שיקדמו שלום וצדק חברתי, למי שידאגו לנו, האנשים הקטנים, ה-99% הישראלים והפלסטינים שבין הירדן והים. צאו להצביע לשלטון שיביא את המדינה שלנו למקום טוב יותר. שלטון שיביא לקץ הסכסוך, לשיקום מדינת הרווחה והרחבתה, למערכת פרוגרסיבית של מס שתצמצם פערים, למדיניות שתהפוך את ישראל למדינה בת קיימא, סביבתית, חברתית, כלכלית, ביטחונית. צאו להצביע למי שיבטיח לנו קיום בכבוד מהעריסה ועד הקבר. למי ששוויון אינו מילה ריקה בפיו. למי שיודע שרוב הישראלים היום חיים בחוסר ביטחון, חרדות ומצוקה ומציע להם תקווה שתסיים את הפחדים שלהם. ולא כמו הימין ניזון מהפחדים שלהם ודואג לקיים אותם.

אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שוב ממשלת ימין, לא ממשלת ימין-מרכז-ימין של מפלגות הימין מרכז "כחול לבן" ו"ישראל ביתנו" עם "הליכוד" ולא קואליציית ימין צרה ללא ימין מרכז של "הליכוד" עם החרדים ו"ימינה". אנחנו צריכים ממשלה בשותפות של השמאל ובממשלה הזו, או למצער בגוש שלה, אנחנו צריכים מפלגות שמאל חזקות ומשמעותיות. דמיינו כמה עבודה למעננו יוכל גוש השמאל לעשות אם יתחזק. דמיינו 16 חברי כנסת של "הרשימה המשותפת" ולצדם 12 חברי כנסת של "העבודהגשרמרצ"  משפיעים על מדיניות הממשלה מתוכה ומחוצה לה. השאיפות שלנו לא גבוהות, השמאל לא ישלוט בישראל לבדו אחרי הבחירות. רוב הציבור מ"כחול לבן" ועד "עוצמה יהודית" עדיין מצביע למפלגות ימין בגוונים שונים. אבל אם השמאל יתחזק קצת ויהיה שותף משמעותי למרכז-ימין/ימין שפוי של "כחול לבן", דברים יוכלו להראות אחרת.

אז צאו להצביע. צאו להצביע ואל תתנו לייאוש להשאיר אתכם בבית. צאו להצביע באמונה ותקווה. צאו להצביע כי הגיע הזמן לשנות את המדינה, לקטוע באבחת פתק את הקשר הגורדי של הביביזם, הגרסה העלובה הזו של פשיזם.

הגיע הזמן שמדינת ישראל תנוהל בידי אנשים שלא דואגים לאינטרסים של קומץ בעלי-הון על חשבון הכלל. הגיע הזמן לסיים את ההצלחות של פוליטיקת השנאה. הגיע הזמן להראות שתקשורת של בעלי-הון לא שולטת בתודעה ופוליטיקאים מריונטות של בעלי-הון הם לא מה שהציבור רוצה. לימין אין מה להציע לציבור הרחב חוץ מהסתה ושנאה, חוץ מפחד וייאוש, אז זה מה שהם עושים.

אם אנחנו רוצים לנצח, אנחנו צריכים לצאת ולהצביע בשביל לשנות את המדינה שלנו לטובה. אז צאו מהבית, לכו לקלפי, שימו במעטפה פתק של "אמת" או פתק של "ודעם" ושיהיה לכולנו בהצלחה!

Tags: , , ,

14 Responses to “בחירות 2020 – צאו להצביע לשמאל”

 1. מיה פאול הגיב:

  שיהיה לנו היום בהצלחה, שנחליף את השלטון בחלופה של מהות!

 2. נטע הגיב:

  האם זה קורה?

  הליכוד נתפסו מובילים מצביעים בלימוזינות.

  האם המחנה שלנו מאורגן כראוי?

  ראיתי את זה רק פעם אחת – ב-92.

 3. החגב עמד יציב הגיב:

  גם אם יוחלף השלטון הוא יהיה ע"ב מפלגת מרכז ציונית ואחראית כמו כחול לבן ולא חבורת מוקיונים אדומים מרקדים בכיכר.

  הציבור הישראלי מבין שתי אמיתות ברורות כשמש:
  1. בני דודנו היקרים אינם רוצים\יכולים להגיע להסכם שלום עימנו.
  2. שיטת השוק החופשי היא הדרך הטובה ביותר להבטיח איכות חיים נאותה לכלל אזרחי ישראל.

  אף אחד, מלבד הכותב ההזוי, של "מאמר" זה אינו מעוניין לחזור לימי מפא"י המושחתים והאדומים.

  לסחורה העבשה של השמאל אין קונים לאחר כשלון אוסלו והשיפור הדרמטי ברמת החיים בישראל החל משנות ה 90 עת המדינה שיחררה חלק מאחיזתה בחיי הפרט בישראל.

  וכרגיל, מיהו ג'ון גאלט?!

 4. חגב אכן חגב הגיב:

  למה לא?
  ומי הקים את הביטוח הלאומי אם לא מפאי העבשה?

  נמאס מהשטויות האלה.

 5. החגב עמד יציב הגיב:

  אין שמחה כמו שמחה לאיד ועל כן רציתי לאחל לטוכולסקי, מיה פאול, נטע החוצנית ושאר כותבי האתר ערב מצוין. 🙂

  פעם נוספת ובדרך דמוקרטית, הציבור הישראלי בוחר במנהיג הישראלי הבולט בעשרים שנים האחרונות, הלא הוא בנימין נתניהו. מנהיג רב פעלים אשר תרם רבות לרווחתה ושגשוגה של מדינת ישראל בכשרון רב.

  שוב נראה כי לסחורה האדומה העבשה של השודדים-הבוזזים-האדומים אין ביקוש
  מיהו ג'ון גאלט??! 🙂

 6. ק. טוכולסקי הגיב:

  ראיתי שמפלגת הכלכלה הליברטיאנית לא עברה, אז לא ברור לי מה השמחה של שמי ה-ז
  בכל מקרה עוקב בעניין אחר תוצאות האמת.

 7. החגב עמד יציב הגיב:

  די, די טוכולסקי- מפלס הכנרת עולה וכך גם המנדטים המשוייכים לגוש הימין, תנוח.

  מיהו ג'ון גאלט?!

 8. ק. טוכולסקי הגיב:

  זה נכון שהשמאל נחלש, 22 מנדטים בשאיפה 23 לעומת 24 בספטמבר, אבל זה לא משנה כלום, אם הימין יהיה 97 במקום 96

 9. החגב עמד יציב הגיב:

  "השמאל" עם אותם 22 מנדטים מורכב מ 15 מנדטים למפלגה ערבית אשר חלקים ממנה רחוקים שנות אור ממשנתך החברתית-כלכלית, אחת המפלגות אשר מרכיבות את המשותפת היא בכלל מפלגה ערבית-לאומנית, אני בספק אם הם חולקים את ראיית עולמך בנושאי מעורבות המדינה בחיי הפרט, זכויות אדם, זכויות הפרט ועוד.

 10. נטע הגיב:

  ביבי יצא לקרב עם 61 מנדטים ביד.

  שיגע מדינה שלמה שנה וחצי – ואנחנו עוד לא רואים את 61 המנדטים האלה חוזרים אליו.
  הוא אפילו לא הצליח לקטוף את 10 המנדטים של כחלון.

  להציג זאת כנצחון?
  למה לא ספרו לנו מהתחלה שלשם הנצחון הזה ביבי פיזר את הכנסת מלכתחילה?

  על הדרך ביבי חיזק את החרדים והערבים.
  ומלבדם – יש פה רק מפסידים.
  כולל אחת שנקראת – מדינת ישראל.

 11. נטע הגיב:

  לפיד+ המחנה הציוני ב- 2015 = 35 מנדטים
  היום כנראה קצת יותר.

  הערבים כנראה התחזקו קצת, אבל כוחם בקונסטלציה החדשה התחזק מעבר למספר המנדטים שלהם.
  הנה עוד "הישג" של ביבי (המרכאות – לשיטתו של ביבי).

  ליברמן הוא אניגמה שלא ברור היכן היא משייטת מלבד דבר אחד – הוא בראש רשימת המבקשים את ראשו של ביבי.

  החלוקה בימין בין מזרחים לאשכנזים היא בערך חצי/חצי.
  רק בשכונה שלי ביבי קיבל מנדט אשכנזי אחד לפחות.
  בשלוש מתוך 4 רשימות של הימין עומדים אשכנזים מובהקים. ליהדות התורה מצביעים רק אשכנזים וזאת מפלגה שהרוויחה מהבחירות.

  בקיצור כל הקלישאות המוכרות, כולל הכתרת הפסד כנצחון – אבד עליהן הכלח

  החברה הישראלית תקועה במה שהיא בישלה לעצמה הרבה שנים.

  וכן גם השמאל יצטרך לעשות חשבון נפש, אבל לא בכיוון חגבי. ממש לא.

 12. נטע הגיב:

  אופס שכחתי את מרצ – כלומר המרכז התחזק קצת – השמאל כאמור נחלש.

 13. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  "השמאל לא הפסיד" ?
  הייתה מפלגה אחת (יותר נכון, איחוד של 3 מפלגות) ויחידה שנשאה את דגל השמאל האמיתי, הסוציאל דמוקרטי, ללא עימעום עמדות, ללא ניסיונות התחחנפות לימין, וללא מרכיבים ריאקצינורים דתיים, לאומנים, ואולטרא בורגנים (ע"ע הרשימה המשתופת).
  המפלגה הזו בראשות פרץ התרסקה, שוב, בבחירות.
  אז אולי הימין אכן "לא ניצח", אבל השמאל האמיתי בוודאי שהפסיד.

 14. ק. טוכולסקי הגיב:

  אני חייב לומר שאני עוד לא מסוגל להתמודד עם התוצאות של הבחירות מבחינת השמאל. אבל הימין יצא למערכה תוך גיוס מוחלט של השליטה שלו בממשלה, בתקשורת, בדעת הקהל, ולא הצליח לנצח. מפלגה של ליצנים כמו כחול לבן לא נחלשה, מפלגת המיעוטים התחזקה ובסופו של דבר מצאנו את עצמנו שוב במצב שבו לא ביבי הוא שיקבע מה קורה אלא מי שמתנגדים לו.
  הם יכולים לוותר בגלל חילוקי דעות או שהם יכולים להכריע אותו. תלוי בהם.

Leave a Reply