postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » בחירות 2020 – ביבי לא יכול לתקן מה שקלקל

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בחירות 2020 – ביבי לא יכול לתקן מה שקלקל

נושאים כלכלת בית, פוליטי ב 17.02.20 0:44

הליכוד חושב שכולנו מטומטמים, אם לא נוכיח לו אחרת בקלפי זה לא ישתנה

מאת: ק. טוכולסקי

בשבועות האחרונים חורש את הארץ מנהיג של מפלגה ומבטיח רפורמות יסודיות שישנו את החיים בארץ מקצה אל קצה, משבר הדיור יסתיים, מחירי מוצרי הצריכה ירדו, שירותי המדינה ישתפרו פלאים, התשתיות ידביקו פער של הזנחה של עשור לפחות ועוד, והכל ימומן בכסף שכבר זורם לקרן העושר מתמלוגי הגז. אם לא היה מדובר בראש ממשלת ישראל מזה למעלה מעשור, האיש שבאמת הביא את מדינת ישראל למצב משברי בכל תחום אפשרי, היה אפשר להתעניין בתקווה שמובטחת לנו. היות שמדובר במי שכן מכהן כראש ממשלה ונושא באחריות למצב הגרוע בו אנו נמצאים נשאר רק לכעוס. מצבנו גרוע בכל תחום: ענייני פנים וחוץ, המצב בגבולות והמצב של התשתיות, הזיהום הגובר, הידרדרות השירותים שהציבור מקבל, הפשיעה שמרימה גובה. המצב גרוע למעשה בכל תחום הנוגע לחיינו.

ביבי חושב שכולנו מטומטמים? התשובה לכך פשוטה, הוא בטוח שאנחנו מטומטמים, בעיקר בוחריו והבוחרים במפלגות הלוויין שלו החרדיות או הפשיסט ודתיות. והיות שלמרות שהכהונה שלו בשנים 2009-2013 הייתה רצף ארוך של כישלונות, הימנעות מלקיחת אחריות והפגנת מנהיגות עלובה, הוא נבחר מחדש. הוא הבין שבעזרתה האדיבה של תקשורת כנועה, הוא יכול להמשיך לשקר. מה שהוא עושה עכשיו זאת רק הקצנה. ולנו נשאר להפנים שאם הוא נבחר מחדש, הוא חושב עלינו שאנחנו מטומטמים. ובצדק.

בעשור האחרון הלכה ישראל מדחי לדחי, אין תחום שלא נפגע, אין מקום שבו יד הקסמים של המלך ביבי מידס לא נגעה והותירה חורבן. ההישג היחיד שלו הוא העברת למעלה מ-700 מיליארד ₪ לקומץ טייקונים ותאגידים. את כל שאר הדברים הוא הרס. ובהתחשב בכך שההישג היחיד שלו זה שירות מסור לבעלי-הון שמפעילים אותו כמו מריונטה או ששוכרים את שירותיו, אי אפשר לומר שמדינת ישראל אזרחיה ותושביה נהנו ממנו. להיפך. ההישג היחיד שלו הוא אישי. אי אפשר להתעלם מהיותו אדם מוכשר, רק שאת כישוריו הוא רתם בשירות ההון ונגד האינטרסים של המדינה, תושביה ואזרחיה. החוצפן הזה שמבטיח עכשיו רפורמות מרחיקות לכת בשמו, בשם מפלגתו ובשם גוש הריקבון המסואב של הימין בישראל על פלגיו השונים (ימין נאו שמרני, ימין חרדי וימין דתי ניאו ליברלי) זאת פשוט חוצפה. כבר שש שנים שהגוש הזה מושל לבדו על ישראל בלי שותפים מהמרכז ימין כפי שהיה בשנים 2009-2014 ושום דבר שהוא מבטיח עכשיו הוא לא טרח לעשות, לא רצה לעשות ולא קידם. זה לא קרה מאז 2009 וזה לא יקרה עכשיו, ביבי משרת את ההון תוך חלוקת פריבילגיות לשותפים.

ושוב פונה הליכוד ומבטיח הבטחות, חלקן ראויות, שמעלות רק את השאלה, למה הוא לא עשה זאת. למה במשך למעלה עשר שנים ממשלות הליכוד אפשרו את ניפוח בועת הנדל"ן ולא השקיעו בדיור ציבורי. למה במשך יותר מעשור הם שימרו מונופולים פרטיים של יבואנים. אלו רק שתי דוגמאות להבטחות שמפלגת השלטון של ישראל מפריחה באוויר במטרה לאחז את עיני בוחריה, במטרה לגרום להם לשכוח שהיה לליכוד ושותפיו המון זמן ליישם מדיניות שתגשים את המטרות האלו ומטרות נוספות.

ההבטחות באו במטרה לגרום לבוחרים לשכוח ששלטון הליכוד פירושו בתי-חולים עמוסים ובהם צוותים שכורעים תחת הנטל ממחסור בתקנים, כבישים עמוסים והעדר אלטרנטיבה מספקת בתחבורה ציבורית, שכונות מחוסרות תשתית, כיתות מפוצצות ובעיקר, שנים ארוכות של הצהרות פומפוזיות שלא מגובות בשטח. דבר משמעותי אחד התרחש לאורך כל התקופה הזו שבה הליכוד שולט בצורה כושלת ומושחתת תוך הזנחה של תשתיות המדינה בכל תחום: המדינה נשדדה, כ-70 מיליארד ₪ בשנה, מדי שנה, נשדדו בכל שנות שלטון הליכוד מאז 2009. למעלה מעשור לאחר שלטון ליכוד רצוף, הקופה ריקה, ואין איך לממן לא רק את מה שצריך לשפר, אלא אפילו את מה שכבר יש לא יהיה איך לממן. ובמצב זה ממשיכה מפלגת השלטון לפזר הבטחות חסרות כיסוי. הם דואגים רק לאדירי הממון, לטייקונים ולתאגידים, לא לציבור הרחב, לא לשכירים ולא לעצמאיים הקטנים, לא לנתמכים ולא לנזקקים. שנים ארוכות הם בשלטון ועכשיו הם מעזים להבטיח הבטחות כאילו הם איזו מפלגת אופוזיציה נחושה שמוכנה להחליש את השלטון הקיים כישלונותיו, עוולותיו והזנחותיו.

הימין בכלל והליכוד בפרט בונים על הטמטום של הבוחר. בואו נוכיח שאנחנו לא מטומטמים, לא פראיירים, ולאטפשים. אם נבחר שוב בימין ונגזרותיו, אם לא נבחר באלטרנטיבה מהותית ומשמעותית כמו זו שמציעים לנו בעבודהגשרמרצ וברשימה המשותפת, כל מה שיקרה אחרי הבחירות בהחלט יגיע לנו. בואו נעשה את הדבר הנכון, ונחליף את מי שנמצאים בשלטון, פרסונלית ועניינית.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

6 תגובות

 1. נטע - :

  פה פשוט בית משוגעים. ככל שהבטחותיו של ביבי מפוצצות יותר - ככה גדלה ההודאה שלו בכשלונו - למה הוא עושה את זה? התשובה במאמר של טוכולסקי.

  קשה כבר לעקוב אחרי עידן הבחירות שנפל עלינו בשנה האחרונה.

  הכל הולך..
  מכירת חיסול.
  ביבי אפילו לא יכול להטיל את כשלונו המהדהד על שותפיו – הוא הרי מחתים אותם שלא יעזבו אותו חלילה.

  לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין את כל זה..

  אבל האם יתכן שכולם באמת כל כך מטומטמים?

  לדעתי, וזו טענתי מזמן – אנשיפ פוחדים ממנו – כי בדבר אחד רבים מאמינים לו

  אם לא תסופק תאוותו – האיש מוכן לשרוף את המועדון.

  .

 2. החגב עמד יציב :

  אין שמחה כמו שמחה לאיד

  אין שמחה כמו שמחה לאיד טוכולסקי 🙂
  האם ייתכן שאתה קורא את המפה הפוליטית, המפה הכלכלית, המפה החברתית הפוך?

  אולי אתה נמצא ב"אפלה בצהריים"? הציבור הישראלי הוכיח כי הוא אחראי ומבין מה נמצא על הפרק ובחר באפשרות ההגיונית- המשך שלטון מפלגות ימין אשר אוהדות לרעיון השוק החופשי.
  מיהו ג'ון גאלט??! 🙂

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  נראה שהשמאל הסוציאליסטי הלא לאומני-דתי-ערבי הצליח (שוב) לשבור את שיאו שלו בעליבותו.
  6 מנדטים. זה האלקטורט של הסוציאליזם היום במדינת ישראל.
  וגם ה 6 האומלל הזה עומד להפוך ל 5 תוך ימים ספורים אחרי שאורלי לוי תערוק לליכוד ותיתן לימין את המנדט ה 61. תהיו בטוחים שרב אמן פוליטי כמו ביבי ייתן לה לא פחות מחצי המלכות בשביל הזה, ויהיה לה מאוד קשה לסרב כאשר הברירה היא להתייבש באופוזיצייה שנים במפלגה גוועת.

 4. החגב עמד יציב :

  הציבור מבין

  הציבור מבין היטב שהשמאל הסוציאליסטי מורכב מחבורה של קולקטיביסטים אלימים, שפלים ובזויים אשר מעוניינים לגזול רכוש של אזרחי המדינה ולחלקו בקרב מקורביהם. הם יכולים לקרוא לזה איך שהם רוצים אבל זו המהות- אלימות של המדינה כגד האזרח, כפיה של המדינה כנגד האזרח והקטנת האזרח כך שיהיה תלוי במדינה ככל שניתן תוך הקטנת עצמאותו.

  הציבור דיבר, אין קונים לסחורה הקולקטיביסטית, הפעם במאמץ נואש הם ניסו לחבור למפלגות ערביות אשר חלקן הן מפלגות לאומניות פשיסטיות ערביות.

  סיכוי סביר כי בבחירות הבאות העבודה-מרץ מתחת לאחוז החסימה ובדרכן לפח האשפה של ההיסטוריה.

  מיהו ג'ון גאלט?! 🙂

 5. ק. טוכולסקי :

  חגב ואנונימי, שמחה לאיד היר שמחתם של אלו שיודעים שהרבה שמחות אחרות לא תהיינה להם.
  אם תוצאות האמת יאשרו את מה שאנחנו רואים בספירה של 30% מהקולות והמדגמים, אז קבלתם את מה שרציתם ושיהיה לכם בהצלחה.
  השמאל אכן מרוסק, ואכן צריך להתמודד עם זה.

 6. החגב עמד יציב :

  אין לכם דרך להתמודד עם זה

  אין לכם דרך להתמודד עם זה, לפחות לא דרך דמוקרטית, הבוחר הישראלי אינו מעוניין בכם וברעיונות האלימים והבזויים שאתם מקדמים.

  הדרך היחידה שפנויה עבורכם היא הדרך שבה תמיד השמאל הקולקטיביסטי עלה לשלטון- באלימות אשר הובילה לשינוי פוליטי.

  בישראל שהיא מדינה אשר דבקה בדמוקרטיה ומוטמעים בה עמוק ערכים דמוקרטיים אמיתיים,לא קיימת אפשרות כזו לשודדים-הבוזזים-הקולקטיביסטים ולכן תשארו קבוצת שוליים בשמאל הסהרורי.

  מיהו ג'ון גאלט?!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.