"מיה תעשיות מזון" – שביתה נגד פיטורי עובדים קבועים והעסקת עובדים במיקור חוץ

ארגון העובדים מען ועובדי חברת מיה הכריזו על שביתה במפעל שתתחיל  ביום ב' 17.2 ותמשך עד יום א' 23.2

עובדי "מיה תעשיות מזון" במישור אדומים פותחים בשביתה של שבוע נגד  ניסיון לפטר אותם בתירוץ של פיטורי צמצום, וסירוב החברה לנהל מו"מ ענייני

ארגון העובדים מען ועובדי חברת מיה הכריזו על שביתה במפעל שתתחיל  ביום ב' 17.2 ותמשך עד יום א' 23.2.

החברה פועלת במשך חודשים באופן פוגעני ומסרבת לכל דיון ענייני בזכויות העובדים. השיא היה שעה שהודיעה ל-22 עובדים ותיקים על הכוונה לפטרם בעילה של פיטורי צמצום, זאת בשעה שהחברה קלטה בחודשים האחרונים ואף בשבוע האחרון כ-60 עובדים חדשים, ביניהם 25 המועסקים על ידי קבלן חיצוני במיקור חוץ ובלי כל זכויות.

פיטורי עובדים ותיקים – ביניהם 8 נשים – החברים בארגון מען הינה המשך ישיר של הדרך בה פועלת חברת מיה מאז החלה התאגדות העובדים בחודש אוגוסט 2019. גישה שלילית ופוגענית זו ממשיכה גם אחרי פסק הדין של ביה"ד לעבודה בירושלים מנובמבר שמתח ביקורת חריפה על התנהלותה וקבע כי ארגון העובדים מען  הוא הארגון היציג במפעל ועל כן יש לנהל איתו מו"מ על הסכם קיבוצי.

החברה התעלמה לחלוטין מהערות הארגון ביחס לפיטורים של 22 העובדים. החברה אף ממשיכה להתעמר בעובדים המזוהים עם מען, בין היתר על-ידי שיבוץ של קבוצה גדולה של עובדים במשמרת ערב המכונה על-ידי העובדים "משמרת המוות". החברה מסרבת לנהל מו"מ על החלפת העובדים במשמרת לסירוגין בעובדים אחרים.

130 מבין עובדי הייצור במיה שהצטרפו לארגון העובדים מען תובעים את זכויותיהם ואין להם או לארגון מען שום כוונה להיכנע לסחטנות ולאיומים. השביתה שתתחיל ביום שני היא עוד צעד במאבקם להגיע להסכם קיבוצי שיבטיח להם זכויות ובטחון תעסוקתי ויפצה אותם על שנים ארוכות של העסקה בשכר ירוד.

הודעה מארגון  עובדים "מען"

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , ,

One Response to “"מיה תעשיות מזון" – שביתה נגד פיטורי עובדים קבועים והעסקת עובדים במיקור חוץ”

  1. ק. טוכולסקי הגיב:

    פעם אחר פעם אני מסתכל על עבודתה של מען בקרב עובדים פלסטינים במזרח ירושלים ובגדה בהערצה וקנאה, למה ההסתדרות לא מפגינה באזורים הרבה יותר קלים כזאת נחישות לאגד עובדים חלשים?

Leave a Reply