בחירות 2020 – מי אלה הראויים לשמש שרים בממשלה שתקום?

עוד שלושה שבועות שוב נלך לקלפיות ונבחר רשימות לכנסת. הגיע הזמן לבחור רשימות שיראו לנגד עיניהן את טובת הציבור וימנו ממשלה ושרים הדואגים לציבור

מאת: ק. טוכולסקי

מי אתם תרצו שיכהנו כשרים אחרי שתקום ממשלה?

לפני כמה שנים, נשרף בית קולנוע בקניון בסיביר, כמה עשרות קטינים נשרפו למוות. היה קצת זעם, היו כמה כותרות אבל שום דבר מהותי לא קרה. רוסיה הפוסט סובייטית היא לא באמת דמוקרטיה, ולאף אחד לא ממש אכפת. למשפחות כאב. היו כמה הפגנות, אבל לא באותה עיר בסיביר ולא ברוסיה בכלל. משהו השתנה ושום דבר גם לא ישתנה שם עד שהשלטון שם לא ישתנה.

חשבתי על השריפה בסיביר כשנסעתי ושמעתי "יום פתוח מנהרייה ברשת ב". מהשידור עלתה תחושה קשה של אזלת יד. העיתונאים כמובן לא ממש חקרו ודרשו תשובות אמתיות. ועד שמישהו שם דיבר לעניין במקרה המראיינים ניסו להחזיר אותו כל הזמן לאישי. והמישהו הזה היה קרוב של גיבור העיר, שהציל משפחה ונספה. הוא אמנם עלה לראיון בתור קרוב, אך התברר שהוא מבין בשחיתויות בעיר שהובילו להקמת קניון על נחל ובניית ניקוז לא מספיק.

נסעתי, הקשבתי, נאנחתי כרגיל על רמת העיתונאים בארץ. חשבתי שתכלס אנחנו לפני בחירות ואף אחד לא גורם לאנשים לחשוב איך להצביע בקלפי. מן הראוי היה לעורר דיון למי צריכים להצביע. להסב את תשומת לב האזרחים שיצביעו לאנשים שיטפלו בבעיות שלהם, שכדאי להם לדאוג בעצמם שאנשים כשירים ורציניים, אנשים טובים ומתאימים, יהיו בעמדות כוח ונקודת אחריות כשהשמים נופלים: לפני שיטפון/טילים/רעידות אדמה/מגיפות, או כל צרה אחרת שעשויה להופיע, לא עלינו. כי השמים יכולים ליפול, שריפה או מגיפה, רעידת אדמה או מלחמה, צונאמי או פגעי מזג אוויר אחרים, לא כל הזמן דברים מתנהלים על מי מנוחות. הבוחר הישראלי כבר השכיל לבחור מחדש את ראש הממשלה הכושל שבמשמרת שלו פרצה השריפה בכרמל, בתי החולים קרסו תחת עומס, טילים נפלו מהשמים ועוד שורה של צרות לא עלינו. אבל הנה נקרתה לנו ההזדמנות, ואנו לפני בחירות ואני מבקש מכל קורא לעצור שנייה ולחשוב, מי האנשים שהוא רוצה לראות ליד הגה השלטון.

כן, קשה לדמיין שאנחנו רק חודש לפני הבחירות, אבל כן, עוד כמה שבועות שעונת המלפפונים, שתקשורת כנועה וצייתנית סידרה לנו כדי שלא נחשוב שתכף בחירות, תיגמר. ושוב נלך לקלפיות ונבחר רשימות לכנסת.

ככלל אני ממליץ לכל בוחר ישראלי שאכפת לו מעצמו ומילדיו, מההווה ומהעתיד, מהארץ הזו ויושביה (לא כולל האלפיון העליון שהאינטרסים שלהם אחרים לגמרי) להצביע לאחת משתי רשימות, "הרשימה המשותפת" (ו"דעם") או "העבודהמרצגשר" ("אמת").

הטור הזה פונה למי שרוצים לבחור באנשים שיכהנו כשרים בממשלה. תקראו את הרשימה הבאה טוב ותגידו לי איזו עוד מפלגה מציעה לכם עשירייה ראשונה של אנשים שכשירים לכהן כשרים ועוד במשרדים חשובים ומהותיים שכאלה. לעניות דעתי, רק רשימה אחת מציעה עשירייה ראשונה של שרים שאתם רוצים שיכהנו כשתצטרכו מהם משהו:

  1. עמיר פרץ, ראש ממשלה, שר ביטחון, שר אוצר
  2. ניצן הורוביץ, שר פנים
  3. אורלי לוי, שרת השיכון
  4. איציק שמולי, שר הבריאות,
  5. תמר זנדברג, שרת התחבורה
  6. מירב מיכאלי, שרת המשפטים
  7. יאיר גולן, שר החינוך
  8. אילן גילאון, שר העבודה והרווחה
  9. עומר בר-לב, השר לביטחון פנים
  10. רוויטל סוויד, שרת הכלכלה

התקשורת לא תספר לכם את זה. לתקשורת ובעלי ההון שנותנים לעובדיהם ה"עיתונאים" הוראות מה להגיד, נוח מאוד כשערמה עלובת נפש של ליצנים מושחתים מכהנת בממשלות כמו שאנחנו רואים בשנים האחרונות. שרי אוצר כמו הירשזון, בראון, שטייניץ, לפיד, כחלון שכל מה שהם חושבים עליו זה טובת החברים העשירים שלהם. שרי ביטחון מהמערכת שלא מסוגלים לתחזק אותה כמו שצריך כמו ברק ויעלון, שרי חינוך ובריאות שלא עוסקים בחינוך ובריאות אלא בסחיטה ושיסוי, שרי פנים ומשפטים שדואגים לדכא, לפלג ולהשניא את מערכות המשפט והשלטון המקומי על הציבור.

הגיע הזמן לשים לזה סוף. איחוד "העבודהמרצגשר" מציע לכם עשירייה ראשונה שכל אחד מחבריה יכול להיות שר מעולה, אם רק תתנו לרשימה הזו את הכוח. לא הגיע הזמן לשר עבודה ורווחה שדאגה לזכויות עובדים ונתמכים היא מהות הקריירה הפוליטית שלו? לא הגיע הזמן לשרת שיכון שרוצה להרחיב את הדיור הציבורי לטובת דייריו? לא הגיע הזמן לשר אוצר שרוצה לשמור על הקופה הציבורית ולא לאפשר את השוד שלה לטובת קומץ טייקונים ומנהלי תאגידים?

עשו לעצמכם טובה, ותחשבו על הרשימות כשאתם הולכים להצביע. אם האנשים האלה לא יהיו שרים, כל מה שנקבל במקומם יגיע לנו. נקבל מושחתים וכושלים, משרתי ההון ועדת החנפים שמנהלים את המדינה הזו בשנים האחרונות.  בואו לא נגיע לשם שוב. שתי אופציות בחירה טובות עומדות בפני הבוחר הרציונאלי, "הרשימה המשותפת" ו"העבודה גשר מרצ". כל בחירה אחרת תחזיר אותנו לאותו מקום.

Tags: , , ,

Leave a Reply