חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ספין המאה –  עוד תחבולה לצבירת קולות בבחירות

נושאים כלכלת בית, פוליטי ב 30.01.20 16:03

תכנית המאה שהציג נשיא ארה"ב טראמפ נועדה לצרכים הפוליטיים המיידיים של טראמפ המצוי בהליך הדחה וביבי שעומד מול כתבי אישום. על הבוחר להצביע בעד מי שרוצים לשפר את חיי האזרח ולא בעד ממציאי ספינים

מאת: ק. טוכולסקי

תכנית המאה מונחת על השולחן בעיתוי לא ראוי. ראש-הממשלה בנימין נתניהו, הנאשם בפלילים, נסע לפגוש את הנשיא טראמפ, המועד להדחה, כדי להציג תכנית מאה. הצגת התכנית בעיתוי זה נועדה להסיט את האש מהעובדה ששניהם נכנסים לבחירות כשהם לא פופולאריים, בלי להציג השג משמעותי ואחרי כהונה רצופת כישלונות. שניהם משתפים פעולה בהצגת ספין המאה. התכנית מונחת על השולחן בזמן ששניהם לא באמת במצב לקדם שום מדיניות, כדי לברוח מהמציאות ולהימנע מעימות עמה לקראת דין הבוחר בקלפי.

המשמעות האמיתית של האירוע היא עוד ספין, ספין ציני, מרושע, שכל מטרתו היא לשרת שני פוליטיקאים כושלים שבכל שנות כהונתם הצליחו להרחיב פערים, לקטב את החברה במדינותיהם, להעביר הון משמעותי מהציבור הרחב לקומץ של טייקונים.

בארה"ב, רפורמת המס של טראמפ העבירה אלף מיליארד דולר לכיסיהם של תאגידים וטייקונים. בישראל העביר ביבי משנת 2009 כ-770 מיליארד דולר לידי תאגידים וטייקונים. יש לא מעט חפיפה במי שנהנו מהטבות כאן ושם.

כדי שהציבור בישראל לא ישים לב למצב התשתיות, לפערים הצומחים, לעוני המחמיר, לזיהום הגובר, לקושי לגמור את החודש, לחוסר הביטחון התעסוקתי/חברתי- כלכלי/אישי, הם עושים ספין. והפעם "ספין השלום".

הספין פוגע באינטרסים של אזרחי ארה"ב תוך שהוא זורע שנאה ומעשיר את העשירים על חשבון הסולידריות. כך גם בישראל.

בחירות מרץ 2020 לא יהיו על ספין המאה. הן תהיינה על המשך כהונתו של ראש-ממשלה מושחת וכושל שנמצא בשלטון כבר 11 שנים ברציפות. תכנית המאה נועדה להחזיר את הדיון למקום שנוח לביבי: לספרה הציבורית, שבה כבר אי אפשר להגיד "שלום" ו"קץ הכיבוש" בלי להיות מתויג כבוגד. אין סיבה לעשות את זה. ממשלת מעבר בראשות נאשם לא יכולה לצאת למהלך מדיני יזום וזה גם לא יקרה.

ביבי בסך הכל מנסה לברוח מהחיים עצמם באמצעות מופעי אשליות פומפוזיים, כמו שהוא אוהב לעשות כבר 11 שנים. זהו עוד טרלול מבית מדרשו שנועד להתיש אותנו ולהותיר אותנו מבולבלים, מקוטבים ולא ממוקדים במה שחשוב.

מה שחשוב כרגע הוא להציג לבוחר הישראלי את המציאות הישראלית בתחומים שרלבנטיים לו: זכויות עובדים ואדם, הרחבת תחולת חוק ביטוח בריאות ממלכתי וחקיקת חוק ביטוח סיעוד ממלכתי, העלאת השכר והגנה על ערכו הריאלי, התאמת הקצבאות לנתמכים שתהיינה ריאליות ומאפשרות קיום בכבוד, בנייה של דיור ציבורי בר קיימא, חיזוק מנגנוני מדינת הרווחה, בריאות, חינוך, רווחה, תרבות, הקטנת הפערים בחברה הישראלית, שיקום התשתיות הלאומיות והתאמתם לצרכי החברה, הבטחת הזכות לתחבורה וניידות ציבורית 24/7, איחוי השסעים בחברה הישראלית, סיום הסכסוך והשכנת שלום בין הירדן והים.

ספין המאה הוא עוד טריק בארסנל שנועד מבחינת טראמפ וביבי להשאיר אותם בשלטון, הם מכוונים להצבעה ביום אחד, ביבי במרץ, טראמפ בנובמבר, הם עוזרים אחד לשני ומקווים שהאחד יהיה שם כשהשני יצטרך עזרה.

התוכנית לא מיועדת לפתור את הסכסוך או להביא לקיצו. היא לא תכנית שמתווך הוגן מציע כדי שיהיה פתרון. היא תרגיל בחירות בעולם שבו מנהיגים ימנים פופוליסטים, שנתמכים בתקשורת של בעלי-הון, משתפים פעולה זה עם זה כדי להפגין שהם לא סתם מריונטות של הון, שפוגעות באזרחי המדינות בהן הם שולטים אלא "מדינאים". לא צריך להתרשם מזה, לא צריך להתרגש מזה ולא צריך לשתף פעולה עם זה. צריך להראות להם את הדרך הביתה. אני סומך על הבוחר האמריקאי שאם יינתנו לו אלטרנטיבות טובות יבחר בשכל.

אני מקווה שיהיה לנו כאן בישראל השכל, לא להיגרר אחרי הספינים של ביבי אמן האשליות, אלא להציע לו אלטרנטיבה, להתארגן בשטח ולנצח.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

3 תגובות

 1. נטע - :

  לא נראה לי שהציבור יקנה את זה בהמוניו.
  יש משהו די הזוי בהצבת סדר היום של ההתנחלויות בראש רשימת העדיפויות.
  הבעיה היא – האלטרנטיבה.

 2. החגב עמד יציב :

  תוכנית המאה

  תוכנית המאה חושפת את ערוותם של הפלישתים אשר אינם מעוניינים בהסכם שלום והסדרת הסכסוך.
  את ההלאמות שאתה מציע טוכולסקי כבר ביצעו לא מזמן במדינה נחמדה שנקראת וונצואלה, ביקרת לאחרונה? 🙂

  מיהו ג'ון גאלט?!

 3. ק. טוכולסקי :

  אתה עוד פה חגב?
  למה אתה לא מהגר לסומליה לחיות את החלום הליברטיאני במדינה שאין בה שלטון מרכזי, גביית מסים, או כל התערבות של המדינה כבר כמעט 30 שנה?
  מה אתה מחפש בחור הקומוניסטי המגעיל הזה שיש לנו פה, קדימה לסומליה!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.