postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » בחירות 2020 – כמו להקים ממשלה לאחר מלחמת טילים ישראלית איראנית

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בחירות 2020 – כמו להקים ממשלה לאחר מלחמת טילים ישראלית איראנית

נושאים דמוקרטיה במדרון, פוליטי ב 12.01.20 0:05

נראה שהמשטר הדמוקרטי שקוע עד צוואר במשבר עמוק. כדי להצליח להקים ממשלת מהפך שתמגר את הסכנה, צריך לגלות יצירתיות ואלתור, להמציא ולגייס משאבים כאילו זו ממשלה שלאחר מלחמת טילים ישראלית איראנית

מאת: אמיר יובל

כמו להקים ממשלה לאחר מלחמת טילים ישראלית איראנית

בכול ממשלה שתקום אחרי הבחירות הקרובות יהיו שרים בעלי רקע גזעני נאו-פאשיסטי, שרים עם רקע עברייני, כאלו שיתמכו בפגיעה במוסדות המשפט ובהדתה, וכן יהיה בממשלה רוב ניאו – ליברלי. אם  אלו חמש הנחות נכונות, אזי המשטר הדמוקרטי שקוע עד צוואר במשבר עמוק ממה שניראה, שאת השלכותיו אנחנו מבינים באופן חלקי בלבד. כלומר, לא מדובר באיום אלא באיום שהתממש, המחייב אלתור ושימוש באמצעים מיוחדים כדי לחלץ את הספינה שנטרפה.  לכן, נידמה שכדאי להתמקד בתשובות לשתי שאלות:

– מהם האמצעים ומהו המחיר שצריך לשלם עבור מהפך שלטוני?

– מהי התוחלת של מהפך שיוביל לקואליציה שתישען בהכרח גם על שותפים מפוקפקים?

במסגרת האמצעים הקונבנציונאליים שהניבו עד כה תוצאות חלקיות, כדאי להתמקד בטיפוח הכרה עממית בהתאמתו של בני גנץ לתפקיד ראש הממשלה בקרב ימנים, חרדים וערבים ולגרד שכבת קולות דקה מקבוצות אלו שבטעות נחשבות אבודות.  במקום סיורי ראווה מעושים בשווקים אפשר לחשוב, כמו בדמוקרטיות אחרות, על כיתות רגליים, הליכה מבית לבית במרכז ובפריפריה –  'מבצע הקש בדלת' של פעילים ומנהיגים (שלושה רמטכ"לים וטוראי שכל אחד מהם מעורר בנפרד חיבה והזדהות בציבור אחר).  למרות הזמן הקצר מוכרחים להקים 'צבא טוקבקיסטים' וגם להבטיח שיהיה מוכשר ומצויד במימון חירום לא שגרתי שעל גיוסו יופקד האדם המתאים. המחיר של 4 מנדטים חסרים עולה על המחיר של 57 המנדטים הראשונים. זהו הבסיס לצרוף לשון מאזניים פרגמטית, עוד לפני הבחירות. עוד לפני שמפעילים את הדמיון הפרוע, אפשר להוסיף לא מעט אמצעים סמויים חוקיים נוספים שעשויים לעשות את ההבדל. למשל, טקטיקה של 'גישה – עקיפה' נוסח  הדס שטייף, עשויה אולי להועיל בערעור שיווי משקלו של יריב מושחת והיסטרי?! או הקמת סטרט-אפ לכיבוש הלבבות  "חמישיה קאמרית" ו"כנסיית שכל", דגם  2020, צעירים יצירתיים שיפעילו את הדמיון, האלתור, ההמצאה וההומור (היעיל והחסר כל כך) .

אמצעים פחות שגרתיים עשויים להיות: הצנחת איש ימין ואישיות רבנית ימנית לצמרת כחול-לבן (זה הזמן לדמיון פרוע), הקמת מפלגת ימין דמוקרטית, התארגנות אזרחית של "ועד להצלת המולדת" בהנהגת אישים המסמלים קונצנזוס ובתמיכת אישים מהעולם.  אסור לבחול באמצעים לגייס אישים מבית ומחוץ, אישי מדינה יצירה וממון, כולל רבנים וידוענים שנהנו בעשור האחרון ממדיניות נתניהו ותמכו בה, וכמו "עדי מדינה מוסריים" יצהירו שהגולם קם על עמו.

על כל אוחנה ורגב יש יותר משני שטרית או שלושה לוי. כדאי לזכור את גפני ואמסלם ובר-שלום ושהקבוצה הליברלית בליכוד לא מונה רק את סער, עטיה, כחלון ואדלשטיין. מפתיע לגלות כמה ממשלות הוקמו בעבר על ידי צירוף מפלגה או יחידים מהמחנה היריב.

בכל ממשלה שתקום בשלב זה יהיו בהכרח שרים נושאי קופת שרצים, אבל בממשלת מהפך הם יהוו מיעוט שיצטרף לממשלת פיוס לאומי ושיקום מוסדי שתעסוק בהצלה ועצירת הסחף, קואליציה לחיזוק מבני והקמת סכרים. כדי להצליח צריך לגלות יצירתיות ואלתור, להמציא ולגייס משאבים כאילו זו ממשלה שלאחר מלחמת טילים ישראלית איראנית, שאולי גם תצליח למנוע את אותה מלחמה בעסקה בינלאומית שתהווה את שיאו של המהפך האנטי פאשיסטי.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.