postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » האם ההסלמה בעזה נועדה למנוע מגנץ להרכיב ממשלה?

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

האם ההסלמה בעזה נועדה למנוע מגנץ להרכיב ממשלה?

נושאים כלכלת בית, מדיני-בטחוני ב 13.11.19 0:54

ראש-הממשלה מסלים את המצב מול רצועת עזה. האם ההסלמה תשנה משהו? או שמא ראש-הממשלה חושב רק על המשך שלטונו?

מאת: ק. טוכולסקי

מלחמת שלום החסינות

תושבי ישראל התעוררו בבוקר יום שלישי לאימה ששמורה בדרך כלל רק למי שחיים מהצד השני של גדר המערכת עם רצועת עזה. מסתבר שפתאום היה חשוב לחסל בכיר בג'יהאד האסלמי. כבר למעלה מעשר שנים רצופות מכהן אותו ראש-ממשלה ויו"ר ועדת השרים לענייני ביטחון (קבינט), ראש-ממשלה שהצליח להפסיד לראשונה מלחמה בתולדות ישראל ולהפוך את ההרתעה הישראלית לבדיחה. ראש-ממשלה זה הביא לשליטה איראנית את כל גבול הצפון, מראש-הנקרה ועד חמת-גדר, ועכשיו, ראש-הממשלה הזה גם מסלים את המצב מול רצועת עזה. ההסלמה לא תשנה משהו. ראש ממשלתנו חושב רק על המשך שלטונו. ואם מה שנדרש כדי למנוע מבני גנץ להרכיב ממשלה תוך 8 ימין זה קצת דם ואש בקרב שבין מדינת ישראל לגטו של עזה, אז זה מה שיעשה.

ראש הממשלה לא צריך לדאוג. התקשורת מדבררת אותו במרץ. חבר-כנסת אחד שהעז להצביע על מערומיו של המלך ביבי ואמר שהעיתוי נועד לשרת צרכים פוליטיים, הותקף בידי העיתונאים עוד לפני שפוליטיקאי אחר היה צריך בכלל להגיב. התקשורת שייכת למלך ומשרתת אותו נאמנה.

אין פתרון צבאי למצב שנוצר בעזה, לפחות לא פתרון צבאי שהחברה הישראלית מסוגלת להכיל. הכיבוש של הרצועה אפשרי, אבל הוא יעלה במחיר דמים נוראי, מהסוג שמלחמות יש ברירה אינן מצדיקות. 72 חללים נפלו במפלת צוק איתן, שהייתה רובה ככולה מערכה של התגוננות מפני פלישת חמאס, עם חדירות לשיפולי הרצועה גופה. מה אתם חושבים יקרה אם בשביל להציל את כסאו יגרור אותנו ביבי לעומק הרצועה? היות שכך, אין מה לדבר על פתרון צבאי.

10 שנות הכישלון המתמשך של ביבי היו כישלון גם מול הפלסטינים בגדה וברצועה. עשור שבו הראה ביבי לפלסטינים בפרט ולעולם בכלל שמי שמחזיק אותו קצר (חמאס), מקבל ממנו כסף ומי שמנסה להגיע אתו להסדר (הרשות הפלסטינית), זוכה ממנו להתעלמות גורפת. עשור שבו המחיר הריאלי היחיד, הידברות על הסדר, היה ברור לכל מי שעיניו בראשו. רוב האנשים לא יכלו לראות את זה כי התקשורת מחרחרת מלחמה. גם בתחום הזה ביבי הוליך שולל את הבוחרים, כיזב להם ואיחז את עיניהם. ביבי הוא כישלון מוחלט בכל מה שלא קשור בחלוקת הטבות להון. ובעשור הרצוף של שלטונו, התעצם צבאית שלטון החמאס בעזה. ביבי נכשל כרגיל ואנחנו משלמים את מחיר כהונתו המתמשכת של הכישלון הקולוסאלי הזה.

הציניות של ראש ממשלה כושל שמוכן להקריב שוב את מיטב בנינו כדי להסוות את כישלונותיו ולהימלט מאימת הדין בשל פשעיו לא יודעת גבול. העובדה שבתקשורת לא טורחים להתעמת אתו ועם הנרטיב שהוא יוצר מדגישה כמה היא בכיס שלו. תקשורת שמשדרת מסיבות עיתונאים ומדקלמת הודעות של דוברים אינה תקשורת. בדיוק שמה שביבי עושה זאת לא מנהיגות או מדינאות.

הגיע הזמן לומר את האמת. כשעולה ראש מועצה מקומית ימני תורן להגיד שצריך להפגיז בעזה, עיתונאי אמתי היה אומר לו "זה לא עבד עד היום, למה שהיום זה יעבוד"? אבל זה לא חדש שיש לנו דוברים בשני צדי המיקרופון של תקשורת המיינסטרים. ביבי הפך מדינה שלמה בת ערובה לצורך הישרדות. לצורך דה לגיטימציה של כל ממשלה שתוקם לא בראשותו. נשאר רק לקוות שמי שטובת המדינה לנגד עיניהם, לא יפלו לתוך הספין המגוחך הזה.

ביבי הוא הבעיה הכי חמורה של מדינת ישראל היום, שלטונו הכושל גורם למדינה נזק מתמשך והגיע הזמן שהוא יוחלף. לציניות של ביבי, עדת חנפיו בתקשורת ושותפיו הפוליטיים אין גבולות.

אנחנו צריכים ראש-ממשלה אמיץ שמבין מה המחיר הנדרש לצורך הסדר. אנחנו צריכים ראש-ממשלה שדמם של טובי בנינו לא זול בעיניו. אנחנו צריכים ראש-ממשלה שיעבוד למען אזרחי-שראל ולא נגדם. אנחנו צריכים ראש-ממשלה שלא מבצע פעולות ביטחוניות לפי אינטרסים של הישרדות פוליטית. ביבי נכשל ואם הוא לא יוחלף, נמשיך לשלם את מחיר כישלונותיו, גם בדם.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

 1. משה :

  התגובה שהמושחטים מסננים בכל מקום באינטרנט

  מי גנב? בוא נזכיר רגע את שמות הגנבים שלקחו לנו את הבריאות, הזכות לקורת גג, בטחון תעסוקתי, אוויר אוכל ומים נקיים:

  המושחטים בנקים, תשובה סמי עופר, ליצמן ששם לנו פלואוריד במים, מפלגת הפשע ליכוד , שס מושחטים ויהדות התורה שדפקו גם את החרדים עצמם עם הזהמת המים,

  תעשיית הסלולר המושחטת שתקעה לנו אנטנות מסוכנות מעל גגות מגורים ומול הפנים ברחובות העיר,

  הקיבוצים ומושבים המושחטים שניקו את חובותיהם בשנות ה80 ממיסינו ולמרות זאת יש להם חוק "בנים ממשיכים" ו"בנים חוזרים" מקבלים וילה בחינם כל אחד בנו הבכור ואנחנו העירוניים משלמים מיסים על ניקוי החובות שלהם עד היום,

  בזמן שאפילו אדמות הם לא משחררים לנו המושחטים – רק לעצמם חוק בנים ממשיכים נוסח פיאודליזם מושחט

  מדינת מיסים, מדינת פשע ומדינת מס הכנסה. דיקטטורה של הון שלטון.

  לא משטרה, אלא משטרע. לא משטרת ישראל, לא מתקפת ישראל , או ליתר הדיוק משטרת התקפת האזרח הקטן בישראל.

  סוכני מס הכנסה שפועלים לפי עמלות אחוזים מכמה קנס הם מצליחים לעשוק מכל עסק שהוא לא מונופול.

  לא מס הכנסה, אלא מס הכנסת האזרח הקטן בלבד

  צבא? איזזה מין צבא זה שנותן לביבי לעשות עסקאות מתחת לשולחן עם חמאס? מאיפה מגיע הכסף של חמאס לטילים על הדרום? אם אתם אזרחים פשוטים לא יכולים אפילו להבריח סיגריה למטוס אל על, אז איך חמאס – בחורים דתיים זקנים ערביים, מצליחים להבריח טונות של חומר נפץ לתוך עזה ?

  מה זה , לא ברור שחבריו של ביבי תעשייני הגז הם אלה ששולחים לשם נשק? בשביל שאנחנו נמשיך לקנות מארהב את המטוסים וכל הזבלה הזה ונכניס את הדור הצעיר לעוד יותר חובות ועוד יותר גזירות מס הכנסה?

  צעירים תתמרדו! אל תסמכו על מה שאומרים לכם המבוגרים! תסתכלו את הסרטים של michael moore

  ותלכו לנקות את ביוב השחיטות הפוליטי הזה שמתחולל בממזבלה שלנו(לא ממשלה, ממזבלה)

 2. נטע. :

  מושחטים זו טעות כתיב או הברקה נהדרת?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.