postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » לא להחזיר חובות לקרן המטבע ולבנק העולמי, למוטט את השיטה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

לא להחזיר חובות לקרן המטבע ולבנק העולמי, למוטט את השיטה

נושאים דעות, כלכלה ותקציב ב 11.11.19 0:02

קרן המטבע העולמי והבנק העולמי גובים חובות אינסופיים ממדינות חלשות כמו יוון וארגנטינה שאין להן איך לשלם. הגיע הזמן לשמוט חובות. אם לא צריך לשלם חובות כשבשלטון יש ימין ניאו ליברלי שמפריט הכול, אז לא צריך לשלם בכלל

מאת: מיה פאול

לא להחזיר חובות, למוטט את השיטה

אחרי כהונה אחת של נשיא ניאו ליברל מאס העם הארגנטינאי בשחיתות של נשיא טייקון, בשחיתות של הטבות מס ובהפרטות ישר לכיסי הנשיא ואנשי מעמד המיליארדרים המקומי ובחר בנשיא שמאלני פופוליסט. הנשיא הנכנס יורש כלכלה שדודה ומעורערת. מיד עם כניסתו לתפקיד התחילו הנושים הבינלאומיים, שהיו שותפים לשוד המדינה, ללחוץ ולאיים על הנשיא הנבחר כדי להפחידו שלא יעשה מה שהבוחרים (ובצדק) רוצים, אלא ימשיך במדיניות של שוד העם, גידול החוב החיצוני והמשך התלות במוסדות פיננסיים בינלאומיים. ארגנטינה מדינה עשירה, מדינה של אוצרות טבע וחקלאות, מדינה שדודה ורמוסה. הדבר האחרון שהנשיא הנבחר צריך לעשות זה להיכנע בפני האיומים של מוסדות השוד. את החובות של ארגנטינה צריך לשמוט ולא להחזיר.

כן, הגיע הזמן לשמוט חובות. אם לא צריך לשלם חובות כשבשלטון יש ימין ניאו ליברלי מתפרע שמפריט הכול, אז לא צריך לשלם בכלל. חוכמה גדולה לגבות חובות מיוון הקטנה או ארגנטינה מעצמה בגודל בינוני, מי יגבה את החובות של ארצות הברית? של רוסיה? את החובות המתפתחים של סין? אף אחד. לפחות לו כל עוד אין שם שלטון שמאל. חברות דירוג האשראי, הבנק וקרן המטבע העולמי, הבנקים, כולם חכמים על מי שמאיים על השיטה שלהם, של יצירת חובות אינסופיים שגם ככה אין איך לשלם. אז עדיף פשוט לא לשלם. לנצל את הגודל, את היכולת, את העובדה שיותר משהעגל צריך חובות הפרה רוצה לפלוט עוד חובות מעטיניה ולא לשלם.

האיסלנדים לא שילמו את חובות שנת 2008 שלהם, היוונים כן. יוון מדינה מוכה, עם כלכלה הרוסה, הגירה שלילית, איסלנד שוב על הסוס. אם היוונים היו שולחים את האיחוד לעזאזל עם החוב שלו, הם היו עושים לכולנו טובה גדולה. אז עכשיו ארגנטינה, תחת שלטון חדש, יכולה גם כן לעשות לכולנו טובה גדולה ולהגיד לא. העם הארגנטינאי סבל מספיק כשהחובות המופרכים נוצרו, והוא לא מוכן שוב לשלם. יותר מכך, ממשלת ארגנטינה צריכה להלאים את מה שנשדד מהעם, שירותים ומשאבים. ממשלת ארגנטינה צריכה למסות את ההון ולהעמיד לדין את המושחתים האמיתיים, את הפלוטוקרטיה הארגנטינאית רודפת הבצע ששדדה את הכלכלה בארבע השנים האחרונות.

אין שום סיבה שאזרחי ארגנטינה, עובדים ומובטלים, משלמי מיסים ונתמכים, ישלמו את מחיר החוב של השוד המאורגן של שלטון הפלוטוקרטיה. קרן המטבע העולמי והבנק העולמי גרמו מספיק נזק לעולם בעשורים האחרונים. הם רוששו מספיק מדינות ועזרו לעשירים ביותר להתעשר עוד יותר. הגיע הזמן לשים לזה סוף, לשמוט את החובות ולמוטט את השיטה. להביא לקץ שלטון הבנקאים והטייקונים ששולטים בהם, להביא קץ לשיטה שמגדילה את חובותינו ומעשירה קומץ מושחת. למוטט את שלטון החוב, את השוט שמאלץ כבר כמה עשורים ממשלות להוציא פחות כסף על שירותים נגישים ויעילים ל-99% בזמן שהאלפיון העליון גורף את הכסף. שיקרסו הבנקים, שיקרסו מוסדות המישטור של הקפיטליזם, שאנשים יבינו שהפנסיה ה"אולי" מובטחת שלהם לא שווה חיים של חוב. שיפלו הבורסות וקומץ המתעשרים מהן בזמן שכולנו מתרוששים. שהסחר האינסופי בפרי עמלם של העובדים, סחר שמביא להם פירורים עלובים וגם זה לא תמיד יחדל.

ארגנטינה מספיק גדולה. כשאיסלנד שמטה את חובותיה, שלטון ההון העולמי ספג את המכה, והמשיך כרגיל, כי האקדח שלהם ריק ואין להם באמת מה לעשות נגד מדינה שאומרת "פאק יו". אם ארגנטינה תעשה את זה, זה יהיה איתות ברור שימי הסחיטה שהופעלה כלפי יוון עברו. אם השלטון החדש בארגנטינה ייתן את האות, אחריו תלכנה עוד מדינות שנאנסו במשך שנים. הגיע הזמן לשים קץ לשלטון ריבית הנשך של הפלוטוקרטיה, של החוב בריבית נשך, של מנגנוני ניפוח החוב של דירוגי אשראי וריבית דריבית. פשוט לא לשלם. כמה רע כשנכנעים להם אנחנו יודעים, הגיע הזמן לנסות משהו אחר, לא לשלם ולראות אותם סובלים.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.