חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

לדבר על שוד הקופה הציבורית לטובת בעלי-הון

נושאים כלכלת בית, פוליטי ב 30.10.19 22:57

הרעש התקשורתי סביב התנהלות המשטרה בחקירת חשודים, שהטרידו את שלמה פילבר עד המדינה, הוא עוד ספין של הליכוד ושיתוף פעולה עמו בהסתרת המציאות הקשה

מאת: ק. טוכולסקי

 להתרגש מהספינים של הליכוד זה לשתף פעולה עם הליכוד בהסתרת המציאות

אנשי הליכוד כמרקחה כאשר משטרת ישראל חוקרת אנשים שביצעו עבירה של הטרדת-עד. החקירה והחרמת המכשיר הנייד של החשודים לצורך בדיקה הם הליכים סטנדרטיים. אך זה לא מונע מאנשי הליכוד והליכוד בפוטנציה לזעוק חמס על זכויות חשודים. אתם מבינים, במדינה שיש בה אלימות משטרתית, כיבוש, מעצרים מנהליים, זועקים כנגד פרקטיקה משטרתית הגיונית יחסית. כל אנשי המלך, שאחראי לפשעים והפגיעות בזכויות האזרח התושב והנכבש הם אלה הזועקים כאילו הם לא חלק מהשיטה. והתקשורת משתפת פעולה מדבררת את העסק בלי לעצור.

לשרת המשפטים לשעבר היו  ארבע שנים לשנות את החוק בשביל למנוע החרמת מכשירים ניידים של חשוד, אך היא לא עשתה את זה. היא הייתה עסוקה בחקיקה שפוגעת בזכויות יסוד.כיום היא יוצאת נגד החרמת הניידים כי היא מקווה שהליכוד יאות לשריין לה את המקום של מאי גולן בבחירות הבאות. אף עיתונאי לא טרח לשאול אותה, מה היא עשתה בעניין זה כשהייתה לה הסמכות כשרת משפטים.

והיא לא לבד, כל חבר כנסת מהליכוד היה יכול לקדם חקיקה שתגן על חופש המידע שבמכשיר הנייד בכל נקודה בשנים 2009-2019 כשהליכוד היה השלטון. חברי הכנסת הללו עוסקים בספינים, סחרירים, יצירת רעש, מיסוך ואשליות, כי הם יודעים שהתקשורת לא תטרח להעמידם במקומם וגם יריביהם הפוליטיים לא יטרחו לעסוק במציאות. אז הימין משקר ומספין מבוקר עד ליל בניסיון להסתיר את המציאות.

המציאות, זו שלא מעניינת מספיק את השכירים של שלטון ההון בתקשורת, ולא פוליטיקאים שטורחים לראיין, היא שמדינת ישראל במצב גרוע אחרי עשור של שלטון כושל בכל תחום.

הקופה ריקה ולא בגלל בזבוזים, אלא בגלל עשור שבו מדי שנה נתנו לקומץ של טייקונים ותאגידים לפחות 70 מיליארד ₪ הטבות, הנחות ופטורים מהמיסים המופחתים שהם גם ככה מועילים בטובם לשלם.

הגבולות בוערים כדי לנפח את תקציב הביטחון בתחומים בהם אפשר לגזור קופון על שוחד, כמו צוללות גרעיניות, מחברות שרגילות לחלק כספי שוחד בעולם השלישי. לנפח את התקציב בשביל חוזים שלא נותנים מענה לצרכי ההצטיידות והאימון האמיתיים של הצבא.

התשתיות קורסות בכל תחום: בחינוך ובתחבורה, ברפואה ובאנרגיה. זאת כי בעשור האחרון האמינו בהפרטות והנחות מס והאמינו בכוחו של המגזר הפרטי. אז המגזר הפרטי (עם לא מעט מימון ציבורי כמובן) בא והראה לנו איך לוקחים מדינה עם מאגרי גז ניכרים ו-300 ימי שמש בשנה, ותוך עשור לא רק שאין תשתיות גז במקום חשמל, או דוד שמש וקולטים על כל גג, אלא שאנחנו עדיין משלמים מחיר מנופח על גז כדי שהטייקון, ששואב את הגז שלנו בלי לשלם אפילו דמי זיכיון, יוכל להתעשר עוד יותר.

האוויר המים והקרקע שלנו מזוהמים, העיקר שהמדינה לא תפקח על היכולת של מזהמים להתעשר.

אין תחום שבו הממשלה הזו לא כשלה, למעט העמקת הכיבוש והעשרת העשירים. כל זה כמובן על חשבון הציבור, בכספם של משלמי המיסים. לקחו מאיתנו, ה-99%, מי שיש להם פחות, כדי להעשיר טייקונים כושלים שיש להם יותר.

הפכו את הרגולציה לבדיחה כדי שאנשים כושלים יוכלו לבזבז מיליארדים של כספי ציבור, בעיקר כספי חיסכון של הציבור כמו פיקדונות בבנקים וחסכונות פנסיוניים ונתנו אותם לטייקונים כושלים לא יעילים ובזבזנים ששרפו אותו.

זאת המציאות שלא מדברים עליה. אלו החיים תחת שלטון הימין, שבו התורים לניתוח מתארכים וכך גם הפקקים בכבישים, אבל המדינה לא משקיעה לא ברפואה ציבורית ולא בתחבורה ציבורית. כי חשוב יותר לתת הנחות מס לטייקונים שישרפו עוד כסף עד שהם פושטים בסוף את הרגל.

את התקשורת לא נצליח לשנות, ההבדל בין הטרול הליברטיאני המצוי ברשתות החברתיות לעיתונאי בישראל כיום מסתכם בכך שהעיתונאי אולי לא מאמין בשטויות שהוא מדווח, אבל הוא צריך להתפרנס. ואילו  הטרול הליברטיאני המצוי מאמין בשטויות שהוא כותב וכותב בחינם (למרות שדי ברור שלא מעט מהטרולים הליברטיאנים הם כותבים להשכיר או ביביבוטים), זה לא הבדל משמעותי.

שיתוף הפעולה של התקשורת עם תעמולת השלטון הכושל, אפשרה להסתיר את חומרת מצבה של ישראל בעשור האחרון, להסתיר את שוד הקופה הציבורית, להסתיר את חדלונם של מי שקבלו אמון לנהל את המדינה הזו.

מהתקשורת שמדבררת את השלטון אין לי ציפיות, אבל ממי שמתיימרים להציב אלטרנטיבה לשלטון, אני מצפה להפסיק ולשתף פעולה במשחק הספינים וכאשר הם מתראיינים/נואמים במליאה/פוגשים את הציבור לדבר על מחדלי השלטון ולא לשתף פעולה עם הספינים שלו. חשיפת חדלון ממשלות הימין, כמו השוד של הקופה הציבורית, זה מה שצריך לדבר עליו, על כל גבעה ותחת כל עץ רענן.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

4 תגובות

 1. מיכאל לינדנבאום :

  שוד הקופה הציבורית שפירושו שוד הציבור מששמעותו אחת אחת ויחידה---הפרטה ברברית שהתחילה להשתולל מימי שמעון פרס ורבין עד ימי ביבי.

  שוד הקופה הציבורית שפירושו שוד הציבור משמעותו אחת אחת ויחידה—הפרטה ברברית שהתחילה להשתולל מימי שמעון פרס ורבין עד ימי ביבי.
  צריך לקרוא לכלב בשמו המבחיל——הפרטה!!!!.

 2. ק. טוכולסקי :

  הפרטה היא רק דרך אחת לשדוד את הקופה הציבורית.
  הנחות מס והטבות מס גרמו בשנים האחרונות נזק אדיר בלי שום קשר להפרטה.
  צריך להלחם בהפרטה ובאותה מידה בהנחות/הטבות/]טורים ממס.

 3. מיכאל לינדנבאום :

  לקורט.מה זה פטורים ממס לעומת הפפרטת מפעלים ומשאבים ציבוריים שהם בבחינת תרנגולות המטילות ביצי זהב.

  לקורט.מה זה פטורים ממס לעומת הפרטת מפעלים ומשאבים ציבוריים שהם בבחינת תרנגולות המטילות ביצי זהב.
  שכחת את השערורייה המתמשכת של הפרטת חברת החשמל?.

 4. ק. טוכולסקי :

  במקרה של הרווחים הכלואים חברות כמו טבע וצקפוינט שילמו 10% ממה שהן היו צריכות לשלם אחרי הנחות. זה הסתכם בפטורים של עשרות מיליונים לחברות פרטיות. זה לא מעט כסף. הפרטה זאת רק צורה אחת של שוד. צורה מרכזית וחשובה אבל לא היחידה.
  כולנו משלמים מסים, אבל העשירים משלמים פחות ממה שהם צריכים. זה דרך אגב מוביל להפרטות, כשלמדינה אין מספיק הכנסות היא טוענת שהיא צריכה למכור.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.