postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הפלוטוקרטיה האמריקאית – גונבים מהעניים תוך כדי הסתה נגדם

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפלוטוקרטיה האמריקאית – גונבים מהעניים תוך כדי הסתה נגדם

נושאים דעות, פוליטי ב 15.10.19 0:40

בשעה שמעניקים הנחות לעשירים, משתמשים בהסתה נגד חלשים כאילו מי שגנב את המדינה הם מהגרי-עבודה ופליטים ולא אוליגרכיה של כמה מאות משפחות שאוחזת ברוב ההון של מעמד המיליונרים.

מאת: מיה פאול

העשירים גונבים ומסיתים נגד העניים, וזה מצליח להם!

בשבוע שעבר עלה נשיא ארצות הברית טראמפ לנאום בעוד עצרת בחירות (עצרות שהוא לא מפסיק לעשות מרגע שהתחיל להתמודד ועד היום), הפעם במיניאפוליס שבמדינת מינסוטה. מעבר להצהרות הקבועות שלו, גזעניות, קונספירטיביות שקריות ודוחות, השתלח הפעם טראמפ בפליטים מסומליה.

לא סתם בחר טראמפ להשתלח בפליטים מסומליה בעצרת זו שנערכה מול הבייס האדוק שלו במדינת מינסוטה. הוא עשה זאת כי במינסוטה יש קהילה גדולה של אמריקאים ממוצא סומלי, שהגיעו רובם ככולם כפליטים לארצות-הברית. יותר מכך, בקונגרס יושבת נציגה ממוצא סומלית, אישה שחורת עור ומוסלמית, שטראמפ נוהג להתנגח בה ובעמדותיה הפרוגרסיביות השכם וערב באופן גזעני מיזוגני ואיסלמופובי, וכמובן בלי להתייחס בשום צורה לנושאים למענם היא נלחמת. בכל מקרה, במסגרת נאומו אמר טראמפ לקהל: שהוא בניגוד לממשלים קודמים הגביל את כניסת הפליטים לארצות-הברית כדי שהם לא יוסיפו להוות נטל על החינוך הציבורי, התשתיות הציבוריות ומשלם המסים האמריקאי.

בשבוע שעבר התפרסם עוד מחקר שהראה ש-400 המשפחות העשירות ביותר בארצות- הברית משלמות פחות מס על הכנסה מ-50% המשפחות העניות יותר. מגמה שנמשכת מאז שנות ה-80 ומסבירה למה טראמפ לא היה יכול להסתפק בשבוע שעבר בפרץ הבדלנות שהפגין על חשבון העם הכורדי באחת המשימות שעלו לארצות-הברית הכי מעט בכסף והרוגים בהיסטוריה שלה: כוח המשקיפים של צבא ארצות הברית באוטונומיה הכורדית.

הנשיא טראמפ שרוב הציבור האמריקאי לא מרוצה מתפקודו (54.6% לא מרוצים לעומת 41.8% מרוצים), רוב הציבור לא מרוצה ממדיניות התעסוקה שלו (53.5%) ורוב הציבור סבור שיש להדיחו (51%) על התנהלותו הפלילית והמפוקפקת כנשיא, חוזר לאסטרטגיה שהביאה אותו אל כס הנשיא, הסתה.

הבוחרים שמעבר לבייס הרפובליקני עלולים לנטוש, אבל טראמפ בונה בראש ובראשונה על שימור הבייס, האנשים שרואים פוקס ניוז ומאמינים שהבעיות שלהם הן בראש ובראשונה  מהגרים/ליברלים/נשים/הפלות/פליטים וכל דבר אחר שהפסבדו-עיתונות של תקשורת המיינסטרים ואתרי הקונספירציה והכנסיות השמרניות בארה"ב מטיפים להם. אז להם, הבסיס שלו, רובו ככולו אנשים לבני עור מהמעמד הבינוני הנמוך והנמוך, אנשים שבטוחים שגנבו להם את המדינה (תכלס צודקים) אבל מוזנים בידי כלי התקשורת של הגנבים (כמו פוקס ניוז) בשקרים שגורמים להם לחשוב שמי שגנב להם את המדינה הם מהגרי-עבודה ופליטים ולא אוליגרכיה של כמה מאות משפחות שאוחזת ברוב ההון של מעמד המיליונרים.

מי ששדד את הציבור בארצות הברית זה אנשים כמו טראמפ וזה עוד הרבה לפני שהוא נבחר לנשיא וסידר לעצמו ולעמיתיו לפלוטוקרטיה הנחות מס מטורפות כדי שיהיו עשירים אפילו יותר.

הם האוליגרכים האמריקאים שדדו את ארצות-הברית, לא מהגרי עבודה שעובדים בעבודות קשות ונדרשות בכלכלה האמריקאית, ולא פליטים ומבקשי מקלט שנמלטו לארצות-הברית בדרך כלל ממקומות שמעורבות אמריקאית הפכה ללא בטוחים לקיום בסיסי (סומליה, קולומביה, כל מדינות מרכז אמריקה). לא הם ולא "ליברלים, ופרוגרסיבים שרוצים להעלות את המסים שדדו את הציבור האמריקאי של משלמי המסים והביאו את ארצות-הברית להיות המדינה שבה נמצא העושר הגדול בעולם אבל גם הפערים הגדולים בעולם המפותח. מדינה מתועשת בלי ביטוח בריאות בסיסי, מדינה שבין רמת החיים ההולכת ומשתפרת של האלפיון העליון שלה לתשתיות הנרקבות שלה יש פער בלתי נתפס. מדינה שנפלה בת ערובה לקומץ תאגידים של אוליגרכים, מדינה שהנשיא שלה בוגד באמון שנתנו לו אזרחיה מדי יום שהוא משרת קומץ רקוב של משפחות על חשבון מאות מיליוני אזרחי המדינה. אז הנשיא הכושל והמושחת שמפקיר את ארצו ודואג רק לקומץ של אוליגרכים מושחתים וליכולת שלהם ושל עצמו לשלם פחות ולקחת יותר בזמן שהמדינה במשבר, עוסק בהסתה נגד זרים.

עכשיו הציבור כבר לא מתמסר בקלות להסתה שלו כי עמוק בתוך שנת כהונתו השלישית גם בבייס שלו מתחילים להבין שהאיש נוכל. אז הוא הולך על קהילה של זרים שהדעות הקדומות נגדם עמוקות: פליטים מאפריקה שהם גם שחורים וגם מוסלמים. כל כך נמוך צריך טראמפ לרדת בשביל שהקהל שלו יריע לו, עמוק בגזענות ובהסתה נגד החלשים ביותר, תוך שהוא, האוליגרך שמרוויח מיליונים בהנחות מס ורוב כספו לאורך השנים הושג מהנחות והטבות מס, משקר לקהל שבוי בגזענות אליה הוא נשטף, ומספר לו שפליטים ומהגרים הם הבעיה, שהבעיה היא האחר העני והחלש ולא הוא, האוליגרך השבע ותאב הבצע.

השיטה הזו עובדת והיא הטריק עליו מתבססת עלייתו של הימין הפופוליסטי בעולם, הסתה כנגד מהגרים וקבוצות "אחרים" אחרות באוכלוסייה. זה נכון בארצות הברית וזה נכון בישראל, היכן שביבי משרת הון מושחת בסדר גודל קטן יותר מטראמפ עושה את אותם שטיקים כבר שנים. בעשור האחרון לשלטונו העביר ביבי מיליארדי שקלים  בהטבות/הנחות/פטורים ממס לקומץ אוליגרכים, תאגידים וטייקונים בישראל, תוך כדי שהוא מסית נגד כל אחר אפשרי, כולל כמובן, כמקובל על גזענים עלובים שכמותו, פליטים שחורי עור ומוסלמים מאפריקה. הוא מאשים אותם ולא את הקומץ שקיבל ממנו סכום השווה לפעמיים החוב הלאומי של ישראל בכל מה שרע. זה שקר בארצות-הברית וזה שקר גם כאן.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

 1. נטע :

  "הקולוסוס החדש" של המשוררת היהודייה-אמריקנית, אמה לזרוס, שנכתב ב-1883 לכבודו של הפסל. המשוררת עבדה עם מהגרים יהודים מרוסיה שהגיעו לאמריקה באותה תקופה, ועבודתה העניקה לה השראה לכתיבת מילות השיר:

  ,
  Your huddled masses yearning to breathe free,
  The wretched refuse of your teeming shore.
  Send these, the homeless, tempest-tost to me,
  I lift my lamp beside the golden door.

  הב לי את בניך היגעים, העניים,
  ערב רב של המונים כמהים לנשום כבני חורין,
  את פליטת חופייך האומללה,
  שלח אותם אלי, חסרי הבית וסחופי הסער,
  את לפידי אשא לצד שער הזהב.

 2. נטע :

  הכוונה כמובן לפסל החרות

  Give me your tired, your poor,
  Your huddled masses yearning to breathe free,
  The wretched refuse of your teeming shore.
  Send these, the homeless, tempest-tost to me,
  I lift my lamp beside the golden door.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.