התקשורת, אל תאפשרי הסתה נגד מועמדים לכנסת

פעיל ימין קיצוני  מסית נגד המועמדת ב"מחנה הדמוקרטי" סתיו שפיר. נציג יהדות התורה מסית גם הוא נגד שפיר. אל לה לתקשורת לתת יד להסתה. מכתב גלוי לתקשורת בישראל

מאת: דקלה אלון

שלום רב,

אנו בעיצומה של מערכת בחירות סוערת מאוד ויצרית, המעלה את הצד הפחות יפה של הדמוקרטיה הישראלית.

התקשורת הישראלית המהווה את המראה לחברה הישראלית מנסה לשקף את פניה של מערכת הבחירות הסוערת הזו.

בשבוע האחרון הסיקור והמהלכים מחזירים אותי 24 שנים לאחור לקיץ 1995 אותו קיץ נורא עם הסתה שבלתי נתפסת שבסופה סתיו  1995 נרצח ראש ממשלת ישראל מר יצחק רבין ז"ל.

אני קוראת לכל עורכות ועורכי התקשורת הכתובה והאלקטרונית באשר הם לרסן ככל יכולתכם את ההסתה בעיקר של מועמדים וחברי כנסת מן הימין הפוליטי כנגד פעילים ומועמדים מהצד השמאלי.

רק אתמול, כשעברתי בקפידה על הנושאים שהתקשורת מסקרת, הזדעזעתי לראות את עצמת הסיקור שזוכה לה מועמד "עצמה יהודית", איתמר בן-גביר, מי שהיה מראשי המסיתים לרצח יצחק רבין ז"ל בקיץ 1995 שב, עומד ומסית כנגד חברת הכנסת לשעבר סתיו שפיר כשנציג יהדות התורה מחזק אותו ומוסיף הסתה בוטה נגד שפיר.

זו דוגמה אחת בולטת שהניעה אותי היום לפנות ולבקש מכם, מובילי התקשורת בישראל, לא לתת ידכם להמשך ההסתה הבוטה והמשתלחת כנגד מועמדות ומועמדים לכנסת ישראל.

מצבה השברירי של הדמוקרטיה בימים אלו עלול להיסדק עוד אם ניתן לכוחות קיצוניים שאינם מאמינים בערכי החברה הישראלית, הדמוקרטית להרים את הראש ללא כל תגובה ממרכז החברה.

אבקש בכל לשון של בקשה, לא לתת להם להמשיך ולקבל את הבמה התקשורתית להמשך פרובוקציה. הכתובת על הקיר.  בל נבכה את החופש שאנו נותנים להם, אויבי הדמוקרטיה, כדי שישתמשו בו כחרב נגד הדמוקרטיה הישראלית.

אנא שימו לב לכך.

בכבוד רב, דקלה אלון

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , ,

3 Responses to “התקשורת, אל תאפשרי הסתה נגד מועמדים לכנסת”

  1. shosh nskash הגיב:

    אנחנו בעדהפירגון ןאהדה לא לנצל את הבמות למריבות ומדנים.

  2. Avigail Yinon הגיב:

    מכתב מעולה לכל אנשי התקשורת, אל תתנו פרס ל"מצטיינים" בהסתה,שנאה וגזענות!מילים שיכולות להביא לרצח!

  3. זאב פניני הגיב:

    צודקת , רובה של התקשורת בארץ שכחה מזמן את תפקידה החשוב בחברה : כלב השמירה של הדמוקרטיה

Leave a Reply