הצביעו בעד חלופה מהותית בשלטון

אתם רוצים שינוי? לא מספיק להצביע נגד ביבי, צריך להצביע לאלטרנטיבה מהותית, למפלגות שילחמו למען מדינת ישראל שוויונית וצודקת אזרחית חברתית וכלכלית שתשרת את כל יושביה

מאת: ק. טוכולסקי

לא טוב לכם, צאו להצביע בשביל חלופה מהותית בשלטון

הורים זועמים יוצאים לרחובות, נמאס להם מכך שמתום חופשת הלידה הקצרצרה ועד גיל 3 אין לילדים מסגרות מפוקחות. הם כועסים, הם רוצים מסגרות טובות, הם לא תמיד יודעים לתרגם את זעמם לדרישות והם לא תמיד מבינים מה בדיוק צריך, אבל הם צודקים. אין שום היגיון שמערכת החינוך לא מתחילה מתום חופשת הלידה. חינוך חינם מתום חופשת הלידה ועד תום האוניברסיטה זה לא חלום באספמיה זה עוד דבר שמפלגות סוציאליסטיות/ס"ד יבצעו מהשלטון כי זוהי המהות של הסוציאליזם/ס"ד המערביות שיש לנו בארץ, מדינת רווחה מרחיבה, מהעריסה ועד הקבר, זה החזון וככל שהמפלגות האלו נחלשות אנחנו מתרחקים ממימושו.

בני עדת יוצאי אתיופיה יוצאים לרחובות, נמאס להם מהאלימות המשטרתית, מהאפליה מהגזענות, מההסללה, מהאטימות של הממסד, והם מפגינים. הם רוצים שיהיה אחרת. מפלגות סוציאליסטיות/ס"ד יקדמו מדיניות אחרת, שוויון, השקעת משאבים וקידום של אוכלוסיות מוחלשות, רפורמות במשטרה והפיכתה מגורם מאיים לגורם חשוב בקהילה. זה החזון וככל שהמפלגות של השמאל המעמדי נשארות חלשות וזניחות אנחנו מתרחקים ממימושו.

קהילת הלהט"ב דורשת שוויון, בעלי הפנסיות בקרנות הוותיקות רוצים שלא יפגעו בהם, ערביי ישראל דורשים שוויון אזרחי מלא, עובדים רוצים לשפר את תנאיהם, צעירים זועמים כי המשטרה מבטלת להם את האישורים למסיבות הטבע, גם את זה אפשר וצריך לשנות. אבל כמו במקרים הקודמים, הפגנות זה חשוב אבל זה לא מספיק. אנחנו חיים בדמוקרטיה מהמודל המערבי-ליברלי-ייצוגי, מה שאומר שאנחנו בוחרים פרלמנט שמעניק רוב לממשלה והיא מבצעת את המדיניות בפועל.

מי שיצביע בעד מפלגות שמאמינות בשוק החופשי וכוחו וב"עזרת הקהילה", ימצא את עצמו בגרסאות עוד יותר גרועות של המציאות שיש לנו כיום. זאת כי הליכי ההפרטה יעמיקו ובצדם תגבר האלימות של השלטון. מי שרוצה משהו אחר צריך להצביע למפלגות שמאל סוציאליסטיות/ס"ד. לא מספיק להפגין, לא מספיק להצביע "נגד ביבי", צריך להצביע לחלופה מהותית. מאז 1977 חזרנו ולמדנו על בשרנו שלא מספיק להצביע למפלגת המחאה התורנית שיש במרכז, כי זאת אף פעם לא באמת חלופה. צריך להצביע למי שמציע אלטרנטיבה מהותית, עניינית, למי שלא רק מבטיח שהוא "לא ביבי" אלא למי שמבטיח ולא בסיסמאות, אלא בתכניות שהוא יהיה שונה.

רק מפלגות סוציאליסטיות/ס"ד כמו הרשימה המשותפת, מפלגת העבודה ומרצ, מבטיחות מדינת רווחה מרחיבה שתכלול חינוך חינם של המדינה מתום חופשת הלידה. רק המפלגות הללו מבטיחות שוויון אזרחי מלא למיעוטים וללהט"ב. רק המפלגות האלה תחלפנה את השיטור הברוטלי שהימין מביא עלינו בשיטור קהילתי, מתוך הקהילות ולמען הקהילות. החופש לעשות מסיבות טבע יינתן רק תחת שלטון שמאמין בחירות האדם ולא בכבילתו. הביטחון הסוציאלי של עובדים נתמכים וגמלאים יובטח רק בידי מפלגות אלו שידאגו, שמי שישלם את מחיר המשבר של שלטון הימין הממושך לא יהיו העובדים הנתמכים והגמלאים, אלא קומץ הטייקונים והתאגידים שנהנה מהטבות מס מופרזות לאורך שנות שלטון הימין.

אז אחרי שתחזרו הביתה מעוד הפגנה, אחרי שהוויברציות החיוביות והאנרגיה תתפרקנה, שבו לקרוא מצעים, שבו ללמוד מי מציע מה, מי מדבר בסיסמאות מעורפלות במקרה הטוב (לדוגמא: כחול לבן) ומי מבטיח לכם תכלס. מי רוצה להחליף את ביבי כדי לדאוג לתורמים שלו ולספר לנו בפנים חמורות בקול סמכותי וברקע דגלי ישראל ובלורית צבועה למשעי ש"צריך לשלם את החובות של שלטון הימין ולחלק הנחות מס מפליגות לטייקונים בשביל להציל את הכלכלה", ומי שיבנה פה מדינת רווחה עם מיסוי פרוגרסיבי ויבנה כלכלה בת קיימא לטובת כולנו.

חברות וחברים, קוראות וקוראים, העסק די פשוט. אתם לא מרוצים מהמצב, אתם מבינים שמשהו לא עובד טוב, אתם רוצים שינוי? לא מספיק להצביע נגד ביבי, לא מספיק ללכת להפגנות ולצפות ששלטון שיוזם את המדיניות שאתם מפגינים נגדה יעשה משהו אחר. צריך להצביע לאלטרנטיבה מהותית, למפלגות השמאל המעמדי, למי שילחמו למען מדינת ישראל שוויונית וצודקת אזרחית חברתית וכלכלית שתשרת את כל יושביה ותקדם אותם, את אושרם ואת ביטחונם בכל תחום מהעריסה ועד הקבר. אז אחרי שהפגנתם, וזעמתם, לכו להצביע למפלגות השמאל המעמדי, למפלגות סוציאליסטיות/ס"ד שמחויבות לכם. בבחירות 2019 הראשונות השמאל נמחק ואם לא היינו זוכים בהזדמנות השנייה הזו, כנסת איומה של 100 משרתי הון מסורים הייתה רוצעת בנו 4 שנים. עכשיו זה יכול להיות אחרת.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

Leave a Reply