חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בחירות 2019 – ממשלת ביבי מאשימה את כולם ולא לוקחת אחריות

נושאים כלכלת בית, פוליטי, תקשורת ב 18.03.19 1:49

מחדלי הממשלה בטיפול בתאונות-עבודה, בהפקרת ביטחון ישראל, בעומס בבתי-החולים ובבעיות התחבורה אינם גורמים לה לקחת אחריות. היא מאשימה אחרים בכשליה

מאת: ק. טוכולסקי

אחרי עשור רצוף של שלטון ביבי משרתיו ושותפיו מאשימים את כולם ולא לוקחים אחריות

שבוע חדש מתחיל בשני הרוגי תאונות-עבודה והרוג בפיגוע בגדה. בזמן ששרי -ממשלה לא מאשימים את מערכת המשפט באחריות לכך שכל כך הרבה פועלים נהרגים במקומות עבודתם, קפצה שרת המשפטים, שמפלגתה צוללת בסקרים, והאשימה את בתי-המשפט בכך שצה"ל לא מצליח לנצח את הטרור ושרת התרבות בפבלוביות אופיינית אמרה, שאם שלטון הימין יוחלף יהיו עוד פיגועים. שתי תגובות אופייניות של שתי פוליטיקאיות שזרעו הרס רב ולא עשו שום דבר חיובי.

הן לא לבד. את שר העבודה לא שמענו היום מדבר על אזלת היד של משרדו במאבק לבטיחות וגהות. שרת המשפטים לא תקפה מעולם את בתי-המשפט על קולת העונשים שהם מטילים על אחראים לתאונות קטלניות בעבודה, או על כך שהמערכת המשטרתית והמשפטית כולה לא ממש מעמידה בכלל לדין את האחראים ל"טרור הקבלנים".

התקשורת כרגיל דווחה על הצהוב בלי לתהות מאין יש לשרה וחברה בקואליציה בעשור האחרון חוצפה להגיד, שאם ממשלתה הכושלת תוחלף, יהיו יותר פיגועים. בינתיים הטרור נמשך תחת שלטונן הכושל של ממשלות הימין בעשור האחרון. זה קורה כי לשרות הנכבדות ושאר הדוברים של שלטון הימין אין לא אומץ ולא יושרה להודות שהטרור הוא מחיר הכיבוש וכל עוד הכיבוש ימשך יהיה גם טרור.

העובדה שהתקשורת לא מסקרת את מי שמציעים אלטרנטיבה משמעותית, גם לא תורמת הרבה לדיון הציבורי. ראש-הממשלה הפקיר את ביטחון ישראל בכל צורה אפשרית: מניהול מערכות מופקרות, דרך לקיחת שוחד ושלמונים על חשבון מיגון ואמצעים, ועד הסכמה למסירת נשק אסטרטגי למדינות אחרות באזורנו. התקשורת מאפשרת לשרים ושרות לא לקחת אחריות ולא לענות לעניין כי היא לא מנתקת את המיקרופון איך שהם מתחילים לעשות תעמולת בחירות תלושה. מירי רגב חושבת שתחת גנץ יהיו יותר פיגועים? זה לא ראוי לשידור. כי מירי רגב היא חברת קואליציה כבר עשור ושרה כבר 4 שנים והיא אחראית למצב כחברה בממשלה ובקואליציה ולפני שהיא מאשימה מישהו אחר – האחריות עליה.

עשר שנים שהימין בשלטון ובצורה הכי ילדותית הם לא לוקחים אחריות על כלום. בתי- המשפט אשמים. התקשורת אשמה. בתי המשפט בישראל ימנים מאי פעם. כבר עשור שלא כיהן בוועדה למינוי שופטים חבר כנסת אחד מהשמאל. התקשורת בישראל כל כך ימנית שאפשר לספור את העיתונאים השמאלנים בערוצי התקשורת המרכזיים על אצבעות יד אחת ועדיין תשארנה אצבעות פנויות. כך שאין גם מי שיגיד לממשלה שהיא אחראית למה שקורה.

זו רוח השלטון והכניעות של התקשורת מאפשרת לה להמשיך להתקיים. דוח מבקר מדינה חמור על מצב התחבורה נעלם מסדר היום הציבורי אחרי יומיים. במהלכם עיתונאים חנפנים שאלו שאלות עלובות את שר התחבורה והוא ענה להם בתעמולה בלי הפסקה. בתי החולים קורסים מעומס, הגבולות בוערים וישראל מוקפת אויבים חמושים יותר טוב, מאומנים יותר טוב ונכונים לקרב. ובזמן שראש ממשלת-ישראל משלם דמי חסות לארגון טרור, התקשורת חושבת שמה שחשוב לעסוק בו זה האם האיראנים פרצו לטלפון של בני גנץ, בלי להבין מה זה אומר, בלי לחשוב מה זה אומר על מערך הסייבר המפואר שבנה ראש הממשלה והיעילות של בזבוז הכסף החדש של השליט הכושל שלנו.

משרד אחר משרד אפשר למנות את כישלונות כל שרי הממשלה הזו, אבל איש לא תובע מהם אחריות על כלום, אז למה שייקחו.

פחות מחודש לבחירות והבחירה בידינו, אני לא חושב שממשלת מרכז-שמאל שיכולה להחליף את ממשלת הימין תהיה ממשלת קסמים. אבל די ברור לי ששרים כמו תמר זנדברג, טל רוסו, אילן גילאון, איציק שמולי וסתיו שפיר לא יתחמקו מאחריות. לא יאשימו את כל העולם, לא יעסקו בספינים.

מי שרוצה שלטון אחראי לא יכול להרשות לעצמו לבחור בימין ובמפלגות שישתפו אתו פעולה. אלא רק במפלגות שמאל שמוכנות להיות חלק משלטון (מרצ, העבודה) או לתמוך בממשלה חלופית (חדש-תעל) לכישלון המתמשך שהימין מציע לנו.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.