חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בני ה"פלשמורה" לארץ – בשיטת המתנחלים

נושאים דעות, זכויות אדם ב 17.03.19 1:58

בני הפלשמורה ממתינים במחנות רעועים על-יד בירת אתיופיה כבר עשר שנים למימוש החלטתה החגיגית של ממשלת ישראל להעלותם ארצה. במקום להמתין למימוש החלטת הממשלה – לנקוט יוזמה בשיטת המתנחלים

מאת: גבי אנדי

שמונת אלפי בני הפלשמורה ממתינים במחנות רעועים על-יד בירת אתיופיה כבר עשר שנים למימוש החלטתה החגיגית של ממשלת ישראל להעלותם ארצה. עשר שנים…!!

רבים יושבים בבתיהם החמים בישראל ונאנחים כל פעם שמצוקת יושבי המחנות נחשפת בטלוויזיה  "חבל", הם אומרים. "אבל מה ניתן לעשות מול הכוחות הממוסדים רבי העוצמה שמחבלים בביצוע ההחלטה: הרבנות הראשית החרדית, משרד הפנים של דרעי, משרד האוצר ואחרים. הרי הכוח בידיהם."

אבל יש דבר שניתן לעשות שהוכיח את יעילותו פעם אחר פעם : לאסוף כסף כדי לקנות לתושבי המחנות כרטיסי טיסה לארץ ,לארגן מאות אנשים ויותר לקבל את פניה  של כל קבוצה ברעש גדול בנתב"ג—ולהתנחל אתם במקום עד שמשרדי הממשלה והסוכנות היהודית יקבלו אחריות עליהם. השלטונות לא יעזו להורות על הטסתם חזרה לאתיופיה. עצרות ומחאות ברחבי המדינה יבטיחו שהדרישה לקליטתם לא תרד מסדר היום הציבורי. אין ספק שתוך זמן לא רב ממשלת ישראל תנקוט צעדים נמרצים כדי לממש את המחויבות שהיא נטלה על עצמה. ביבי אפילו יכריז חגיגית שזו היתה כוונתו מלכתחילה…

המתנחלים הראו שגישה כזאת תמיד מוכיחה את עצמה.  דרוש רק שארגון בעל יכולת—או התארגנות של אנשים בעלי יכולות—יקבל את עצמו לפתוח במלאכה. ניתן לממן את המיזם, בין השאר, בשיטת "אמץ אח או אחות".

אין ספק שרבים בציבור הישראלי– ומחוצה לו—יתגייסו למאמץ.

מאין יבוא היוזם?

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.