חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

דברו על הנושאים ומערכת הבחירות תהיה עניינית

נושאים כלכלת בית, פוליטי ב 27.01.19 1:33

בבחירות האלה צריך לדבר על מדינת-רווחה, על קידום חינוך איכותי, על דיור ציבורי זמין, על בריאות ציבורית שוויונית, על מיסוי פרוגרסיבי הוגן ועל חיסול הטבות מס לאלפיון העליון, על קצבאות שאפשר לחיות מהן ועל תחבורה ציבורית טובה ועל תרבות נגישה ומוגנת

מאת: ק. טוכולסקי

אם יש דבר שמבטיחים לנו כל הפרשנים הוא מערכת הבחירות הקרובה הולכת להיות אלימה מאוד מלאה בפייק ניוז, ספינים וצבאות של בוטים ופרופילים מזויפים שיעסקו בכל שטות. למען האמת אפשר להאמין לפרשנים שהם יודעים על מה הם מדברים, הם חלק מהעסק הזה. כאשר מערכות הבחירות מסוקרת בצורה לא עניינית, צהובה, מוטה ומלאה ברכילות, קל מאוד למי שנוח לו להתחמק מעיסוק בסוגיות שעל הפרק להימלט אל מחוזות הזיוף השערורייתי והצהוב. יש לזה פתרון פשוט, הפתרון הוא להעמיד על הפרק נושאים ועמדות שמצריכים תשובות ברורות כנות ופשוטות.

בבחירות האלה לא צריך להיצמד רק למנהיגים ותארים, יש יותר מדי והציבור גם ככה מתקשה לבחור ביניהם. צריך לדבר על קידום הדברים הבאים: מדינת רווחה מרחיבה עם חינוך מסוף חופשת הלידה ועד סוף האוניברסיטה, עם דיור ציבורי זמין לכל, עם בריאות ציבורית בלי אותיות קטנות ובלי תורי ענק, עם סיום הכיבוש והסכסוך, עם מיסוי פרוגרסיבי הוגן וחיסול הטבות המס של האלפיון העליון, עם קצבאות שאפשר להתקיים מהן ורווחה לכל, מהעריסה ועד הקבר. עם איכות חיים וסביבה, עם תכנון עירוני ותשתיות תחבורה ציבורית, עם תרבות נגישה זמינה ומוגנת.

אין לדבר רק על אפשרויות ההתחברות וההדרה: על עם מי לשבת ועל למה לא ללכת עם X או למה לתמוך רק ב-Y. צריך פשוט להגיד מה צריך לעשות.

והעוסק בנושאים המהותיים לאזרח הוא השמאל. הוא מתייחס לגיבוש תכנית מתאר מעודכנת לכל ישוב עד סוף הקדנציה ומתנגד להקמת ישוב חדש, הוא תומך בהקמת בית חולים ברמה של מיון קדמי בכל עיר עם 15,000 תושבים, בית חולים אמיתי בכל עיר עם 50,000 תושבים. הוא לא ישאיר אף ילד מחוץ לשום מסגרת. הוא ילאים את הגז וימכור את הגז שלנו במחיר הוגן לצרכי המשק שלנו כדי לשפר את רמת החיים שלנו ואת האוויר שלנו. הוא יקים בנק ממשלתי שיהווה עוגן ותחרות הוגנת לציבור נגד העושק של הבנקים הלא ממשלתיים. הוא לא ייפגש עם לוביסטים ולא יקדם שום מדיניות מטעם בעלי הון אף פעם נקודה. לדבר לעניין להציב תכניות להגיד לציבור שאין לשמאל סיסמאות מפוצצות, אבל הוא  מציע שוויון אזרחי מלא וזכויות סוציאליות מלאות, כולל ביטוח סיעודי ממלכתי וביטוח רפואי ממלכתי, שכולל את כל הטיפולים עם שיניים ועיניים בלי פלטינום ובלי שכבת כיסוי פרטית נוספת.

מפלגות השמאל הן אלה שתומכות בחינוך חינם שמתחיל ב-07:30 בבוקר בסוף חופשת הלידה ונגמר ב-16:30 בסוף התיכון. ובזמן הזה אין מורות קבלן ואין עובדות צהרון דרך עמותה, אלא רק עובדות ועובדי משרד-החינוך במסגרת בתי-ספר שמלמדים ומעשירים את ילדינו. מפלגות השמאל מבטיחות לכם העסקה ישירה, עם כל התנאים בכל עבודה ובכל ענף,, וזכות התאגדות מובנת ומוגנת כנגד שרירות לב של כל מעסיק.

מפלגות השמאל יפעלו לסיום הכיבוש, ויסיימו את המצור על עזה תמורת שביתת נשק. הן יתחילו משא ומתן להסדר קבע מול נציגות נבחרת של העם הפלסטיני במטרה להגיע לגבולות של קבע וסיום הסכסוך.

השמאל לא ייכנע לאינטרסים של בעלי מפעלים מזהמים בתמורה לבריאותכם ולא יאפשר לסגור מפעל בשביל להבריח את היצור למדינה שבה הוא יותר זול בלי לאפשר לעובדים לקחת לידיהם את המפעל. השמאל ייתן לאזרחי ישראל תחבורה זמינה יעילה נגישה וזולה 24/7. השמאל יבטיח שהמשטרה תהיה קשובה לאזרח ולא אלימה, אצל השמאל לא יהיו מעצרי שווא. חופש ההפגנה והדיבור ישמרו כי יש כבוד לאדם ותפקיד המשטרה אינו להכות מפגינים אלא לשמור על הסדר. כי כזה הוא השמאל. ככה צריך לדבר, במרצ ובמשותפת ולזכותה של מפלגת העבודה אני רואה שגם בה מתחילים לדבר ככה.

אזרחי ישראל קמים בבוקר ולא יודעים מה יהיה עם הפנסיה שלהם, לא יודעים מה יקרה כשהאדמה תרעד, לא יודעים מתי גשר יקרוס, שרפת ענק תפרוץ, החקלאות תגווע, בתי החולים יגיעו ל-200% תפוסה, הבנים יחזרו בארונות מגבולות שמדממים שלא לצורך, שרירות הלב השלטונית משטרתית או אחרת תפגע בהם. הם לא יודעים איך היום יגמר שלא לדבר על מה יהיה כשהם יהיו זקנים ונזקקים.

אזרחיות ואזרחי ישראל רוצים לשמוע תשובות אם רק מישהו יתעסק בזה ולא בספינים המקושקשים שבדרך כלל מדברים אליהם בקמפיינים. אם נעסוק בנושאים ותכנים המעסיקים את האזרח המצוי, אנחנו עוד נראה בבחירות האלה לא עוד מאותו דבר, אלא את עלייתה של אלטרנטיבה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

    הם גם לא יודעים שהשמאל יתקן משהו בכל הנושאים שהעלית.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.