postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » רדיפות הימין – מכונת התעמולה של הימין הלאומני בישראל

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

רדיפות הימין – מכונת התעמולה של הימין הלאומני בישראל

נושאים התמונה הגדולה, תקשורת ב 13.01.19 1:28

הימין הלאומני מנהל מלחמת תעמולה המהדהדת ומגבירה מסרים של ארגוני ימין רדיקלי. פרשנים שמרנים ממחזרים מסרים כאלה בעיתונות ובתוכניות רדיו. כך עובדת תקשורת המיינסטרים בשירות הימין הלאומני. הדוגמא: פרשת המרצה והקצינה

 מאת: אמנון פורטוגלי

‏‏‏‏

'אם תרצו' היא הכתובת על הקיר

תנועת 'אם תרצו' שלחה חוקרים פרטיים לאסוף מידע על ארגוני זכויות אדם ועל משרד עורכי דין שייצג ארגוני זכויות אדם (הארץ 18.1.2013). אמנון פורטוגלי קורא לכל המאמינים בערכי הדמוקרטיה להתעורר לפני שיהיה מאוחר מדי

לקריאה נוספת

הדהוד והגברה – מכונת התעמולה של הימין הלאומני בישראל

לימין הלאומני הישראלי (המקדם את 'ארץ ישראל השלמה' ובנית 'בית המקדש השלישי') ולימין הניאו ליברלי בישראל, השולטים עכשיו כמעט בכל חלקי הממשלה בישראל, יש מערכת העברת מסרים שהשיגה דומיננטיות אפקטיבית על זרימת המידע לעם בישראל.  מערכת זו מוזנת על ידי מספר רב של מכוני חשיבה כמו קוהלת, מרכז שלם, המכון ללימודים אסטרטגיים ופוליטיים מתקדמים, המכון לאסטרטגיה ציונית, מכון ירושלים לחקר שווקים, המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, וע"י ארגוני רדיפה מקארתיסטים כמו אם תרצו, מוניטור האקדמיה הישראלית.

מכונים וארגונים אלו ממומנים בחלקם ע"י גופים עלומים ובחלקם ע"י מיליארדרים אמריקאים יהודים ונוצרים אוונגליים, מכוני חשיבה ימניים בארה"ב וקרנות פרטיות המזוהות או תומכות ב'אלט-רייט', הימין הרדיקלי באמריקה.

זו מערכת תעמולה משוכללת, רבת עוצמה, היכולה לדחוף, לעשות ספין, לחדד ולהעצים עובדה או שקר, תוך שימוש ברשת רחבה של ערוצים ואנשים פרטיים. זו מערכת תעמולה המייצרת, מגבירה ומעבירה את ה'מסר היומי', עם יכולת לפרסם אותו, כמעט מיידית, בעיתונות המקומית והארצית, ליצור הד תקשורתי ברדיו ובטלביזיה, לעשות רעש ברשתות החברתיות, ולמחזר אותו  בחדשות, בפרשנות בטלוויזיה, במאמרי מערכת, בשיחות ברדיו, על ידי מספר רב של שדרנים, עיתונאים, ופרשנים עם דעות תואמות, ובאמצעות סמינרים, ימי עיון, וניירות עמדה ותדרוך של ארגוני ימין רדיקלי או ניאו ליברלי, ובנאומים, דיונים ובשימועים בכנסת ובוועדותיה.

מכונת התעמולה הזו ממחזרת ללא הרף, לעתים מילה במילה, את המסרים של ארגוני הימין הרדיקלי. אם עיתונאי אוהד רוצה לכתוב מאמר על ה'הטייה הפוסט ציונית באוניברסיטאות' – הוא מקבל אותו מיד מאחד ממכוני החשיבה הימניים. אם מגיש טלוויזיה צריך אורח לדבר על המתנחלים – הוא נמצא אצלו מיד.

דוגמה לפעילות של מכונת ההדהוד וההגברה של הימין הרדיקלי הישראלי קבלנו לאחרונה בפרשת 'המרצה והקצינה' באוניברסיטה בירושלים.

ארגון ימני רדיקלי, 'אם תרצו'  מפרסם וידיאו יחד עם פרשנות, חלקה חד צדדית וחלקה שיקרי,

יערה שפירא הכתבת של 'כאן', פרסמה תמלול של ההקלטה יחד עם הטפה צדקנית ומכוערת, כתורה מסיני,  בלי לבדוק, בלי לדבר עם הקצינה או המרצה, כשהאדם היחיד שהיא מראיינת לכתבה הוא נציג הארגון.

ארגוני רדיפה מקארתיסטים מפיצים את הסיפור השקרי,  צבאות של בלוגרים, טוקבקיסטים, ובוטים נכנסים לפעולה,

בן דרור ימיני כותב על המסמך ב'ידיעות'  ומאשר ש"תמליל השיחה לא מוכיח שום התנכלות של המרצה לחיילת. אין עדות ולא קובלנה על התנכלות במהלך השיעור. אין תלונות על כך שהילפריך ניסתה לכפות את דעותי" אבל תוקף את המרצה בסגנון אקוניס,

פרשנים שמרנים ממחזרים את ההאשמות בעיתונות ובתוכניות רדיו,

ד”ר גדי טאוב, מגיב ל’מידה’, בטאון ימני קיצוני, וד”ר דני אורבך, אומר בשיחה עם ‘מידה’ כי מדובר ב”אירוע מחפיר”, למרות ש“לא הייתי עד לאירוע וכל מה שאני יודע זה מה שקראתי בתקשורת ומשיחות עם מרצים אחרים". שניהם חזרו בהם מדבריהם.

הנושא הגיע ל'דיון' בשישי עם איילה חסון ופרשנים מכובדים שזועמים על דבר שלא התרחש, על פייק ניוז, שלא נבדק, איילה חסון, כך אני מבין, התנצלה למחרת כשהתבררו לה העובדות.

הסיפור לפי גרסת 'אם תרצו' עולה ברשת אקדמיה,

וכך זה מתפשט והופך למעין לינץ' במרצה, ד"ר קרולה הילפריך.

סיפור מגמתי, על מרצה וסטודנטית קצינה, סיפור שקרי בהשראה פוליטית הופך לאמיתה מקובלת, לעיקר אמונה, עטוי בדברי שבח של פרשנים ופוליטיקאים ימניים.

אמנון פורטוגלי, מרכז חזן

 1. http://www.ch10.co.il/news/478984/
 2. https://www.mako.co.il/pzm-magazine/Article-cf2a7b5aad82861006.htm
 3. https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5444819,00.html?fbclid=IwAR3D00tkB1amgt2E68oq_GEEjSZ4wlPHXB9GEE7zqjNrflmQoOpAaDBKJCo
 4. https://mekomit.co.il/%D7%A2%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%A0%D7%90%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%90%D7%A7%D7%93%D7%9E%D7%90%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%99%D7%9E%D7%A6%D7%95-%D7%A9%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A4%D7%A8%D7%A9%D7%AA-%D7%94/
 5. https://mekomit.co.il/%D7%90%D7%99%D7%9F-%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%93%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%AA-%D7%A4%D7%9C%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%A9%D7%AA%D7%95%D7%A7%D7%A4%D7%AA-%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%AA-%D7%91%D7%9E/
נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

 1. לקסי :

  תחזית האפוקליפסה (הועתקה ממקום אחר)

  מה שאנחנו רואים זה פשיזם מטורף שבו ראש המערכת מתיר את דמם של כל מוסדות הדמוקרטיה.
  מסית את ההמונים.
  לפני שנים אחדות א.ב. יהושע צפה שפיכות דמים.
  אנחנו מתדרדרים לשם.
  כמו שהעניינים נראים עכשו לא ברור שתהיינה בחירות ב-9/4.

  אם הראש יזהה סיכון ממשי הוא עלול לדרדר אותנו למלחמת אחים, להכרזת משטר חירום וביטול הדמוקרטיה תוך שימוש בפלנגות של "הצל", חמושים ברשיון, אתם יודעים מאיפה וגם חלקים מצה"ל
  הוא יחוקק חוקי חירום לביטול "הדמוקרטיה היחידה …" אתם יודעים איפה.
  נהיה כמו ברזיל, הונגריה, פולין…
  נשתלב במרחב כמו תורכיה… מצרים… חלילה סוריה.
  *¡No pasaran!*

  נלמד מההיסטוריה – אין דבר כזה "אצלנו זה לא יקרה"

  דוגמה

  ראש הממשלה מכין את העם להודעה דרמתית והפעם היא דרמתית.

  הודעת ראש הממשלה בכל ערוצי הטלויזיה ובכל רשתות הרדיו

  ברגע זה – לרגל מצב החרום – שבו השמאל, התקשורת ובתי המשפט העירו את ההמונים לתבוע את זכויותיהם הדמוקרטיות ובעקבות המהומות שיצרו ארגוני השמאל ו-XXXX ההרוגים והפצועים הרבים, ומתוקף סמכותי לפי חוק (ציטוט שם החוק בספר החוקים) אני מודיע בזה על הכרזת מצב חרום במדינת ישראל לתקופה בלתי מוגבלת.

  לרגל מצב החרום והסכנות שמציבים התקשורת, ארגונים פוליטיים שכרתו ברית עם אויבי ישראל בעולם, וגורמים עוינים במערכת המשפט, לא יתקיימו הבחירות לכנסת במועד המתוכנן ביום ג' ד' בניסן תשע"ט, תשעה באפריל 2019.
  הבחירות יתקיימו במועד מאוחר יותר שהממשלה תחליט עליו.
  השרים: א, ב, ג, ד, יועברו מתפקידם ויחדלו לכהן כחברי הממשלה.
  לממשלה יצורפו: ה, ו, ז, ח, שיהיו מעתה שרים לכל דבר ועניין.
  הממשלה תמנה ועדת מומחים בלתי תלויה לענייני חקחיקה שתערוך בחוק שינויים כנדרש.
  חוקים אלה יכנסו לתוקף עם הכרזתם ע"י הממשלה.
  לרגל מצב החירום ייסגרו כל העיתונים, תחנות הרדיו והטלויזיה בישראל.
  הממשלה תאפשר קיומם של ערוץ טלויזיה אחד, תחנת רדיו אחת ועיתון אחד.
  יחידת בטחון הסייבר הממשלתית תפקח על כל המסרים ברשת האינטרנט.
  פרסום כל ידיעה שלא אושרה ע"י הממשלה באמצעים השונים ייחשב בגידה, יידון במערכת משפט מיוחדת למעשי בגידה ודינה מות.
  ….

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.