בחירות 2019 – בנט ושקד יסדו מפלגה דתית בכסות חילונית

ההתפצלות של נפתלי בנט ואיילת שקד ממפלגת האם שלהם, "הבית היהודי" למפלגת "הימין החדש" שהיא מפלגה דתית בהנחיית רבנים, נראית תרגיל שנועד לגנוב קולות מהציבור החילוני במטרה למקסם ככל שניתן את קולות הימין באמצעות ריצה נפרדת הפונה לכאורה לימין

מאת: אמנון פורטוגלי

משהו ישן המתחפש לחדש מתחיל.  התרגיל המסריח נוסח 2019 של בנט-שקד

זוג פושטי רגל שמשאירים את חבריהם עם החובות והנושים שלהם, בעוד הם מקימים מפלגה חדשה,  מפלגת היהדות הלאומנית של המאחזים וההתנחלויות, ומקבלים ומגייסים כסף. האם תקנו מכונית משומשת גם אם היא מוצגת כמכונית חדשה מהזוג הזה?

התרגיל המסריח של בנט-שקד תוכנן והוחל בביצועו כבר לפני מספר חודשים.  בישיבת ועדת הכנסת נחשף כי צל"ש, המפלגה החדשה של הצמד בנט-שקד, במסגרתה תתמודד 'סיעת הימין החדשה' לכנסת, עברה לניהול עו"ד עמיחי ויינברגר בחודש אוגוסט 2018. עו"ד ויינברגר הוא שמינה את נפתלי בנט לבא כוח הסיעה.

בעולם הריאלי זה נקרא הפרת אמונים, לא אצל בנט-שקד. בעולם הריאלי אפשר לבטל עיסקאות שנעשו מספר חודשים לפני פשיטת הרגל, לא אצל בנט-שקד.

התזמון של בנט ושקד אינו מקרי, ואינו טהור. צבי זרחיה חשף שהצמד הודיעו על פרישתם בדיוק ביום האחרון שפוטר אותם מחובות הכספיים של הבית היהודי. 22 מיליון שקל חובות לציבור – שלא מעט הם בעצמם יצרו. בנט התנהל בצורה שערורייתית, והוציא למעלה מעשרה מיליוני שקלים ללא קבלות. זה הוביל לכך שעל הבית היהודי הוטלו קנסות חסרות תקדים – שכעת מישהו אחר יצטרך לממן.

זרחיה חשף כי אם סיעה פורשת ממפלגה עד 3 ימים מאישור החוק לפיזור הכנסת – היא פטורה מהחובות. אם הבקשה להתפלגות היתה מוגשת על ידי בנט לא בזמן הנכון – הוא היה מחויב לקחת עליו חלק מחובות העבר של הבית היהודי, חובות שהוא עצמו יצר.

הצמד, אחד מהם דתי לייט והשנייה חילונית לכאורה, מספרים שזו תהייה מפלגה הממזגת חילונים עם דתיים, שבבחירות הקרובות תציג רשימה דתית-חילונית משותפת. לזה קוראים 'זיל את גלוג לאמך', 'לך ספר את זה לאמא שלך', או 'סיפורי סבתא'.  לפי אתר 'כיפה': "המחשבות שצצו בראש שני החברים, עברו לפסים יותר מעשיים לקראת סוף השבוע. הם שיתפו את יועציהם הקרובים במהלך ולבסוף החליטו לפנות לשני רבנים בכירים בציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן והרב זלמן מלמד."

הרבנים חיים דרוקמן וזלמן מלמד הם שינחו ויקבעו במפלגה שמספרת לנו שתמזג חילונים עם דתיים,

אלא שיש אפשרות אחרת. שהקמת המפלגה החדשה היא תרגיל שנועד לגנוב קולות מהציבור החילוני שאמור להצביע לכחלון, ליאיר לפיד, לבני גנץ ולאורלי לוי.  שהמטרה האמיתית של המהלך היא למקסם ככל שניתן את קולות הימין באמצעות ריצה נפרדת, הפונה לכאורה למרכז.

המפלגה של בנט-שקד תבקש לזכות בכמה שיותר קולות ימניים-חילוניים, בעוד שהבית היהודי-האיחוד הלאומי תתמקד בקולות הציונות הדתית והחרד"לים, בגישה שכך ניתן יהיה להגיע למספר מנדטים גבוה יותר ממה שהשיגה הבית היהודי של בנט במתכונתה הקודמת. לאחר הבחירות, כשכל אחת מהמפלגות משכה אליה כמה שיותר מצביעים, יבקשו שתי המפלגות ליצור סיעה משותפת. כך, אחרי הבחירות נחזור לקבל את אותה חבורה של מתנחלים מועדים, רבנים לאומנים וגזענים, תומכי נוער הגבעות, חסידי הטרנספר והסיפוח וכל אלו ששמו לעצמם מטרה להרוס את כל הערכים של מדינת ישראל של מגילת העצמאות.

זאב קם ב'כאן חדשות' פירסם כי מפלגתם החדשה של נפתלי בנט ואיילת שקד צפויה להתאחד מחדש עם הבית היהודי-האיחוד הלאומי מיד לאחר הבחירות.  גורמים בכירים בשתי המפלגות אישרו את הפרטים לכאן חדשות. עוד נודע כי לאחר הבחירות מתכוונות שתי המפלגות להתייצב כ'בלוק' אחד למו"מ הקואליציוני מול ראש הממשלה בנימין נתניהו – בהנחה שהוא ייבחר שוב, בדומה לברית האחים שנרקמה בזמנו בין בנט ויאיר לפיד. בשלב השני, אמורות שתי המפלגות ליצור סיעה אחת בכנסת.

בתודה לדרור קבלי

אמנון פורטוגלי, מרכז חזן

Tags: , , , , ,

Leave a Reply