postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » היזהרו מביבי

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

היזהרו מביבי

נושאים דעות, פוליטי ב 25.11.18 1:20

המעקב ארוך השנים אחר הדמגוגיה הלאומנית של ביבי בשעות מתח ומשבר הפך אותו גם אצלי לדמות צפויה מאד

מאת: גבי אנדי

הקרבות בעזה ובעוטף בלבלו אותי כהוגן. כמו  90%  מהעם – ימין ושמאל כאחד- הרגשתי שלא נותרה ברירה אלא להנחית על החמא"ס מכה חינוכית סולידית- אבל כך לא קרה ומצאנו את עצמנו מרותקים דווקא לדרמה שלאחר הדרמה: ליברמן הצטדק ופרש, כחלון והגיבור הגדול עם הכיפה הקטנה איימו על כל הקופה, ביבי הפליא בהשתלטותו המחודשת על ה"הבייס" שלו תוך גינוי השמאל (?!!!),המורדים חזרו בזחילה ובהצהרות לא פחות תוקפניות נגד "השמאל" (בנט שיסה ממש ממעמקי הביבים כשהכריז שחיילי צה"ל פוחדים יותר מהפצ"ר מאשר מסינוואר. ושמא זו הסיבה שלא ניתנה  פקודה להסתער?? ) , ראשי האופוזיציה- כולל הגנרל שכוחו בשתיקתו- הראו שוב שהם לא קרוצים מחומרים של מנהיגים– והכל איכשהו חזר לנקודת המוצא.

אודה ולא אבוש: המעקב ארוך השנים אחר הדמגוגיה הלאומנית של ביבי בשעות מתח ומשבר הפך אותו גם אצלי לדמות צפויה מאד. כפי ששיערתי, הוא הודיע מיד על כוונתו לפנות את חאן על אחמר "בקרוב". ומה הקשר בין הפינוי -שנדחה פעם אחר פעם דווקא ביוזמתו – והלחימה בדרום? רצונו בלבד להראות לצאן מרעיתו  שהוא עדיין "קשוח כלפי הערבים". ולכן יש לי הצעה למנהיגי  הרפורמים והקונסרבטיבים בארה"ב: אם תוזמנו לירושלים בבהילות כדי לדון (שוב) במתווה הכותל, חפשו דרך לא להיענות להזמנה – כי המפגש הזה עם "יהודים אמריקניים ליברליים" יתוכנן  קרוב ככל האפשר ליום הפינוי כדי לשוות לו "תעודת כשרות" מצדכם. בקיצור: הבדואים יוסעו לאדמות המזבלה  שנועדו להיות ביתם החדש, ביבי ישתכנע שוב בכישוריו הגאוניים ואתם תחזרו לארה"ב חבולים מבחינה ערכית.

ואז? ביבי ימחזר שוב את הבטחתו לגרש את מבקשי המקלט מאפריקה, בלי להתעניין בקבלת הפנים הצפויה להם בארצות מולדתם, צעד נוסף שנועד להעיד  על יכולתו "לעמוד זקוף" מול גורמים  עוינים מהעולם הלא-יהודי. הוא גם יכריז על כוונתו "לעצור את הבנייה הלא-חוקית של הפלשתינאים ביו"ש" (וכי מעניקים "אישורי בנייה חוקיים" לבני-דודנו בשטחים? ), לאפשר  הטלת עונשי מוות על מחבלים שרצחו יהודים ( מהלך שכל  זרועות הביטחון מתנגדות לו ) ולאוורר  אי-אילו "דרישות פטריוטיות"  מגוונות  הטמונות בבוידעם.

מניין לי כוחות החיזוי האלה? ההתנהגות של ראש ממשלתנו ברגעי מתח ומשבר מוכרת היטב – אבל מעבר לכך, אלה דפוסי התנהגות אופייניים מאד למנהיגים בעלי וותק שלטוני ארוך מדי המשוכנעים שרק הם מסוגלים להציל את המולדת. …ובכן, ראו – הוזהרתם היטב, בית ישראל.

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.