הקואליציה עוסקת בחקיקה הזויה במקום להתמודד עם בעיות בשטח

מושב הכנסת של החורף נפתח לפני פחות משבועיים ומאז הספיקה הממשלה להעביר חוקים שאין להם שום קשר להתמודדות עם הבעיות האמיתיות של המדינה. נחוצה אופוזיציה שתציע אלטרנטיבה אמיתית

מאת: ק. טוכולסקי

במה אנחנו רוצים שהשלטון שלנו יתעסק?

מושב הכנסת של החורף נפתח לפני פחות משבועיים ומאז הספיקה הממשלה להעביר חוק שמקנה למקורבים בעלי-הון כסף ציבורי בתחום הקולנוע, ולקדם חקיקת חוקים כמו "נאמנות בתרבות" שיצנזר את התיאטראות. כמו כן הספיקה הממשלה לקדם חוק שיאפשר התגברות על פסיקות של בג"צ רק בנושא אחד בשיטת הסלאמי. הבנתי שכרגע גם רוצים לקדם חוק שיגביל את סמכות הנשיא בהטלת הרכבת הממשלה. כן גם רוצים לקדם חוק שיגן על ראש הממשלה מפני חקירות, ועוד חוק שיאפשר לכלוא אנשים שתומכים בחרם על ישראל מסיבות מדיניות.

לפי העיסוק בחוקים אלו, אפשר לחשוב שבעיותיה של ישראל תמו, אך לא כך הוא. בזמן שהממשלה ומשרתיה הנרצעים בכנסת עסוקים בהטלת חוקים שנעים כולם על הסקאלה שבין שחיתות לגיחוך ואשר מטרותיהם מתחלקות בין ספינים לבין חלוקת כספי ציבור למקורבים ותורמים, יש למדינת ישראל כמה בעיות שמן הראוי להתמודד איתם. אלא שקצרה ידם של פוליטיקאים בסדר גודל של רגב, ברקו ואמסלם להושיע, ואפילו יריב לוין איילת שקד ומיקי זוהר לא מצאו להם פתרון. ואולי הם פשוט לא חושבים שהמצב בעייתי ומצריך טיפול ולכן הם פנויים להתעסק בדברים שנעים בין שחיתות ואיזוטריה.

 • מדינת ישראל קרבה לשבור שיא בהרוגי תאונות-עבודה ובנשים שנרצחו כתוצאה מאלימות בתוך המשפחה.
 • במדינת ישראל הגבול הדרומי בוער ואין לממשלה שום פתרון.
 • במדינת ישראל משק המים ×”×’×™×¢ לשוקת שבורה
 • החקלאות גוועת.
 • במדינת ישראל הפערים הולכים וגדלים,
 • התשתיות הולכות ונשחקות

הפירורים שהשלטון זורק להמונים לא ישביעו עכבר שלא לדבר על ארי.

אבל מסתבר שכל אלו, לא מעניינים את השלטון. לא מגפת החצבת ולא טרור הקבלנים, לא העלייה במספר התאונות ולא העלייה במספר מקרי הרצח, לא אזלת היד של המשטרה ולא המחסור במענים של הרווחה.

בשביל חברי הקואליציה הנוכחית והשלטון הנוכחי מה שחשוב זה לתת הטבות והפרטות לקומץ תאגידים וטייקונים, להנציח את עוולות הכיבוש ולזרות ספינים שנאה ופלגנות. בעיות אמתיות של אנשים אמתיים לא מעניינות אותם, מסתבר שאפילו להגיד שהם משעממות אותם אין להם בעיה.

בזמן שהממשלה הזו מקדמת שינויים בחקיקה כמו, פסקת ההתגברות שלא תשפר את מצבו של תושב אחד של מדינת ישראל, אין לממשלה הזו תשובות למצוקתם של הנכים שלא מסוגלים להתקיים בכבוד. אין לה תשובה לצרכים הסיעודיים ההולכים וגוברים של האוכלוסייה המקשישה והולכת.

הקואליציה עסוקה בחקיקה הזויה, שנובעת מבחירה ירודה ממש של חברי כנסת ומפריחה בציניות ספינים במקום להתמודד עם בעיות בשטח. מדיניות ממשלות ביבי האחרונות הביאה אותנו לשוקת שבורה מול החמאס בעזה, מול האיראנים בסוריה, מול החיזבאללה בלבנון ואפילו לברוגז עם ירדן. מדינת ישראל נמצאת במצוקה אמתית, מבחינה חברתית ומבחינה כלכלית, מבחינה חיצונית ומבחינה פנימית והשלטון מתנהל בידי חבורה לא מוצלחת במיוחד שרק מנסים לגנוב כל מה שרק אפשר רגע לפני שהרעש יגיע.

אם הייתה מוצעת לציבור אלטרנטיבה, אם מישהו ×”×™×” בא ואומר לציבור "תגידו לא נמאס לכם?" וגם מציע אלטרנטיבה מהותית ולא רק נפנוף של דגלי ישראל ומשפטי זן. אם מישהו ×”×™×” אומר לציבור לא רק שממשלה וקואליציה בראשותי לא יתעסקו בהפחדה הסתה ושיסוי, אנחנו גם נחוקק חוק ביטוח סיעודי ממלכתי ונחייב העסקה ישירה. ניתן לכם מענים לילדים מתום חופשת הלידה משעה שמונה בבוקר ועד חמש אחר הצהריים בלי צהרונים ובלי שטיקים אחרים, × ×’×™×¢ להסדר עם אויבנו ושכננו, נקצר את שבוע העבודה, נשקם את משק המים, נשקיע בתשתיות ציבוריות, נגן על חופש הביטוי והתרבות, נשמור על הטבע, הסביבה, איכות האוויר והמים, נגן על עסקים קטנים ועובדים, נתן אשראי ממשלתי וציבורי באמצעות בנקים ממשלתיים וציבוריים, נרחיב את ההוצאה הציבורית והשירותים הציבוריים, נבטיח לכם חיים טובים יותר והוגנים יותר במדינה שלווה יותר ומכבדת יותר – אני בטוח שהיא הייתה זוכה לתמיכה רבה. הציבור רוצה משהו שפוי ואלטרנטיבה אמתית לטירוף ולמה שהוא משרת באמת.

הגיע הזמן להפסיק להיגרר לספינים, הגיע הזמן להפסיק לילל על אוי ואבוי מה הם עושים לנו, הגיע הזמן להגיד: יש לי אלטרנטיבה אחרת, כל הצעות הטירוף האלה נועדו להסיח את הציבור מהדיון על הכישלון של הממשל הנוכחי. עכשיו רק צריך לשמוע אלטרנטיבה בקול רם וברור, בכל דיון, בכל ממקום, כדי שהציבור ידע שאופוזיציה זה לא רק קובץ רנדומאלי של אנשים שהם לא חברי קואליציה, אלא אנשים שיש להם אלטרנטיבה.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

One Response to “הקואליציה עוסקת בחקיקה הזויה במקום להתמודד עם בעיות בשטח”

 1. רפי לאופרט הגיב:

  השלטון צריך לטפל בכל סוגי הבעיות והמכשלות. לא יתכן שסדר העדיפויות שלו יקבע ע"י טוכולסקי, יש לשלטון דעות משלו.

  אפשר לדון על קדימויות ועל עדיפויות ואפשר לדון על דרכי ביצוע. דיון חייב להיות מבוסס על טיעונים רציונליים ועובדתיים, לא על השקפות עיוניות חסרות ביסוס. דיון אינו תכתיב ואין בו הבטחה לקבלה מלאה ושלימה של דעה מסויימת.

Leave a Reply