הזמנה להיות בין מייסדי התנועה לשחרור ישראל מהכיבוש

להלן נוסח ההודעה לתקשורת ולציבור בדבר ייסודה של התנועה לשחרור ישראל מהכיבוש. כל מה שצריך לעשות כדי להצטרף למייסדיה הוא לשלוח תגובה לפוסט זה עם שמכם ושם הישוב שבו אתם גרים

מאת: אולק נצר


הודעה לתקשורת ולציבור בדבר ייסודה של
התנועה לשחרור ישראל מהכיבוש
1. המטרה
אנו, אזרחי ישראל החתומים על הודעה זו, הקמנו את התנועה לשחרור ישראל מהכיבוש במטרה לפעול נגד שלטון הקנאים, שמדיניות הכיבוש שלו הפכה את המדינה שלנו למדינת אפרטהייד. משטר זה מחריב את ישראל הדמוקרטית, הצודקת והשוחרת-שלום. המשכו הוא האיום הממשי והחמור ביותר על קיומנו.

2. המטרה המדינית
התנועה לשחרור ישראל מהכיבוש תפעל עד שתקום ממשלה בישראל אשר:
1. תפתח מייד ביוזמת שלום ישראלית על בסיס ביטול השליטה של ישראל על התושבים הפלסטינים ומתן הגדרה עצמית להם, כולל הכרזה שאיננו רוצים להוסיף ולשלוט בעם אחר!
2. תפסיק מייד וללא תנאי כל בנייה חדשה בהתנחלויות.
3. תכריז על נכונותה לפנות שטחים, לאחר שתקבל ערבויות שפינוי אותם שטחים לא יפגע בביטחון מדינת ישראל.

3. אמצעי המאבק
• מרי אזרחי בלתי-אלים הכולל החרמה של כל הנובע ממדיניות סיפוח השטחים על ידי התנחלות בהם. תמיכה בסרוב לשרת את משטר הקנאים בכל דרך.
• תמיכה מפורשת באותם הארגונים הבינלאומיים והיהודיים אשר תומכים בקיומה של מדינת ישראל, אך מחרימים אותה כל עוד קיים בה משטר אפרטהייד והשלטון מסרב לסגת משליטתה של ישראל על כל השטחים;
• מאבק על לב הציבור על ידי הצבת מופת מוסרי-אישי של התנגדות בלתי-אלימה. סרוב מוסרי נחוש וגלוי לשרת את המשטר ולהשלים עם שגרת קיומנו כעם המשעבד עם אחר.

4. קריאה לציבור
אנו קוראים לכל הישראלים בעלי מצפון, כבוד עצמי ואומץ אזרחי, להצטרף אלינו ולסרב גם הם לשתף פעולה עם משטר האפרטהייד, השחיתות והרשע, שהוציא מישראל את נשמתה הדמוקרטית האנושית.
מי שלא יתנגד לא יהיה נקי מאשמת שותפות בפשעי המשטר.
אנו קוראים לכל מי שרואה עצמו ציוני להודות בעובדה ההיסטורית, שהציונות המדינית, למרות הכל, פעלה עד להשתלטותו של משטר הקנאים המתנחלים, על פי אמות-המידה המוסריות של ימינו! ואילו משטר הקנאים משעין את זכותנו על א"י על יסודות דתיים עתיקים, שמימושם אפשרי רק בכוח-הזרוע, ורק על ידי הפרה של זכוית אדם ושל המוסר, הצדק והחוק בימינו. משטר דיכוי זה אינו מוסרי, אינו חוקי, וגם אינו יכול להיחשב ציוני.

ועל כך באנו על החתום.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

One Response to “הזמנה להיות בין מייסדי התנועה לשחרור ישראל מהכיבוש”

  1. שמוליק מרזל הגיב:

    גם אם הכיבוש אינו מסכן את המאזן הדמוגרפי, הוא אינו מוסרי וללא קשר יש להפסיקו מיד.

Leave a Reply