postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מערכת-החינוך – מבצעת בדיוק את התפקיד שהממשלה מייעדת לה ומתוקצבת בהתאם

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מערכת-החינוך – מבצעת בדיוק את התפקיד שהממשלה מייעדת לה ומתוקצבת בהתאם

נושאים חינוך ותרבות, כלכלת בית ב 4.09.18 1:46

אין שום סיכוי שהשלטון הנוכחי יבצע שינויים לטובה במערכת החינוך וירפא את תחלואיה. השלטון הנוכחי ימשיך לנווט את מערכת החינוך לצרכיו ויראה בתלמידים פוטנציאל מצביעים למפלגותיו

מאת: ק. טוכולסקי

כמדי שנה היחס של תקשורת המיינסטרים הממסדית לפתיחת שנת-הלימודים נע בין קיטש ריקני, תצלומים של פוליטיקאי ליד ילד והצהרות ריקניות של שרים בצהובונים הגדולים, לבין ניתוחים משמימים על הבעיות של מערכת-החינוך והפתרונות להם בעיתונות שמתיימרת לא להיות צהובה. בתכלס, אין ממש הבדל בין רמת הניתוח של הצהובונים לזו של מי שמתיימרים להיות עיתונים רציניים. מערכת-החינוך בישראל חולה לא בגלל תקציב הביטחון שגדל, או כיוון שלא נעשות בה רפורמות. אפשר להשקיע גם בביטחון באופן שיאפשר למערכת-הביטחון לא להפריט את עצמה לדעת, וגם לדאוג לציוד למיגון ולאימון של לוחמיה, וגם להשקיע את מה שצריך במערכת-החינוך, או הבריאות, או בתרבות ובכל דבר אחר. כל מה שצריך בשביל זה, זה לגבות מסים פרוגרסיביים והוגנים בצורה פרוגרסיבית והוגנת ולהפסיק לחלק מתנות לבעלי-הון.

אבל הגיע הזמן להתייחס לעוד נקודה, הנקודה העיקרית בנוגע לחינוך שהתקשורת, ולמען האמת גם האקדמיה, מחמיצות ביחס לחינוך בישראל. מערכת-החינוך בישראל היום משרתת את הצרכים של הממשל הנוכחי, בנויה בצורה שתואמת את האידיאולוגיה של הממשל הנוכחי, ונועדה להבטיח את התמיכה של בוגריה בממשל הנוכחי, במפלגות המרכיבות אותו, ובסדר הקיים בישראל של פערים וניכור שהממשל הנוכחי מנציח. היות שכך, אין שום סיכוי שהשלטון הנוכחי יבצע שינויים לטובה במערכת החינוך וירפא את תחלואיה. להיפך, גם אם ישפכו יותר כספים, השלטון הנוכחי ימשיך לנווט את מערכת החינוך לצרכיו ומכך לא יצא שום דבר חיובי.

מערכת-החינוך הישראלית מיועדת בידי הממשלה הנוכחית להמשיך ולהבטיח את קיום הפערים בחברה ואת הניכור בין חלקיה. לכן לא יגדילו את ההשקעה הממשלתית למגזרים חלשים, אלא רק למגזרים מקורבים כמו המתנחלים, שמצליחים גם לעמוד בראש צמרת ההשקעה הציבורית וגם להגיע להישגים העלובים ביותר.

לכן ימשיכו להזניח את הערבים ולבודד אותם במערכת חינוך נפרדת ולא מתוקצבת מספיק. מאותה סיבה ימשיכו לאפשר "חינוך" חרדי שיאפשר להנהגת החברה החרדית להקשות על היציאה ממנה ולהקשות על התפתחותה. מערכת החינוך, או יותר נכון מערכות החינוך בישראל, נועדו להבטיח את המשך הפערים והניכור לא רק במגזר החרדי או הערבי, אלא גם במערכת הכללית;  לא רק במועצה מקומית או אזורית חלשה בפריפריה, אלא גם במערכת-החינוך הממלכתית או הממלכתית דתית ברשות חזקה במרכז הארץ.

מערכת החינוך תחת הממשל הנוכחי לא רואה את תפקידה במיצוי הפוטנציאל ובהגשמת היכולות והפיתוח של כל ילד, אלא בשטיפת מוחו של הילד בשטויות. תלמיד שהוריו יכולים לשלם להעשרה פרטית יוכל להתפתח. תלמיד להורים מעוטי אמצעים לא יזכה להעשרה פרטית.השלטון שלנו לא מעוניין שכל הילדים הלומדים במדינת-ישראל יהיו משכילים ומאושרים, ימצו פוטנציאל ויהיו בעלי יכולת לבחור בחירות מושכלות ולמצות את עצמם. השלטון מעוניין בדור חדש של בוחרים שיצביעו למפלגות המרכיבות אותו, מפלגות שתומכות בפערים וניכור, בגטואיזציה של החברה ובשנאה בין מרכיביה ימשיכו לשלוט.

יש במדינת-ישראל מערכת-חינוך שמסוגלת לעשות עבודה טובה, שמסוגלת, בהינתן לה לא רק תקצוב ותקנון מתאימים, לספק לכל תלמיד בישראל מגיל 3 ומעלה (צריך להקים מערכת מסוף חופשת הלידה) חינוך אוניברסאלי ומסגרת שתתחיל ב-07:30 בבוקר ותסתיים ב-16:30 ותכלול שעות-לימוד, מנוחה והעשרה. אבל כל עוד השלטון יהיה כזה שאין לו שום אינטרס בכך, מערכת- החינוך לא תשתנה.

מדינת ישראל צריכה לספק חינוך ממלכתי (עם התאמה לקהילות שונות בחלק מהיום והתכנים) לכל תלמיד ובהתאמה לצרכיו ויכולותיו, באופן שלא יסליל ולא יקבע באופן דטרמיניסטי את גורלו של כל תלמיד. בשביל שזה יקרה צריך להחליף את השלטון בשלטון סוציאליסטי ו/או סוציאלדמוקרטי. כל עוד השלטון הנוכחי על גרסאותיו ימשיך לשרת את ההון, מערכת-חינוך לא תשתנה לא משנה מה יהיה תקציבה. כמו שהיא עכשיו ואפילו באופן גרוע מכך, היא משרתת את האינטרסים הזרים של ממשלות הימין והמרכז בישראל.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.